WhatsApp
Nur Başak Ayyıldız

Nur Başak Ayyıldız

Uzman klinik psikolog

Meşgul

Seans Süresi 50 Dk
Seans Ücreti 249.00 TL

Yapılan Seans 56
Danışan Sayısı 26
Online Seans Al Uzmana Ücretsiz Soru Sor

2016 İstanbul Aydın Üniversitesi/Psikoloji Lisans mezunuyum. Okuduğum dönem içerisinde; İstanbul Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesinde (Yetişkin Erkek-Yatılı), İstanbul Bakırköy Adliyesinde (3. Çocuk Mahkemesi), İstanbul Özel Başaranlar Çocuk Klübünde (3-6 Yaş Çocuk Grubu) stajlar yaptım. 2018 İstanbul Esenyurt Üniversitesi/Klinik Psikoloji Yüksek Lisans mezunuyum. Okuduğum dönem içerisinde; İstanbul Bahçelievler Özel Aile Hastanesi/Psikiyatrist Hasan Sezeroğlu yanında staj/supervizyonumu tamamladım. Alanım ile ilgili birçok çocuk ve yetişkin testlerine sahibim ve bunların uygulayıcısıyım. Aynı zamanda Aile danışmanıyım ve görüşmelerimi Bilişsel Davranışçı Terapiler ekolü yapmaktayım.
icon Eğitim
 • İstanbul Aydın Üniversitesi/Psikoloji Lisans/2012-2016
 • İstanbul Esenyurt Üniversitesi/Klinik Psikoloji Yüksek Lisans/2017-2018
icon Sertifikalar
 • Elon Danışmanlık - Objektif Testler
 • Elon Danışmanlık - Projektif Testler
 • Esenyurt Üniversitesi - Mmpı
 • Klinik Psikolog Selen Ayas Bütün - Oyun Terapisi
 • Marmara Üniversitesi - Aile Danışmanlığı
 • Marmara Üniversitesi - Terapötik Kartlar
 • Prof Dr. Ebru Şalcıoğlu - Bilişsel Davranışçı Terapiler
 • Türk Psikologlar Derneği - Denver-II
 • Türk Psikologlar Derneği - Wısc-IV
Bilişsel Davranışçı Terapi
Yetişkin Psikoterapisi
Yetişkin Değerlendirme Testleri
Stres
Duygusal Yeme
İletişim Becerileri
Ebeveyn ve Çocuk İlişkisi
Aile Danışmanlığı
Anksiyete
Depresyon
Sosyal Fobi
Yeme Bozukluğu
Panik Atak
Uyku Problemleri
Fobiler
Kaygı
Davranış ve Uyum Sorunları
İlişki Problemleri
Öz Güven Eksikliği
Yaygın Kaygı Bozukluğu
Sosyal Kaygı
Kaygı Bozuklukları
Motivasyonel Görüşme
Bedensel Belirti Bozuklukları
Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi
Evlilik
Duygu Düzenleme
MMPI Testi Uygulama ve Yorumlama
Duygudurum Bozuklukları
Takıntılı Düşünceler
Beslenme ve Yeme Bozuklukları
İletişim Problemleri
Öfke ve Stres Yönetimi
icon

Eşimle monoton devam eden cinsel yaşamının daha aktif olabilmesi adına yardımcı olabilir misiniz

Uzmanın Yanıtı

Merhaba sevgili üyemiz. Uzmanlık alanlarım arasında cinsel terapi yani bahsetmiş olduğunız konu malesef yok ama dilerseniz kidolog uygulamamızda uzmanlık alanına göre terapist aratabilir ve size yardımcı olacak birden fazla uzman bulabilirsiniz. İyi günler dilerim..

icon

Merhaba ben 6. Sınıfa gidiyorum okulda cuma günü bir kermes olmuştu ve kermese katılan sınıflara ödül olarak pazartesi günü serbest giyilcekti anneme hafta sonu anne serbest giyilcekmis üstüme giyilcek hiç bir şey yok alalım bugün yada yarın dedim ( bu arada maddi durumumuz la ilgili bi sikinti yok) sonra annem dediki aynen şöyle " çatlasanda patlasanda gidip kendimi yorup umraniyeden sana hiç bir şey almam dedi bende kendi biriktirdim parayla alsak dedim hayır dedi sonra dediki hem ya yalan soyliyosan ben nerden bilim senin okula gitmedine ya okul diye başka yerlere gidiyosun dedi halbuki ben daha önce hiç böyle bir şey yapmamıştım sonra bana hakaret fln etti ve yaklaşık 4 saatir ağlıyorum gözlerim şişti ne yapcam bilmiyorum bana sürekli ben hakaret ediyo senin neysin var kıyafetle alanda seni diyo çok üzülüyorum ne olur bana bir çare bulun

Uzmanın Yanıtı

Öncelikle merhaba. Anlattıkların çok anlamlı, annenin bazı söz ve davranışları seni derinden etkilemiş olmalı, seni anlıyorum, fakat Yaşın çok küçük olduğu için malesef annenin izni/onayı ya da haberi olmadan seninle bi paylaşım/danışma yapmam çok uygun olmaz. Ama annen ile iletişime geçip yönlendirebilirsen, onunla birebir görüşme yapmak çok isterim. İyi akşamlar :)

icon

Başak hanım merhaba ben yağmur ☺️ ben bugün müsait değilim de sz ine zaman müsaitsiniz o zamana alıyım randevumu?

Uzmanın Yanıtı

Merhaba bu haftayı geçmemek kaydı ile aynı saatte alabilirsin, herhangi bir akşam için☺️ Randevuyu hangi gün alacaksan, o günün akşam üstü 18:00/19:00 gibi o saat (22:00/23:00) için müsaitlik talebi oluşturursan, ben de kendimi ona göre müsait hâle getiririm. Yani randevu gene bizim her zamanki saatimizde olsun, sadece birkaç saat önceden müsaitlik talebin olsun, anlayayım o gün için olacağını☺️ Kendine çok iyi bak :)

icon

Merhaba hocam bende anksiyete hastalığı var. 2016 da başladı ilaç kullanıyordum doktor kontrolünde bıraktım. 2 hafta oldu bırakalı ama anksiyete hala mevcut. Birde burdaki görüşmeler seanslar hastane sisteminde gözüküyor mu bir başka doktor görebiliyor mu?

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar. Detaylı konuşmamız gereken bir konu, randevu oluşturursanız görüşebiliriz. Randevular başka bir sistemde görünmemektedir.

icon

Merhaba. Benim babam ben 8 yaşımdayken vefat etmiş şuan 19 yaşımdayım ve babamla ilgili çok bir şey bilmiyorum hatırlamıyorum cenazesini bile zar zor hatırlıyorum bana babamın öldüğünü söylediklerinde bir tepki vermedim şimdi olsa çok farklı tepkiler verirdim o zmn ağlamamışım bile ve 8 ve 13 yaş arasında( babaannem,babamı,annanem, büyükbabam,dedem,teyzem ) vefat ettiler . Anneme arayıp ulaşamazsam sanki başına birşey mi geldi diye çok endişeleniyorum sevdiklerime ulaşamadığım zaman çok fazla endişeleniyorum.

Uzmanın Yanıtı

Merhaba öncelikle; kayıplar en çok da sevdiklerimizin kaybı, bizler için travma oluşturabilecek güçlü etkenlerdendir. Hayatınızdaki birçok kişinin belli dönem içerisindeki üst üste kaybı sizde travma etkisi yaratmış olabilir. Kayba bağlı olarak ortaya çıkabilecek olan, Travma sonrasındaki Yas sürecini yaşayıp/yaşamadığınız ve o süreci nasıl yönettiğiniz aslında önemli olan. Bunları daha detaylı konuşabilmemiz ve sizi daha iyi anlayabilmem / yardımcı olabilmem için, randevu oluşturabilirsiniz..

icon

Hocam şu an görüşme için müsait misiniz

Uzmanın Yanıtı

Merhaba, Görüşmeler için müsaitlik talebi oluşturabilir yada direk takvimimden saatlerime bakarak randevu alabilirsiniz.

icon

Merhaba ben 40 gün önce annemi kaybettim ve boslu dolmuyor babam vefat ettikten sonra biz iki arkadaş gibiydik evliyim çocuğum yok eşim beni anlamıyor yada geçer diye önemsemiyor abim var evli aramız iyi ama kimseyle görüşmek konuşmak istemiyorum çok sinirliyim her kesi kırıp geçirmek istiyorum bazen diyemiyorum kendi kendimi yiyorum uyumak ve yanlız kalmak istiyorum

Uzmanın Yanıtı

Başınız sağolsun öncelikle..Geçirdiğiniz bir yas süreci ve bu sürecin de “öfke” aşamasındasınız anladığım kadarı ile. Yaşamış olduğunuz duygu (öfke), aslında son derece sağlıklı bir duygu olmakla birlikte, sizin yasla başetmenizi kolaylaştıracak güçlü de bir etkendir. Ama yemede ve uykuda artma/azalma vb. gibi değişimler varsa bunlar da ele alınmalı ve sekonder bir probleme yol açmaması için üzerinde çalışılmalıdır. Sizin bu süreci daha sağlıklı atlatabilmeniz için, profesyonel yardım almanızı öneririm. İsterseniz randevu oluşturabilir, daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

icon

Ben hiç tanımadığın birine yardımcı olabileceğine inanmıyorum

Uzmanın Yanıtı

Önecelikle merhaba.Terapi için tanıdıklarimiza seans uygulamayiz, bu bizim mesleki etik kurallarimıza uyum saglamaz. Asıl amacımız tanımadığımız danışanlarla empati kurarak, sağlıklı terapötik ilişkilerle terapimizi yönlendirmektir. Bizler böylece objektif ve bilimsel ilerleyebilmekteyiz. Dilerseniz bir ön görüşme talebinde bulunabilirsiniz. Ön görüşme için Kidolog wp destek hattına yazabilirsiniz.

icon

Takıntılarımdan nasıl kurtulurum ve bir uzmanla görüşmek iyi gelirmi

Uzmanın Yanıtı

Takıntı dediğimiz şey aslında çok da basit olmayan bir durumdur. Obsesyon ve kompulsiyonları iyi gözlemlemek ve çalışmak gerekir. Tabi ki bi uzman yardımı almanız şart, özellikle sosyalliğinizi etkileyecek boyutta ise ve sizi rahatsız ediyorsa..

icon

Eşimden ayrıldım bir kızım bir oğlum var tekrar evlendim ve eşimin iki kızı var evneleli 5 yıl oldu ama eşimin kızları 5 ay oldu geleli ve bugün oğlum ve eşimin kızının yakinlastigini gördüm büyük bir tepki verdim ama ne yapacağımı bilmiyorum eşime söyleyemiyorum lütfen yardımcı olurmusunuz

Uzmanın Yanıtı

Öncelikle merhaba. Karşılaştığınız durum karşısında ne yapacağınızı bilememeniz ve buna karşın bir şekide tepkinizi göstermeniz çok normal. Ama bu tepkinin boyutu, içeriği nedir bilmek isterim. Siz de hak verirsiniz ki, konu çok özel dolayısıyla size uygun bir zaman için seans oluşturmak ve konuyu detaylıca konuşmak isterim. Böylece sizin, çocuklarınızla ve eşinizle daha sağlıklı iletişim kurmanızı sağlayabilirim.

icon

Bebeğim 18 aylık ve garip garip sesler çıkarıyor anne ve baba demiyor yani anlamlı kelimeler söylemiyor desteksiz yürüyemiyor bunlar için ne yapabilirim

Uzmanın Yanıtı

Öncelikle merhaba; her bebek, her çocuk ve hatta her yetişkin özeldir ve gelişim dönemleri farklılık gösterebilmektedir. Dolayısıyla tüm bu gelişim basamaklarını daha ileri aylarda yaşabilmektedir. Bunu daha sağlıklı ve doğru bir şekilde ele alabilmem ve size yardımcı olabilmem için, isterseniz bir seans düzenleyebiliriz..

icon

A*****

tırnak yeme problemiyle danışmaya başladık ilk görüşme güzel geçti faydalı olacağına inanıyorum..

icon

r*****

Geçen yıl dedemizi kaybettik kızım 15 yaşında dedesine çok bağlıydı ben çalıştığım için dedesi ve anneannesiyle çok fazla vakit geçirdi bu süreden sonra sürekli ağlar oldu ders başarısı düşmedi başka hiç bir sorunumuz yoktu ama kızımızın böyle sürekli yoğun duygular yaşaması bizi çok üzüyodu hasta olmasından korkuyoduk Başak hanım çok yakından ilgilendi çok güzel bir frekans yakaladılar yavaş yavaş aşmaya başladık konusunu açtırmayan kızım artık yavş yavaş dedesiyle olan anılarını anlatmaya başladı bu bizim için mutluluk verici oldu aşacağımıza eminim 

icon

y*****

Ailemizde çok fazla çatışmalarımız vardı iletişim kuramıyoduk ergen oğlum odasından çıkmıyodu kızım sürekli abisini kıskanıyodu aralarında çok fazla çatışma çıkıyodu bu da babalarıyla çatışmamıza sebep oluyodu sağolsun elimizden tuttu hocamız tek tek tüm ailemizle birlikte ilgilendi çok memnunuz seanslarımız faydalı oluyo

icon

f*****

Hocam teşekkür ediyorum kızımın ders çalışmayla ilgili sorunları vardı ödev yapmak istemiyodu okula giderken her gün karnının ağrıdığını söylüyodu hocamın tecrübelerinden yararlandık karın ağrılarımız tamamen bitti diyebilirim etkili ders çalışma için hala destek alıyoruz devam de edicez mutlaka

icon

m*****

nur başak hanımdan oğlum için danışmanlık aldık pandemi itibariyle oğlumun ani ruhsal değişimleri oluyodu kendini ifade ederken çok yüksek sesle ağlayarak ya da vurma gibi davranışlarla iletişime geçiyodu şuan 9.seansımızı gerçekleştirdik artık oğlum duygularını kontrol etme noktasında büyük değişimler göstermeye başladı ebeveynler olarak bizi yönlendirdi sağolsun nur başak hanım yaptığımız yanlışların neler olduğunu anladık ve bizde yanlışlarımızı düzelttik gerçekten anne baba olmak çok zor yeni dönemde aslında bizim çok daha ihtiyacımız varmış bunu farkettik çok memnun kaldık nur başak hanım çok teşekkür ederim 

icon

u*****

Hem 2 yaş sendromu hem de kardeş kıskançlığı konusunda ulaştım nur başak hocama şuan 4.seansımızı tammaladık sağolsun yönlendirmeleri işe yarıyo çözümsüz kaldığım yerlerde destek oldu hep teşekkür ederim desteğine hala ihtiyacım var çocuklarımı büyütene kadar her zaman görüştüğüm tek isim olacak :)

icon

r*****

Nur basak hanımla tanısmadan once kızım ice donuk, kendini ifade edemeyen, aile buyuklerımızle bıle tanımasına ragmen ıletısım kurmayan bı cocuktu yaklasık 3bucuk ay oldu ozguvenı gelısmeye basladı onlıne terapının bu kadar ıse yarıyacagını tahmın etmemıstık ben ve esım gercekten cok memnunuz nur basak hanımın sayesınde bu guzel gunlerı yasıyoruz

icon

d*****

Ilımlı ve bilgili tavrıyla çok sevecen bir insan, ilk görüşmemizi bitirdik devamındaki seanslarımıza düzenle katılacağım destekleriniz için teşekkür ederim 

icon

ü*****

Başak hanıma kızım gece terörü yaşadığı için başvurduk. İlk görüşmeden itibaren çok sıcak bir yaklaşımı vardı ve bilgilendirme tarzı her noktayı ince ince anlatması çok hoşuma gitmişti anne baba olaak görüşmeye birlikte katılmamız konusunda da bizi motive etti kendisine çok teşekkür ediyorum 

icon

d*****

Oğlumun okula gitmek istememesi ve çok öfkeli olması problemiyle başak hanıma başvurduk. Kendisi oldukça ilgili ve çok güzel yönlendiriyor. Bugün üçüncü seansımızı gerçekleştirdik.  Anne baba olarak nasıl davranmamız gerektiğini ve yanlışlarımızı bizi eleştirmeden düzenlemek üzere önerilerde bulundu çok memnunuz kendisinden iyi ki sizi tanıdık :)

icon

o*****

Aslında sadece genel bi görüşme yapmak istemiştim konuştukça dstek almamız gereken noktalar olduğunu farkettik Başak hanım çok tatlı bir insan gün içinde biraz fazla youtube kontrolsüzlüğümüz vardı yavaş yavaş onları düzenlemeye başladık tüm ailelere tavsiye ediyorum 

icon

ı*****

5 yaşındaki kızım için destek alıyoruz Nur Hanım'dan. Kardeşi olacağı için dönem dönem kıskançlık ve krizleri oluyordu. Çok faydasını gördük. Kızımıza çok iyi geldi kardeşini sevdiğini biliyorduk artık "gerçekten" kardeşini çok sevdiğini görebiliyoruz 

icon

ç*****

Daha 3 seans oldu ama çok güzel ilerlemeler görüyoruz online olması konusunda çekiniyodum ama iyiki de başlama kararı almışım gerçekten herkese tavsiye ediyorum başak hanım çok güleryüzlü ve çok cana yakın biri 

icon

v*****

Başak hanım çok iyi birisi, oğlumda da ilerleme kaydettik baya. Öfke kontrolü için görüşüyoruz artık okulunda daha rahat arkadaşlarıyla yaklaşık 2,5 aydır görüşmelerimiz devam ediyo memnunuz

icon

Y*****

Henüz ilk seansta olmama rağmen çok memnun kaldım. Çok güler yüzlü tatlı bir terapist ☺️