WhatsApp

icon Eğitim
  • Aile İçinde Duygular ( Tözok 2017)
  • Çocuk İstismarına Sağlıklı Müdahale Eğitimi- İNSAN BİLİMLERİ DERNEĞİ ve PSİKOLOGOS BİLİMSEL ARAŞTIRMA DERNEĞİ (Kasım 2016)
  • Çocuk Testleri Uygulayıcı Sertifikası- BİLGELİK ENSTİTÜSÜ (Arzu Listesi, Bier Çümle Tamamlama, Louisa Duss, Coopersmith Öz Saygı Envanteri, Piers Harris Öz Saygı Envanteri, Aile Değerlendirme Ölçeği, D2 Dikkat Testi, Burdon Dikkat Testi
  • Çocukla Oyun Terapisi Eğitimi ( İstanbul Psikoloji Enstitüsü-2016)
  • Çocuklara Uygulanan Objektif Testler Eğitimi- PADEM (Benton Görsel Bellek Testi, Bender Gestalt Görsel Motor Algı Testi, Gesell Gelişim Testi, Okht, Agte Gelişim Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Frostig Görsel Algılama Testi, CAT, Koppi
  • Çocuklarda Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi- Nevin Dölek (Padem Psikoloji 2016)
  • MMPI Minnesota Çok Yönlü Kişilik Testi- PSİKİYATRİ VE PSİKOLOJİ BİLİMLERİ ( Ekim 2017)
  • WISC-R Zeka Testi Uygulayıcı Sertifikası- PSİKİYATRİ VE PSİKOLOJİ BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ (Ekim 2017)
icon Sertifikalar
  • Yükleniyor

Anksiyete Bozukluğu
Anne Baba Tutumları
Baş Etme Becerileri
Bilişsel Davranışçı Terapi
Bireysel Psikoterapi
Çocuk Psikoloğu/Psikolojik Danışman
Çocuk Psikolojisi
Çocuk Psikolojisi
Çocuk ve Ergen
Çocuklarda Davranış Bozuklukları
Çözüm Odaklı Terapi
Davranış Problemleri
Depresyon
Depresyon
Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite
Dürtü Kontrol
Eğitim Danışmanlığı
Ergen Danışmanlığı
Ergen Psikolojisi
Ergenlik Dönemi Uyum Sorunları
Fobiler
Geç Konuşma
Gelişim Psikolojisi
İki Yaş Sendromu
İletişim Bozuklukları
Kaygı Bozuklukları
Kimlik Keşfi
Kişilik Bozuklukları
MMPI
Obsesif Kompulsif Bozukluk
Öfke Kontrolü
Öfke Kontrolü
Okula Uyum
Oyun Terapisi
Özel Tanılı Çocuklar
Özgüven Sorunu
Panik Atak
Psikolog
Sınav Kaygısı
Sosyal Fobi
Stres ile Başa Çıkma
Stres ve Kaygı Bozuklukları
Travma Sonrası Stres Bozuklukları
Tuvalet Eğitimi

icon
Bebek

Hocam merhabalar 9 yaşındaki kızım (3. Sınıf) yaklaşık 1.5 aydır okula gitme problemi yaşıyor okula gittiğinde derse sokamıyorum okulda beklememe rağmen girmiyor içimde bir şeyler oluyor seni kaybetmekten korkuyorum tarzı söylemleri oluyor , yoğun karın ağrısı yaşıyor neredeyse tüm tıbbi tetkikleri yapıldı kesin bir şey bulunamadı bu konuda ne yapmamız gerekir

Uzmanın Yanıtı

Oluşan bu okul fobisinin kaynağını anlamak gerekiyor. Dilerseniz randevu oluşturabilirsiniz. Durumun nedenini anlayıp yavaş yavaş eski haline getirmeye çalışmalıyız kızımızın okula olan ilgisini.

icon
Bebek

2 tanemi işil bahar var benim psikoloğum işil bahar ama siz değilsiniz banasordan buldum

Uzmanın Yanıtı

Merhaba Aysun hanım, sizin psikoloğunuz Işıl Bahar’ım fotoğrafım farklı gelmiştir size, orada da varım.

icon
Bebek

Merhabalar hocam.. Ben ruhen ve bedenen birşey hissetmiyorum . Zar zor çalışıyorum . Hiç birseyden tat alamıyorum

Uzmanın Yanıtı

Merhaba Musa bey depresyonu tarifliyorsunuz. Destek almak isterseniz beklerim sizi. Eski rutinlerinize yavaş yavaş geri dönmek, harekete geçmek çok önemli depresyonun sonlaması için bilginiz olsun.

icon
Bebek

Işıl hanım merhaba

Uzmanın Yanıtı

Merhaba Hüseyin bey

icon
Bebek

Merhaba Doktor hanım. Ben 17 yaşındayım ve danışabileceğim bir psikoterapi uzmanı arıyorum. Uzmanlık alanlarınızı ve hakkında kısmını okudum. benim sorunumla ilgilenebileceğinizi düşündüm. Benimle de terapi yapabilir miyiz acaba, öğrenmek istedim. Problemimi özetleyecek olursam eğer; aşırı kaygılı bir insanım. stres beni gerçekten çok yormaya başladı. Aklımda biriktirdiğim tonla problemim var. Bunları düşünmekten geceleri kendi kendime konuşuyorum. Kendi kendime konuşmaktan uyuyamıyorum çoğu zaman. Utangaç bir insanım ve ilk kez bir psikologla görüşmek istiyorum. Cinsel kaygı, aşırı düşünme , uykusuzluk, sağlık takıntıları , sorumluluklardan kaçma, aileyle ilgili iteşim sorunları, kişiliğimi keşfetmede zorluk, arkadaşlık kurmakta zorluk gibi problemler için size danışmak istiyorum. Uzmanlık alanlarınız bana yardımcı olabileceğiniz hakkında ümitlendirdi beni. Bana yardımcı olabilirseniz eğer ben de tüm çabamla sizinle birlikte sorunlarımı aşabilmek istiyorum. Acaba rica etsem sizinle terapi yapmamız uygun mudur doktor hanım?

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar randevu oluşturduğunuz taktirde bahsettiğiniz konular hakkında size destek verebilirim. 18 yaşından küçük olmanız sebebiyle ailenizi terapi hizmeti aldığınızdan haberi olması gerekmektedir. Sevgiler.

icon
Bebek

Merhabalar ışıl hn kızım bu hafta sizinle bir görüşme yapmıştı ve görüşme kızımda çok güzel etkiler yaptı. Gerçekten çok rahatladı. Tek bir seansda bile bu kadar güzel etkiler görmek bizi çok mutlu etti. Çok tşkr ediyorum. Kızım için yeni bir randevu oluşturdum. Tırnaklarını yiyiyor, senelerdir çok uğraştığım halde tırnak yemeyi bırakamadı. İlkokul çağında başladı tırnak yemeye 1.11.2021 saat 19 da olacak yeni seansınızda bu konuyada değinirseniz sevinirim.sizinle yaptığı görüşmeden sonra lgs öğrencisi olan kızımın netleri hemen farketti ve sabırsızlıkla sizinle tekrar görüşmek istedi..sizi bu konuda bilgilendirmek ve tşkr etmek istedim..

Uzmanın Yanıtı

Gül hanım duyduklarım beni çok mutlu etti. Bahsi geçen konu hakkında görüşme sağlarız. Ben seans günü bir 10 dk kadar sizle de görüşme sağlayacağım. Sevgiyle kalın.

icon
Bebek

Merhabalar, akşam 19 da kızımla bir görüşme yaptınız. Kızım çok mutlu çıktı seanstan. Bu seans çok iyi gelmiş ona bunun için tşkr ediyorum ama hiçbirşekilde beni bilgilendirmiyor. Haklı olarak bende merak ediyorum, yapmam gereken bişey varmı, birdaha ne zamana randevu alalım, sıkıntı nerden kaynaklanıyor bilgilendirirseniz sevinirim...

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar merakınızda haklısınız. Süreç daha çok danışmanlık süreci şeklinde ilerledi. Kızımızın biraz anlatmaya ve motivasyona ihtiyacı varmış. Sürenin dolması sebebiyle sizle görüşme fırsatı bulamadım. Size de uygun en kısa zamanda bir randevu oluşturmanızı rica ediyorum benden, sizi süreç hakkında bilgilendirmek isterim. Nasıl bir yol izlenebileceğini de konuşmuş oluruz. Sevgiler.

icon
Bebek

Lgs ye hazırlanan kızımda sınav kaygısı ve özgüven problemi oluştu saat 17 :00 de görüşme yapabilirmisiniz

Uzmanın Yanıtı

Merhaba 19.00’da görüşmek üzere ????

icon
Bebek

Hocam merhaba nasılsınız ?

Uzmanın Yanıtı

Teşekkürler iyiyim siz????

icon
Bebek

Merhaba Işıl Hanım.Benim 6. Sınıf a giden bir kızım var okula başladığından beri çok sıkıntılı bir sürece girdik.okulu ve ödevi hiç istemiyor.Bu konuda bize tavsiyeleriniz nelerdir.Yardıncı olabilir misiniz?

Uzmanın Yanıtı

Merhaba Reyhan hanım. Çocuğunuz geçen sene ortaokula başlamış ancak pandemi sebebiyle maalesef ortaokul uyum sürecini tam tamamlayamamış oluyor. Çoklu öğretmen sistemine adapte olmak bazı çocuklarda biraz sancılı oluyor. Yapmaktan zevk aldığı şeyleri örneğin teknolojik ürünler, dizi film seyretme vs. ödevlerini yaptığı taktirde süreli olarak ona verin. Önce sorumluluklarını gerçekleştir sonra ödülünü al şeklinde düşünün. Sevdiği bir öğretmeni ile de beraber görüşme yapabilirsiniz. Kendinizi de çocuğunuza açın, kendi sorumluluklarınızdan bahsedin. Eğer ödevlerin çok olduğundan bahsediyorsa öğretmenlerle iş birliğine gidip daha farklı bir uygulama yapılabilir. Sonrasında kademeli olarak attırabilirsiniz ödev seviyesini. Okuldaki arkadaş ilişkilerini de bir gözlemleyin, çünkü okula arkadaşlar için gidilir aslında???? Umarım yararlı olur bilgiler, sevgiler.

icon
Bebek

Yaklaşık bir yıl önce panikatak tedavisi gördüm 2 haftadır ufak tefek bu durumu tekrar yaşadım ama dün gece ilk defa bu kadar şiddetliydi ve ilk defa kendimi öldürmek istedim sakinleşebilmek için arkadaşımı çağırdım sakinleştikten sonra uyudum bir kabusla uyandım rüyamda en son bir yerden düştüğümü hatırlıyorum çok korktum sabah uyandığımda kalçamın altında morluklar vardı nasıl oldu bilmiyorum neden tedavi olduğum halde tekrarladı bilmiyorum herşey yolundayken neden oluyor ve neden kendime zarar vermek istedim kendimden korkuyorum

Uzmanın Yanıtı

Merhaba psikolojik hastalıklarda nüks(tekrar) durumları görülebilmektedir. Önemli olan bu sürece girdiğinizde nasıl öncekinde süreci atlatabilmişsiniz o süreçte yaptıklarınızı geri hatırlamaktır. Böylelikle tanıdığınız bir süreci atlatmak belki de öncekinden kolay olacaktır. Arzu edersiniz online görüşme için sizi beklerim. Konuşmakta yarar var gibi duruyor????

icon
Bebek

Bi kızım var 5 yaşında hocam herşey çok iyidi doğum yapana kadar birden tırnak yemeye başladı karın ağrısı şikayetiyle kaç defa doktora götürdük bi sorunu yok dediler psikolojik olabilir dedi içine kapandı çok az konuşuyor sürekli memnuniyetsiz hiç gülmüyor sürekli telefon istiyor nasıl bi yol izleyebilirim yardımcı olursanız sevinirim

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar bence profesyonel bir destek için başvurmanız sorunu daha detaylı incelemek için yararlı olacaktır. Varsa ortadaki soruna göre yol izlemek daha mantıklı olacaktır.

icon
Bebek

Merhaba, İkiz bebeklerimizden biri tuvalet egitimini aldi 2 ay oldu ama su an basa donduk surekli altina yapiyor. Digeri hic kabul etmiyor egitimi. İkiz bebeklerle ilgili calismalariniz oldu mu acaba bu konuda yardimci olabilir misiniz?

Uzmanın Yanıtı

Merhaba ikizde olsalar bireysel incelemekte yarar var diye düşünüyorum süreci. Altına kaçırmaya başlayan çocuğunuzu son zamanlarda etkileyen bir şey var mı bir bakmak gerekebilir bunu bir tepki amacıyla yapıyor olabilir. Tuvalet eğitimi hakkında çocuk gelişim uzmanlarından bilgi almanızı öneririm.

icon
Bebek

Meraba benim kızım bebekken ateşli havale geçirdi uzun bir tedavi sürecinden geçtik hiç bir sorun yok taki ilk okul 3 şuan pandemiden kaynaklı okul hayatını anlayamadım ama dikkat eksikliği olduğunu fark ediyorum bu benide onuda çok üzüyor çok uzun anlatması ben kısaca anlatmaya çalıştım yeşil reçeteli ilaçlar kullandı senelerce ve bunu tekrar istemiyorum yani kızıma yardım almak istiyorum odaklanmasını bununla nasıl başetmesi gerektiğini bilmesini ne yapmalıyım

Uzmanın Yanıtı

Merhaba ilaçlar dikkat eksikliği tedavisinde genelde bize çok yardımcı olurlar. Pandemininde vermiş olduğu etkiyle okul ortamından uzaklaşmak çocuklarda odaklanma problemlerine neden oldu. Adeda yayınyıcılığın dikkat güçlendirici setlerini incelemenizi öneririm ancak ondan evvel bir uzman ile görüşmenizde yarar olacağını düşünüyorum kızınıza daha iyi destek olmak adına. Dilerseniz benden de randevu oluşturabilirsiniz. Sevgiler..

icon
Bebek

Oğlumuz 3. sınıfa başladı bu sene. Ateşe karşı bir hevesi olduğunu keşfettik. Bir şeyleri yakmaktan hoşlanıyor ve eşim de bende çok korkmaya başladık bu işten. Geçen gün odasında bir tencerenin içinde kağıt yakmış sonra su dökmüş ama biz çok korktuk. Acilen bir fikire ihtiyacımız var

Uzmanın Yanıtı

Merhaba çocuğunuz dürtüsel bir çocuk olabilir. Her gördüğünü sonuçlarını düşünmeden yapmak istiyor, keşfetmek istiyor olabilir. Konuyu bir uzmana danışmanızı tavsiye ederim. Bir dürtü kontrol problemi mi var yoksa keşfe meraklı kontrol edilmesi gereken dürtüsel bir çocuk mu var ayrımına varmak önemli.

icon

n*****

Pandemiyle iyice tetiklenen panik ataklarımdan bir nebze olsun sıyrılmamı sağladığınız için teşekkür ederim. Beraber tamamen altından kalkacağımıza inanıyorum

icon

t*****

Oğlumun sosyal fobisi üzerine görüştük. Önerilerini hemen uygulamaya başlayacağım bir sonraki seansta görüşmek üzere. İlginize teşekkr ederim.

icon

d*****

Oğlumun okulda yaşadığı problemlerle ilgili bizi çok güzel yönlendirdiniz teşekkür ederim.

Uzmanın Yazıları