WhatsApp
Zeynep Alp Torun

Zeynep Alp Torun

Uzman psikolojik danışman

Meşgul

Seans Süresi 50 Dk
Seans Ücreti 249.00 TL

Yapılan Seans 151
Danışan Sayısı 48
Online Seans Al Uzmana Ücretsiz Soru Sor

Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesinde tamamladıktan sonra yüksek lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesinde "Dijital oyun bağımlılığı ve spor alışkanlıkları" başlıklı proje çalışmasıyla başarılı bir şekilde sonlandırmıştır. Üniversite hayatı boyunca psikoloji ve eğitim alanlarıyla ilgili çeşitli seminerlere, söyleşilere katılmıştır. Aile danışma merkezi ve özel eğitim merkezinde gönüllü stajyerlik yapmıştır. Tegv'de eğitim gönüllüsü olarak destek vermiştir. İstanbul Üniversitesindeyken psikoloji bölüm hocasıyla çalışmalar yürütmüştür. Çocuk psikolojisi ve gelişimine ait birçok sertifika, kurs programlarına katılmıştır. İkinci üniversitesini çocuk gelişimi bölümünde tamamlamıştır. İlk iş deneyimini özel eğitim okulunda psikolojik danışman olarak gerçekleştirmiştir. 7 yıldır özel bir okulda okul psikolojik danışmanı olarak görev yapmaktadır. Aile danışmanlığı eğitimine devam etmektedir. Bunun yanı sıra bireysel öğrenci koçluğu sınav ve kariyer danışmanlığıyla ilgilenmektedir. Evli ve bir çocuk annesidir.
icon Eğitim
 • İstanbul Üniversitesi - Çocuk Gelişimi (ikinci üni)
 • İstanbul Üniversitesi- Lisans
 • Yıldız Teknik Üniversitesi- Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik- YL
icon Sertifikalar
 • Çocuk Gelişimi Uygulamaları-İstanbul Üniversitesi
 • Çocuk Odaklı Oyun Terapisi (Oyun terapileri derneği onaylı)
 • Çocuklarla Bilişsel Davranışçı Terapi (Nevin Dölek)
 • Çocuklarla Resim Analizi (Hizmetiçi eğitim)
 • Çözüm Odaklı Terapi (Nevin Dölek)
 • Duygu Odaklı Terapi (Ram çalışması)
 • Eğitim Danışmanlığı (edu danışmanlık)
 • Objektif Çocuk Değerlendirme Testleri (Dr. Aziz Zorlu)
 • Olumlu Davranış Geliştirme Programı( Edu danışmanlık)
 • Sanat Terapileri Sempozyumu-Kil terapisi (Sanat terapileri derneği)
 • Stres yönetimi ve iletişim (İstanbul Üniversitesi kariyer geliştirme merkezi)
 • Uygulamalı Sanat Terapisi (Bengü Aksekili)
Çocuk Psikolojisi
Evlilik ve Aile Danışmanlığı
Gelişim Psikolojisi
Öfke Kontrolü
Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi
Kaygı Bozuklukları
Çocuk ve Ergen
Obsesif Kompulsif Bozukluk
Çift Terapisi
Oyun Terapisi
Özel Tanılı Çocuklar
Geç Konuşma
İki Yaş Sendromu
Bireysel Psikoterapi
Evlilik Öncesi Danışmanlık
İlişki Danışmanlığı
Eğitim Danışmanlığı
Tuvalet Eğitimi
Ergen Danışmanlığı
Çocuklarda Davranış Bozuklukları
Stres ve Kaygı Bozuklukları
Uyku Bozuklukları
Anksiyete Bozukluğu
Baş Etme Becerileri
Yeme Bozuklukları
Stres ile Başa Çıkma
İletişim Bozuklukları
Çocuk Psikolojisi
Ergen Psikolojisi
Öfke Kontrolü
Depresyon
Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite
Dürtü Kontrol
Davranış Problemleri
Travma Sonrası Stres Bozuklukları
İkili İlişkiler
Anne Baba Tutumları
Çözüm Odaklı Terapi
Bilişsel Davranışçı Terapi
Okula Uyum
Sınav Kaygısı
Kimlik Keşfi
Ergenlik Dönemi Uyum Sorunları
Sosyal Fobi
Özgüven Sorunu
icon

Merhaba 3.5 yaşında hareketli, agresif bir erkek çocuğum var. Sınırlar konusunda sorun yaşıyoruz. Hayır dendiği veya istediği şey olmadığı anda vurmaya tükürmeye başlıyor. Kreşe başladık bu yıl fakat orada da vurma davranışının önüne geçemiyoruz. İnanılmaz öfkeli oluyor ve ne yaptıysak bunun yanlış olduğunu öğretemedik.Konu ile ilgili müdahalelerimiz neler olmalı ve vurma davranışını nasıl söndürebiliriz? Ceza vermeli miyiz? Konu ile ilgili çaresiz kaldık destek olursanız çok seviniriz.

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, 0-3 yaş kendi istediğini kabul ettirme, edilmediğinde farklı davranışsal tepkiler göstermelerin yoğunlukta olduğu bir dönemdir. Bu dönemde ailenin verdiği tepkileri çocuk fark eder ve bundan sonraki süreç ona göre şekil almaya başlar. Öfke de diğerleri gibi bizim bir duygumuzdur. Öfkeyi ne yollarla açığa çıkarmasını öğretmeliyiz. Ceza vermek durumu daha çok alevlendireceğinden yoksun bırakma gibi yöntemler daha çok işe yarayabilir. Tabi öncelikle öfkenin nye karşı olduğunu ve nasıl yön değiştirmesi gerektiğini konuşmalıyız. Öfkelendiğinden içinden üçe kadar sayabilir. Stres topu tutabilir ya da sevdiği bir nesneyi yanında taşıyabilir. Mümkünse öfkelendiğinde ortamdan uzaklaşabilir. Duygularıyla ilgili detaylı çalışma ve gelişim takibi için panelimden randevu almanızı önerebilirim. Sevgiler:)

icon

Hocam merhaba oglum 8 yaşında 1. Sınıfa gidiyor. Dikkat dağınıklığı var. Medikinet 10 ml ve attex 10 ml kullanıyoruz 1 yıldır. Ogretmeni derse ilgisiz olduğunu söylüyor. Disleksi olabileceğini bi uzmana başvurmanız gerektiğini söylüyor. İsteyince güzel yazıyor okumada biraz geri diğerlerine göre. Erken randevu alamadım samsunda bu konuda uzman bir doktordan. Ne yapabilirim erken teşhis önemlidir değip mi en erken martta var. Burdan randevu alarak teşhis olur mu

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, bu ilaçları kullanıyorsanız tanı almış olmanız gerekiyor zaten. İlaçların etkisiyle ilgili doktor kontrolünde olmalısınız mutlaka. Disleksi değil de dikkat eksikliğinden kaynaklı çalışma sorunu yaşıyor olabilir. Dikkat dağınıklığı olan çocuklarla belli bir plana göre çalışmak gereklidir. Anlamasını ve ders çalışmasını kolaylaştıracak yöntemler kullanılmalıdır. Sık molalar verilmelidir. Böylece derslere karşı motivasyon oluşur ve okuma yazma konusunda yavaş da ola ilerleyebilir. Konuyla ilgili destek almak isterseniz panelimden randevu oluşturabilirsiniz. Kolaylıklar dilerim...

icon

6 aylık bebeğim hiç emzik vermedim parmak emiyor ne yapmalıyım?

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, bebekler vücutlarını, dış dünyayı tanımak amacıyla kullanabilirler. Parmak emme dış dünyayı tanımak için bir yoldur. Yavaş yavaş kendisinden ve anneden başka bir dünya olduğunu fark edecek bunu da en çok bildiği emme yoluyla gerçekleştirecektir. Bundan dolayı ellerini emmek isteyecektir. Ayak parmaklarını ağzına götürecektir. Emmediği zamanlarda duygu düzenleme aracı olarak ellerini kullanabilir. Bu doğal bir süreçtir. 9-10 aylık süreçte emeklemeyle birlikte ellerini, vücudunu başka şekillerde de kullanmayı öğrenecektir. Şu an merak aşamasında... Onun için dünya keşfedilmesi gereken bir yer ve elleri ilk aracı. Parmak emmesi sizi rahatsız etmesin. Emzik duygu düzenleme aracı olarak memeden sonra bebeklerin en çok kullandığı bir araç. Bir süre sonra alışkanlık haline gelebiliyor ve onsuz yapamayabiliyorlar. Ama henüz kendisini idare edemeyecek durumda olduğu için düşünülebilir. Siz neden emzik kullanmıyorsunuz? Hiç tutmadı mı yoksa siz mi vermek istemediniz? Görüşmek isterseniz panelimden randevu oluşturabilirsiniz. Sevgiler:)

icon

Hocam benim 4 yaşında bir oğlum var , tek cocuk. Bu yıl kreşe başladı fakat basladigi günden bu yana sürekli hastalandı. Bu dönemde tikler başladı, kulağıyla oynama, dudaklarını sürekli silme ( kanatacak kadar) öğretmeniyle görüştüğümüzde o da durumun farkında bir pedegoga götürmemizi önerdi ve götürdük ricus isimli bir şurup verdi açıkçası henüz veremedim antibiyotik tedavisi bitmedi çünkü. Bu şurubun olumsuz etkileri var mı? Vermek istemiyorum Hocam. Ve çok fazla öfke nöbetleri var. Tablet ve telefon izleyerek yemek yemek istiyor kendi yemek istemiyor okul da da öğretmeni yedirin istiyor. Bu gibi birçok sorun yaşıyoruz. Önerilerinizi çok ihtiyacımız var Hocam şimdiden teşekkür ederim

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, ilacı yazan doktorumuzun unvanı psikiyatrist miydi? Eğer ilacı yazan doktorunuz psikiyatrist ise doktor kontrolünde aldığınız ilacı kullanmanız ve kurallarla ilgili bir düzenleme getirmeniz iyi olabilir. Her ilacın yan etkisi bulunmaktadır. Bundan dolayı kullanıp kullanmama konusunda bizler sadece öneride bulunabiliriz. Sizlere kurallar konusunda destek olabilirim. Dilerseniz panelimden randevu oluşturabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim :)

icon

Merhaba 16 aylik bir bebegim var ve hirsli 8fkeli olmasi yetmezmis gibi eglence icin bile saldiriuor. Isırıyor, cimdikliyor, sac çekiyor, sert cisimlerle kafamiza vuruyor. Sorunu degerlendirebilmek icin uygun bir yasta mi yoksa biraz daha beklemelimiyiz.

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, bebeğiniz şu anda dünyayı tanımaya, anlamlandırmaya ve sizlerin tepkisini fark etme aşamasında olduğu için bu davranışlar gözlemlenebilir. İsterseniz davranış ve gelişim değerlendirmesi yapıp aile tutumları hakkında konuşmak için panelimden randevu oluşturabilirsiniz. Sevgiler:)

icon

Oğlum 3.5 yaşında geç konuşmaya başladı hatta şöyle söyleyeyim son altı aydır konuşmaya başladı son bir aydır bayağı ilerletti sorular sormaya başladı algısının hizla açıldığını bize kanıtlar pek çok şey yapmaya başladı ancak adiyla seslenildiginde asla efendim demiyor ama o bize anne baba dede vs diye seslenildiginde efendim oğlum de diyor göz kontok sorunu yok ama iletişim kurarken göz göze gelmeyi kısıtlı tercih ediyor ... jest ve mimikleri çok kullanan aktif bir çocuk olmasına rağmen

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, geç konuşma sonrası ismine yanıt vermeme sorununuz anladığım kadarıyla. Seslenildiğinde ya da ismi söylendiğinde bakması önemli bir adım. Küçük yaş grubunda yetişkinler gibi göz teması söz edilemez. Ama sizinle ilişkide olması önemli. Detayları görüşmek için panelimden randevu almanızı öneririm.

icon

Merhaba çocuğun 5.5 yaşında anaokuluna gidiyor öğretmenini dinlemiyor biz ne söylersek hayır diyor yaptığın davranış kötü diye uyarıda buluyorum herzaman hayır olmaz diye inatlasiyor biraz konuşmak istesek hemen ağlamaya başlıyor

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, çocukla sınır ve kural çalışmak gerekebilir. Yapmadığı bir şeyi zorla yaptırmak yerine öncelikle neler yapması gerektiğinden ve yapılmadığında nasıl sonuçlanabileceğini anlatmanız faydalı olacaktır. Mutlaka sonuçları da görmeli ki yaptığı davranışın iyi olmadığını fark etsin. Detayları konuşmak için panelimden randevu oluşturabilirsiniz. İyi günler dilerim :)

icon

Merhaba oğlum 5.5 yaşında ve 2.5 yaşında kardeşi var istediği olmaz ise kardeşini şiddet uyguluyor vuruyor istediği olmazsa saatlerce aglayabiliyor

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, birlikte oyun saati yapıyor musunuz? Anne, baba ve çocuklar şeklinde. Bir de 5.5 yaşındaki oğlunuzla birebir zaman geçirebiliyor musunuz? Dilerseniz detayları konuşabilmek için panelimden randevu oluşturabilirsiniz.

icon

Bana göndereceginiz görseli nereden bulabilirim acaba?

Uzmanın Yanıtı

Dosyalar kısmından görünüyor olmalı. Detaylı anlatım için kidolog destek hattına ileteceğim, sizi bilgilendirirler. İyi günler dilerim :)

icon

Oğlum 6 yaşında davranış bozukluğu var kendi başına buyruk ne isterse onu yapıyor kurallara uymuyor anaokuluna başladı bu hafta ama uyum sağlayamadı arkadaş edinmek istemiyor öğretmenini dinlemiyor buna benzer sıkıntılarımız var online yardımcı olabilirmisiniz bu konularda

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, bu konularda online çalışabiliriz sizlerle. Randevu alabilirsiniz.

icon

Merhaba, Atlas 24 aylık,evimizde bir odadan bir odaya tek basına gecemiyor bazen de geçerken çok tedirgin bir şekilde geçiyor koştura koştura,bazen yarı yoldan geri dönuyor,korku yok korku yok diye soyluyor,ezan sesinden de çok korkuyor ,ani seslerden korkuyor.Nasıl davranacağımızı bilmiyoruz ne yapabiliriz?

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, korkular bilinmeyene karşı olduğu için çocuğun geçeceği yerlerde ışık olmalı mutlaka. Korku yok dediğinde ona eşlik edip aa evet korku yok burada, oda var buranın ışığı kapalı gel birlikte açalım gibi evi tanıtan eşlikçi bir tutum işe yarayabilir. Karanlıkta el feneriyle gölge oyunu oynayabilirsiniz. Hem eğlenceli hem de karanlıkta olacağı için alışabilir. Detayları konuşmak için panelimden randevu alabilirsiniz. Kolaylıklar dilerim:)

icon

Merhaba Zeynep hocam. Uygulamayı kullanmaya yeni başladım. Nasıl yapılacağını bilmiyorum henüz. Eğer müsaitseniz 22.00 ve 23.00 saatlerinde bir görüşme yapabilir miyiz? Lütfen

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, evet 22.00 saatine randevu alabilirsiniz. Siz randevu oluşturduğunuzda o saat için görüşme odasında olacağım. Sevgiler…

icon

Cocugum 4.5yasinda omlet ve sigara böreği dışında hiçbir şey yemiyor ne yapmamız gerekiyor.onceki yaşlarında herşeyi yiyordu şimdi zaman geçtikçe yediği çeşit sayısı ikiye düştü teşekkürler

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, yeme alışkanlığı bebeklikten çocukluğa, çocukluktan, ergenlik ve yetişkinliğe kadar değişkenlik gösterir. Damak tadı bebeklik döneminde hatta bebeğin ana rahmine düşmesiyle annenin yedikleriyle yavaş yavaş belirmeye başlar. Tabi ki genetik yapı da önemli. Özellikle çocuğun ebeveyn beslemesinden sonraki özerklik kazanmaya başladığı dönemde (2 yaş ve sonrası) çocuğun yediği yiyeceklerin değişmesi olağandır. Kendi istekleri ön plana çıkar bu dönemlerde. Çatışmaya girmeden yiyeceklerin hangi organlarımıza faydalı olduğunu sorabilir bu konuda bir resim çalışması yapabilirsiniz. Görseller çocukların ilgisini çekecektir. Haftanın günlerine yiyecek sıralaması yapabilirsiniz; onunla konuşarak ve sevdiği yiyecekleri de belli günlere bölebilirsiniz. Hem onun istediği hem sizin istediğiniz olacaktır. Detaylar için panelimden randevu alabilirsiniz. Kolaylıklar...

icon

Merhabalar benin 5 yaşında oğlum var nedense bir anda ağlamaya başlıyo bu küçüklüğünden beri var bi anlık napicagimizi bilemiyoruz herkes bize pedagoga gotur dediler randevu alamadim kendini çok güzel ifade ediyo agliycak diye korkuyoruz biliyoda bisey söylesek kızsak ağlarım bak diyo bunun için bilgi almak istedim sizden

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, ağlamak çocukların en sık kullandıkları iletişim aracıdır. Henüz konuşmaya başlamadıkları dönemde istemedikleri şeyleri ağlayarak ifade ederler. 5 yaş için dil gelişimi iyiyse, ifade etme konusunda bir sıkıntı yoksa bu durumu kullanmaya başlamış olabilir. Detayları görüşmek adına panelimden randevu almanızı öneririm. Sevgiler…

icon

Geleceğime dair hiçbirsey dusunemiyorum egitim hayati,is hayati,ailem,ben kafam cok dolu cok caresiz kaldim

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, Hayatımızda kararsız kaldığımız, düşüncelerimizi kontrol edemiyor hissini yaşadığımız dönemlerle karşılaşabiliriz. Bu gibi içinden çıkamadığınız durumlarda yardım almak bizi rahatlatacaktır. Dilerseniz panelimden randevu oluşturabilirsiniz. Sevgiler...

icon

Zeynep hanım sizden randevu almıştık az önce ama ilk defa girdiğimiz için yapamadık görüşmeyi napabiliriz?

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, destek hattından yardım alınız.

icon

Merhaba kızım 10 yaşında ona hamileyken eşimle yaşadığımız gerginlikler (iş nedeniyle)ve büyürken ilk yıllardaki gerginliklerin şuan yaşadığımız gece uykuya dalma problemine sebep olabilirmi ? Bizi odada isteme,o uyuyana kadar uyuyumamamızı isteme vs. Eğer o dönemde yaşadığımız sıkıntılar sebepse neler yapılabilir? Birde online görüşme ne kadar verimli geçiyor?böyle bir terapinin yüz yüze yapılması daha etkili değilmidir ?(özellikle çocuk için)

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, ana rahmine düştüğümüz andan itibaren psikolojimizi etkileyen birçok çevresel etkenlerin varlığı bilinmekle birlikte tek nedenin bunlar olduğunu elbette söyleyemeyiz. Son dönemde etkilendiği ve ergenlik döneminin getirdiği bir etki de olabilir. Online olarak öncelikli ebeveyn görüşmesi yapılmaktadır. Gerekli görüldüğü noktalarda elbette çocukla da online iletişim sağlanabilir. Memnun kalan birçok üyemiz bulunmaktadır. Yorumlardan inceleyebilirsiniz. Dilerseniz detaylı görüşmek adına randevu oluşturabilirsiniz, sevgiler.

icon

Iyi aksamlar ogĺum 4 yasında konusmayi yeni yeni cozduk diyebilirim kendini cok guzel ifade edebiliyor istek ihtiyaclarini gayet dile getiriyor alici dili cok guzel ifade ederken bazen yeni cumleler olustrmaya calisirken zorlaniyor anlasilmaz cumleler kuruyor yardimci olmaya calisiyorm konusuyorm konusturuyorm 3 4 aylik bir okul seruvenimiz oldu cok severek gitti okula okulda asla konusmadi ama uyumu sinif icinde cok guzeldi hicbir sikinti yoktu.okuldan sonra ogrendigi duydugu kelimeleri hep kendi kendine gun icinde gece yatakta konusmaya basladı arkadaslarinin isimleri ogretmeninin kelimeleri bir sure hep boyle devam etti hala ara ara icinden konusmalari var bana soylermisin beraber konusalimmi diyorm hayir diyor kendi kendine neden konusuyorsn diyorm kendi kendime konusucam diyor bunlarin yani sıra bir kac gundur sadece bana karsi ofke krizleri var susadim diyor su vermeye kalkiyorum hayir icmiycem diyor cisim geldi wc gidiyorz hayir yapmiycam Biraz oncede bir kilot krizi yasadik arabali kilot giymek istiyorum gayet anlayabilcegi sekilde anlatiyorm ama basedemiyorm ve bu krizleri sadece bana babasina abisine yada diger aile fertlerimize yok tum inatlasmasi takintili halleri bana yapiyor (biraz uzun yazdım kusura bakmayin cok doluyum

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, çocuklar bakım veren kişinin sınırlarını zorlamayı severler. Aslında amaçları meraktır. Nereye kadar gidebileceklerini görmek isterler. Bu durumda sınır ve kurallar konusuna değinmek gerekebilir. Çalışan bir ebeveyn misiniz? Konuyu detaylı görüşmek için panelimden randevu oluşturmanızı tavsiye ederim.

icon

Oğlum 8 yaşında babasıyla 3 yaşındayken boşandık. Arkadaşlarıyla oynarken yada TV izlediği zaman dışkı kaçırma problemi yaşıyoruz ama okuldayken yada birlikte gezmeye gittiğimizde sorun yaşamıyoruz. Çözümü var mıdır acaba

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, çocuklar genellikle eğlendikleri zamanlarda tuvaletini erteleme davranışı sergiler ve bir uyarana ihtiyaç duyarlar. Tuvalet alışkanlığı kazanma durum nasıldı? Eğer dışkı durumunu 6 ay ve üzerinde yaşıyorsanız öncelikle bireysel bir değerlendirme uygun olacaktır. Panelimden randevu oluşturabilirsiniz. Sağlıkla kalınız.

icon

Merhaba, çocuklar için online emdr terapisi veriyor musunuz?

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, hayır emdr terapisi vermiyorum. Bilişsel- duygusal çalışmalar yapıyorum. Kidolog'ta bu alanda çalışan uzmanlar mevcuttur. Uzmanların panelinde bulunan çalışma alanları size yardımcı olacaktır. Sevgiler,

icon

Geceleri uykudan aglayarak uyanıyor olmadık seylerden korkuyorum diyo mesala evin kapısından korkuyorum diyor uyurken ısıgıda açık kalıyo

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, çocuk kaç yaşında? Korkular 3-9 yaş arası yoğun olarak yaşanabilir. Gelişim dönemine göre bu normaldir. Ağlayarak uyanması durumu bir ay devam ediyorsa gece terörü yaşıyor olabilir. Uyumadan önce görsel uyaran almaması faydalı olacaktır. Detaylı bilgilendirme için panelimden randevu almanızı öneririm.

icon

Yardımcı olabılırmısz

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, tabi ki, panelimden "online seans al" butonu ile online randevu oluşturabilirsiniz.

icon

Yüzyüze görüşme imkani varmı

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, maalesef, Kidolog panelim üzerinden online seans al seçeneğine tıklayarak randevu oluşturabilirsiniz.

icon

Şizofren le ilgisi yok demi dr hanim

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, anlattıklarınızdan hareketle böyle bir durum olmadığını söyleyebilirim. Detaylı görüşmek isterseniz profilimden online randevu almanızı öneririm. Sevgiler…

icon

Merhaba koronadan sonra birseyleri çok abartmqya başladım mesela su.icccem yere düşsün icmiyoru.m bide içine bisey koymuşlardır diyrm sigara kullanıyorum yok sigara ma biri bisey koymuştur diyorum takinti yapıyorum herseye diyorum sizofren olcam diye korkuyom cvp verirseniz sevinirim bu belirtiler sizofranami bağlı ailede yok ama ef yapıyorum kendimi inliyom surekli

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, pandemi döneminin insan psikolojisindeki olumsuz etkileri hala sürmekte. Öncelikle söylemek isterim ki yalnız değilsiniz. Durumun farkında olmanız çözüm bulmanızı kolaylaştıracaktır. Her gün yaptığınız size takıntılı gelen davranışlarınızı not edin. Sonrasında haftalık değerlendirmeler yapın. Bu davranışları yapmadığınız günler için kendinize küçük bir ödül verebilirsiniz. Bu bir süreç olduğunu unutmayınız. Devam eden şikayetleriniz için lütfen randevu alınız. Panelimden "online seans al" seçeneği ile randevu oluşturabilirisniz. Kolaylıklar dilerim.

icon

Bıyuklerde uyku terörü ıcn ne yapılması gerekiyor

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, kaç yaş tam olarak? Uyku terörü geniş bir alan. Gece uykusunda söyleniyor mu? Uykudayken geziyor mu? Uykudan uyanıp ağlıyor ve kaygılanıyor mu? Birçok faktöre bakmak gerekiyor. Bundan dolayı panelimden randevu almanızı öneririm.

icon

Merhaba kızım 4 yaşında ve tırnak yeme alışkanlığı var paniklediginde veya tedirgin olduğu bir ortamda tırnağını yiyor nasıl biraktirabilitim

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, tırnak yeme çocukluk dönemi kaygı odaklı alışkanlıkladan olduğu için öncelikle kaygı yaratan durumları belirlemek ve bununla ilgili çözüm yolları geliştirmek gereklidir. Tırnak yememesi için yapılan müdahaleler daha fazla dikkat çekici olacağından etki sağlamayabilir. Bundan dolayı kendisini rahatlatacak yöntemler belirlenmelidir. Bu yöntemler hakkında detaylıca konuşmak için randevu alabilirsiniz.

icon

Merhaba, eşimle boşanma aşamasındayız henüz çok yeni durum ben 1 aydır evde kalmıyorum, 1 oğlumuz var çocuk etkileniyor bizi sürekli bir arada istiyor boşanmada çocuk az etkilenmesi için doğru zaman tanımınız var mıdır?

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, çocuk için ebeveyn kendini hazır hissettiği en kısa zamanda durum açıklaması yapılmalıdır. Burada önemli olan çocuğun her zaman anne ve babası olunacağı mesajı verilip güven ortamı sağlanmasıdır. Detaylı açıklamalar yerine çocuğun anlayabileceği şekilde kısa ve net konuşulmalıdır. Her zaman anne ve babasını görebileceği belirtilmelidir. Detaylı bilgi için randevu oluşturabilirsiniz. Kolaylıklar dilerim.

icon

Merhaba , 6,5 yaşında oğlum için bilgi rica ediyorum ; Ana okulunda bu sene tam yaşında 1'e başlayacak. Mevcut ana okulunda mevcut çocuklardan 5/6 ay büyük oyun zamanlarında oyuncak paylaşımında agresif oluyor zaman zaman vurmaya başlıyor. Aşırı hareketli ama ondan da önemlisi kendi sınıfındakilere bazen zarar verebiliyor. Bilgi rica ederim.

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, paylaşım konusunda 5-6 yaş dönemi için mülkiyet kavramı gelişmediğinden dolayı benim olan benimdir algısı vardır. Ya da senin olan da benim olabilir. Bu konuda çatışma yaşamamanız adına oyuncağını istediği kişiyle paylaşabileceğini paylaşmak istemediğindeyse arkadaşına bunu sözel olarak ifade etmesi gerektiğini söyleyebilirsiniz. Paylaşmak üzerine çok güzel çocuk kitapları var. Siz okuduktan sonra ona açık uçlu soru sorarak durumu somutlaştırabilirsiniz. Kitapla ilgili resim çizmesini isteyebilirsiniz. Bu durumu yaşayıp yaşamadığını sorabilirsiniz. Hareketlilik konusunda da duygular çalışılabilir. Bu konular hakkında detaylı bilgi almak isterseniz randevu oluşturabilirsiniz.

icon

v*****

ZEYNEP hanım size çok teşekkür ediyoruz kızımın durumu gözle görünür bir şekilde düzeldi. yemek yerken artık içimiz rahatça yiyoruz size çok teşekkür ediyoruz ailecek. başarılarınızın devamını diliyorum.

icon

v*****

Selamlar herkese 8 yaşındaiki kızım yaşadığı bir sorundan sonra kaygı edinmeye başladı yemek yememeye başladı sevdiği hiçbirşeyi yemedi 2 ay içinde 39 kilogramdan 31 kilograma düştü. Bu durumu bizde endişeye sebeb oldu çocuğumuz resmen gözümüzün nünde eriyordu. bulunduğumu yerde fazla danışan bulamadığımız için şehir dışına gitmek için randevu aldık o sırada araştırmalar yapıyordum KİDOLOG uygulamasını gördüm ve ZEYNEP ALP TORUN'un o an müsait olduğunu gördüm 23 00 dı hemen görüşmeyi yaptık 2. seansta çocuğumda farklılığı görmeye başladım şuan için çok mutluyuz hızlı bir dönüş aldığımız için Zeynep hanıma çok teşekkür ediyoruz kızımın yüzündeki ifadeyi değiştirdiği için. KİDOLOG AİLESİNE TEŞEKKÜR EDİYORUZ.

icon

E*****

Zeynep hanıma teşekkür ediyorum. Kızım ile ilgili olan çalışmalarımız için beni çok güzel bir şekilde yönlendiriyor..ve bu yönlendirmeler sonucu çok daha iyi iletişim kurmaya başladık..

icon

e*****

Şimdiye kadar pek çok psikologla görüşme imkanım oldu.. Onların içinde de elbette görüşmeye değer olanları vardır. Ancak Zeynep Hanım ile ilk kez görüşmüş olamama rağmen, kendisini yıllardır tanıyormuşum da birazdan kahve içecekmişiz gibi bir his uyandırdı bende..Var olsun.. Bir dost muhabbeti, sıcak bir tebessümle insanların hayatına dokunmaya devam edecek tahminimce.. Siz de bu samimiyeti arıyorsanız hiç düşünmeyin kendisini arayın bulun derim.

icon

E*****

Merhaba Kızım ile olan iletisim desteğimiz için bugün ilk görüşmeyi yaptık Zeynep hanımla.. Kendisi çok nazik, ilgili bir psikolog İnşallah bu süreçte birlikte ilerleyeceğiz

icon

n*****

Çok memnun edici bir sohbetti. Çok motive edici ve yardımcı oldunuz.. Teşekkür ediyorum.. Tekrar görüşmek istiyorum. Sevgiler..

icon

b*****

Çok sıcakkanlı, naif bir uzman. Yolun başındayız ama desteğini hissettim

icon

d*****

Zeynep hocamıza ilgisinden dolayı çok teşekkür ediyoruz❤️

icon

d*****

Geçirdiğimiz bu zor süreçte Zeynep Hocamızın desteğiyle çok çabuk toparlandık ve çocuklarımla ilgili vermiş olduğu destek ve öneriler ile en az hasarla atlattık bu dönemi .Kendisine çok teşekkür ediyorum.Düzenli bir şekilde seanslarımızda görüşmeye devam edeceğimiz için çok mutluyum.

icon

s*****

Çok güler yüzlü çok samimiydi çok memnun kaldım :)

icon

s*****

Gayet güler yüzlü ve yardımcı oldu ilk görüşmemize rağmen çok memnun kaldım.

icon

m*****

Tum sorularimin cevabini aldim . Cok tesekkurler

Uzmanın Yazıları