Lisans eğitimini İstanbul Medipol Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümünde Onur öğrencisi olarak tamamlamıştır. Lisans öğreniminde Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Ümraniye Aile Sağlığı Merkezi, Koşuyolu Medipol Hastanesi, Dr. Murat Akça Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Muayenehanesi, Özel Binbir Hayat Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ve Özel Beyhan Gülücük Anaokulunda staj yapmıştır. Frostig Gelişimsel Görsel Algı Testi- CAT (Çocuklarda Algı Testi)- Denver II Gelişimsel Tarama Testi Yeterlilik Belgesi Gelişimsel Çocuk Nörolojisi Derneği- Oyun Terapisi Semineri- Resim Analizi Eğitimi, Good Enough-Harris Bir İnsan Çiz Testi Sertifikası- Çocuk Değerlendirme Testleri (AGTE, Gesell Gelişim Figürleri Testleri, Metropolitan Okul Olgunluk Testi, Frankfurter, Burdon Dikkat Testi, Benton Görsel Bellek Testi, Kinder Korku Testi, Peabody Kelime Test, Kent, Porteus ve Cattell Zeka testi) Eğitimleri ve Sertifikası almıştır. Çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde yer almıştır. Odyoloji bölümünden konuşma bozuklukları dersleri almıştır. 0-18 yaş normal, özel gereksinimli, akut ve kronik hastalığı olan çocuklara gelişim testleri ve gelişim danışmanlığı yapmaktadır. İstanbul Medipol Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsünde Yüksek Lisans eğitimine devam etmektedir.
icon Eğitim
  • İstanbul Medipol Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Çocuk Gelişimi Yüksek Lisans
  • İstanbul Medipol Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi
icon Sertifikalar
  • Cat (çocuklarda algı testi)
  • Çocuk Değerlendirme Testleri
  • Çocuk Resimleri Analizi
  • Denver II Gelişim Tarama Testi
  • Frostig görsel algı testi
  • Oyun terapisi
Tuvalet Eğitimi
Aylık Gelişim Takibi
Sağlam Bebek Takibi
Gelişimsel Oyun Önerileri
Memeden Kesme
Aile Danışmanlığı
İki Yaş Sendromu
Pozitif Ebeveynlik
Kardeş Kıskançlığı ve Kardeşe Hazırlama
Duygusal Gelişim Gerilikleri
Aile İçi İletişim Sorunları
Çocuk ve Ergen Psikolojisi
Gelişim Bozuklukları
Konuşmada Gecikme
Altını Islatma Problemi, Kaka Kaçırma
Sınav Kaygısı
Yeme-Yedirme Sorunları
Okula Başlama İle İlgili Gelişimsel Değerlendirme ve Danışmanlık
Sınır Koyma-Kural Koyma
Anne-Baba Ayrılığı
Etkileşimli Kitap Okuma
Ebeveyn Katılımlı Oyun Planlama
Gelişim Alanlarını Destekleyici Oyun Önerileri
Etkili Medya - Teknoloji Kullanımı
icon

Merhabalar, 1 yaşında kızım var. Genel anlamda farklı adamlardaki becerilerini gözlemliyorum . Kaba motor becerilerinde ve bilişsel becerilerinde ilerlemeye gayret ederken dil gelişiminin biraz daha yavaş seyrettigini düşünmekteyim. Sizce genel bir degerlendirme bu konuda yol gösterici olur mu?

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, bir çocuk gelişimi uzmanının bütüncül bir şekilde tüm gelişim alanlarını değerlendirmesi ve bu değerlendirme sonucuna göre hareket edilmesi uygun olacaktır. Dilerseniz panelimden müsaitlik durumuna göre randevu oluşturabilirsiniz. İyi günler.

icon

11 aylık kızım geceleri çok uyanıyor sürekli emek istiyor ne yapmalıyım yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler

Uzmanın Yanıtı

Merhaba, öncelikle çocuğunuzun bu davranışının altında hangi ihtiyacının karşılanması yatıyor onu bulmak gerekmektedir. Emme davranışı hem beslenme ihtiyacını hem temas ihtiyacını karşıladığı için acaba sakinleşmek yani regülasyon ihtiyacı olarak mı kullanıyor yoksa gündüz olan beslenmesi mi ihtiyacını karşılamıyor ya da çocuğunuzun uyku düzeni etkiliyor olabilir. Bunu anlamamız için detaylı bir görüşme planlayabiliriz. Panelimde yer alan müsaitlik takviminden randevu oluşturabilirsiniz. İyi günler.

icon

Merhaba hocam 1 aylık oğlum var mama veriyorum ilkte Bebelac aldım gaz ve kabız yaptı sonra hipp aldım onuda her içtiğinde kustu sevmedi galiba sonra evolvia aldım onuda kusuyor hangi mamayı önerebilirsiniz

Uzmanın Yanıtı

Merhaba, bu konu için çocuk doktorunuza danışabilirsiniz. İyi günler.

icon

Kızım 10 yaşında hipertansiyon hastası ve Gilbert sendromu var dalak büyüme var migren rahatsızlığıda var doktor kontrolü altında ilk okula başladığında tırnak yeme tırnak eti yemesi vardı ama ara ara oluyordu son 2 3 yıldır bu aşırı şekilde fazlalaştı el parmakları sürekli ağzında bir türlü vazgeclremiyoruz nasıl bunu birakabiliriz

Uzmanın Yanıtı

Merhaba, tırnak yeme davranışının altında stres olma durumu, taklit davranışı vb. durumlardan kaynaklanabilmektedir. Sendroma sahip çocukların bu davranışının sönümlenmesi için ebeveyn danışmanlığı alabilirsiniz. Dilerseniz size destek olabilirim panelimden randevu oluşturabilirsiniz.İyi günler.

icon

Merhaba 13 aylık oğlum var anne sütünü sağarak veriyorum 2.5 ay oldu sütümde azalma var şuanda günde 30 ml geliyor sizce başka ne verebilirim mama vermek istemiyorum 30 ml ona yeterlimidir

Uzmanın Yanıtı

Merhaba, 6 aylıktan itibaren ek gıdaya geçmiş olmanız gerekiyor. Çocuğunuz şuan 13 aylık olduğu için emmeyi bıraksa bile yemek yiyor olması gerekiyor. Bu konuda detaylı bilgi edinirsem bir yol haritası çıkarıp onun üzerinden gidebiliriz. Panelimdeki takvimden müsaitlik durumuma göre randevu oluşturabilirsiniz. İyi günler.

icon

Nuşe hanım merhabalar 4 YIL 6 AYLIK OĞLUM VAR OTİZİM DEN KORKUYORUZ GELİŞİMİNDE YAŞITLARINA GÖRE FARKLIK VAR YENİ ÇOCUK KREŞİNE KAYIT YAPTIK DOKTORA GÖTÜRMEMİZE GEREK VARMI

Uzmanın Yanıtı

Merhaba, öncelikle gelişim değerlendirme yapılması sonrasında bir çocuk gelişimi uzmanının doktor yönlendirilmesi yapmasına karar vermesi sonucu süreç daha sağlıklı ilerleyecektir. Takvimimimden müsaitlik durumuna göre randevu oluşturabilirsiniz, iyi akşamlar.

icon

Merhaba ,kızım4 yaşında 16 kilo bundam 1 ay önce idrar yolu enfeksiyonu ve kanda enfeksiyon oluştu.10 gün boyunca yemek yememe iştah kaybı söz konu oldu. Bir müddet düzeldikten sonra 4 gündür öksürük başladı ve yemek yemeyi bırakmış durumda.cips abur cubur gibi şeyleri yemekte fakat ana yemekleri yememektedir.Nasıl bir yol önerebilirsiniz? Yardımcı olursanız minettar kalırım.

Uzmanın Yanıtı

Merhaba, bu durumun etkili olmasındaki sebepleri bulmak ve ona göre bir sürece girmek sağlıklı olacaktır. Bu sorunun çözülmesi kısa süreli de olabilir ancak olmayabilirde bunu anlamam için öncelikle sizinle görüşme yapmam gerekir. Müsaitlik durumuma göre randevu talep edebilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

icon

MERHABA KIZIM 28 AYLIK BEN 7. AYINA GİRİNCE İŞE BAŞLAMAK ZORUNDA OLDUĞUM İÇİN SABAH ANNEME BIRAKIP AKŞAM ALDIM 10. AYINA KADAR HEP ANNEM BAKTI. AMA BU ZAMAN ZARFINDA BEN TÜM HERŞEYİ İLE KENDİM İLGİLENDİM GÜNLÜK GİYECEĞİ KIYAFETLERİ KENDİM HAZIRLADIM BANYOSUNU BEN YAPTIRDIM YEMESİ GEREKEN YİYECEKLERİ TZE OLARAK GÜNLÜK BEN YAPTIM VS. KIZIM 10 AYLIKKEN ANNEMİN AMELİYAT OLMASI GEREKDİ BABANNESİNE BIRAKTIK ŞUAN 28 AYLIK DEĞİŞMELİ OLARAK ANNEANNE VE BABAANNE BAKIYOR. KIZIM ÇOK AGRESİF ÇOK ÇABUK SİNİRLENİP AĞLIYOR. BENİM KENDİ İHTİYAÇLARIMI KARŞILAMAMA MÜSADE ETMİYOR. (YEMEK YEMEM ,TUVALET İHTİYACIM BANYO ETMEM GİBİ) TUVALETE GİRMEM GEREKTİĞİNDE BİLE BENİ BIRAKMIYOR BİRLİKTE GİRİYORUZ. ŞİMDİYE KADAR HİÇBİR ŞEKİLDE ÇİZGİ FİLM TABLET TELEFON GİBİ ŞEYLERDEN UZAK TUTTUM ELİMDEN GELDİĞİNCE . BİRLİKTE VAKİT GEÇİRMEYE OYNAMAYA ÇALIŞIYORUM,ÇOK ÇABUK SIKILIYOR. EN UFAK BİR YÜKSEK SESTEN KORKUYOR AĞLIYOR. ÇOK ÜRKEK PARKA FALAN GİTTİĞİMİZDE Bİ ÇOCUK KOŞARAK YANINA GELSE KORKUP KAÇIYOR. KİMSE İLE OYUNCAKLARINI PAYLAŞMAK İSTEMİYOR. KIZIM TÜP BEBEK TEDAVİSİ İLE OLDU ONUNLA ALAKASI VARMIDIR BİLMİYORUM AMA BENDE ÜZERİNE ÇOK DÜŞÜYORUM KENDİME ENGEL OLAMIYORUM SÜREKLİ KIZIM DİKKAT ET KOŞMA DÜŞERSİN ORAYA ÇIKMA VS. BU TARZ CÜMLELER KURUYORUM SÜREKLİ PEŞİNDE DOLANIYORUM KENDİSİ ODASINA BİLE GİTMİYOR. SON OLARAK ŞUNU DA EKLEMEK İSTİYORUM; BEN İŞE GİDERKEN PEŞİMDEN ÇOK AĞLIYOR ANNE LÜTFEN GİTME BENİ BIRAKMA BEN ANNEANNEMİ İSTEMİYORUM DEDEMİ İSTEMİYORUM GİBİ CÜMLELER KURUYOR. KONUŞMASI CÜMLE KURMASI YAŞITLARINA GÖRE İYİ KENDİNİ ANLAŞILIR ŞEKİLDE İFADE EDİYOR. MÜMKÜN OLDUĞUNCA BİRLİKTE SOFRAYA OTURUYORUZ KENDİ YEMEKLERİNİ YİYOR.BENİM YEDİRDİĞİM ZAMANLARDA OLUYOR. NE YAPMAM KONUSUNDA NASIL DAVRANMAM GEREKTİĞİ KONUSUNDA ÇARESİZİM YARDIMLARINIZI RİCA EDİYORUM.

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, bu durumda destek almanız bu süreci uzman desteğiyle geçirmeniz sizin ve çocuğunuz açısından en sağlıklısı olacaktır. Panelimden müsaitlik durumuma göre randevu oluşturabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

icon

Eşimle şiddet li bi kavgamiz oldu bundan kızım cok etkilendi suanda agzıma toz kactı kuçuk toka takamıyo agzıma kacar dıyo sılaym yapalım dedi iğrendi surekli tükürüyo tuküreğini tutuyo neyapmsm gerekiyo lütfen bana yardımcı olun

Uzmanın Yanıtı

Merhaba, Bu durumla ilgili detaylı bir bilgiye sahip olursam size yardımcı olabilirim. Panelimden online seans al seçeneğini kullanarak randevu oluşturabilirsiniz. İyi günler.

icon

Kendimi toparliyamiyorum sürekli hataya düşüyorum ne yapabilirim bunun icin

Uzmanın Yanıtı

Merhaba, bu soruya hakkınızda başka bir bilgi bilmeden cevap vermem mümkün olamaz. Görüşme talep edebilirsiniz. İyi günler.

icon

Merhaba Hocam Oğlum 4 yaşında ve yaklaşık 2 aydan beri kakasını yapıyordu şimdi ise tutuyor lagman yaptırdım hocam kakası geldiği zaman pipisine dokunup geziyor yapmamak için ne yapmam lazım artık çok yoruldum

Uzmanın Yanıtı

Merhaba, Bu tarz kaka tutma davranışının altında; Tuvalet eğitimindeki hatalar, çocuğun korktuğu belirli durumlar, kabızlıktan zorlandığı için yapmayı reddetme, altına yapma korkusu gibi sebepler olabiliyor. Aile öyküsünün dinlenmesi, gerekli sorunun tespit edilmesi ve ona göre müdahale edilmesi gerekiyor.

icon

Oğlum hiç dinlemiyo kimseyi dinlemiyor ne yapmam lazim

Uzmanın Yanıtı

Merhaba, Her ailenin dinamiği ve çocukların mizaç özellikleri farklı olduğu için bu soruya cevap verebilmem için sizinle detaylı bir görüşme yapmam gerekiyor. İyi günler.

icon

Oğlum okulda uygunsuz hareketler yapıyor neyapmaliyim

Uzmanın Yanıtı

Merhaba, Bu soruya cevap vermem için çocuğunuz, sizin aile dinamikleriniz ve çocuğun okul yaşantısı hakkında detaylı bilgi edinmem gerekiyor. İyi günler.

icon

Bizim 4 yaşında bir kızımız var ve eşim şu an hamile. Bunu kızımıza söylediğimizden beri annesine tavır aldı. Siz beni sevmiyorsunuz falan demeye başladı. Annesinin sarılmasını istemiyor bağırıyor annesine. Biz şimdi ne yapmalıyız?

Uzmanın Yanıtı

Merhaba; Kardeş kıskançlığı her çocuğun anne ve babasının özel ilgi ve şefkatine olan ihtiyacından ortaya çıkan bir davranıştır. Yenidoğan bebeğin fizyolojik ihtiyaçları doğrultusunda anne ile geçirdiği zaman dilimi fazla olduğu için büyük kardeşin bebeğe karşı kızgınlık, kırgınlık gibi duyguların geliştirmesine sebep olur. Bu kıskançlık türünde çocuk genellikle saldırgan bir biçimde davranır. Çocuklar kaybettiği ilgiyi geri kazanmak için bebekleşme ve gerileme davranışı (emekleme, bebekçe konuşma ve biberonla beslenmeye dönme, parmak emme vb. )görülebilir. ▪️Anne ve babalar kardeşlerden birinin öne çıkan özelliklerini diğer kardeşlere örnek göstermek suretiyle kıyaslama yapması ve teşvik etmeye çalışması yapılan hatalardan biridir. Bu davranışın sonucunda olumlu bir geri dönüş olmayacaktır. Çözüm olarak kardeş dünyaya gelmeden önce anne ve babanın çocuklarını bu konuda hazırlamaları, bu konuyla ilgili hikaye kitabı okunması ve doğum sonrasında bebeği biberonla beslenmesi , temizlik esnasında ıslak mendil, pudra gibi şeyleri getirmesi, giyinmesine yardımcı olması gibi görevlerin kontrollü bir şekilde çocuğa yaptırmaları önerilir. Bebeğin onların yardımına ihtiyacı olduğunun fark ettirilmesi gerekir. ????‍????‍????‍????Anne veya babanın çocuğuyla baş başa geçireceği kaliteli birkaç saat ebeveyn-çocuk bağını geliştirir ve kıskançlıktan doğan huzursuzlukların azalmasına yardımcı olur. Çocuğunuza değerli ve biricik olduğunu kardeşinin doğmasının ona olan sevginizi azaltmayacağını söyleyebilirsiniz.

icon

ü*****

Yeni yılda oğlumu anaokuluna başlatıp başlatmamakla ilgili soru işaretlerim için başvurdum kendisine acilen okul arayışına girmem gerekiyodu aklımdaki tüm soruları büyük sabırla hocam yanıtladı teşekkür ederim hocam çok faydalı oldu 

icon

y*****

19 aylık oğlumu memeden kesmek için kendisine başvurdum aklımdaki tüm sorularımı sordum çok faydalı oldu tuvalet alışkanlığı konusunda da merak ettiklerim vardı daha süremiz olduğunu öğrendim :) çok teşekkür ediyorum nuşe sena hanıma surekli iletisimde olacağım bir uzman kendisi herkese tavsiye ediyorum 

icon

u*****

Yeterince stresli bi çalışma ortamım var her sabah stres yüklenerek işime gidiyorum kızım bi türlü ayrılamıyo ağlıyo bağırıyo yapışıp bırakmıyo babasına karşı bu davranışları göstermiyo ama ben işe başlayalı 1 sene oldu 1 senedir her gün bu durumu yaşadık ben işe gittiğimde anneannesiyle kalıyo yabancı da değil geçer dedim sabredeyim dedim ama artık dayanamadığım için bi uzmana başvurmak sitedim hocam bana çok yardımcı oldu çok az kaldı 7.seansımızdayız kızımın bana el sallayarak işe göndereceği günlerin yakın olduğunu biliyorum 

icon

l*****

Nuşe Hanıma çok teşekkür ederim kızım orta kulak ameliyatı olacak büyüdüğünde doktor ve hastane korkusu yaşasın istemedim bir uzmandan fikir almak kulağa iyi geliyodu sağolsun bu süreçte kızımı nasıl hazırlayacağımı hastaneden öncesini sonrasını tek tek planlayarak bana aktardı hikaye kitabı önerilerinde bulundu hemen önerilerini uygulamak istiyorum teşekkür ederim h

icon

l*****

Nuşe sena hanımın yaklaşımları önerileriyle birlikte evimizde artık bambaşka bir hava var sanki üstesinden gelemediğimiz evladımızla ilgili problemlerde bizleri yönlendirmesi ve akabinde gözlemlediğimiz ilerleme için çok teşekkür ederiz.

icon

n*****

Anneler babalar bu yorumu okuyan herkese sesleniyorum kesinlikle çocuğunuzun bebeğinizin gelişimi için destek alabiliceğiniz bir uzman kendisi çok sevecen çok cana yakın tek tek tüm alanlarıyla ilgili sorular sordu gerçekten eğitim tadında bir görüşme oldu 

icon

ç*****

 13 aylık kızımızın gelişimi hakkında merak ettiklerim vardı o sebeple danıştım nuşe sena hanıma ilgisi cok iyiydi ekran konusunda tavsiyelerde bulundu hepsine uyucam mutlaka teşekkür ederim :)

icon

t*****

Güleryüzünüz, bilgileriniz bize cok iyi geldi hocam cok tesekkurler

icon

ö*****

Bezi birakmak.. Hicbir zaman olmayacak sanmistik ailece cok mutluyuz. Destekleriniz icin sag olun

icon

h*****

Çok önyargılı olarak başladık üçüncü seans itibariyle haayatımızda çok değişti çok sağolun :)

icon

k*****

desteginiz icin cok tesekkur ederiz hocam bu kadar faydalı olacgini tahmin etmemsitim cok yardımcı oldunuz hocam.

icon

u*****

kardes kiskancligi geride kaldi hocam sag olun iyi ki sizi tanidik

icon

A*****

Kafayı yemek üzere olduğum bir anda, hemen görüşme için müsait olduğunuzu görüp seans almıştım. İyi ki almışım. Harika gelişme gösterdik. Seanstayken söylemiştim yine söylemek istiyorum, hakkınızı ödeyemem.

icon

r*****

Normalde paylaşmaya çekindiğim sorunları çok rahatlattığı için paylaşabildim. Halledeceğimize inanıyorum, sevgiler...

icon

ö*****

kızımın konuşmasının geciktiğini düşündüğümden dolayı sena hocama başvurduk. ilk andan itibaren yavrumu sanki kendi çocuğu gibi sahiplenmesi o kadar hoşuma gitti ki çok teşekkür ederim. kızım yetişkin bir birey olana kadar hem nuşe hocamdan hem kidologdan zannederim vazgeçemeyeceğim