İstanbul Arel Üniversitesi Psikoloji bölümünü üstün başarı derecesi ile tamamladım. Uzmanlık derecesini yine Arel Üniversitesi'nde Klinik Psikoloji alanında tezli olarak yürüttüm. Başkent Üniversitesi'nden aldığım aile danışmanlığı eğitiminin gerekli sınav ve becerilerini tamamlayarak aile danışmanı unvanına hak kazandım. Başlıca çalıştığım konular; Depresyon Bozuklukları Fobiler Travma ve Uyum Bozuklukları Kaygı Bozuklukları Obsesif Kompulsif Bozukluk Kişilerarası Sorunlar Uyku Bozuklukları Beslenme ve Yeme Bozuklukları Psikosomatik Rahatsızlıklar Premenstrüel Disforik Bozukluk Demansiyel Bozukluklar Çocuklukta Depresyon ve Kaygı Bozuklukları Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Öğrenme Bozukluğu Dil Gelişim Bozuklukları. Bireysel terapi, Çift/Evlilik Terapisi, Aile danışmanlığı ve boşanma danışmanlığına yönelik hizmetlerimi, danışanın ihtiyacına göre belirlediğim Bilişsel Davranışçı Terapi, Şema Terapi, Oyun Terapisi, Destekleyici Psikoterapi veya Kısa Süreli ve Çözüm Odaklı Terapi ekolleriyle çalışmaktayım. Psikolojik sağlık hizmetlerine yönelik randevu taleplerini Kidolog platformunda online olarak Türkiye'nin her ilinden kabul etmekteyim.
icon Eğitim
 • Lisans - Psikoloji, Fen-Edebiyat Fakültesi, İstanbul Arel Üniversitesi
 • Lise - Çocuk Gelişimi ve Eğitimi, Ali Kul Çok Programlı Meslek Lisesi
 • Yüksek Lisans - Sosyal Bilimler Enstitüsü, İstanbul Arel Üniversitesi
icon Sertifikalar
 • Aile Danışmanlığı Eğitimi - Başkent Üniversitesi
 • BDT Yöntemiyle Kalıcı ve Sağlıklı Kilo Verme Workshop - Psikoterapi Enstitüsü
 • Bilişsel Davranışçı Psikoterapi - Kognitif Davranışçı Terapiler Derneği
 • Chech UP Yapılandırılmış Dikkat Güçlendirme Programı - Gebze Teknik Üniversitesi
 • Çift, Evlilik ve Boşanma Terapisi - CİTEB
 • Cinsel Terapi (Vajinusmus) - CİTEB
 • Çocuk Değerlendirme Testleri - APAMER
 • Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi - Toplum Ruh Sağlığı Koruma ve Araştırma Derneği
 • Klinik Değerlendirme Testleri - TORUSAD
 • Moxo d-CPT (Dikkat Testi) - MOXO Türkiye
 • Nöropsikolojik Testler ve Değerlendirme - Türkiye Nöropsikoloji Derneği
 • Oyun Terapisi - Biruni Üniversitesi
 • Psikoonkoloji (Kanser Psikolojisi) Eğitimi - İstanbul Tıp Fakültesi, Konsültasyon Liyezon Psikiyatrisi
 • Travma Eğitimi - Türk Psikologlar Derneği
Aile Danışmanlığı
Bastırılmış Duyguları Fark Edebilmek
Bedensel Belirti Bozuklukları
Beslenme ve Yeme Bozuklukları
Bilişsel Davranışçı Terapi
Boşanma Danışmanlığı
Çözüm Odaklı Terapi
Çalışma Hayatında Yaşanan Problemler
Davranış ve Uyum Sorunları
Değersizlik Duygusu ile Başa Çıkma
Depresyon
Duygu Düzenleme
Duygudurum Bozuklukları
Duygusal Yeme
EMDR
Ebeveyn ve Çocuk İlişkisi
Evlilik ve Çift Terapisi
Erteleme Davranışı
Etkili Ders Çalışma Teknikler
İkili İlişkiler
Fobiler
İletişim Problemleri
Kadınlarda Görülen Cinsel İşlev Bozuklukları
Kanser Sürecindeki Bireyler ve Yakınlarıyla Terapi
Kaygı Bozuklukları
Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi
Kilo Problemleri
Korkularla Baş Edebilme
Obsesif Kompulsif Bozukluk
Öfke Kontrolü
Öz Güven Eksikliği
Sınav Kaygısı
Şema Terapi
Takıntılı Düşünceler
Teknoloji Bağımlılığı
Travma Sonrası Stres Bozukluğu
Uyku Problemleri
Vajinusmus
Yaygın Kaygı Bozukluğu
Yeme Bozukluğu
Yetişkin Değerlendirme Testleri
Yetişkin Psikoterapisi
icon

Merhaba Şeyma hanım müsaitseniz takvimi günceller misiniz? Bu akşam için

Uzmanın Yanıtı

Bu hafta için takvimi güncelliyorum, sizin için uygun günleri kontrol edebilirsiniz. Sevgiler

icon

Merhabalar hocam kızım 13 yaşında ve çok sosyal özgüvenli başarılı bir çocukken bazı yaşadığı sorunlardan arkadaş kilo alımı orantısız vücut gelişimi kendini tamamen kapadı çok mutsuz 4 Haziran lgs sınavı var sizinle görüşmesini istiyorum kendide destek almak istiyor ilk önce anneylemi görüşüyorsunuz direk çocuklamı şuan okulda geldiği gibi eğer hazırsa görüşmenizi istiyorum seans alıcam ben tekrar kızımın gözlerinin gülmesini istiyorum hiçbir yere gitmiyor hep bahaneleri var ders başarısında sorun yok sadece denemr sınavlarda yetişemiyor

Uzmanın Yanıtı

Merhaba, belirttiğiniz şikayetler sınav kaygısı dışında bir şeylerin olduğunu gösteriyor gibi. Bahsettiğiniz yaşadığı sorunları içsel değerlendirmeleri onu mutsuz ediyor ve işlevsellikten alıkoyuyor görünüyor. Terapötik müdahaleye ihtiyacı var duruyor. Gençlerle emosyonel süreçlerle ilgili psikoterapi çalışıyorum, panelimden size uyan saatlerden randevu oluşturursanız yardımcı olacağım. Sevgiler.

icon

Şeyma hanım cuma günü için müsait misiniz?

Uzmanın Yanıtı

Merhaba. Mevcut müsaitlikleri takvimimde güncelliyorum hemen. İyi günler

icon

Merhaba emdr nasıl uygulanıyor? Öfke sorunum var, bu konuda emdr faydası olur mu? Ya da öfkeyi nasıl çözüyorsunuz?

Uzmanın Yanıtı

Merhaba. Bireyin mevcut şikayetiyle bağlantılı bir travmatik veya sarsıcı olay yer alıyorsa tercih edilen tedavi tekniklerinden biridir. İlk seansta kişisel öykünüze ve şikayetlerinizin tarihçesine göre en iyi tedaviyi işbirliği içerisinde belirlemeye çalışıyorum. İyi günler dilerim.

icon

Hocam merhabalar 3 yaşına girmek üzere olan bı oğlum var ben 21 yaşındayım çok çabuk sinirlenebiliyorum çocuğuma şiddet uygulamak yada onun geleceğini etkileyecek psikolojik sorunlar yaratmak istemiyorum ama kontrolümü kaybettiğimde ona zarar verecek davranışlarım oluyor vurduğumda benim canım yanıyor ne yapacağımı bilmiyorum şiddet uygulamak istemiyorum ne olur yardım edin o beni çok seviyor bende onu ama bu kötü davranışima sebep olan şeyi bulup bitirmek istiyorum her geçen gün kötü bir anne olduğumu düşünerek kahroluyorum. Onun güvenini nasıl kazanabilirim. Geç olmadan onda açtığım yarayı tamir etmek istiyorum

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar. Çocuklar ebeveynlerine bilerek zorluk çıkarmak istemezler, çoğunlukla kendi problemleri için davranış sorunları ortaya çıkarırlar; ağlamak, söz dinlememek gibi. Oysa çocuğunuzun davranışları adeta sizdeki bir termometreyi belirleyen ve hareket ettirebilen bir güçte oluyor belli ki. Sizi çabuk sinirlendiren ve kabullenemediğiniz şey, kendi çocukluğunuzda ihmal edildiğiniz bir nokta veya kabul görülmediğiniz onaylanmadığınız durumlar olabilir. Terapi sürecinde bunları keşfedebilir, öfke kontrol yönetimi ve ebeveynlik becerileri üzerinde çalışabiliriz. Yardım almak isterseniz profilden müsaitlik takvimime göre randevu oluşturabilirsiniz. Sevgiler.

icon

kulak çınlaması için terapi almalı mıyım

Uzmanın Yanıtı

Merhaba, Kulak çınlamasının olumsuz yaşamsal etkilerinin, bilişsel başa çıkma becerileri ve davranışsal müdahalelerle tam veya kısmi iyileşme sağlayarak en aza indirildiği araştırmalarda gösterilmiştir, klinik çalışmalarım da bunu desteklemektedir. Bilişsel Davranışçı Psikoterapi öneririm. Size yardımcı olabilmem için profilden randevu oluşturabilirsiniz. İyi günler dilerim

icon

Merhaba…cinsel terapi düşünüyorum ama yardımcı olabilirmisiniz?

Uzmanın Yanıtı

Online olarak çift terapisi ile birlikte gereken durumlarda yönetiyorum. Panelimden randevu oluşturabilirsiniz, tüm süreci detaylı olarak görüşebiliriz gerekli olup olmadığına karar verip gerekli adımları atmak üzere bir yolculuğa çıkabiliriz. İyi günler diliyorum.

icon

Önceden çok marhametliydim biri bana bi hata yaptığında hemen afederdim ama artık öyle değil asla affedemiyorum bana yaptığı hatayı canıyla bedeniyle ruhuyla ödesin istiyorum çok fazla sinirliyim agrasifim nedensiz yere tartışıyorum herkesle hiç bişeyi begenmiyorum istediğim olmadığında çıldırıyorum nedenini bilmiyorum evlendikten sonra oldu ama 4 yıllık evliyim son bir yılda bu hale geldim ne yapmam gerekiyor

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar. Biri hata yaptığında bu hata sizinle ilgili ne söylüyor? Bu hata sizin başınıza geldiyse bunun anlamı nedir? Bu ve eklenebilir bir kaç soruya cevap gerekli. Durumu ve duygularını değerlendirmeden, önem vermeden hemen affetmek de; karşılaşılan her hatanın benliğinle ilgili bir anlam ifade edişinin oluşturduğu acıyla kalıp hiç affetmemek de iki uç sanki. Daha dengede kalmak ve agresyonunuzla baş edebilmek için, hata gördüklerinizi sizin açınızdan kabullenilmeyen hatalar yapan anlamlara, yorum ve değerlendirmelere göz atmak gerek diye düşünüyorum. Size daha detaylı destek olabilmem için panelimden randevu oluşturabilirsiniz. Sevgiler.

icon

annem için almayı düşünüyorum çok fazla panik birisidir ve insanları yönetmeye çalışıyor iş arkadaşları özellikle şikayetçi. Sürekli insanların ne düşündüğünü bildiğini düşünüyor. Hep olumsuz şeyler olacağını düşünüp her şeyi kontrol altında tutmaya çalışıyor. Duygusuz ve katı birisi ve başarı takıntısı çok var. Mesleğinden, işinden ve kendisinden başka bir şeyi çok umursamıyor. Babam da şikayetçi. Çocukları olarak bu durumlardan şikayetçi olduğumuz için seans almayı kabul etmişti. Kendisi karşısındakine çok değer vermeyen , karşıdaki hakkında olumsuz yorum yapıp onu karalayan ve her şeyi en iyi ben bilirim o kim oluyormuş diye düşünen çok dominant birisidir ancak insanlara karşı rol yapar ve yumuşak konuşarak toplum içinde nazik ve saygılı konuşmayı çok iyi başarır. Oynadığı rol genelde kendisi değildir ama belli etmez. Böyle birisi ile seans yürütmeyi düşünür müsünüz, uygun bir terapist arıyoruz.

Uzmanın Yanıtı

Merhaba. Bahsettiğiniz şikayetler hem duygusal sorunlara yani kaygı bozukluklarına hem de kişilik bozukluklarına atıfta bulunuyor. Sorunun doğasını iyi anlamak gerekli diye düşünüyorum. Belki kaygı bozukluğu yaşadığı için kişiliği öyle görünüyor olabilir. Ya da mevcut kişilik özellikleri onu hep paniklemeye ve çevresini kontrol etmeye sürüklüyor olabilir. Bu kadar her şeyi hesaba katarak bir yaşam sürmek oldukça zordur diye tahmin ediyorum. Titiz bir değerlendirme ve terapi ile rahatlaması ve iyileşmesi mümkün. Yardımcı olabilirim. Panelimden randevu oluşturabilirsiniz. İyi günler

icon

ne zaman randevunuz aktif olur acaba

Uzmanın Yanıtı

Merhaba, istediğiniz bir saat olduğunda o saati tıklayarak müsaitlik talebinde bulunabilirsiniz. Takvimim haftalık olarak günceldir. Ne zamana düşünürdünüz?

icon

Yardım edin bana çok kötüyüm intihar etmek istemiyorum

Uzmanın Yanıtı

Mevlüt Bey, ilk yapılacak yardım İntihar düşünceleriniz varsa hayatta kalmaktır. Derhal bir sağlık kuruluşuna başvurunuz ve gerekli tıbbi yardımı alın öncelikle. İntihar girişimini sağlayacak plan ve araçlar varsa bunlardan uzaklaşarak bir yakınınızı size eşlik etmesi için yanınıza çağırınız. Daha sonrasında ise psikoterapi yardımına ulaşınız. Size yardım sağlayabilmem için panelimden 'online seans al' seçeneği ile randevu oluşturabilirsiniz.

icon

Bu siteden alinan seanslar sagliklimi? Ucret artisi ne zaman olur

Uzmanın Yanıtı

Merhaba Soner Bey, Kidolog, psikoterapi veya psikolojik danışmanlık hizmetine erişimi mümkün olmayanlar ve yer, zaman veya başka etkenlerden ötürü online (çevrimiçi) hizmet almayı tercih eden kişiler ile alan uzmanlarını birbirine ulaştırmada köprü hizmeti gören sağlıklı bir platformdur. Güvenle panelimden 'online seans al' seçeneği ile randevu oluşturabilirsiniz. Sevgiler

icon

Bipolar bozukluk hastasıyım.Çalışma hayatında zorluklar yaşıyorum.Psikoterapi almak istiyorum ama kararsızım da..

Uzmanın Yanıtı

Bipolar bozukluk yineleme riski yüksek ve psikososyal stres etkenleriyle karakterize bir bozukluk olduğu için psikoterapiye mutlaka yer verilmelidir diyebilirim. Kararsız olduğunuz spesifik bir nokta varsa, onu söylerseniz açıklamaya yardımcı olabilirim. Panelimden "online seans al" seçeneği ile randevu oluşturabilir tüm detayları seansta görüşebiliriz. Sevgiler

icon

Sesli görüşme yapabiliyormuyuz

Uzmanın Yanıtı

Merhaba, seanslar kidolog platformu üzerinden görüşmenin gizlilik ve mahremiyetinin korunduğu 3. Bir şahsın olmadığı görüntülü ve sesli görüşmeler olarak sağlanmaktadır. Gönül rahatlığı ile takvimimden randevu tarih ve saati seçebilirsiniz. Görüntünüzü kapatarak sesli bir şekilde katılım sağlayabilirsiniz

icon

emdr uyguluyor musunuz

Uzmanın Yanıtı

Danışanın ve problem durumunun elverişli olduğunu gözlemlediğim vakalarda EMDR tercih ettiğim bir teknik olabilmektedir. Hangi konuda EMDR uygulamasına ihtiyaç duyduğunuzu takvimden randevu alarak görüştüğümüz takdirde değerlendirebilir ve tedavi yoluna geçebiliriz. Sevgiler.

icon

cinsel soeunlarım var

Uzmanın Yanıtı

Merhaba, Vajinusmus tedavisi dışında cinsel sorunlarla ilgili yetkinliğim yok. Danışan profilinden aratmayla size yardımcı olacak çalışma alanı uygun diğer meslektaşlarıma ulaşabilirsiniz. İyi günler.

icon

Merhaba ben 17 yaşındayım ama çok duygusalım sürekli herşeye ağlıyorum her şeyi kafama çok takıyorum en ufak şeylere sinirleniyorum hiçbir şeyden zevk almıyorum iştahım kalmadı telefonu çok oynamaya başladım sinirlnediigm zaman kollarıma ağrı oluyor bazen panik atak oluyor lütfen yardımcı olun? Neyden oluyor bunlar neye ihtiyacım var?

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar. Bahsettiğiniz şikayetler bir çok şeyin işaretleri olabilir. Kafanıza taktığınızı söylediğiniz şeylerle ilgili kontrolü sağlayamamanız veya istediğiniz yönde düzeltememeniz sizi depresifleştirebilir. Sürekli takıp ağladığınız bu şeylerle ilgili üzerinde çalışılmasına ihtiyacınız olan katı varsayımlarınız ve gereklilikleriniz mevcut olabilir. Görüşme için profilden size uyan müsait bir randevu tarihi seçebilirsiniz, sevgiler.

icon

Ç*****

Görüşmemiz çok güzel geçti , kesinlikle tavsiye ederim

icon

t*****

Gayet iyiydi

icon

A*****

İlk tedirginlik on dakikada geçti ailemden biri gibisiniz artık hocam

icon

A*****

İlgili alakalı sempatik bir hocamız

icon

ö*****

3 hafta geçti şeyma hocamla beraber iple her görüşmeyi çekiyorum düzelicez inşallah

icon

u*****

Her seans bir diğerinden daha verimli aile olduk resmen

icon

y*****

Şeyma hocam harikasnız gerçekten ne diyeceğimi bilmiyorum.

icon

u*****

Çok sağolun

icon

u*****

Artık daha az ağlıyorum sanırım

icon

e*****

Görüşleriniz tespitleriniz altın değerinde

icon

A*****

Harika bir görüşme geçirdik 2. İçin planımızı yaptık bile .

icon

i*****

İkilemler arasında destek almaya karar verdim şimdi olsa hiç tereddüt etmem katkılarınız inanılmaz hocam.

icon

p*****

Şeyma hocamız la 4. Görüşmemiz sanırım bir 4 seansımız daha olabilir iple çekiyorum her görüşlmemizi. Her dediğinizi yapıyorum.

icon

A*****

Zor süreçler oluyor hayatımda zor anlarda destek bulmak gerçekten zorken sizinle karşılaştım. Bu zor anları birlikte atlaymaya başladık. Çok sağolun

icon

ö*****

Kesinlilkle tavsiye ediyorum tarif edilemez bir gelişme yaşadım

icon

s*****

Başladığımızda ağlıyordum ağlamaktan yorulduğum anda karşılaştım sizinle

icon

v*****

Çok profesyonel bir hanımefendi ile karşılastım duygularımı daha iyi kontrol edebiliyorum artık