WhatsApp

icon Eğitim
  • Bebek Masajı Eğitimi / Özge Selçuk Bozkurt
  • Cat ( çocuklarda algı testi) Testi / psikolojimektebim - Psikolog Didem Yaradanakul
  • Çocuk ve bebeklerde ilk yardım /eğitimilkyardım
  • Çocuklarda mahremiyet eğitimi / psikolojimektebim - Psikolog Didem Yaradanakul
  • Eşimin Sevgi Dilini Öğreniyorum / Psikolog Didem Yaradanakul
  • Sağlıklı Beslenmeye Var mısın / Ümraniye Kent Konseyi Gençlik Meclisi
  • Yenidoğan Cilt Bakımı / Unibaby Group
icon Sertifikalar
  • Doğum Koçluğu
  • Emzirme Koçluğu

Ağrılı Emzirme
Bebeğin Emmeyi Reddetmesi/Bebeğin Memeyi Reddetmesi
Birden Fazla Bebek Emzirilmesi
Emzirme Danışmanı
Emzirme Zorluğu
Meme Ucu Yaraları
Memede Aşırı Dolgunluk
Sütün Az/Normalden Fazla Gelmesi
Sütün Sağılması ve Saklanma İhtiyacı

icon
Bebek

Memeden kesmek istiyorum ama bebeğim memeye çok bağlı, nasıl memeden kesebilirim ?

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, öncelikle azaltarak denemelisiniz. Gündüz 4 kez emmiyorsa ikiye düşürerek mesela. Gece emzirme sini en sona kesmeliyiz. Bu arada konuşmalıyız bebeğimizle. Ve başka bir sürece denk gelmemesine dikkat edelim. Ör:diş çıkarma, tuvalete alıştırma vs

icon
Bebek

Merhaba,Doğumdan sonra 1 hafta hastanede kalmamız gerekti bebeğim su yuttuğu için antibiyotik tadavisi aldı ve o süreçte sütümde gelene kadar şırıngayla mama takviyesi yapıldı falan derken eve geldik bebeğim memede uyuyordu emiyor ama doymak için değil uyumak için emiyor gibiydi bizde şırıngayla emmiyor diye azar azar takviyeye devam ettik.Ama anne sütü verdik.Bebeğim gün geçtikçe daha çok iştahlanmaya başladı şırıngayla olacak gibi değil diye biberon verdik 10 gün kadar süredir biberonla anne sütü alıyor.Nadir de olsa mama da verdik çünkü göğsüm boşaldığı zaman mecbur kaldık.Şuan memeyi tutuyor ama bir iki emme hareketi yapıp başlıyor ağlamaya ağzına sütte doluyor ama inatla yutmak istemiyor sinirden yutmuyor.Biberonu alınca sakinleşiyor ne yapabilirim bir tavsiyeniz olur mu? Emzirme kampı yapmaya kalktım 5. Saatte dayanamadım omzumu falan emmeye başladı çünkü.Yardıma ihtiyacım var.

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar ???? emme reddi oluşmuş bunun için biberon ve mamadan bağımsız olmanız gerekiyor, memeye sakin olduğunda koymaya çalışın, öncesinde biraz kaşıkla ya da enjektör ile besleyip hafif açken anne memesine geçin

icon
Bebek

6 günlük bebeğimiz var ama emzirme sorunu yaşıyor karım. Bebeğimiz emmiyor ya da karım emziremiyor. Bebeğimiz nasıl öğrenir emmeyi ya da karımın ne yapması lazım?

Uzmanın Yanıtı

Öncelikle merhaba ???? isterseniz bir seans oluşturup sorunun temelini keşfedelim. Bu dönemde bazı bebeklere emmeyi öğretmek gerekebilir ????????

icon
Bebek

2. Doğumum olcak emzirme konusunda eksiklerim var bunun için ev ziyaretleri yapiyormusunuz birebir eğitim almak isterim koşullarınız nelerdir

Uzmanın Yanıtı

Üzgünüm ev ziyareti yapamıyoruz ???? burdan destek sağlarız

icon
Bebek

Kolay gelsin re-laktasyon (yeniden emzirme) yapıyormusunuz? Yanı sütü kesilen anneler tekrar yeniden emzirebilmek için takip ve tedavi

Uzmanın Yanıtı

Elbette ✌️ nedenler bulunup çözümlenerek bebeği döndürebiliriz????

icon
Bebek

Benim 1 aylık bebeğim var, göğüs uçlarım çok yara olduğu için 2 hafta sağarak verdim sütümü, ve sütüm geceleri yetmediğini düşündüğüm için gece 2 defa mama verdim hep, şimdi 1 haftadır tekrar emzirmeye başladım ama kızım doymuyor sürekli ağlıyor. Akşamları memeyide istemiyor emerken ağlıyor ve uzun süre uyumuyor. Emsede en fazla 5 dakika emiyor. Memeyi alırmı? Ne yapmam gerekir?

Uzmanın Yanıtı

Mamayı biberon ile mi verdiniz acaba? Detayları konuşup ona göre doğru yönlendirme ile anne sütünü tekrar verebiliriz. Hiçbir şey için geç değil ????

icon
Bebek

Merhaba Sema Hanım.3,5 aylık oğlum başından beri memeyi doğru tutup ememedi.Memeyi boşaltamıyor,son sütü çekemiyor.Kilo alımı az oldu.Başımdan beri ucundan emiyordu.İşe başladım.Bakıcımız günde 2 kez biberonla mama veriyor.3 haftadır emmeyi de tamamen bıraktık.İyice mamaya yöneldik.Arada sağdığım sütleri veriyorum.Tekrar emzirebilme şansım var mı acaba?Çok güzel sütüm var ama bebeğim ememiyor.Çok üzülüyorum bu duruma.Bir çözümü var mı?3,5 ay sonra doğru emmeyi öğrenebilir mi?

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar ???? elbette ki doğru yönlendirme ile tekrar emzirmeyi başarabiliriz ????

icon

ş*****

Memeden ayrılmayan bir bebeğe sahiptim. Bu konuda hocama danıştım ve hocam sağ olsun bize bu konuda çok yardımcı oldu. Emme sürecimiz artık olması gerektiği gibi <3>

icon

y*****

Selamlar hocam :) Güzel seanslarınızı yorumsuz bırakmak istemedim:) Buradan yeni annelere sesleniyoruuum!:) Emzirme dönemini en rahat atlatmak için gerçekten uzmana kontrolü çok önemliymiş. Sena hocama bu konuda rahatlıkla kendinizi bırakabilirsiniz... 

icon

E*****

İlk başka tanımadığım biriyle konuşacağım için tedirgindim ama güler yüzü,cana yakınlığı sayesinde sıcak bir görüşme oldu. Emzirmeyle ilgili sıkıntı yaşayan herkese tavsiye ederim.

icon

ö*****

Hiç kolay bir durum değil sızılar yaralar aldı basını gidiyor destekleriniz ve tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim. Önemli bir katkınız oldu.

icon

n*****

Ben yeni doğum yaptım ve pandemi sebebiyle insan ilişkilerimde bir sınırlama söz konusu. Emzirme konusunda problemlerim vardı. Açıkçası gebelik sürecimde böyle bir şeye ihtiyaç duyacağımı düşünmemiştim. Fakat emzirme annelerden, teyzelerden öğrendiğimiz küçük basit bir mesele değilmiş. Eve kapalı ve yalnız kaldığım şu pandemi günlerinde her yakınımı tek tek arayarak akıl alsam da bir süre sonra profesyonel bir destek almanın daha doğru olduğunu düşündüm. Açıkçası bu konuda aile büyüklerimden destek almaya da utanır oldum. Kontrollü bir şekilde daha bilinçli olarak emzirmeye yönelik oluşan sorunlarımın üstesinden geliyorum. Seanslara devam edeceğimi düşünüyorum. Teşekkür etmek istiyorum nazik iletişim için.

icon

e*****

Minik Sedefimin karnını artık daha ağrısız doyuruyorum ikimizinde yüzü daha çok gülüyor.