kidologlogo
Meltem Çarıkçı

Meltem Çarıkçı

Diyetisyen

8

Danışan Sayısı

17

Yapılan Seans

Uzman Tanıtım Videosu

Henüz Eklenmedi

2020 yılında İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik (İngilizce) Bölümünden şeref öğrencisi olarak mezun oldum. Beslenme ve Diyetetik Kulübü Başkanlığı olmak üzere üniversitemiz bünyesinde Rektörümüz Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu’ndan onaylı mazbata alarak Kulüpler Birliği Başkanlığı da yapmış bulunmaktayım. Stajyerliğim sürecinde ilk stajımı Fransız Lape Hastanesi’nde yapmış olup daha sonra İstanbul merkezli bir çok özel kurum ve devlet hastanesinde stajyerliğime devam ettim. 2020 yılında mezuniyet için seçtiğim bitirme tezim; Multiple Skleroz tanısı konmuş hastaların beslenme alışkanlıklarının değerlendirilmesi üzerineydi. Bu saha çalışmasını Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları E. A. Hastanesi’nde Doç. Dr. Mesrure Köseoğlu’ndan destek alacak şekilde 110 erişkin MS tanılı vaka analizi sonucunda başarılı bir şekilde tamamladım. Ayrıca; Nef İnşaatın bünyesinde var olan (Nef Ataköy - Nef Kağıthane - Nef İnistanbul Topkapı) yerleşim yerlerinde ise çeşitli konular hakkında sağlıklı beslenme seminerleri verdim. MEB kapsamında yer alan veli akademileri projesinde İstanbul Bahçelievler Kemal Hasoğlu İmam Hatip Ortaokulu'nda öğrencilere ve velilere yönelik Okul Çağında Sağlıklı Beslenme eğitimleri verdim ve her yıl hâlen düzenli olarak bu eğitimlerde konuşmacı diyetisyen olarak yer almaktayım. 2021 Eylül ayında İstanbul'da özel bir hastanede poliklinik hizmeti vermekte aynı zamanda yatan hastaların beslenme sürecini takip etmekteyim.

SMTWTFS

Seçtiğiniz tarihe ait randevu bulunamadı.

Seans almak istediğiniz tarih/saat açık değil mi?

Eğitim

  Sertifikalar

   Diyetisyen

   Ergenlik Döneminde Yeme Davranış Bozuklukları

   Diyabetli Çocuklarda Beslenme

   Bebek Ek Gıda Başlangıcı Ve Devam Beslenmesi

   Obezite Beslenme Danışmanlığı

   Okul Çağı Çocukları İçin Beslenme

   Besin Alerjisi Olan Bebeklerde Beslenme

   Yemek Seçen Çocuklar

   Çocuklarda Demir Yetersizliği

   Gebelik Öncesinde Beslenme

   Gebelik Döneminde Beslenme

   Gebelikte Besin Güvenliği

   Doğum Sonrası Alınan Kiloların Verilmesi

   Okul Öncesi Dönemde Beslenme 2-5 Yaş

   Okul Çağı Ve Adolesan Dönemde Beslenme

   Çocuk Hastalıklarında Beslenme

   Beslenme Yetersizliği Hastaları

   Emilim Bozukluklarında Beslenme

   Doğuştan Metabolizma Hastalıkları

   Böbrek Hastalıklarında Beslenme

   Onkolojik Hastalıklarda Beslenme

   Nörolojik Hastalıklarda Beslenme

   Tip 1 Diyabet Ve Karbonhidrat Sayımı

   Enternal Ve Prenatal Beslenme

   Sporcu Beslenmesi

   Merhaba diyete başlamak istiyorum ama cuma günü tatile çıkıpmpazartesi dönüş yapacağım beklemeli miyim sizce


   Uzmanın Yanıtı

   Merhaba Gözde Hanım, diyet planlaması kişiden kişiye değişebilir, ancak genel olarak tatil dönemlerinde başlamak yerine sonrasına ertelemek daha uygun olabilir. Tatiller genellikle özel anlar ve keyifli yemeklerle dolu olabilir, bu yüzden diyet yapmak zor olabilir veya motivasyonunuzu düşürebilir. Eğer tatil dönemi boyunca diyetinizi sürdürmekte zorlanacağınızı düşünüyorsanız, tatilden sonra başlamak daha iyi bir seçenek olabilir. Tatilden dönüşte, normal günlük rutininize geri döndüğünüzde diyetinizi daha kolay takip edebilir ve hedeflerinize odaklanabilirsiniz. Ancak yine de tatil süresince sağlıklı seçenekleri tercih etmeye ve porsiyon kontrolü yapmaya çalışabilirsiniz. Dikkatli bir şekilde yiyeceğinizi seçmek ve hareketli kalmak tatil döneminde sağlıklı kalmanıza yardımcı olabilir. Mental ve fiziksel olarak kendinizi adapte edeceğiniz düzende başlamanız sizi daha hissettirecektir. Tatilin keyfini çıkarın. Sonrasında uygun olduğunuz gün ve saatte randevu oluşturur iseniz; sizlerle ile yepyeni bir sürece başlamak çok isterim. Sevgiyle,

   Meltem Hanım merhaba, sizden önümüzdeki hafta danışmanlık hizmeti almak istiyorum. Mümkün olup olmadığını danışmak istedim. İyi akşamlar.


   Uzmanın Yanıtı

   Merhaba, elbette. Panelimden sizin için uygun gün ve tarihte randevunuzu oluşturabilirsiniz. Görüşünceye dek hoşçakalın.

   KidologLogo

   Teknik Destek
   (10:00-23:59)

   +90(850) 840 11 39

   App Store

   Google Play

   Spotify

   karekod

   ' Bilinçli ebeveynler mutlu nesiller '

   * Kidolog E-Bülten Üyeliği ile Bizden Haberdar Olun

   © 2024 kidolog.com /Tüm hakları saklıdır.