WhatsApp
Kadriye Toker
Kadriye Toker
Uzman Psikolog

Hemen Görüşme İçin Uygun

Seans Süresi 50 Dk
Seans Ücreti 189.00 TL

Yapılan Seans 67
Danışan Sayısı 27
Online Seans Al Uzmana Ücretsiz Soru Sor

icon Eğitim
  • DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ PSİKOLOJİ BÖLÜMÜ
  • EGE ÜNİVERSİTESİ AİLE DANIŞMANLIĞI YÜKSEK LİSANS
icon Sertifikalar
  • Bilişsel Davranışçı Terapi Uygulayıcı Eğitimi
  • Çocuk Değerlendirme ve Dikkat Testleri Uygulayıcı Eğitimi (AGTE, Gessel Gelişim Figürleri Testi, Bender Gestalt Görsel Algı Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Frankfurter Dikkat Testi, D2 Dikkat Testi, Burdon Dikkat Testi..)
  • Deneyimsel Oyun Terapisi
  • Filial Terapi Uygulayıcı Eğitimi
  • Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi
  • MMPI (Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri) Uygulayıcı Eğitimi

Çocuk Psikolojisi
Evlilik ve Aile Danışmanlığı
Gelişim Psikolojisi
Depresyon
Öfke Kontrolü
Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi
Kaygı Bozuklukları
Çocuk ve Ergen
Panik Atak
Obsesif Kompulsif Bozukluk
Oyun Terapisi
İki Yaş Sendromu
Bireysel Psikoterapi
Mutlu İlişkiler
MMPI
Romantik İlişkiler
İlişki Danışmanlığı
Ergen Danışmanlığı
Çocuklarda Davranış Bozuklukları
Stres ve Kaygı Bozuklukları
Uyku Bozuklukları
Anksiyete Bozukluğu
Baş Etme Becerileri
Yeme Bozuklukları
Stres ile Başa Çıkma
İletişim Bozuklukları
Çocuk Psikolojisi
Ergen Psikolojisi
Öfke Kontrolü
Depresyon
Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite
Davranış Problemleri
Travma Sonrası Stres Bozuklukları
Anne Baba Tutumları
Çözüm Odaklı Terapi
Bilişsel Davranışçı Terapi
Okula Uyum
Sınav Kaygısı
Kimlik Keşfi
Ergenlik Dönemi Uyum Sorunları
Sosyal Fobi
Özgüven Sorunu

icon
Bebek

Merhabalar kızım 20 aylık görüşme sağlayabilir miyiz acaba

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, tabi ki dilerseniz randevu oluşturabiliriz. Sağlıklı günler dilerim.

icon
Bebek

merhabalar hocam kızım 8 yaşında 14 aylıkken bir rahatsızlık yaşadı ve işi bırakıp ona bakmaya başladığımda değişmeye başladı devamlı ağlama krizleri herşeyi ağlayarak yaptıran bir cocuk oldu onu zamanla aştık eşimin ailesi ile yaşadığımız sorunların hep ortasında oldu kavgalı bir ortamdan çıkıp yeni ortam yarattık ama kızım hep bize bağıran evdeki herşeyi başkalarına anlatan bizimle büyük biriymiş gibi konuşan anne babayı azarlayan bir cocuk oldu arkadaş ortamında istenmeyen bir cocuk yaramaz dağınık ve hep benle ve babasıyla oyun oynamak isteyen oynuyoruz ama doymuyor benimle ilgilenmiyorsunuz bana zaman ayırmıyorsunuz diyen bir cocuk ne yapacağımızı şaşırdık ne olur yardım edin

Uzmanın Yanıtı

Merhaba Melek hanım, bahsetmiş olduğunuz zorlanmalarla ilgili bilişsel davranışçı terapi ekolüne göre çalışıp, ebeveyn danışmanlığı ile süreci destekleyebiliriz. Dilerseniz randevu oluşturabiliriz. Sağlıklı günler dilerim.

icon
Bebek

Merhabalar. Benim kızımda 33 aylık çok fazla televizyon bagımlısı bir çocuk göz teması var az yaşıtlarıyla iletişimi yok komutların bazılarını yapıyor oyuncaklarla amacıyla oynuyor çok zeki hatasız sayıları sayıyor 10 a kadar bazılarını yapmıyor taklit yapıyor ama konuşma cümleler var ama çok az cümlesi var 18 aylık kardeşi var ondan mi etkilendi bilmiyorum size bunu sormak istedim

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar Semiha hanım, yazdıklarınıza göre 33 aylık olan kızınızla ilgili bilgiler gelişimsel sürecine göre ayrıntılı değerlendirilmesi gereken bir noktada olabilir. Size söylemem gereken en önemli konu ekran süresini elinizden geldiğince azaltmanız gerekli. Bulunduğu ay grubuna göre günlük en fazla 45 dakika olmasına dikkat etmeniz iyi olacaktır. Bunu çeşitli şekillerde sınırlandırmanız için detaylı konuşabiliriz. Bahsetmiş olduğunuz gelişimsel özelliklerle ilgili ayrıntılı değerlendirme yapmak iyi olabilir. Dilerseniz randevu oluşturabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

icon
Bebek

Yeğenim 16 yaşında Pendikte oturuyor. Psikiyatrist ile görüşme sağladı ve ilaç kullanıyor. Doktor intiharada meyilli görmüş biraz endişeliyiz durumundan bir psikologla konuşması onu bu konudan uzaklaştırırmı ?

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, yeğeniniz psikiyatrist takibiyle ilaç kullanıyor anladığım kadarıyla. Ergenlik döneminde olduğu için kullandığı ilacın hangi gruba girdiğine bakılarak terapi desteği alması iyi olacaktır. Hangi zorlanma nedeniyle ilaç tedavisine başladığı, hangi ilaç türünü kullandığı gibi bilgiler önemli çünkü bu konulara göre terapiye başlanma sürecine karar verilebilir. Görüştüğünüz psikiyatristin bu süreci terapi ile destekleme gibi ihtimalide var. Bu sorulara cevap aramak iyi olabilir. Daha sonrasında psikolog ile görüşülebilir. Sağlıklı günler dilerim.

icon
Bebek

Merhaba, Kızım 12 aylık. 7. ayından itibaren kendini kasıyor özellikle gündüz uykusu geldiğinde veya canı sıkıldığında. Ter içerisinde kalıyor. Dikkatini dağıtığımda unutuyor ama bunu alışkanlık haline getirmeden unutturmak istiyorum tavsiyeniz nedir

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar Ece hanım, Kendini kasmasıyla ilgili daha fazla bilgi almak iyi olabilir. Davranışın bahsettiğiniz zamanlardan başka zamanlarda da ortaya çıkıp çıkmadığı, öncesinde ve sonrasında neler olduğu ve bu davranışın onun için anlamını dikkatle değerlendirmek gerekebilir. Dilerseniz daha detaylı bilgi almak için randevu alabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

icon
Bebek

Merhabalar.Bir sorum olcakti.Benim 3 yaşına girmek üzere olan bir oğlum var.1 Şubatta kaka eğitimine basladik.kucukte hiç sıkıntı yaşamadık hemen öğrendi ve söylemeye başladı.ancak büyük kakasını ilk yaptiginda biraz katıydı ve ondna sonra çok korktu ve yapmak istemedi epey bir tuttu filan 2 hafta çok sıkıntı yaşadik.duphaloc ile normale döndü ve sonrasında ypamaya başladı ama bu seferde oturmak istemiyor.ayakta yapmak istiyor biz de poşet serdim.posete yapıyor.ne kadar anlatsakta konussakta kitap da okusak örnek de versek vazgecmiyir.cisini rahat yapıyor ama ayakta poşete yapıyor.ne yapalım ne tavsiye edersiniz?

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar Elif hanım, tuvalet eğitimi süreciyle ilgili bazı zorlanmalar yaşadığınızdan bahsetmişsiniz. Verdiğiniz bilgiler detaylı gibi görünse de daha ayrıntılı bilgi almak ve büyük resmi görüp değerlendirme yapmak daha doğru olacaktır. Dilerseniz randevu oluşturarak daha detaylı konuşabiliriz. Sağlıklı günler dilerim.

icon
Bebek

Lyrica adlı ilaca nasıl rapor yazdırabilirim

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar Lale hanım, ilacı size yazan doktorunuzla iletişime geçmeniz en sağlıklısı olacaktır. Sağlıklı günler dilerim.

icon
Bebek

Oğlum hiparaktif ve hiç durmuyor. Oturtup biseyler göstermek istiyorum ama olmuyor durmuyor oturmak ne bilmiyor. Anne baba dede kaka mama attı gel hadi gibi kelimeleri söylüyor ama dikkati hep baska şeylerde. Sürekli oyun oynamak istiyor. Ve bu yüzden şunu bana getir o nerde gibi şeyleri ogretemiyorum. Oyuncak merakı hiç yok ne yapacağımı bilmiyorum

Uzmanın Yanıtı

Merhaba hilal hanım, öncelikle oğlunuzun kaç aylık olduğunu öğrenerek değerlendirme yapmak daha sağlıklı olacak. Ay grubuna göre dil gelişiminin ne düzeyde olduğunu görmek, hareketli olmasının gelişimsel olarak hangi dönemde olduğuna, düzeyine ve daha birçok farklı faktöre göre yorumlanması en mantıklısı olacaktır. Dikkatini çeken oyun ve oyuncakların neler olduğunun ve günlük rutininde oyunun yerini öğrenmek daha detaylı değerlendirme yapmama yardımcı olacak. Dilerseniz bir seans oluşturup daha detaylı konuşabiliriz. Sağlıklı günler dilerim.

icon
Bebek

Kızım derslerde ve kendini ifade etmekte cok zorlanıyor ne yapmam gerek

Uzmanın Yanıtı

Merhaba Gülgulek Hanım, çocuklarda özgüveni artırmak için atılganlık eğitimi gibi konularda çalışabiliriz. Ancak çocuğunuzun yaşı, özellikleri, yaşadığı çevre gibi birçok konuda daha detaylı bilgi alarak bu sürece başlıyoruz bu yüzden dilerseniz randevu oluşturabilirsiniz. Birlikte bu konuda çalışabiliriz. Sağlıklı günler dilerim.

icon
Bebek

Merhabalar hocam, kızım 4 yaşında ve sürekli mastürbasyon davranışı içine girdiğini gözlemliyoruz. Bu konuda çok zorluk çekiyorum ne yapabilirim?

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar Elif Hanım, öncelikle çocukluk çağı mastürbasyonu okul öncesi dönemde görülen bir uyum sorunudur. Halihazırda çalıştığım konular arasında bulunan bu uyum sorunu ile ilgili detaylı bilgi alındıktan sonra birlikte çalışabiliriz. Randevu oluşturabilirsiniz Elif hanım. Sağlıklı günler dilerim.

icon

r*****

çocuğumda ani öfke patlamaları oluyordu, birden kzııyor ve vuruyordu hatta, nedenini anlayamadık biranda başlamıştı, uzmanımız ile görüştük, gerçekten verdiği öneriler çözümcül oldu. herkese öneriyorum daha yeni başladık devam edeceğiz kesinlikle 

icon

r*****

ilk seans beklediğimin çok üstündeydi, hocamız harika bir uzman, herkese yürekten öneriyorum. çocucğunuz ile ilgili her konuyu danışabilirisniz.

icon

t*****

kadriye hocamız alana çok hakim, çok belli, çocuğu olan herkese tavsiye ediyorum, destek almaktan çekinmeyin

icon

u*****

çocuğumla iletişim kuramkta zorlanıyordum, oyun bile oynayamıyordum kadriye hocamdan çok şey öğrendim, çok sağolun ne iyi geldi seasn devam edeceğim

icon

y*****

kadriye hocamız gerçekten harika. ilk seansta ne çok şey öğrendim. herkese öneririm

icon

y*****

oğlumun takıntıları vardı, takıntılı davranışlar sergiliyordu Kadriye hanımdan randevu aldık. iyi ki seans almışız, herkese öneriyorum çok teşekkür ederim. haftaya seasnta görüşmek üzere.

icon

t*****

kızımda bitmeyen ağlama krizleri vardı, sağlık sorunu da yoktu, hocamızdan destek aldık. çok rahatkadık. 3.seasntayız. herkese öneriyrum

icon

r*****

Hocamız seasnta çok ilgiliydi, çok teşekkür ederim kidolog ve kadiye hocamıza

icon

h*****

daha ilk seansta aydınlandım, ne çok şey bilmiyormuşuz çocuklara dair. çok teşekkür ederim

icon

g*****

kadriye hocamız çok donanımlı, güleryüzlü ve ilgiliydi teşekkür ederim

icon

f*****

kadiye hocam çocuk ve ergen konusunda çok  iyi bir uzman, iki çocuğum var biri 6 yaş diğeri 14 ikisi içinde ayrı ayrı destek alıyorum, iyiki bu adımı atmışım

icon

e*****

ergenliğe yeni giren kızımda yeme bozukluğu başlamıştı, hemen destel aldım. hocamız sağolsun çok donanımlı, devam edeceğiz. herkese öneriirim. ilgisi ve bilgisi beni mutlu etti

icon

d*****

ergen bir çocuğum var, ergen anneleri bilir ne zor süreç. hocamızdan randevu aldık. sağolsun çok güzel ilerliyor her şey. herkese içtenlikle öneriyorum

icon

b*****

çocuğum herkese vuruyordu son zamanlarda, ne yapacağımı şaşırmıştım. kadriye hocamız sağolsun yardımcı oldu. iyi ki tanıştık hocam. teşekkür ederim

icon

A*****

çocuğumda tırnak yeme davranışı vardı, hocamızdan bunun üzerine desteke aldım. yavaş yavaş sönüyor çok teşekkür ederim hocam

Uzmanın Yazıları