WhatsApp
Sanem Bozkurt

Sanem Bozkurt

Dil ve Konuşma Terapisti

Hemen Görüşme İçin Müsait

Seans Süresi 50 Dk
Seans Ücreti 249.00 TL

Yapılan Seans 5
Danışan Sayısı 1
Online Seans Al Uzmana Ücretsiz Soru Sor

Merhaba ben Dil ve Konuşma Terapisti Sanem Bozkurt. Hacettepe üniversite dil ve konuşma terapisi bölümünden yüksek şeref öğrencisi olarak mezun oldum. İkinci üniversite olarak Atatürk üniversitesi Çocuk Gelişimi bölümünü okudum. Çalışmalarımı akıcı konuşma bozuklukları, gelişimsel dil bozuklukları, konuşma sesi bozuklukları, motor ve nörojenik konuşma bozukları, pediatrik beslenme bozuklukları ve ses bozuklukları alanlarında yürütmekteyim. Palin-PCI ebevyeyn- çocuk etkileşim terapisi, DIR Floortime, ETEÇOM gibi bir çok terapi programını tamamladım.
icon Eğitim
  • Atatürk Üniversitesi Çocuk Gelişimi
  • Hacettepe Üniversitesi Dil ve Konuşma Terapisi Lisans
icon Sertifikalar
  • Ankara Gelişim Tarama Envanteri (AGTE)
  • DIR Floortime 101
  • ETEÇOM(Etkileşim Temelli Erken Çocuklukta Müdahale Programı)
  • GOBDÖ-2-TV (Gilliam Otistik Bozukluk Derecelendirme Ölçeği-2)
  • Palin Parent Children Interaction Therapy(PALİN PCI)- Palin Ebeveyn Çocuk Etkileşim Terapisi
Kekemelik
Gecikmiş dil ve konuşma
Ses bozukluğu
İşitme engeline bağlı dil ve konuşma sorunları
Otizme bağlı dil ve konuşma sorunları
Motor konuşma bozuklukları
Artikülasyon sorunları
Konuşma gecikmesi
Down Sendromlu çocuklarda dil ve konuşma sorunları
Fonolojik bozukluklar
Akıcılık sorunları
Takipemi (Hızlı-Bozuk konuşma) Sorunu
Afazi (Edinilmiş dil bozuklukları)
Dudak Damak yarıklığına bağlı dil ve konuşma bozuklukları
İşitme sorununa bağlı dil ve konuşma bozuklukları
Alternatif ve destekleyici iletişim
Ses hijyeni
icon

Merhaba iletişim kurma problemi var oğlumun 30 aylık sadexe anne baba diyo ne önerir siniz

Uzmanın Yanıtı

Merhaba 30 aylık çocuklar dinleyip, dinlenmediğini bilmeden konuşur. 300 kelime bilir, kendi kendine uzun uzun konuşabilir, yeni kelimelere ilgi duyar, “ ve” nin anlamını keşfeder. cümleler gramer açısından oturmaya başlar. Düşünceler arasında neden – sonuç ilişkisi kurabilir. Ben, sen, şimdiki ve gelecek zamanı anlatan kelime ve kavramların bilincindedir. Zamir ve bazı basit edatları uygun biçimde kullanmaktadır. Renk adlarını öğrenir ama renk ile adını eşleştiremez. Beyaza yeşil diyebilir. En yakın zamanda dil ve konuşma terapistine başvurmanızı öneririm. Ayrıntılı bilgi ve değerlendirme için panelimden randevu oluşturabilirsiniz.

icon

merhaba, 52 aylık kızım yaklaşık 1,5 aydır konuşmasında tekrarlar oluşmaya başladı. bir kelimeyi üst üste 4-5 kere tekrarlıyor ve sonuçta ya tamamloyor yada söyleyemiyorum diyor. Biraz araştırdım ancak ben benzer bir durum bulamadım. Sorunumuz ne olabilir. örnek olarak: anne bugün bugün ablam beni beni beni beni söyleyemiyorum.

Uzmanın Yanıtı

Merhaba gelişimsel olarak bazen böyle tekrarlarla karşılaşabiliyoruz. Kaygılarınız ve endişelerinizi azaltmak ayrıntılı bilgi almak için kidolog üzerinden randevu oluşturabilirsiniz.

icon

Selam hızlı konuşuyorum ve sesim bazen hiç duyulmuyor. Buna yönelik terapi yapıyor musunuz?

Uzmanın Yanıtı

Merhaba evet, öncelikle ayrıntılı bir değerlendirme yapılarak, eşlik eden bir dil ve konuşma bozukluğu olup olmadığı saptanır; eğer varsa önce tespit edilen diğer problemler çözülür. Ardından hızlı bozuk konuşma terapisine başlanır. Dil ve konuşma terapisti, ses kısıklığı veya şikayeti yaşayan bireyleri algısal ve akustik ve/veya aerodinamik analizlerle değerlendirerek sesin kalite, perde ve şiddet gibi özelliklerini ortaya koyar. Bireyin ses kullanımını farklı ortamlarda değerlendirerek kişinin yaptığı ses suiistimalinin nedenini bulmaya çalışır ve buna bağlı olarak terapiye başlar. Ayrıntılı değerlendirme ve bilgi için panelimden randevu oluşturabilirsiniz.

icon

Benm 3 yaşında kızım var ama haylan daha tam olarak konuşmuyor

Uzmanın Yanıtı

Merhaba 1 yaşında çocukların ilk sözcüklerini söylemeseni bekleriz.18 aylıkken 50 sözcüğünün olmasını 2 yaşında en az 200 sözcük ve 2-3 kelimeli cümlelerle iletişim kurmasını bekleriz. 3 yaşında bir çocuğunda 4-5 kelimeli cümleler kullanması yaklaşık 1000 sözcük kullanmasını bekliyoruz ve 3 yaşındaki bir çocuğun konuşmasının u’inin anlaşılmasını bekliyoruz. Ayrıntılı değerlendirme ve bilgi için en kısa zamanda Kidolog üzerinden dil ve konuşma terapistinden (panelimden) randevu oluşturabilirsiniz.