WhatsApp

icon Eğitim
  • Yükleniyor
  • Gazi Üniversitesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi YL
  • Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü
icon Sertifikalar
  • Çocuk Yogası Uygulayıcısı
  • Denver II Gelişimsel Tarama
  • EROT (Erken Okuryazarlık Testi)
  • Filial Terapi Uygulayıcısı
  • Resim Analizi

Aile Danışmanlığı
Aile İçi İletişim Sorunları
Aylık Gelişim Takibi
Çocuk Gelişimci/Çocuk Gelişim Uzmanı
Davranış Bozuklukları
Ebeveyn Katılımlı Oyun Planlama
Etkileşimli Kitap Okuma
Etkili Medya - Teknoloji Kullanımı
Gelişim Alanlarını Destekleyici Oyun Önerileri
Gelişim Bozuklukları
Gelişimsel Oyun Önerileri
İki Yaş Sendromu
Konuşmada Gecikme
Korku ve Kaygılar
Okula Başlama İle İlgili Gelişimsel Değerlendirme ve Danışmanlık
Okula Hazırlık-Uyum-Oryantasyon
Pozitif Ebeveynlik
Sağlam Bebek Takibi

icon
Bebek

Kızımız kreşe başladı ama gitmek istemiyor. Her sabah ağlıyor ve kendini yere atıyor kucaklayınca da bize vurmaya başladı. Ne yapabiliriz?

Uzmanın Yanıtı

Bu süreçte pozitif ve empatik bir dil kullanmak çok kıymetli. Süreçte emrivakilerden uzak, çocuğunuzla ortak noktalarda buluşmak hem onun da süreçte fikir hakkı olduğunu hissettirecek hem de iş birliği yaparak istenilen hedeflere adım adım ulaşmanıza yardımcı olacaktır. Mutlaka öğretmenimizle aşamalı bir adaptasyon süreci planlayalım. Süreci daha detaylı değerlendirmek için ücretsiz öngörüşme yapabiliriz. Sevgilerle.

icon
Bebek

11 yaşında obeziteli oğlum okula gitmek istemiyor. Özgüven eksikliği yaşıyor. Sürekli odasında, neredeyse hiç çıkmıyor. Onun bu haline çok üzülüyorum. Obezite tedavisine başladık net bir sonuç alana kadar özgüvenini kendiliğinden kazanabileceğine inanmıyorum açıkçası. Özgüveni yerine getirmek için babasıyla birlikte ona nasıl yaklaşabiliriz.

Uzmanın Yanıtı

Ergenlik dönemine ufak ufak adım atılan bu yıllarda çocuk özgüven ve beden algısı açısından çok hassas bir yoldan geçer. Ömür boyu devam edecek bir beden algısının şekillendiği bu süreçte daha detaylı bir değerlendirme sürecinin daha kıymetli olacağı kanaatindeyim. Sevgilerle

icon
Bebek

Merhabalar kizim 4 yasinda esimle bosanma surecindeyim ve onun ne yasadigini ogrenmek ve kendiminde ona nasil davranmam gerektigiyle ilgili bilgi almak istiyorum

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar Hilal Naz hanım, boşanma süreçleri hem ebeveynler hem de çocuklar için hassas kırılma noktaları olabiliyor. Bu süreçlerde ebeveynlerin destek alması oldukça kritik. İstediğiniz takdirde ücretsiz öngörüşme yaparak bu konuyu sizinle nasıl ele alabiliriz değerlendirebiliriz. Sevgilerle !

icon

m*****

Çocuğumun Akran iletişimi sorunuyla ilgili görüştük. Çok mutlu oldum sizin gibi tatlı biriyle karşılaştığım için. Tekrar görüşeceğiz umuyorum :)

icon

ö*****

Güzel geçti etraftan kulaktan dolma bilgilerle ilerlemek yerine alanına hakim birisiyle görüşmek beni ok tatmin etti.

icon

e*****

problemlerimizi burada yorumlarda anlatmak çok net olmaz ama çocuklar ve teknoloji konsundaki tereddütlerimizi ve neler yapabileceklemiizi konustuk. Çok tatlı dilli bir hanımefendi ve alanında bilgili herkese tavsiye ediyorum.

icon

l*****

Teşekkür ederim bir sonraki seansta görüşmek üzere.

Uzmanın Yazıları