WhatsApp

icon Eğitim
  • Aile İçinde Duygular ( Tözok 2017)
  • Çocuk İstismarına Sağlıklı Müdahale Eğitimi- İNSAN BİLİMLERİ DERNEĞİ ve PSİKOLOGOS BİLİMSEL ARAŞTIRMA DERNEĞİ (Kasım 2016)
  • Çocuk Testleri Uygulayıcı Sertifikası- BİLGELİK ENSTİTÜSÜ (Arzu Listesi, Bier Çümle Tamamlama, Louisa Duss, Coopersmith Öz Saygı Envanteri, Piers Harris Öz Saygı Envanteri, Aile Değerlendirme Ölçeği, D2 Dikkat Testi, Burdon Dikkat Testi
  • Çocukla Oyun Terapisi Eğitimi ( İstanbul Psikoloji Enstitüsü-2016)
  • Çocuklara Uygulanan Objektif Testler Eğitimi- PADEM (Benton Görsel Bellek Testi, Bender Gestalt Görsel Motor Algı Testi, Gesell Gelişim Testi, Okht, Agte Gelişim Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Frostig Görsel Algılama Testi, CAT, Koppi
  • Çocuklarda Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi- Nevin Dölek (Padem Psikoloji 2016)
  • MMPI Minnesota Çok Yönlü Kişilik Testi- PSİKİYATRİ VE PSİKOLOJİ BİLİMLERİ ( Ekim 2017)
  • WISC-R Zeka Testi Uygulayıcı Sertifikası- PSİKİYATRİ VE PSİKOLOJİ BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ (Ekim 2017)
icon Sertifikalar
  • Yükleniyor

Anksiyete Bozukluğu
Anne Baba Tutumları
Baş Etme Becerileri
Bilişsel Davranışçı Terapi
Bireysel Psikoterapi
Çocuk Psikolojisi
Çocuk Psikolojisi
Çocuk ve Ergen
Çocuklarda Davranış Bozuklukları
Çözüm Odaklı Terapi
Davranış Problemleri
Depresyon
Depresyon
Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite
Dürtü Kontrol
Eğitim Danışmanlığı
Ergen Danışmanlığı
Ergen Psikolojisi
Ergenlik Dönemi Uyum Sorunları
Fobiler
Geç Konuşma
Gelişim Psikolojisi
İki Yaş Sendromu
İletişim Bozuklukları
Kaygı Bozuklukları
Kimlik Keşfi
Kişilik Bozuklukları
MMPI
Obsesif Kompulsif Bozukluk
Öfke Kontrolü
Öfke Kontrolü
Okula Uyum
Oyun Terapisi
Özel Tanılı Çocuklar
Özgüven Sorunu
Panik Atak
Psikolog/Psikolojik Danışman
Sınav Kaygısı
Sosyal Fobi
Stres ile Başa Çıkma
Stres ve Kaygı Bozuklukları
Travma Sonrası Stres Bozuklukları
Tuvalet Eğitimi

icon
Bebek

Meraba benim kızım bebekken ateşli havale geçirdi uzun bir tedavi sürecinden geçtik hiç bir sorun yok taki ilk okul 3 şuan pandemiden kaynaklı okul hayatını anlayamadım ama dikkat eksikliği olduğunu fark ediyorum bu benide onuda çok üzüyor çok uzun anlatması ben kısaca anlatmaya çalıştım yeşil reçeteli ilaçlar kullandı senelerce ve bunu tekrar istemiyorum yani kızıma yardım almak istiyorum odaklanmasını bununla nasıl başetmesi gerektiğini bilmesini ne yapmalıyım

Uzmanın Yanıtı

Merhaba ilaçlar dikkat eksikliği tedavisinde genelde bize çok yardımcı olurlar. Pandemininde vermiş olduğu etkiyle okul ortamından uzaklaşmak çocuklarda odaklanma problemlerine neden oldu. Adeda yayınyıcılığın dikkat güçlendirici setlerini incelemenizi öneririm ancak ondan evvel bir uzman ile görüşmenizde yarar olacağını düşünüyorum kızınıza daha iyi destek olmak adına. Dilerseniz benden de randevu oluşturabilirsiniz. Sevgiler..

icon
Bebek

7 yaşındaki kızım babasından çok kaçıyor. Eşim biraz baskıcı olduğu için ben de naif davranıyorum. Dengelemeye çalışıyorum. Öyle olduğu için sürekli benden izin almaya çalışıyor. Anne baba tutumu konusunda bir kaç yazı okuduk eşimle ama nasıl olmamız gerektiğini anlamadık. Ne yapmalıyız?

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, Eşinizin kızınla güvenli bir bağ oluşturmasına ihtiyacı var. Dengeyi bulmaya çalışmak gibi bir eylem onların arasındaki bağa etki etmez maalesef. Eşiniz kızıyla baba kız saati geçirsin birlikte etkileşimde bulunsun daima yanında ve arkasında olduğunu söylesin. Kızınızın buna ihtiyacı var. Baskıcı tutumdan kastınızı net olarak burdan anlamam imkansız ama ebeveyn tutumlarını okumanızı öneririm. Demokratik ebeveym tutumuna bir göz atın. Bir de otoriter tutuma. Farkı anlayacaksınız. Sevgiler????

icon
Bebek

Oğlumuz 3. sınıfa başladı bu sene. Ateşe karşı bir hevesi olduğunu keşfettik. Bir şeyleri yakmaktan hoşlanıyor ve eşim de bende çok korkmaya başladık bu işten. Geçen gün odasında bir tencerenin içinde kağıt yakmış sonra su dökmüş ama biz çok korktuk. Acilen bir fikire ihtiyacımız var

Uzmanın Yanıtı

Merhaba çocuğunuz dürtüsel bir çocuk olabilir. Her gördüğünü sonuçlarını düşünmeden yapmak istiyor, keşfetmek istiyor olabilir. Konuyu bir uzmana danışmanızı tavsiye ederim. Bir dürtü kontrol problemi mi var yoksa keşfe meraklı kontrol edilmesi gereken dürtüsel bir çocuk mu var ayrımına varmak önemli.

icon
Bebek

20 yaşındayım. erkek arkadaşım arkadaş ortamımızda sürekli beni bozmaya çalışıyor, dalga geçiyor ama baş başa kaldığımızda beni çok sevdiğini hissettiriyor. tek sorunumuz yanımızda arkadaşlarımız olduğunda oluyor. daha önce bundan rahatsız olduğumu belirtmeme rağmen böyle bir şey yapmadığını, benim kuruntu yaptığımı söylüyor. onu çok seviyorum ve bu nedenden dolayı ayrılmak istemiyorum. üzüldüğümü kırıldığımı ve bu durumdan rahatsız olduğumu ona nasıl anlatabilirim? teşekkürler.

Uzmanın Yanıtı

Merhaba Erkek arkadaşınızın kendi arkadaşları ile olan ortamı yabancılıyor da olabilirsiniz. Arkadaş ortamında tarz ve tavırlar farklılaşabiliyor. Ona somut bir şekilde hangi cümlenin, hangi kelimenin kırıcı geldiğini aktarın, kötü hissettiğinizi söyleyin. Arkadaş ortamında sizi rahatsız eden başka durumlar var mı bir de bunu düşünmenizi tavsiye ederim.

icon

n*****

Pandemiyle iyice tetiklenen panik ataklarımdan bir nebze olsun sıyrılmamı sağladığınız için teşekkür ederim. Beraber tamamen altından kalkacağımıza inanıyorum

icon

t*****

Oğlumun sosyal fobisi üzerine görüştük. Önerilerini hemen uygulamaya başlayacağım bir sonraki seansta görüşmek üzere. İlginize teşekkr ederim.

icon

d*****

Oğlumun okulda yaşadığı problemlerle ilgili bizi çok güzel yönlendirdiniz teşekkür ederim.

Uzmanın Yazıları