Muhyiddin Ünver

Muhyiddin Ünver

Özel Eğitim Uzmanı

Meşgul

Seans Süresi 50 Dk
Seans Ücreti 249.00 TL

Yapılan Seans 59
Danışan Sayısı 28
Online Seans Al Uzmana Ücretsiz Soru Sor

Uzmanımız, Uludağ Üniversitesi, Özel Eğitim Bölümü, Zihin Engelliler Öğretmenliği Programı’nda lisans öğrenimini; Anadolu Üniversitesi, Özel Eğitim Bölümü, Zihin Engelliler Eğitimi Programı’nda da yüksek lisans öğrenimini tamamlamıştır. Şu an ise Anadolu Üniversitesi, Özel Eğitim Bölümü, Zihin Engelliler Eğitimi Programı’nda doktora öğrenimini sürdürmektedir. Uzmanımız otizm spektrum bozukluğu, özel öğrenme güçlüğü, zihin yetersizliği vb. çeşitli yetersizliği olan çocukların ebeveynlerini çocuklarının gelişimleri ve eğitimlerine ilişkin bilgilendirerek yönlendirmekte ve gereksinimleri doğrultusunda desteklemektedir.
icon Eğitim
  • Anadolu Üniversitesi, Özel Eğitim Bölümü, Zihin Engelliler Eğitimi Programı, Doktora (2020 - ...)
  • Anadolu Üniversitesi, Özel Eğitim Bölümü, Zihin Engelliler Eğitimi Programı, Yüksek Lisans (2016 - 2019)
  • Uludağ Üniversitesi, Özel Eğitim Bölümü, Zihin Engelliler Öğretmenliği, Lisans (2011 - 2015)
icon Sertifikalar
  • Etkileşim Temelli Erken Çocuklukta Müdahale Programı Uygulamacı Kullanım Sertifikası
  • Gelişimsel Yetersizliği Olan Çocuklar için Küçük Adımlar Erken Eğitim Programı Uygulayıcı Sertifikası
  • Gilliam Otistik Bozukluk Derecelendirme Ölçeği - 2 - Türkçe Versiyonu Bireysel Kullanım Sertifikası
  • IVO-ODS Otizm Spektrum Bozukluğu Kapsamlı Değerlendirme Seti Uygulamacı Kullanım Sertifikası
Özel Gereksinimli Çocukları Olan Aileler İçin Aile Danışmanlığı
icon

Merhaba hocam,3 yaş 3 aylık bir oğlum var. Atipik otizm tanısı aldik ve özel eğitime basladik. Bu konuda her ne kadar ogretmenimizden destek alsam da sizden de bana yardımcı olmanızı rica edeceğim. Bir anne olarak doğru davranmak ve yavruma faydalı olmak çok istiyorum. Mesela özel egitim kurumumuza gittiğimizde aşırı ses ve insana maruz kalıyoruz ve bu çocuğumu çok etkilemekte. Onu bazen sakinlestirmekte çok zorlanıyorum kendimi cok çaresiz hissettiğim anlar oluyor.

Uzmanın Yanıtı

Öncelikle, merhabalar Hazal Hanım. Otizm spektrum bozukluğu (OSB), olan çocuklar duyusal uyaranlara aşırı tepkiler verebilmektedir. Bununla birlikte, çocuğunuz 39 aylık bir çocuk olduğu için zamanın büyük bir çoğunluğunu ev ortamında sizinle geçirmektedir. Dolayısıyla sizlere çeşitli bilgi, beceri ve etkinlikleri çocuğunuza nasıl kazandırabileceğinizle ilgili yardımcı olmak isterim. Uygun olduğunuz gün ve zaman dilimini esas alarak müsaitlik talebi oluşturabilirsiniz. Şimdiden görüşmek dileklerimle, sağlıcakla kalın. :)

icon

Otizmde takıntıları aza indirmek için neler yapılabilir

Uzmanın Yanıtı

Öncelikle, merhabalar. Bildiğiniz üzre otizm spektrum bozukluğu (OSB) sosyal etkileşim ve iletişim yetersizlikleri ile sınırlı ve yineleyici ilgi, davranış örüntüleri ve etkinliklerle karakterize nörogelişimsel bir bozukluktur. OSB olan çocukların bir çoğu sınırlı ilgi alanlarına sahiptirler. Bu nedenle OSB olan çocuklara yeni ilgi alanları ve nitelikli etkinlikler kazandırılarak sınırlı ilgi alanları ve etkinliklerin azaltılması amaçlanmaktadır. Bu konuya ilişkin daha detaylı bilgi almak ve çocuğunuza yeni ilgi alanları ve nitelikli etkinlikler kazandırmak için panelimden randevu oluşturabilirsiniz, size destek olabilirim. Görüşmek dileklerimle :)

icon

merhabalar. Çocuğum 5 yaşında. Otizm tanısı aldık. Profesyonel destek alıyoruz fakat evde ben neler yapabilirm gelişimi için bilemiyorum. Bu konuda sizden destek alabilir miyim?

Uzmanın Yanıtı

Öncelikle merhabalar. Çocuğunuz, gün içerisindeki zamanının büyük bir çoğunluğunu ev ortamında sizlerle etkileşim içerisinde bulunarak geçirdiği için çocuğunuzun eğitim sürecine dahil olmanız kurum ya da okul ortamlarında edinilen becerilerin ev ortamlarına genellenmesi ve çocuğunuza doğal ortamında işlevsel becerilerin kazandırılması açısından oldukça önemlidir. Farklı gelişim alanlarına yönelik olarak çocuğunuza çeşitli işlevsel becerileri nasıl kazandırabileceğiniz, çocuğunuzun var olan problem davranışlarında nasıl değişiklikler yapabileceğiniz ve çocuğunuzun serbest zaman dilimlerini nitelikli ve etkili bir şekilde nasıl planlayabileceğiniz konusunda sizlere online seanslarla yardımcı olabilirim. Tanıştığıma çok memnun oldum. Görüşmek dileklerimle. :)