Sezen Akdemir

Sezen Akdemir

Çocuk Gelişimci (Pedagog)

Meşgul

Seans Süresi 50 Dk
Seans Ücreti 249.00 TL

Yapılan Seans 72
Danışan Sayısı 32
Online Seans Al Uzmana Ücretsiz Soru Sor

1997 İstanbul doğumluyum. İstanbul Gelişim Üniversitesi sağlık bilimleri yüksekokulu çocuk gelişimi lisans programı, 2020 mezunuyum. Şuanda aktif olarak bir rehabilitasyon merkezinde görev yapmaktayım. Denver ll, metropolitan okul olgunluğu testi ve resim analizleri konusunda tecrübelerim mevcuttur.
icon Eğitim
 • İstanbul gelişim üniversitesi çocuk gelişimi lisans
 • İstanbul üniversitesi insan kaynakları yönetimi
icon Sertifikalar
 • Beden Dili kullanımı
 • Çocukta dikkat dağınıklığını önleme
 • Denver ll
 • Dikkat testleri ( Burdon, frank, D2)
 • Diksiyon eğitimi
 • Etkili iletişim yöntemleri
 • Mandala ve High Scope yaklaşımı
 • Metropolitan okul olgunluğu testi
 • Montessori duyu uygulamaları
 • Montessori matematik eğitimi
 • Okul öncesi yaratıcı yazarlık ve temel kavramlar
 • Okul öncesinde çocuk hakları
 • Olumsuz öğrenci davranışlarına çözümler
 • Orff-Schulwerk müzik hareket eğitimi
 • Orff-Schulwerk pedagojisi destekli müzik eğitimi
 • Resim analizi
 • Somatik ve spiritüel açıdan çocuk resimlerinin incelenmesi
 • Zor çocuklarda ilişkileri yönetme ve beyin temelli sınıf yönetimi
Uyku Eğitimi
Tuvalet Eğitimi
Aylık Gelişim Takibi
Gelişimsel Oyun Önerileri
Aile Danışmanlığı
İki Yaş Sendromu
Pozitif Ebeveynlik
Korku ve Kaygılar
Kardeş Kıskançlığı ve Kardeşe Hazırlama
Duygusal Gelişim Gerilikleri
Aile İçi İletişim Sorunları
Çocuk ve Ergen Psikolojisi
Ergenlik Dönemi İletişim Sorunları
Gelişim Bozuklukları
Öfke Nöbetleri
Davranış Bozuklukları
Sınav Kaygısı
Yeme-Yedirme Sorunları
Okula Başlama İle İlgili Gelişimsel Değerlendirme ve Danışmanlık
Sınır Koyma-Kural Koyma
Etkileşimli Kitap Okuma
Okula Hazırlık-Uyum-Oryantasyon
Ebeveyn Katılımlı Oyun Planlama
Gelişim Alanlarını Destekleyici Oyun Önerileri
Etkili Medya - Teknoloji Kullanımı
icon

MErhabalar Sezen hn. 13 yaşında oğlum var onunla ilgili kaygıularım var onun için seans almak isterim.Oğlum heyecanlı bir kişiliğe sahip , merhametli ve düşüncelidir. Ancak okul arkadaşlarında , cok cabuk kızdırılan ve bunu takıntı haline geitren bir karakter var . Tabi takıntı dediysem kin beslemez, ama cok ekılenen ve küfür edilirse aynı sekılde küfür eden bir karaktere bürünüyor. İnsan ilişkilerinde heyecanlı ve çekingen yapıya sahip, insanların arkadaşlarının yaptıgı ders ve kıyafetleriyle dalga geçiceği düşüncesiyle devamlı tatısıyoruz. sizden destek ve yol göstermenizi rica ediyorum.

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar öncelikle, kaygılarınızı anlayabiliyorum, ilginize çok teşekkür ederim çocuğunuzu iyi gözlemleyip destek alma kararınız çok hoş bir durum . Biz bu yaşları genel de erken ergenlik olarak adlandırıyoruz ve bu dönemler biraz sancılı geçiyor. Öncelikle aileyi ve çocuğu tanıyıp vakit geçirmem önem arz ediyor. Bunun için ilk müsait tarihte randevu oluşturabilirseniz sizlere ve oğlumuza destek olmak isterim. Bunun için panelimden randevu oluşturabilirsiniz.

icon

Merhaba , 10 yaşında ve 1 yaşında iki kızım var .Küçük kızım doğduktan sonra büyük kızımda ruhsal değişiklikler oldu. Sınıf öğretmeni ve rehber öğretmen ile görüşme yaptık. Rehber öğretmeni ufak bir test yapmış dikkat dağınıklığı olabileceğini ve bir uzmanla görüşürsem daha sağlıklı sonuç alacağımı söyledi.Birebir çocukla iletişim sağlayabiliyor musunuz. Farklı bir uzmanla görüştüm o aile ile görüştüğünü çocukla görüşmediğini söyledi.

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar. Kızınızın ruh değişimleri oldukça normal bir durum . Endişe etmenize gerek yok . Bunun için burdon dikkat testlerimizden çocuğumuza test uygulayıp kaygılarınızı sonuçlandırabiliriz . Evdeki öyküyü ve çocuk ile olan iletişiminizi biliyor olmam çok önemli benim için o yüzden genel anlamda bir cevap verme durumundayım. Sizleri ve çocuğumuzu daha yakından tanıyabilirsem daha fazla yardımcı olabilirim. Çocuk ile de görüşme sağlıyorum . Genel de çocuk odaklı ve çözüm odaklı seanslarımız ilerlemekte. Eğer seans almak isterseniz panelimden randevu oluşturabilirsiniz.

icon

Merhaba hocam benim 2 buçuk yaşında oğlum var hiç konusamiyo nasıl bi destek alabilirim

Uzmanın Yanıtı

Merhaba. Öncelikle çocuğumuzun öyküsünü ve günlük olarak beraber neler yaptığınızı öğrenmem iyi olur. Bunun haricinde nörolojik bir problemi olup olmadığına mutlaka baktırmalısınız nörolojik bir problem yoksa mutlaka birebir destek şart. Bunun için panelimden randevu oluşturabilirsiniz .

icon

Merhabalar, kızımız 3,5 yaşında. Maalesef yemeklerini çizgi film izleyerek yiyor. İlk olarak bundan kurtulmak istiyoruz (başka zamanlarda çok nadiren video izletiyoruz). Bir öneriniz var mı? İkinci olarak eşim "masha and bear" çizgi filminin çok hızlı akışının olduğunu düşünerek, video hızını 0.75x yavaş olarak izletmeyi tercih ediyor, ben bunun yanlış olduğunu eğer izleyecekse normal hızında izletilmesini gerektiğini düşünüyorum, bizi aydınlatırsanız sevinirim.

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar. Çoğu çocuğumuzun genel bir problemi aslında teknolojik aletler ile yemek yeme. O yüzden bu tarz durumlarda öncelikle çocuğun ve ailenin gün içerisinde ki aktiviteleri ve tutumlarını detaylıca bilmek önem arz ediyor. Ondan sonra aile ile birlikte bir yol izlemekte fayda var . Açıkçası yıpratıcı ve aileye büyük sorumluluk düşen bir konu. Babanın yaptığı davranış elbette olumlu değil. Bunun için mutlaka bir yardım almanızı öneririm ben veya başka bir uzmanımızdan. Çünkü en hızlı gelişme döneminde yavrumuz onun için en sağlıklı yolu ancak bir uzman eşliğinde çizmek daha doğru olur. Dilerseniz panelimden randevu oluşturabilirsiniz

icon

Hocam ben 25 senedir depresyondayım Hocam ben sıktıntı sorun korku yaşıyorum Hocam ben zor durumdayım Hocam ben zor Günler yaşıyorum Hocam ben kafama her şeyi takıyorum Hocam ben her şeyde takıntılı oluyorum Hocam benim Aklıma kötü düşünçeler geliyor Hocam ben içime kapanıklık sorunum var Hocam ben bunallımdayım Hocam ben ilaçta kullanıyorum Hocam ben her şeyden utanıyorum Hocam ben her şeye üzülüyorum Hocam benim bütün problemlerin çözülmesini istiyorum Hocam ben

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar . Öncelikle bu yaşadığın duygular için çok üzgün olduğumu belirtmek isterim. Unutma ki bu ruh hallerimizin ve iyileşmemizin tek anahtarı yine bizleriz . Daha detaylı bilgiye sahip olursam yardımcı olmak çok isterim. Dilerseniz panelimden randevu oluşturabilirsiniz

icon

Merhabalar, 1 yaşında kızım var. Genel anlamda farklı adamlardaki becerilerini gözlemliyorum . Kaba motor becerilerinde ve bilişsel becerilerinde ilerlemeye gayret ederken dil gelişiminin biraz daha yavaş seyrettigini düşünmekteyim. Sizce genel bir degerlendirme bu konuda yol gösterici olur mu?

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar . Öncelikle ilginizi takdir ediyor ve 1 yaş için çok hızlı adımlarla ilerlemek yerine yaşına uygun ilerlemenizi tavsiye ederim. Dil gelişimi için ise tek kelimeler bekliyoruz bu yaş grubumuz için. Eğer içiniz rahat edecekse bunun için bir denver testi yaptırmanızı ve bir uzman görüşü almanızı tavsiye edebilirim . Umarım yardımcı olur bu görüşüm sizlere :) Dilerseniz panelimden randevu oluşturabilirsiniz

icon

Oğlum tek çocuk anne baba ayrı ben çalışıyorum evde annem ile kalıyor 30 ayını tamamlamasına rağmen konuşmuyor sadece soyledıklerımızı tekrar yapabılıyor dış etkenlere karşı tepkisiz yardımcı olabılırmısınız

Uzmanın Yanıtı

Merhaba sefa bey, öncelikle seve seve size yardımcı olmak isterim ama bunun için öncelikle aile yaşantınıza ve çocuğa hakim olmam gerekir . Eğer bir randevu alırsanız detaylıca konuşup size yardımcı olmak isterim . Çocuğu ve sizleri tanımadan bir şey söylemek çok doğru olmayabilir . Ben veya bir başka uzmanımızdan destek almanızı öneririm

icon

ı*****

Kidolog reklamlarından sonra buluştuğumuz Sezen hocam ön görüşmede o kadar güzel konuştu ki, hemen ertesi güne seans almıştım. Hiç pişman olmadım. Sevgiler saygılar.

icon

d*****

Çocuğumda dikkat eksikliği vardı. Okulda akranlarından geri kalıyordu. Bu durumdan dolayı Sezen hocamla görüştük. Teşekkür ederiz :)

icon

ö*****

Çok verimli bir seanstı, teşekkür ederim Sezen Hocam. 6 yaşında yemek yedirirken bin takla attığım çocuğum şu an gayet güzel yemek yiyor.

Uzmanın Yazıları