WhatsApp
Tzemali Kampour
Tzemali Kampour
Dil ve Konuşma Terapisti

Hemen Görüşme İçin Meşgul

Seans Süresi 50 Dk
Seans Ücreti 189.00 TL

Yapılan Seans 68
Danışan Sayısı 29
Online Seans Al Uzmana Ücretsiz Soru Sor

icon Eğitim
  • Anadolu Üniversitesi - Dil ve konuşma terapisi 2016-2020
icon Sertifikalar
  • Avrupa birliği denkliği
  • Okul öncesi kekemelik değerlendirmesi ve terapisi (Kurt Eggerts)

Kekemelik
Gecikmiş dil ve konuşma
Ses bozukluğu
İşitme engeline bağlı dil ve konuşma sorunları
Otizme bağlı dil ve konuşma sorunları
Motor konuşma bozuklukları
Artikülasyon sorunları
Konuşma gecikmesi
Down Sendromlu çocuklarda dil ve konuşma sorunları
Fonolojik bozukluklar
Yutma bozuklukları
Akıcılık sorunları
Takipemi (Hızlı-Bozuk konuşma) Sorunu
Afazi (Edinilmiş dil bozuklukları)
Dudak Damak yarıklığına bağlı dil ve konuşma bozuklukları
İşitme sorununa bağlı dil ve konuşma bozuklukları
Alternatif ve destekleyici iletişim
Ses hijyeni

icon
Bebek

17 yaşında oğlum hızlı konuşuyor yardımcı olabileceğiniz bir konu mu

Uzmanın Yanıtı

Elbette, hızlı konuşma dil ve konuşma terapisi alanına girmektedir. Bir değerlendirme seansı planlayabilir ve çocuğunuza en iyi şekilde nasıl yardımcı olabileceğimizi konuşabiliriz.

icon
Bebek

Hocam Oğlu 9 Yasin a glrecek Dort senedir Dahan kotuydu Simdi Biraz daha iyi heyecan yapiyor nefesini ayarlayamiyor takiliyor konusurken

Uzmanın Yanıtı

Oğlunuzun yaşadığı konuşma sorununu daha iyi anlamak ve size daha iyi yardımcı olabilmek adına bir değerlendirme seansı yapabiliriz.

icon
Bebek

Merhaba yaşım 31 konuşurken akıcılığım yok bazen kekemelik oluyor kendimi ifade edemiyorum.bazen saçmalamaya başlıyorum

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, konuşmanızla alakalı yaşadığınız sorun hakkında size daha iyi bir yardım sağlayabilmem adına bir değerlendirme seansı yapabiliriz.

icon
Bebek

merhaba. oğlum 2012 doğumlu ve özellikle "R" harfini söyleyemiyor ve buda onu rahatsız ediyor.Evde bazen ben neden R harfını kelime içersinde söyleyemediği için kızıyor ve ben evde kuçuk te olsa kendısıne "arı-re re re ra ra ra" gibi kelimeleri tekrar etmesini söyleyerek rahatlatmaya çalışyorum. R Harfi dışında birkaç harfi söylemekte de sıkıntı yaşıyor ama bunlar cümle içersinde kullanırken çok dikkatli dinlerseniz fark ediliyor. bu durumda evde nasıl bir çalışma ile çocuğuma destek olabirim. bu konuda yardımcı olabilirmisiniz.

Uzmanın Yanıtı

Merhaba Hilal hanım. /r/ fonemi bizim çocuklarda en geç 6-7 yaşına kadar gelmesini beklediğimiz bir fonem. Çocuğunuzun yaşını ele alacak olursak, bir an önce bir dil ve konuşma terapistinden yardım almanız iyi olacaktır. Bir dil ve konuşma terapisti oğlunuza bir test uygulayıp, hangi seslerin üretiminde zorluk yaşadığını tespit edecek ve başlaması en uygun olan sesler ilerleyecektir. Artikülasyon terapisi mutlaka bir dil ve konuşma terapisti ile yapılmalıdır. Böylece hedef ses çocuğa en iyi bir şekilde anlatılır ve öğretilir. Artikülasyon terapisi çok severek çalıştığım ve çok öğrenci aldığım bir alan. Arzu ederseniz size bu konuda yardımcı olabilirim.

icon
Bebek

Aminosentez yapıldı foxp2 geni mutasyon dendi.konusmada sıkıntı yaşar terapi ile düzelir dendi. Kızım 2 aylik Agu lamalar başladı gülüyor Göz teması kuruyor nesneleri ve bizleri takip ediyor. Sorum şu ne zaman terapiye başlamalıyız

Uzmanın Yanıtı

Foxp2 geni konuşmanın gelişiminde büyük rol oynayan genlerden biridir. Doğal olarak bu gende oluşan bir mutasyon konuşmayı, ve beraberinde bir çok alanı etkileyecektir. Foxp2 geni mutasyonu olan çocuklarda genelde bu duruma eşlik eden başka zorluklarda zamanla ortaya çıkmaktadır. Örneğin; yeme sorunları, ince motor becerilerde sorunlar, okuma ve yazmada sorunlar gibi. Şu anda kızınızın yaşı gereği bu ek sorunları tespit etmek ve eksik alanlarının tamamını destekleyebileceğimiz bir durum ne yazıkki zor. Fakat kızınızın gelişim ve büyüme sürecinde danışmanlık alabilirsiniz. Böylece kızınızın gelişimini bir uzman yardımıyla çok iyi bir şekilde ele alabilirsiniz ve ileriki yaşlarda görüşebilecek ek sorunların üstesinden gelebilirsiniz veya onları azaltabilirsiniz.

icon
Bebek

Hocam merhaba benim ortanca oglum 5 yasında konuşurken çok acele ediyor birde sürekli bağırıyor ve yer yer takılma yaşıyor nedeni ne olabilir sizce ?

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, bir değerlendirme seansı yapıp oğlunuz hakkında daha detaylı bilgilere ulaşmak isterim. Böyle durumlarda erken tanı oldukça önemlidir. Böylece çocuğunuzun takılma yüzdeliğini hesaplayabilir, size daha sağlıklı yanıtlar verebilirim.