WhatsApp
Ülfet Ağca

Ülfet Ağca

Çocuk gelişimci

Meşgul

Seans Süresi 50 Dk
Seans Ücreti 249.00 TL

Yapılan Seans 122
Danışan Sayısı 27
Online Seans Al Uzmana Ücretsiz Soru Sor

Merhaba :) ben Ülfet Ağca. 1995 İstanbul doğumluyum. Lise eğitimimi çocuk gelişimi bölümü üzerine tamamladım. Okan Üniversitesi’nde ön lisans çocuk gelişimi bölümünde eğitimime devam ettim. 2015 yılında onur öğrencisi olarak Okan Üniversitesi’nden mezun oldum. İlk iş hayatımda 4 yıl boyunca özel bir okul öncesi kurumunda ( Yavrukuş Anaokulu) öğretmen olarak çalıştım. 2019 yılında Üsküdar Üniversitesi’nde lisansıma devam etme kararı aldım. Üsküdar Üniversitesi’nde Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi bölümünde lisans eğitimime başladım. Eğitimim süresince Okul öncesi, Özel eğitim, Sosyal hizmetler ve Hastane olmak üzere çeşitli alanlarda stajlarımı yaptım. Eğitim dönemlerinde yüksek onur belgeleri aldım. Denver II Gelişim Tarama Testi uygulayıcı sertifikamı Ankara Gelişimsel Çocuk Nörolojisi Derneğinden aldım. Gelişim Testi Uygulayıcı Sertifikalarım; Ankara Gelişim Tarama Envanteri, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Okula Hazırlık Testi, Frostig Görsel Algı Testi, Gesell Gelişim Figürleri Testi, Otizm Erken Tarama Testi M-Chat , Burdon Dikkat Testi, Frankfurter Dikkat Testi 2021 yılında Üsküdar Üniversitesi’nden mezun oldum. Alanımla ilgili öğrencilik dönemimde araştırmalar, okumalar yaptım ve online eğitimlere katıldım. Liseden itibaren çocuk gelişimi alanında eğitim alıyorum ve kendimi alanımda geliştirmeye devam etmekteyim. Burada çocuk gelişimci kimliğimle online olarak yetkin olduğum alanlarda danışmanlık vermek için sizlerle birlikteyim. Şu anda gelişimsel danışmanlık yapıyorum. Gelişimsel izlem ve müdahale programları hazırlamaktayım.
icon Eğitim
  • Üsküdar Üniversitesi 2021 Çocuk Gelişimi
icon Sertifikalar
  • Burdon Dikkat Testi
  • Denver II Gelişim Tarama Testi
  • Frankfurter Dikkat Testi
  • Frostig Görsel Algı Testi
  • Gesell Gelişim Figürleri Testi
  • Metropolitan Okul Olgunluğu Testi
  • Okula Hazırlık Testi
  • Otizm Erken Tarama Testi M-Chat
Uyku Eğitimi
Aylık Gelişim Takibi
Sağlam Bebek Takibi
Gelişimsel Oyun Önerileri
İki Yaş Sendromu
Pozitif Ebeveynlik
Korku ve Kaygılar
Kardeş Kıskançlığı ve Kardeşe Hazırlama
Duygusal Gelişim Gerilikleri
Aile İçi İletişim Sorunları
Ergenlik Dönemi İletişim Sorunları
Gelişim Bozuklukları
Öfke Nöbetleri
Konuşmada Gecikme
Davranış Bozuklukları
Sınav Kaygısı
Yeme-Yedirme Sorunları
Okula Başlama İle İlgili Gelişimsel Değerlendirme ve Danışmanlık
Sınır Koyma-Kural Koyma
Dudak Emme,Parmak Yeme, Parmak Emme, Tırnak Yeme
Bağlanma Sorunları ve Güvenli Bağlanma
Etkileşimli Kitap Okuma
Okula Hazırlık-Uyum-Oryantasyon
Ebeveyn Katılımlı Oyun Planlama
Gelişim Alanlarını Destekleyici Oyun Önerileri
Etkili Medya - Teknoloji Kullanımı
icon

Merhaba ,kızım4 yaşında 16 kilo bundam 1 ay önce idrar yolu enfeksiyonu ve kanda enfeksiyon oluştu.10 gün boyunca yemek yememe iştah kaybı söz konu oldu. Bir müddet düzeldikten sonra 4 gündür öksürük başladı ve yemek yemeyi bırakmış durumda.cips abur cubur gibi şeyleri yemekte fakat ana yemekleri yememektedir.Nasıl bir yol önerebilirsiniz? Yardımcı olursanız minettar kalırım.

Uzmanın Yanıtı

Merhaba detaylı bir değerlendirme yapmamız bu durum için daha iyi olacaktır. Uzun bir hastalık süreci sonunda yemek yeme konusunda olumsuz tutumlar geliştirmiş gözüküyor, randevu oluşturabilirseniz görüşme esnasında size yardımcı olacağım. Dilerseniz panelimden online seans oluşturarak süreci görüşebiliriz. Sevgiler

icon

Ben 13 yaşındayim pskolojik sıkıntım olduğunu düşünüyorum ama ergenlikltende kaynaklanıyor olabilir duvarda ne odlugunu bilmediğim yüzler görüyorum ve genellikle kötü bişey veya durduk yere beni eleştiren sesler duyuyorum aniden bişey aklıma geliyor ve gülüyorum kötü bişey gelincede ağlıyorum ne yapabilirim ergenlikle mi alakalı ?

Uzmanın Yanıtı

Merhaba , destek almanı öneririm. Aile gözetimi ve veli izni ile birlikte bir psikolog ile görüşmen daha sağlıklı olacaktır. Sevgiler

icon

Kızım 1 sene önce tulatet eğitimi aldı normalde Bir sıkıntımız yoktu kakasını da yapıyordu ıkiniyordu 6-7 aydır tutuyor yapmıyor çok doktorlara götürdüm psikolojik olduğunu söylediler ilgiliniz için teşekkür ederim

Uzmanın Yanıtı

Bu süreçten sonra gerçekleşmiş olan yaşantıda farklı durumlar söz konusu olmuş olabilir. Bunları netleştirebilmemiz ve daha sağlıklı iletişim kurabilmemiz için dilerseniz randevu oluşturabilirsiniz. İyi günler.

icon

Kızım tualetini öğrendikten sonra kakasını tutuyor,ikinmiyor bosalamiyor doktorlara götürdüm tahliller yapıldı gastenterolojiye götürdüm fakat psikolojik olduğunu söylediler yardımcı olirsaniz gerçekten çok mutlu olcam

Uzmanın Yanıtı

Merhaba Hatice Hanım, tuvalet alışkanlığını ne zaman kazandı? Bu süreçten ne kadar sonra bu davranış gerçekleşti? Bu ek bilgilerle birlikte sürecin bir değerlendirmesini dilerseniz randevu oluşturmanız dahilinde yapabiliriz. Size yardımcı olmak isterim. Sağlıkla kalın.

icon

Merhaba. Benim 17 aylık bir oğlum var. Sürekli biseyler söylemeye calisuyor ama sürekli susmuyor. Fakat sadece anne baba dede mama attı haydi gibi kelimeleri söylüyor. Bu normal mi? Kakasını yapıyor bezine sonra bana kaka diyor almam için. Tuvalete götürmem gerekli mi? Yani 3rken olur mu? Ve en önemli sorum benim oğlum çok ama çok hareketli. Karsima alıp oturtamiyorum. Biseyler göstermek öğretmek istiyorum ama olmuyor durmuyor. Oyuncak ilgisi neredeyse hiç yok. Genellikle hep kablo şarj aleti vs. Gibi tuhaf şeylerle oynamak istiyor. Ben istiyorum getirden götürsen anlasın kulağı burnu nerde göstersin ama olmuyor lego koyuyorum üst üste o da yapsın diye gelip dağıtıyor. Karşılaştırma yapmak istemiyorum ama aynı aydaki birkaç tanıdığım xoxuk hepsini yapıyor. Benim oğlum sürekli koşmak oyun oynamak istiyor. Yorulduğunu hiç anlamıyor. Zekasında problem mi var acaba diyorum ama eee eee diyorum mesela girip yastığını alıp getiriyor bana kızdığımı anlıyor. Napacagimi şaşırdım nasıl olacak ne şekilde davranmam gerekecek bilmiyorum.

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar yazdıklarınızın tümüne yönelik görüşme sağlamamız çok daha uygun olacaktır. Belirttiğiniz durumlar bir sonuç peki biz bu süreçte nasıl yaklaşabiliriz, neleri değiştirmeliyiz değinmemiz gereken ana konular ışığında görüşme sağlayabiliriz.

icon

Hocam merabalar benim geriye dönük düşüncelerim pişmanlık ve suandada endişe korku kaygıladim var bu durumla nasıl bı tedavi oneririsiniz yardımcı olurmusunuz

Uzmanın Yanıtı

Merhaba kaygılarınızın ve korkularınızın nedenlerine dair bir anamnez alır çözümlerine yönelik görüşme sağlayabiliriz. Tabii ki yardımcı olurum.

icon

g*****

Ülfet hanım iyi ki tanışmışız iyi ki sizi danışman olarak seçmişim. Çok yardımcı oldunuz her şey için teşekkürler <3>

icon

ı*****

Oğlumdaki öfke problemi nedeniyle ülfet hanımdan seans aldım. İlk seansımızı yaptık, gayet güzel geçti umarım bu öfke problemini bir an önce yıkarız. 

icon

ç*****

Sayın hocam ilginiz ve destekleriniz için teşekkürler sevgiler 

Uzmanın Yazıları