WhatsApp
Naz Başdaş

Naz Başdaş

Çocuk gelişimci

Hemen Görüşme İçin Müsait

Seans Süresi 50 Dk
Seans Ücreti 249.00 TL

Yapılan Seans 0
Danışan Sayısı 0
Online Seans Al Uzmana Ücretsiz Soru Sor

İstanbul Arel Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi bölümünden mezun olmuş ve beraberinde Yıldız Teknik Üniversitesi'nde Pedagojik Formasyon eğitimini tamamlamıştır. Üniversite eğitimi sürecinde gelişimsel tarama testleri, objektif testler, projektif testler eğitimlerini almıştır. Lisans eğitimi sırasında birçok eğitime ve seminere katılmıştır. Lisans eğitimi sonrası Wisc R Zeka Testi, Nevin Dölek'ten alınan kısa süreli çözüm odaklı terapi ve Fundem Ece Erdem'den alınan Oyun Terapisi eğitimlerini tamamlamıştır. Şu anda İstanbul'da bir eğitim merkezinde hem çocuklar hem de ebeveynler ile çalışmalarını sürdürmektedir.
icon Eğitim
 • İstanbul Arel Üniversitesi Çocuk Gelişimi Lisans
 • Yıldız Teknik Üniversitesi Pedagojik formasyon
icon Sertifikalar
 • Aile Danışmanlığı-Yıldız Teknik Üniversitesi
 • Ankara Gelişimsel Tarama Envanteri
 • Attentioner DEHB Uygulayıcı Eğitimi
 • Çocuk Resim Analizi Uygulayıcı Eğitimi
 • Denver 2 Gelişimsel Tarama Testi
 • Floortime DIR 101
 • Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi Uygulayıcı Sertifikası-Nevin Dölek
 • MEB Uzman Öğretici Sertifikası
 • Medyanın çocuk üzerindeki etkileri katılım belgesi-Arel Üniversitesi
 • Moxo Dikkat Testi
 • Oyun Terapisi Uygulayıcı Sertifikası-Bilginet Akademi
 • Uluslararası Disleksi Eğitimi Sertifika Programı
 • Wisc-R Zeka Testi
 • Yaratıcı Drama Liderliği-İDSA
Uyku Eğitimi
Aylık Gelişim Takibi
Sağlam Bebek Takibi
Gelişimsel Oyun Önerileri
Aile Danışmanlığı
Pozitif Ebeveynlik
Kardeş Kıskançlığı ve Kardeşe Hazırlama
Duygusal Gelişim Gerilikleri
Aile İçi İletişim Sorunları
Çocuk ve Ergen Psikolojisi
Ergenlik Dönemi İletişim Sorunları
Gelişim Bozuklukları
Davranış Bozuklukları
Sınav Kaygısı
Yeme-Yedirme Sorunları
Okula Başlama İle İlgili Gelişimsel Değerlendirme ve Danışmanlık
Sınır Koyma-Kural Koyma
Anne-Baba Ayrılığı
Etkileşimli Kitap Okuma
Okula Hazırlık-Uyum-Oryantasyon
Ebeveyn Katılımlı Oyun Planlama
Gelişim Alanlarını Destekleyici Oyun Önerileri
Etkili Medya - Teknoloji Kullanımı
icon

Kızım 10 yaşında hioertansiyon hastası ve Gilbert sendromu var dalak büyüme var migren rahatsızlığıda var doktor kontrolü altında ilk okula başladığında tırnak yeme tırnak eti yemesi vardı ama ara ara oluyordu son 2 3 yıldır bu aşırı şekilde fazlalaştı el parmakları sürekli ağzında bir türlü vazgeclremiyoruz nasıl bunu birakabiliriz

Uzmanın Yanıtı

Merhaba öncelikle geçmiş olsun. Doktor kontrollerine devam etmesini öneririm. Tırnak yemek genellikle stres altında yapılan bir eylemdir. Böyle bir durumda kendisini stres altında hissetmesi çok normaldir. Bu gibi süreçlerde çocuğun çeşitli yöntemlerle rahatlamasını sağlayabilirsiniz. Onu sevdiği aktivitelere, sevdiği sanat ya da spor dalına yönlendirmeniz faydalı olacaktır. Onun sevdiği kişilerle sık sık bir araya gelip keyifli vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz. Eğer bu durumla başa çıkamıyorsanız panelimden randevu alabilirsiniz.

icon

Merhaba 13 aylık oğlum var anne sütünü sağarak veriyorum 2.5 aydır gittikçe azalıyor sütüm şuanda günde sadece 30 ml çıkıyor ne yapabilirim bukadar ona yeterlimidir

Uzmanın Yanıtı

Merhaba 30 ml yeterli olmayabilir ama bu konuda uzman bir doktora danışmanızı öneririm :)

icon

Merhaba oğlum 20 ayı yeni bitirdi. Evde herkes birbirine çok sarılır, sevgisini gösterir. Çocukta da son dönemde yakın aileye karşı çok sarılma öpme gözlemliyoruz. Çok güzel gelmesiyle birlikte biraz fazlalaşınca bu davranışın bir şeyi elde etme, telafi etme gibi bir yönelimi var mıdır danışmak istedim.

Uzmanın Yanıtı

Merhaba evde olan davranışların çocuğa yansıması normal bir durumdur eğer çocuk sarılma davranışını bir şey istemek için kullanmıyorsa böyle bir durum gözlemlemediyseniz bundan sonra da çevresinden öğrenmedikçe bir şeyleri elde etmek için kullanmaz. Tek dikkat etmeniz gereken nokta dışarıda herkese sarılmaması çünkü dışarıda bilmediği her insana sarılması çocuk için tehlikeli bir durum oluşturabilir. Eğer çocuğunuz sarılma davranışını bir şeyler elde etmek için kullanıyorsa panelimden randevu oluşturabilirsiniz. İyi günler dilerim

icon

Merhaba ,kızım4 yaşında 16 kilo bundam 1 ay önce idrar yolu enfeksiyonu ve kanda enfeksiyon oluştu.10 gün boyunca yemek yememe iştah kaybı söz konu oldu. Bir müddet düzeldikten sonra 4 gündür öksürük başladı ve yemek yemeyi bırakmış durumda.cips abur cubur gibi şeyleri yemekte fakat ana yemekleri yememektedir.Nasıl bir yol önerebilirsiniz? Yardımcı olursanız minettar kalırım.

Uzmanın Yanıtı

Merhaba öncelikle Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı ile görüşmenizi öneririm. Eğer altında yatan sebep psikolojik değilse konunun uzmanı olan doktorlar size yardımcı olacaktır. Eğer psikolojikse, sorunun nedenini karşılıklı görüşerek anlamamız ve ona göre çözüm yolları üretmemiz gereklidir. Randevu oluşturduğunuz taktirde size yardımcı olmaktan mutluluk duyarım.