WhatsApp
Recep Bulut
Recep Bulut
Psikolog

Hemen Görüşme İçin Meşgul

Seans Süresi 50 Dk
Seans Ücreti 189.00 TL

Yapılan Seans 30
Danışan Sayısı 13
Online Seans Al Uzmana Ücretsiz Soru Sor

icon Eğitim
 • Bülent Ecevit Üniversitesi Psikoloji Bölümü
 • Bursa Uludağ Üniversitesi Özel Eğitim Öğretmenliği
 • İstanbul Üniversitesi Çocuk Gelişimi
icon Sertifikalar
 • Aktarım Odaklı Terapi
 • Beck Anksiyete Ölçeği
 • Beck Depresyon Envanteri
 • Bilişsel Davranışçı Terapi
 • Çift ve Aile Terapisi
 • Cinsel Terapi
 • Deneyimsel Oyun Terapisi
 • MMPI
 • Resim Analizi

Çocuk Psikolojisi
Evlilik ve Aile Danışmanlığı
Gelişim Psikolojisi
Depresyon
Öfke Kontrolü
Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi
Kaygı Bozuklukları
Çocuk ve Ergen
Panik Atak
Obsesif Kompulsif Bozukluk
Cinsellik
Çift Terapisi
Oyun Terapisi
Özel Tanılı Çocuklar
İki Yaş Sendromu
Boşanma Danışmanlığı
Bireysel Psikoterapi
Mutlu İlişkiler
MMPI
Romantik İlişkiler
Evlilik Öncesi Danışmanlık
İlişki Danışmanlığı
Eğitim Danışmanlığı
Ergen Danışmanlığı
Çocuklarda Davranış Bozuklukları
Stres ve Kaygı Bozuklukları
Uyku Bozuklukları
Anksiyete Bozukluğu
Baş Etme Becerileri
DenverII
Yeme Bozuklukları
Stres ile Başa Çıkma
Bağımlılık
İletişim Bozuklukları
Çocuk Psikolojisi
Ergen Psikolojisi
Öfke Kontrolü
Fobiler
Hipnoterapi
Depresyon
Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite
Dürtü Kontrol
Kişilik Bozuklukları
Davranış Problemleri
Travma Sonrası Stres Bozuklukları
İkili İlişkiler
Anne Baba Tutumları
Çözüm Odaklı Terapi
Bilişsel Davranışçı Terapi
Cinsel Terapi
Cinsel Yönelimler
Cinsel Kimlikler
Okula Uyum
Sınav Kaygısı
Kimlik Keşfi
Ergenlik Dönemi Uyum Sorunları
Sosyal Fobi
Özgüven Sorunu

icon
Bebek

Merhaba 18 aylik oglumu krese baslatma ve alistirma yontemleri ile ilgili bilgi almak istiyorum bununla ilgili bana yardimci olabilir misiniz

Uzmanın Yanıtı

Merhaba, öncelikle bu biraz kaygı verici bir süreç bu yüzden çocuğunuzdan önce sizin kaygı seviyenizi düşürmeniz gerekiyor. Çocuğunuzun uyku düzenine, zaman zaman sizden ayrı kalmasına vs, tuvalet eğitiminin gündeme gelmesine dikkat etmeniz lazım. Randevu oluşturursanız tüm detayları ile görüşme sağlayabiliriz. Sevgiler,

icon
Bebek

Merhaba Recep Bey, Ben çift terapisi almak istiyorum ama eşimle değil 8 yaşındaki oğlumla :) Biraz gergin bir ilişkimiz var ve düzeltmek istiyoruz. Kendisi de kabul ediyor terapiyi. Hatta bir psikologla görüşme talebi kendisinden geldi. Literatürde var mıdır? Her iki yaş grubuyla da çalışıyor musunuz bilmiyorum tabi ama mümkün müdür anne oğul terapisi diye bir şey ?

Uzmanın Yanıtı

Merhaba, Çocuğunuzla aranızda gözlenebilir bir çatışma varsa hem sizinle hem de çocuğunuzla görüşme yapıp ilişki dinamiklerinize bakmamız gerekiyor. Bunun için randevu alabilirsiniz.

icon
Bebek

Hocam ben bir uzmana sormazsam içim rahat etmeyecek biliyorum.Sizin bilginize sığınıyorum.Ben bir bebek kaybetmiş ve ardından 5 yaşında olan bir çocuk annesiyim.Evladım için hep iyi şeyler yapmaya çalışıyorum Araştırıp,uyarıp,takdir edip destekleyip,yanlış davranışları sonuçlarını hayal gücünü kullanarak çocuğuma anlatıyorum.Heryerde dikkat çeken güzel konuşan sosyal kendini ifade edebilen bir çocuk.Yalnızlığı sevmediği için sosyal ilişkileri daha düzgün olması için anasınıfına yazdırdık.Maalesef okulun başından beri hep olumsuz şeyler söylendi rehberlik psikolog daha neler neler..Başta tamamdır bir bilinen birşey vardır demiştim.Sonradan kırılmaya başladım.Başka velilerle böyle iletişim yolu seçilmeyip bir tek benimle böyle olunması hatta başka sınıfa yönlendirilmesi beni daha da üzdü.Ben hep öğretmenimizin dediklerini harfiyen yaptım ve çocuğumun o sınıfı istemesi üzerine aynı öğretmene devam ettirdim.Fakat sonradan farkettim ki ben kırılıyorum.Sonrasında çocuklara sevgiyle davranmadığını farkettim.Çocuğumun sorumluluğunu almadığını farkettim.Okuldan aldım..O kadar üzgünüm ki kendimi suçluyorum ben tercih ettim ve şimdi çocuğumun hakkına girdim diye.Ne yapacağımı da bilmiyorum.Bu kadar hassas düşünmek beni yıprattı.Belki çok basit bir konu fakat.Çocuklar benim için herşey.Sebep olmak bile beni kahrediyor.Uzun yazdığım için kusura bakmayın.Gerçekten benim için çok önemli

Uzmanın Yanıtı

Fatma hanım merhabalar. Estağfurullah gayet iyi açıklamışsınız ben teşekkür ederim. Olayları iyi gözlemleyip açıklamışsınız. Bazı davranışlarınızın da farkındasınız. Bu güzel bir şey. Daha detaylı konuşmak isterim sizinle. Dilerseniz randevu alıp görüşmemizi gerçekleştirebiliriz????

icon
Bebek

Hocam iyi geceler saat geç ama müsait iseniz Sean. Almak istiyorum

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar Uğur bey. Gün içinde ve akşam müsaitliğim var. Randevu alarak seansımızı gerçekleştirebiliriz????

icon
Bebek

Merhabalar. Sürekli hayattan bıkkın, modu düşük ve yaşamdan zevk almayan biriyim. Hayallerim var ama hayatımda değişen bisey yok. Çok yorgunum. Hicbir şey beni mutlu etmiyor. Kendimi iyi hissettiğim kimse yok. Kararsizim. Karar verdiğimde arkasında duramıyorum. Yine aynı şeyleri yaşıyorum. Bu durum da sürekli beni hayal kırıklığına sevk ediyor. Utangaç ve ozguvensiz biriyim. Sürekli onay alma ihtiyacı hissediyorum . Toplum içinde düşüncelerimi açmaya cekiniyorum. Insan ilişkilerinde pasif ve beceriksizim. Hayır diyemiyorum. Ve hep yalnız kalmamak için yanlış ilişkiler yaşayıp sonra yeniden yalnızlığı tercih ediyorum. Oysa yaşım 22. Hayatın en güzel gecmesi ve sıkıntısız hayattan zevk alinmasi gereken dönemdeyim. Ama bunların hiç birini yasayamiyorum.

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar Berkant Bey. Yaşamış olduğunuz durumları detaylı bir şekilde açıklamanız ve bu durumların farkında olmanız öncelikle çok büyük bir adım. Kullandığım terapi ekolleriyle var olan durumunuza bütüncül bir şekilde yaklaşıp problemlerini birlikte çözebiliriz. Bunları sizinle konuşarak anlayıp çözüme kavuşturabilmemiz için dilerseniz randevu almanızı öneririm. İyi günler dilerim.

icon
Bebek

Hoca seyans ver bana ????

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar Erkan Bey. Sizlere yardımcı olmak isterim. Randevu aldıktan sonra görüşmemizi gerçekleştirebiliriz.

icon
Bebek

Merhaba hocam bende panik atak var bu konuda tedaviye ihtiyacim var yardimci olabilirmisiniz kac seansa ihtiyacimiz var sadece biraz bilgi verebilirmisiniz ?

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar Ahmet bey tabii ki yardımcı olmak isterim size. Kullandığım terapi ekolüyle probleminize çözüm bulabiliriz.Kaç seans süreceğini durumunuzu öğrenip, detaylı bir değerlendirme seansı yaptıktan sonra karar vereceğiz.