WhatsApp
Sevinç Akkaya

Sevinç Akkaya

Çocuk gelişimi uzmanı

Hemen Görüşme İçin Meşgul

Seans Süresi 50 Dk
Seans Ücreti 189.00 TL

Yapılan Seans 0
Danışan Sayısı 0
Online Seans Al Uzmana Ücretsiz Soru Sor

Bahçeşehir Üniversitesi Çocuk Gelişimi bölümü mezunudur. Yüksek lisans eğitimini Bahçeşehir Üniversitesi'nde Eğitsel Tasarım ve Değerlendirme programında tamamlamıştır. Biruni Üniversitesi'nde Aile Danışmanlığı sertifika programını başarılı bir şekilde tamamlayarak aile, çift ve çocuk odaklı terapi eğitimleri almıştır. Uzmanlık alanı içerisinde 0-18 yaş çocukların gelişimlerini değerlendirmek, çocukların gelişim dönemlerinde ortaya çıkan sorunlar konusunda ailelere rehberlik etmek, aile içi sorunlar konusunda terapi ve psikoeğitimler düzenlemek konuları yer almaktadır. Çocuk Objektif Değerlendirme Envanterleri ve Çocuk ve Ergenler İçin Bilişsel Davranışçı Terapi uygulayıcısıdır.
icon Eğitim
 • Bahçeşehir Üniversitesi - Çocuk Gelişimi (Lisans)
 • Bahçeşehir Üniversitesi - Eğitsel Tasarım ve Değerlendirme (Yüksek Lisans)
icon Sertifikalar
 • Aile Danışmanlığı - Biruni Üniversitesi
 • Ankara Gelişim Tarama Envanteri
 • Bender Gestalt Testi (Çocuklar İçin Uygulama)
 • Bilişsel Davranışçı Terapi - Pozitif Bilimler Akademisi
 • Çocuk Resimleri Analizi
 • Çocuk Yogası
 • Çocuklarda Yaratıcılık Becerilerini Geliştirmek - Beşiktaş İlçe Eğitim Müdürlüğü
 • Gesell Gelişim Testi
 • Metropolitan Okul Olgunluğu Testi
 • Objektif Değerlendirme Kullanılan Psikolojik Testler Eğitimi ( Peabody Kelime Resim Testi, Good Enough - Harrison Bir İnsan Çiz, D2 dikkat testi, Porteus Labirentleri Testi + Kent EGY)
 • Okula Hazırlık Testi
 • Reggio Emilia Eğitmen Eğitimi
 • Yaratıcı Drama - Bahçeşehir Üniversitesi

Aylık Gelişim Takibi
Sağlam Bebek Takibi
Gelişimsel Oyun Önerileri
Aile Danışmanlığı
İki Yaş Sendromu
Kardeş Kıskançlığı ve Kardeşe Hazırlama
Aile İçi İletişim Sorunları
Çocuk ve Ergen Psikolojisi
Ergenlik Dönemi İletişim Sorunları
Gelişim Bozuklukları
Öfke Nöbetleri
Konuşmada Gecikme
Altını Islatma Problemi, Kaka Kaçırma
Davranış Bozuklukları
Yeme-Yedirme Sorunları
Okula Başlama İle İlgili Gelişimsel Değerlendirme ve Danışmanlık
Sınır Koyma-Kural Koyma
Anne-Baba Ayrılığı
Dudak Emme,Parmak Yeme, Parmak Emme, Tırnak Yeme
Bağlanma Sorunları ve Güvenli Bağlanma
Etkileşimli Kitap Okuma
Okula Hazırlık-Uyum-Oryantasyon
Ebeveyn Katılımlı Oyun Planlama
Gelişim Alanlarını Destekleyici Oyun Önerileri
Etkili Medya - Teknoloji Kullanımı
Pozitif Ebeveynlik
Korku ve Kaygılar

icon

Merhaba sevinç hanım 5 yaşında oğlum var adı yiğit yeme,içme sorunları yaşıyoruz ne gibi bir yol izlememiz gerekiyor?

Uzmanın Yanıtı

Merhaba, erken çocukluk döneminde beslenme sorunlarının pek çok türü ve sebebi bulunmaktadır. Bunu çocuk ve aile özelinde değerlendirmek gerekli. Çocuğunuzun yaşadığı sorunu daha detaylı anlayabilmek, sorunun altında yatan sebepleri araştırmak ve çözüm için yol haritası belirlemek için uzman desteği almanızı öneririm. Panelimden online randevu oluşturarak bana ulaşabilirsiniz. Sevgilerimle.

icon

Merhaba,çalıştığım iş yerinde kreş var bende 22 aylık kızımı oraya getirmeye başladım bugüne kadar anneannesi baktı hep haftanın 5 günü sabah bırakıp akşam alıyorduk fakat semt değişikliği nededi ile hem maddi açıdan zorluk oluyor hemde mesafe uzaklaştığı için arabada oyalamasıda zorlamıyırdu eşimin böyle bir karar verdim ve getirmeye başladım bir hafta bitti ağlayarak giriyor ağlayarak çıkıyor kreşten bugün biraz daha iyi girdi ağlamadı gibi nererdeyse ama öğretmen video çekip atıyır bütün çocuklar sürekli oyuncaklarla oynarken beni kızım sürekli kapının önünde bekliyor öğretmen ismiyle sesleniyor ağladı ağlayacak gibi hazırda bekliyor ne müzik ne oyuncak ne arkadaş hiçbir şeyle mutlu olamıyor ama evimizde dışarıda hiç böyle bür çocuk değil çok mutlu hep oyun oynayan etrafındakilerlrde oynamak isteyen bir çocuk acaba getirmeye devam etmelimiyim ayrıcaa akşamları eve gidincede sürekli ağlamaklı huzursuzluğu devam ediyor bazen alışma süreci diye direniyorum ama ne yapmalıyım devammı etmelimiyim sizcede

Uzmanın Yanıtı

Merhaba, çocukların okula başladıkları ilk aylar uyum ve oryantasyon süreci başlar. Çocukların tanıdıkları ev ortamından farklı bir ortama ve yabancı kişilere alışma süreci biraz zaman alabilir. Unutmayın ki kaygı bulaşıcıdır. "Acaba bugün çocuğum okulda ağlayacak mı, tüm gün beni mi düşünecek, kendini mutsuz mu hissedecek?" gibi kafanızdaki sorularla çocuğunuzu okula bırakmanız çocuğunuzun da alışma sürecini zorlaştırır. Siz bu süreçte sakin ve kararlı bir tutumla yaklaşırsanız çocuğunuzun okula alışma süreci emin olun o kadar kolaylaşacaktır. İlk bir ay ağlamalar, isteksizlikler devam edebilir. Çocuğun okula uyum sürecinde başta ebeveynlerin tutumları, ardından okul ortamı bu süreci etkilemektedir. Okuldan sonra da mutlaka birlikte zaman geçirmeye özen gösterin. Birlikte oyuncaklarla oynayabilir, kitap okuyabilirsiniz. Çocuğunuzun keyif aldığı bir aktiviteyi birlikte yapmak bu süreçte ona iyi gelecektir. Okula uyum süreçlerinde çocuğa özgü doğru tutum ve davranışları bilmek önemlidir. Okula uyum ve çocuğunuzun gelişimi hakkında detaylı bilgi almak için dilerseniz panelimden "online seans al" sekmesinden bana ulaşabilirsiniz. Sevgilerle.

icon

Bide sizofren olmayayım.bu düşünceyle diyorum iyice efam yapıyorum cvp bekliyorum tsk ederm

Uzmanın Yanıtı

Merhaba, bu konu Psikologlarımızın alanına girmektedir. Sorunuzla ilgili Kidolog'daki "Psikoloji" kategorisindeki dilediğiniz bir uzmanımızdan "online seans al" sekmesinden randevu alarak destek alabilirsiniz. İyi günler dilerim.

icon

Ara sira koronadan sonra mı bilmiyorum su içsem suyu biri elledimi.icine bisey koyduğu diye düşünüyorum sigara içiyorum odada aynısını yapıyorum sigaramın içine biri bisey koyduysa diye saçma olduğunun farkındayım ama arada geliyor bu dusunceler

Uzmanın Yanıtı

Merhaba, ortada hiçbir neden yokken bir şeylerden şüphelendiğinizi anlıyorum. Bu durumun pek çok nedeni olabilir. Bu konuda çalışan kişiler ise Psikologlardır. Yaşadığınız bu durumun sıklığını, hangi zamanlarda ortaya çıktığını not ederek takip edebilirsiniz. Bu konuyla ilgili bir psikolog ile görüşmenizi tavsiye ederim. Kidologta Psikoloji kategorisine tıklayarak dilediğiniz uzmandan "online seans al" seçeneği ile randevu oluşturabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

Uzmanın Yazıları