WhatsApp
Muhyiddin Ünver

Muhyiddin Ünver

Özel Eğitim Uzmanı

Meşgul

Seans Süresi 50 Dk
Seans Ücreti 249.00 TL

Yapılan Seans 59
Danışan Sayısı 28
Online Seans Al Uzmana Ücretsiz Soru Sor

Uzmanımız, Uludağ Üniversitesi, Özel Eğitim Bölümü, Zihin Engelliler Öğretmenliği Programı’nda lisans öğrenimini; Anadolu Üniversitesi, Özel Eğitim Bölümü, Zihin Engelliler Eğitimi Programı’nda da yüksek lisans öğrenimini tamamlamıştır. Şu an ise Anadolu Üniversitesi, Özel Eğitim Bölümü, Zihin Engelliler Eğitimi Programı’nda doktora öğrenimini sürdürmektedir. Uzmanımız otizm spektrum bozukluğu, özel öğrenme güçlüğü, zihin yetersizliği vb. çeşitli yetersizliği olan çocukların ebeveynlerini çocuklarının gelişimleri ve eğitimlerine ilişkin bilgilendirerek yönlendirmekte ve gereksinimleri doğrultusunda desteklemektedir.
icon Eğitim
  • Anadolu Üniversitesi, Özel Eğitim Bölümü, Zihin Engelliler Eğitimi Programı, Doktora (2020 - ...)
  • Anadolu Üniversitesi, Özel Eğitim Bölümü, Zihin Engelliler Eğitimi Programı, Yüksek Lisans (2016 - 2019)
  • Uludağ Üniversitesi, Özel Eğitim Bölümü, Zihin Engelliler Öğretmenliği, Lisans (2011 - 2015)
icon Sertifikalar
  • Etkileşim Temelli Erken Çocuklukta Müdahale Programı Uygulamacı Kullanım Sertifikası
  • Gelişimsel Yetersizliği Olan Çocuklar için Küçük Adımlar Erken Eğitim Programı Uygulayıcı Sertifikası
  • Gilliam Otistik Bozukluk Derecelendirme Ölçeği - 2 - Türkçe Versiyonu Bireysel Kullanım Sertifikası
  • IVO-ODS Otizm Spektrum Bozukluğu Kapsamlı Değerlendirme Seti Uygulamacı Kullanım Sertifikası
Özel Gereksinimli Çocukları Olan Aileler İçin Aile Danışmanlığı
icon

merhabalar. Çocuğum 5 yaşında. Otizm tanısı aldık. Profesyonel destek alıyoruz fakat evde ben neler yapabilirm gelişimi için bilemiyorum. Bu konuda sizden destek alabilir miyim?

Uzmanın Yanıtı

Öncelikle merhabalar. Çocuğunuz, gün içerisindeki zamanının büyük bir çoğunluğunu ev ortamında sizlerle etkileşim içerisinde bulunarak geçirdiği için çocuğunuzun eğitim sürecine dahil olmanız kurum ya da okul ortamlarında edinilen becerilerin ev ortamlarına genellenmesi ve çocuğunuza doğal ortamında işlevsel becerilerin kazandırılması açısından oldukça önemlidir. Farklı gelişim alanlarına yönelik olarak çocuğunuza çeşitli işlevsel becerileri nasıl kazandırabileceğiniz, çocuğunuzun var olan problem davranışlarında nasıl değişiklikler yapabileceğiniz ve çocuğunuzun serbest zaman dilimlerini nitelikli ve etkili bir şekilde nasıl planlayabileceğiniz konusunda sizlere online seanslarla yardımcı olabilirim. Tanıştığıma çok memnun oldum. Görüşmek dileklerimle. :)