kidologlogo
İlknur Kardaş
İlknur Kardaş

Uzman Klinik Psikolog


Meşgul

Seans Süresi:50 dk
Seans Ücreti:800

Yapılan Seans:516
Danışan Sayısı:150

Eğitim

 • Psikoloji Yeditepe Üniversitesi

 • Klinik psikoloji Gelişim Üniversitesi

Sertifikalar

 • Bilişsel Davranışçı Terapi Gelişim Üniversitesi

 • Şema Terapi Gelişim Üniversitesi

 • Grup Terapileri Gelişim Üniversitesi

 • Psikodrama 1. Basamak İstanbul Psikodrama Enstitüsü

 • Transaksiyonel Analiz 101 Olgu Psikolojik Danışmanlık Merkezi

 • Çocuk Psikometrik Testleri Üsküdar Üniversitesi

 • Travma ve Yas Kim Psikoloji

 • Oyun Terapisi İstanbul Üniversitesi

 • Çift ve Aile Danışmanlığı Marmara Üniversitesi

 • Dinamik Psikoterapi

 • Temel Varoluşçu Analiz Varoluşçu Akademi

Psikolog

Bilişsel Davranışçı Terapi

Çözüm Odaklı Terapi

Boşanma Danışmanlığı

Aldatma/Aldatılma

Evlilik ve Çift Terapisi

Yetişkin Psikoterapisi

Stres

Duygusal Yeme

Erteleme Davranışı

İletişim Becerileri

Ebeveyn ve Çocuk İlişkisi

Anksiyete

Depresyon

Uyku Problemleri

İletişim Problemleri

Öfke Kontrolü

Kaygı

İkili İlişkiler

Davranış ve Uyum Sorunları

Beden Algısı

Mükemmeliyetçilik

Mobbing

Öfke ve Stres Yönetimi

Travma Sonrası Stres Bozukluğu

İlişki Problemleri

Öz Güven Eksikliği

Kaygı Bozuklukları

Ayrılma ve Boşanma

Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi

Evlilik

Şema Terapi

Duygu Düzenleme

Çalışma Hayatında Yaşanan Problemler

Kıskançlık

Duygudurum Bozuklukları

İlişkiler-İlişkilerimiz-İlişkileriniz

Duygu Odaklı Şema Terapi

Bağlanma Problemleri

Değersizlik Duygusu ile Başa Çıkma

Utangaçlık

Stresle Baş Edebilme

Çaresizlik Hissi

Umutsuzluk

Romantik İlişkilerdeki Çatışmalar

Travmatik Olaylarla Baş Edebilme

Takıntılı Düşünceler

Dışlanmışlık Hissi

Bastırılmış Duyguları Fark Edebilmek

Korkularla Baş Edebilme

Obsesif Kompulsif Bozukluk

Çağdaş Psikodinamik Psikoterapi

Motivasyonel Görüşme

Merhabalar, üniversite personeliyim ve doktora eğitimini sürdürmekteyim. Çok severek başladığım bu bilim dünyasında artık eski benliğimden çok uzaklaştığımı akademik işlerin işkence gibi geldiğini ve insan ilişkilerinden nefret ettiğimi farketmekteyim. Bir problem olduğunda neden problemlerle çok kaşrılaşıyorum, bu kadar basit hataları nasıl yapabiliyorum diye kendine çok kızıyorum. Daha dikkatli olacağım diyorum ama hep sorunluyum. Danışmanımda aynı şekilde şikayetlerini belirtmekte ve bu konuyla ilgili mobing yapmaktadır. Yüzüme karşı seninle uğraşmak istemiyorum minvalinde pek çok şey diyor bazen hakaret içerikli. Normal bir şey soracakken bile yine onu uğraştırır muyum diye anksiyetem tutuyor işlevsizleşiyorum. Tanımadığım insanların yanında artık görünmez olmak istiyorum. Bu durum artık hayatımı, evliliğimi yaşam kalitemi etkiliyor.Bunu nasıl çözebilirim?


Uzmanın Yanıtı

merhaba, anlattıklarınızdan kaygılarınızın arttığını ve kendinize şefkat göstermekte zorlandığınızı anlıyorum ancak bu konular terapide çalışılması ve anlaşılması gereken konular şöyle yapın böyle yapın gibi maddelere dökmek işlevsel olmayacak maalesef..

İlknur hanım merhaba, sizle ilk seansımı gerçekleştirdim haftaya seans için randevu almaya çalışıyorum fakat dolu görünüyor, nasıl yapacağız?


Uzmanın Yanıtı

merhaba, henüz takvimimi açmadığım için dolu görünüyor; takvimimi ancak açabiliyorum..

Merhaba, yas süreci ile ilgili görüşmek istiyorum. Yardımcı olabilir misiniz?


Uzmanın Yanıtı

Merhaba, elbette.. Panelimden randevu oluşturabilirsiniz. Sevgiler

İyi günler. Diyelim ki sizden seans aldım bu seans yazılı görüşme şeklinde olur mu?


Uzmanın Yanıtı

merhaba, işitme kaybıyla ilgili bir durum varsa yazılı görüşme değerlendirilebilir ancak onun haricinde görüntülü ve sesli olarak yapıyorum görüşmeleri..

Merhaba 46 gün önce doğum yaptım başlarda iç sıkıntısı ile başlayan sürecim şimdilerde yoğun ağlama krizleri hayattan zevk alamama ve umutsuzluk olarak devam ediyor. Doğum sonrası depresyon olabileceğini düşünüyorum. Bu konuda danışmanlık veriyor musunuz?


Uzmanın Yanıtı

Merhaba Sevgili Kidolog Kullanıcısı, evet veriyorum. Panelimden randevu oluşturursanız en kısa zamanda sizler ile iletişime geçmek isterim. Sevgiler..

Merhabalar İlknur Hanım. Ben 20 yaşındayım. 1.5 yıllık bir ilişkideyim ve şu anda duygusal anlamda stabil olamıyorum. Karşımdaki kişiden onaylanmak için her şeyi yapmaya çalışıyorum. Kendimle yalnız kalamıyorum ve hayatımı ona göre yaşamaya çalışıyorum. Bu tarz konularda bana yardımcı olabilirseniz sizden randevu almayı çok isterim.


Uzmanın Yanıtı

Merhaba, ilişkideki zemin bizim için kaygansa dengede kalmamız da zorlaşıyor. Bu tarz konular seanslarda sizi tanıyarak,anlayarak çalıştığımız konular ve sonuç aldığımız konular elbette yardımcı olabilirim.. Sevgiler

Merhaba ön görüşme için ne yapmam gerekiyor ?


Uzmanın Yanıtı

merhaba, müşteri hizmetleriyle iletişime geçebilir misiniz lütfen?

Merhaba ilk seansımız sonrası haftalık olarak konuşmuştuk ancak bu seferlik süreyi kısaltıp yarın yani cımartesi görüşebilir miyiz? Zaten bugüne kadar geç kaldığım için bir an önce görüşüp çözmek istiyorum sorunlarımı


Uzmanın Yanıtı

Merhaba aslında çok sık seans almanın süreci hızlandıracağını düşünmüyorum detayları seansta konuşuruz ancak dilerseniz pazartesi için oluşturabiliriz çok sık olmaması adına. Birazdan takvimimi açıyor olacağım..

Merhaba 16 Mayıs 16.00 icin musaitlik acabilirseniz seans almak isterim


Uzmanın Yanıtı

merhaba, 16.00 için uygunluğum yok maalesef ancak 20.00, 21.00 için oluşturabiliriz dilerseniz

Merhaba doktor hanım ben 22 yaşındayim ve öğrenciyim. ben kendimi çok yetersiz hissediyorum ve hayattan hiç zevk almıyorum sanki hayatımda hiçbir şey yolunda gitmiyormus gibi çevremdeki herkesi mutlu etmeye çalışıyorum herkese yaranmaya çalışıyorum ama kendim için hiçbir şey yapmıyorum çoğu zaman yataktan kalkıp yemek yemek bile istemiyorum son 1-2 senedir takıntı haline getirdigim bir olayda yeni kiyafet konusu oldu her hafta neredeyse param olmamasına rağmen kendime tonlarca borç açıp sürekli kıyafet alıyorum sanki yeni kıyafetler giyince kendimi daha iyi hissediyorum bende yarattığı o özgüvene galiba bağımlı oldum. Ne bileyim kendimi daha fazla beğenmek için sürekli saçımın rengini değiştiriyorum neredeyse her ay artık saçlarım bile yandı şu anda bir erkek arkadaşım var o beni beğensin diye herkes sevsin diye hep fedakarlık yapıyorum ama sorun onda değil benim takıntılarimda.. yemek yeme sorunlarımda var mutsuz olduğumda kendimi her kötü hissettiğimde iştahım kesiliyor daha önce sağlık kontrolü yaptırdım doktorumda psikolojik olabileceğini söyledi. Boyuma göre zayıfım ve bunu çok fazla kafama takıyorum. geçmişinden gelen ailemden kaynaklı da çok fazla problem yaşadım artık o yüzden kendimi çok tükenmiş hissediyorum kendi capimda planlar yapiyorum ama hiçbirini uygulayacak gücü bulamıyorum ve en kötüsü artık okulumla bile ilgilenmiyorum ayrıca sosyal fobim var terapiye gitmek istiyorum ama onu bile başaracak gücü bulamıyorum. Ben kendimi bir türlü sevemiyorum. Lütfen söyleyin ben bunları nasıl aşabilirim nereden yardım almalıyım


Uzmanın Yanıtı

Merhaba, birçok yönden çok zorlandığınızı görüyorum. Bahsettiğiniz konular ancak terapiyle yol alınabilecek konular. Terapiye gelmek zor gibi görünse de zaman içinde hayatınızdaki değişimleri gördükçe motivasyonunuz artacaktır. Bir de her şeyi aynı anda çözmeniz gerekmiyor ve çözemezsiniz de zaten terapiye gelerek ilk adımı atıp yavaş yavaş zaman içinde çözebilirsiniz bu problemleri. Dilerseniz panelimden müsait olduğunuz bir zaman için randevu oluşturabilirsiniz. İyi günler dilerim

Merhaba ön görüşme nasıl yapabilirim, seans aldıktan sonra mı yapılıyor ?


Uzmanın Yanıtı

merhaba, ön görüşmeyi 15 dk yapıyorum. detaylı bilgiyi müşteri hizmetlerinden alırsanız daha sağlıklı olur.

Ücretsiz ön görüşme yapabiliyor muyuz? Bu arada tanıtım videosunda Yonca Yiğit yazılmış, haberiniz olsun.


Uzmanın Yanıtı

Merhaba, bilgilendirmeniz için teşekkür ederim 10 dk'lık bi ön görüşme yapıyorum. Destek ekibindeki arkadaşlarımıza ulaşabilirseniz size destek olacaklardır.

müsaitmisiniz acaba 16.00 17.00 boş gözüküyor ama 17.00 dolu gözüküyor


Uzmanın Yanıtı

merhaba şu an müsaitim, dilerseniz panelimden randevu oluşturabilirsiniz

Ön görüşme yapabilir miyiz?


Uzmanın Yanıtı

merhaba, tabii ki ön görüşme yapabiliriz..

Merhaba bugun saat 18:00 için randevu oluşturabilir miyiz


Uzmanın Yanıtı

merhaba, bugün 18.00 maalesef dolu. diğer günler için size uygun bir saate bakabilirsiniz dilerseniz. takvimim açık. sevgiler..

Merhaba şema terapi yapıyor musunuz


Uzmanın Yanıtı

Merhaba evet şema terapi de çalışıyorum. Dilerseniz panelimden randevu oluşturabilirsiniz. İyi günler dilerim

Hocam merhaba depremzede yakınlarımız geldiği için evimiz kalabalık ve annesini kaybeden 6 yaşında yeğenimiz var kızım 3 yaşında çok inatlaşıyor senin benim diyerek hırçınlaştı kızımız iyice ev kalabalık olduğu için kızımla ilgilenemiyorum onun için inşallah iyi olması için kreşe verdik tam gün ana alışma dönemi siye bir hafta erken alıyorum bazen iki gün okulda uyku saatine de kalıyor.Okula giderken üst giydirmede çok zorlanıyorum gitmiycem diyor çıkart üstümü diyerek çok zorlanıyorum burda bir öneriniz var mı?Ben ona anlatıyorum orası senin okulun bazen tapmak istemediğimiz şeyleri yapmakta mecbur kalabiliyoruz diyorum dinliyor bazen bazen hiç dinleniyor ağlıyor öfke ile.Okulda şuan gayet iyiyiz dedi hocam sabahları zorlanıyoruz çok.Biliyorum en onu servise bıraktığım içn mi bana çok hırçın davranıyor git burda diyor sürekli vuruyor ağlıyor bende sakin kalmaya çalışıyorum ellerini tutup göz hisasına inşyorum sen baba vuramazsın diyerek ama ağlıyor dinlemiyor ne yapıcağımı şaşırdım eve gelince mutlu geliyor diğer 6 yaşındaki yiğenimizle çok inatlaşıyorlar ne yapmam gerekiyor acaba önceden böyle değildi nasıl yaklaşmam gerekiyor


Uzmanın Yanıtı

merhaba ailenin düzeni çok değişmiş çocuğunuz da uyum sağlamaya çalışıyor anladığım kadarıyla bu yüzden bu süreçte biraz daha zorlanıyor olabilir. siz servise bırakmasaydınız da bunları yapabilirdi. konuşturmaya çalışmak duygularını paylaşmasını sağlamak iyi olabilir. ne hissettiğine dair daha çok konuşabilirsiniz belki. evden çıkarkenki hazırlık süreci çoğu zaman çoğu çocuk için birden fazla problemden kaynaklanabiliyor neyi bu kadar dert ediyor evden çıkarken? giydiklerini mi sevmiyor sizden ayrılmak mı zor geliyor bunu anlamak gerekiyor. okulda problem yaşamıyor olabilir evden çıktıktan sonra ama evden çıkarken zorlanıyor olabilir. bunları detaylı sormak gerekebilir onu anlamak için ve sonrasında biraz daha oyunlaştırılabilir bu giyinme meselesi. 6 yaşındaki yiğeninizim durumunu anlatmak ve evinizde misafir olacağını belirtmek iyi olabilir ancak çok uzun ve detaylı konular aslında bunlar ve çok yüzeysel konuşmuş olduk belki buradaki çocuğunuz yaşındaki çocuklarla çalışan meslektaşlarımla birkaç seans çalışmak da iyi olabilir.. sevgiler, kolaylıklar..

Merhaba hocam cocuklugum yoklukla fakırlıkle aıle sıddetı ıle gectı sureklı annemı doven bı baba ve tabı bızıde o kadar kotu yıllardı kı ve sonrasınd 2 akrabam tarafından tacıze ugradım 9 ve 13 yasında suan 35 yasındayım ama hayattan cok bıktım cok yoruldum evlıyım cok ıyı bı esım var benı mutlu edebılmek adına herseyı yapıyor ama ben o mutsuzluktan cıkamıyorum kafam hep dalgın ve mutsuz bana yardımcı olabılır mısınız


Uzmanın Yanıtı

merhaba, bahsettiğiniz deneyimlerin etkisini azaltabilmek için bir süre çalışılması gerekiyor. Dilerseniz bu yolculukta size destek olabilirim. Panelimden randevu oluşturabilirsiniz. İyi günler dilerim

Sizden cuma gününe randevu alabilir miyim?


Uzmanın Yanıtı

Merhaba, elbette takvimimi güncelliyorum. Panelimden randevu oluşturabilirsiniz. İyi günler dilerim

Merhaba hocam oğlumda 14 ve bende 37 aynı sorun olduğunu düşünüyorum ben tam bir tanı almadım ama oğlumla ilişki kurmam çok zorlaştı ve onu kaybetmek istemiyorum benim yaşadıklarım zordu o zorlanmasın istiyorum


Uzmanın Yanıtı

Merhaba, şu an bahsettiğiniz sorunların ne olduğunu bilmediğim için dışarıdan yorum yapmam sağlıklı olmaz. Detaylı konuşarak ne yapabileceğimize, sorunları nasıl çözebileceğimize birlikte karar verebiliriz. Dilerseniz panelimden randevu oluşturabilirsiniz. Sevgiler..

yks öğrencisiyim ve ders çalışmakta oldukça güçlük çekiyorum. hiç bir şey yapmak istemiyor günlerce yataktan çıkmak istemiyorum


Uzmanın Yanıtı

Merhaba, ders çalışamamanızın yüzlerce sebebi olabilir. Sadece bu söyleğiniz cümleyle sorununun ne olduğunu anlayamam. Detaylı konuşmak gerekir. Dilerseniz ailenin izni ile panelimden randevu oluşturabilirsiniz. Destek olabilirim. İyi günler dilerim

Merhabalar; Uzun yıllar boyunca saç ektirmek için kafamda hayal kurdum ve sonunda ektirdim. Ancak bu süreç boyunca ve sonrasında şunu fark ettim ki, ilgili kişiye sürekli kafamda oluşmasından korktuğum nekroz ihtimalini soruyorum. Onlar da bu kaygının yersiz olduğunu söylediler. Zamanla oradaki ufak yara iyileşir gibi oldu. Bugun 22. gündeyim ama şimdi geçmişe baktığımda o dönem neden beni aptal gibi gösteren bu kadar darlama ve sıkmayı yaptım bilemiyorum. Beynime oturmuş olan nekroz kaygısı neredeyse otomatiğe bağlanmış gibi karşı tarafı bunaltmama yol açıyordu. Bunu nasıl düzeltebilirim? İnsanları bu kadar darlamak bence doğru değil. Ama o dönem hergün fotoğraf atarak soru sorarark bu bunaltmayı yaptım. Buna engel de olamıyordum ve özür diliyordum. Açıkası bu gibi kaygıları nasıl atabilirim? Yardımcı olur musunuz?


Uzmanın Yanıtı

Merhaba, neden bunu yaptığınıza dair detaylıca konuşup sizin nasıl biri olduğunuzu nerelerde zorlandığınızı bunun yerine ne koyabileceğinizi anlamadan dışardan bir şey söylemekle sizi doğru yönlendirmiş olmam. Bunlar seansta detaylı incelenmesi ve konuşulması gereken konular. Yüzlerce sebebi olabilir çünkü yaptığınız davranışın. Dilerseniz panelimden randevunuzu oluşturabilirsiniz. Sevgiler, kolaylıklar..

Merhabalar. 2.5 yıllık bir ilişkim vardı. Bir yıl önce ayrıldık. Aile baskısı yüzünden tekrar beraber olamadık. Ayrıldığımızdan bu yana kimsenin beni anlamadığını düşündüğüm için bütün üzüntümü içime attım. Bu nedenle içime attığım herşey çevremdeki insanlara karşı sinirli davranışlara sebep oldu. Sinirimi ve stresimi kontrol edemiyorum. Sürekli yeni insanlarla konuşuyorum görüşüyorum bunu durduramıyorum. Tanıştığım insanlarla eski sevgilimi karşılaştırıyorum sürekli. Kimseye karşı bişey hissedemiyorum. Eski sevgilimi unutamıyorum. Mutluyken bi anda üzgün olabiliyorum. Normalde tolerans gösterebileceğim şeylere tolerans gösteremiyorum. Sinirlenmemem gereken şeylere sinirlenip sinirlenmem gereken durumlarda hiçbir tepki göstermiyorum. Mental olarak çok yorgun hissediyorum. İnsanlarla arama mesafe koyuyorum sürekli. Eskiden keyif aldığım şeyleri şimdi içimden yapmak bile gelmiyor. Ne yapacağımı bilmiyorum. Bu konularda yardımcı olabilir misiniz?


Uzmanın Yanıtı

Merhaba, ayrılıkla birlikte bir yas sürecine de gireriz ancak bu sürecin ortalama 6 ayda tamamlanması beklenir. Bu devam ediyorsa orada çözülememiş bir şeyler olması muhtemeldir. Bu süreci sağlıklı atlatabilmeniz ve sağlıklı ilişkiler kurabilmeniz için çalışabiliriz elbette. Panelimden randevu oluşturabilirsiniz size destek olabilirim. İyi günler dilerim.

Merhaba evde tek yaşıyorum ve az önce kapıdan biri beni izliyor gibi bir düşünceye kapıldım ve üstünü kapattım. Sonra sanki kapıyla biri uğraşıyormuş gibi daha da streslendim. Babam varmış gibi yaptım ona seslendim güya. Ve kimse de yokmuş yani dışarıda. Psikolojik tedavi almalı mıyım? İzlenme hissi hep var fakat ilk defa bu kadar korku ve stres oldu.


Uzmanın Yanıtı

Merhaba bu izlenme hissi sizin hayatınızı etkileyen, gündelik işlevlerinizi engelleyen bir durumdaysa terapi almanız gerekir. Bu son yaşadığınız deneyim biraz gündelik hayatınıza da etki ettiğini gösteriyor gibi izlenme hissinizin.. Dilerseniz panelimden randevu oluşturabilirsiniz, size destek olabilirim. İyi günler dilerim

Merhaba şansımız saat 1de. Çocuğumu uyutmaya çalışıyorum. Uyumaz ise biraz gecikebilriim ne yazık ki.


Uzmanın Yanıtı

Merhabalar müşteri hizmetlerine de iletmişsiniz durumu, sizi bekliyor olacağım. Görüşmek üzere..

Merhabalar, 9 yıldır evliyim. Aslında mutlu bir evliliğim var denebilir. Fakat ben bazı durumlardan aşırı rahatsızım. Mesela eşim fazla rahat ben de fazla disiplinliyim. Ya da eşim aşırı cimri ben de fazla savurgan. Ben bakimliyim o bakımsız ve biraz pasaklı. Ayrıca eşim ile çok didisiyoruz. Ben a desem o b ben b desem o a der. İnat var aramızda. Belki güç yarışı. Ben de eşime karşı aşırı öfkeliyim. Hem beklentilerimi çok karsilamadigi icin, zamanında verdiği sözleri tutmadığı için. Evlenmeden once bana kendisini farklı tanıttığı için. Evliyken beni dinlemediği için. Ve bundan ötürü de çok hata yaptığı için. Çok derin konular aslında. Kısaca hep inat halindeyiz. Ayrıca çocuk da var ve ben iyice kontrolcu oldum. Evde müdür gibiyim ve bu durumdan çok rahatsızım. Daha rahat ve mutlu olmak istiyorum. Ben kendimi degistirirsem birseylerin düzeleceğine inanıyorum. Bana bu konuda yardım edebilir misiniz? Eğitimlere katıldım, kitaplar okudum, videolar izledim. Çoğu şeyin farkındayım. Fakat değişim ve dönüşüm için yıllarca cabalasam da olmuyor. Bir desteğe ihtiyacım var. Bana ödevler verilsin sürekli kontrol edileyim. Ve bu bende zamanla alışkanlığa dönüşsün istiyorum. Bu şekilde destek verebiliyor musunuz?


Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, ilişkinizde biraz daha birbirinizi anlamaya, açık ve doğru iletişime, dengeye ihtiyacınız olduğunu anlıyorum. Elbette terapi size destek olacaktır ancak sürekli kontrol etmek; ödevler vermek terapide yapılan şeyler değiller. Ama terapi desteğiyle birlikte siz kendinizle, davranışlarınızla ve ilişkinizle ilgili daha kontrollü olabilirsiniz.. Dilerseniz panelimden randevu oluşturabilirsiniz. İyi günler dilerim

Merhaba iyi günler 15 gün önce rahatsızlığından sonra Dr gitmeme rağmen birşey çıkmamasına karşılık bende bir patik bir iştahsızlık bir halsizlik olurmaya başladı sanki kafamda bir ağırlık varmış gibi hissetme ve hicbirseyden tat alamamaya başladım yaptığım işlerden


Uzmanın Yanıtı

Merhaba sorunuzu tam anlayamadım aslında biraz daha detaylı anlatırsanız ben de daha doğru cevaplamak isterim

Hocam bana verdiğiniz ödevi tam olarak bir daha söylermsnz?ben yapamadım daha birsey.


Uzmanın Yanıtı

Kendinizi başarılı bulduğunuz ve başarılı bulmadığınız şeylerin (olay, davranış )bir listesini yapmanızı rica etmiştim

Merhaba ben 7 yıllık evliyim 4 yaşında kızım var şuan 7.5 aylık hamileyim eşim sürekli iddia oynuyor ve gece sabahlara kadar 5 e kadar yatmıyor soyleyince kziiyor sabah kahvaltiya kalkmıyor (7 aydır çalışmıyor ) benim şirketim var benle calsiiyor şuanda evden yürütüyor işleri çoğunluk sabah kahvaltı hazırlıyorum kalkmadan ekmek varmı yokmu soruyor yok ise almaya gidemem kendin al kziini git al bana herşey hazır olunca seslen essekmiyim ben ekmek almaya gitcem.diyor arada bı gidiyor ekmek almaya alışveriş vs zaten hamile olduğum için beraber yapiyoruz ama ben bu durumlardan çok bunalmış dueumdayim artık bişi desem tartışıyoeuz bastırmak için bagriyor çocuk korkuyor yardımcı olursanız sevinirim


Uzmanın Yanıtı

Merhaba, anlattığınız deneyimler sizin için çok zorlayıcı olmalı. Ancak çift terapisinden başka bir çözüm göremiyorum maalesef. Eşinizin yerleşmiş ve kalıplaşmış davranışlarını/ düşüncelerini dışarıdan birinin değiştirmesi çok zor çünkü. Yani buradan yardımcı olabileceğim bir durum değil gibi. İddiayla ilgili durum bağımlılık noktasındaysa onun için de bireysel bir tedavi gerekli olabilir. Öncelikle çift terapisini deneyebilirsiniz. Kidolog'da çift terapisiyle ilgili yardımcı olabilecek meslektaşlarım var, randevu alabilirsiniz. Kolaylıklar, sevgiler..

Boşanma süreci çocuklara nasıl anlatilmali


Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, çocuğun anlayacağı bir biçimde nasıl tanıştınığınızı, birbirinizi sevdiğinizi ve evlenmeye karar verdiğinizi anlatıp artık anlaşamadığınızdan ve tartıştığınızdan ayrı evlerde yaşayacağınızdan bahsedebilirsiniz. Bunu öyküleyerek, ayrıntılar vererek (şuralara gitmiştik şuralarda gezmiştik gibi) anlatmak daha iyi olur. Boşanmanın çocuğunuzun suçu olmadığından onu sevdiğinizden ve ailenizde nelerin değişmeyeceğinden çocuğa bahsetmek gerekecek. Kafasındaki belirsizliği azaltacaktır. Zor olacağını düşünürseniz ya da çocuğunuzun özel bir durumu varsa buradaki çocuklarla çalışan meslektaşlarımdan destek alabilirsiniz. Sevgiler..

Eşimle beraber katılıyoruz değil mi çift terapisi için?


Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, çok soru olunca görememişim sorunuzu kusura bakmayın. Eşinizle de katılabilirsiniz ancak eşiniz katılmak istemiyorsa siz yalnız da katılabilirsiniz. Sevgiler..

İyi günler. İlerlemiş okb yi çözebilir misiniz


Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, teşhisi bir psikiyatrist tarafından koyuldu mu ? İleri seviyede bir okb tedavisinde psikiyatrist ve ilaç desteği de olmalı . Bilişsel davranışçı terapi de okb için etkilidir.

Merhaba ben 10 yıldır yaygın anksiyete panik atak hastasıyım bilişsel davranış teparisi veriyromusunuz sevgilerimle


Uzmanın Yanıtı

Merhabalar evet bilişsel davranışçı terapi çalışıyorum. Dilerseniz panelimden randevu oluşturabilirsiniz. Sevgiler..

Merhaba ben psikotik bir atak geçirdim.su anda ilaç tedavisi alıyorum.ama üzerimde bir yorgunluk durgunluk ve ilaç almadığım zamanda öfke var .bunun için yardımcı olabilme şansınız var mi


Uzmanın Yanıtı

Merhaba, doktorunuzun verdiği ilaçları düzenli kullanmanız gerekir. Bırakacaksanız veya ara verecekseniz de Doktor kontrolünde yapmanız gerekir. Onun dışında üzerinizdeki yorgunluğun sebebini ya da öfkenizin sebebini sizi hiç tanımadan bilemem. Seansta çalışılması gereken konulardır bunlar. Dilerseniz panelimden randevu oluşturabilirsiniz. Sevgiler..

Erkeklerden etkileniyordum hap kullanıyorum biraz geçti hala kurtulamadım bide masturbasyon yapmasını bilmiyorum


Uzmanın Yanıtı

Sitedeki cinsel terapi çalışan arkadaşlardan destek alabilirsiniz. Sevgiler..

Hocam topluk nasıl geçer


Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, sorunuzu daha açıklayıcı bir şekilde sorabilir misiniz? Sevgiler..

Merhaba hocam bana geçen mart ayında dahiliye uzmanı tarafından ibs huzursuz bağırsak sendromu teşhisi konuldu. En ufak bir olay , stres , heyecan aynı zamanda sağlıksız yiyecekler tükettiğmde ishal oluyorum. Evden çıkmak bir yere gitmek benim için büyük bir problem haline geldi. Probiyotik kullanıyorum fakat tam olarak iyilestiğim söylenemez en azından psikolojik olarak pek iyi değilim ne önerirsiniz


Uzmanın Yanıtı

Stres ve kaygılarınızla ilgili çalışmak gerektiğini düşünüyorum, panelimden randevu oluşturabilirsiniz. Sevgiler..

Hocam merhaba, sosyal fobi, mükemmelliyetçilik, yüksek kaygı gibi bir çok konuda çalısmak istiyorum. Öncelige nasil karar veriyoruz. Adım atamaz, karar alamaz duruma geldim.


Uzmanın Yanıtı

Konu hakkında sizi daha detaylı dinlemem gerekir, seanslarda ihtiyacınız doğrultusunda çalıştıkça birlikte karar veriyor oluruz.. Panelimden online seans oluşturabilirsiniz. İyi günler

Düşüncelerimin beynimin yorgunluğu nasıl geçer


Uzmanın Yanıtı

Düşüncelerinizin ne tür düşünceler olduğuna göre nasıl düşünceler olduğuna göre çok değişir bu. Bu düşüncelerin nasıl düşünceler olduğuna dair daha çok detay bilgi verebilirseniz sizleri en sağlıklı şekilde yönlendirebilirim, dilerseniz panelimden randevu oluşturabilirsiniz. Sevgiler..

Merhaba hocam, Sizlere annemin durumundan kısaca bahsedip görüşünüzü almak isterim. Yaklaşık 10 aydır çeşitli şikayetlerle hasta olduğunu belirtiyor ama yapılan testlerde fiziksel olarak çok ciddi bir şey çıkmıyor. Her ay hemen hemen doktora gidip temel bir taramadan geçiyor ama tanısı koyulmuş bir teşhis yok. Doktorların verdiği rutin ilaçları kullanmıyor ilaca karşı aşırı güvensiz. Bunun yanında şikayetleri genel olarak halsizlik, uykusuzluk, durup dururken kilo kaybı ve panik atağa benzer şikayetler. Biz kardeşler olarak annemin durumunun psikolojik olduğunu düşünüyoruz ve zar zor ikna ederek 1 seans psikiyatrı desteği aldırdık ama maalesef annem o zaman verilen ilaçları da kendine iyi gelmediğini iddia ederek bıraktı ve devam etmedi. Küçük yaşta yaşadığı anne kaybı, erken yaşta sevmediği biriyle evlendirilme,4 çocuk ve 2 yıl önce ise yaşadığı kardeş kaybından sonra bütün bunların biriktiğini düşünüyoruz. Size sorum bu tezimizde haklı olabilir miyiz? Annemi terapiye yönlendirmek için ne yapmalıyız? yada önce biz mi çocukları olarak terapi almalıyız ? Bu konu hakkında desteğinizi rica ederiz. Teşekkürler


Uzmanın Yanıtı

Merhaba, haklı olabilirsiniz ancak buna buradan bu bilgilerle teşhis koymak doğru olmaz. İlaç kullanmayı kabul etmesi de zaman alabilir danışanların veya hastaların. Bunun kabulü için de bir süreç gerekebilir. Düzenli terapiye gitmesi sağlanırsa terapistine güven duydukça ilaç kullanmakla ilgili direnci azalabilir. Terapiye gitmesi için konuyla ilgili açık konuşulabilir ancak gitmek istemiyorsa sizin de daha fazla yapabileceğiniz bir şey kalmaz maalesef ki.. Dilerseniz panelimden randevu oluşturabilirsiniz veya destek hatlarımıza ulaşarak ön görüşme talebinde bulunabilirsiniz. Sizlere daha detaylı destek olmak isterim. Sevgilerimle

Merhabalar eşim ile ayrılık kararımızı 7 yaşında oğlumuza açıklamak ve onun bu süreçten etkilenmesi için uzman görüşlerinize ihtiyacımız var. Öneri ve yönlendirme için yardımcı olursanız sevinirim


Uzmanın Yanıtı

Merhabalar aslında çocuğun anlayacağı biçimde nasıl biraraya geldiğinizi yani birbirinizi sevdiğinizi evlenmeye karar verdiğinizi anlatabilirsiniz. Hatta sevgiliyken nerelere gittiğiniz gibi ayrıntıları verirseniz öykülemiş de olursunuz. Sonrasında evlendikten bir süre sonra artık anlaşamamaya başladığınızı çok tartıştığınızı, artık ayrı evlerde yaşayacağınızı, boşanmanın çocuğunuzun suçu olmadığını anlatabilirsiniz. Boşanmanın çocuğun suçu olmadığını vurgulamak ve Bir de çocuğun hayatında nelerin değişmeyeceğini anlatmak önemli. Çocuğun o konuda soru işaretleri olacaktır onları dürüstçe gidermek de önemli. Biz senin anne baban olmaya devam edeceğizi vurgulamak önemli. Daha ayrıntılı bir destek için burada direkt çocuklarla çalışan meslektaşlarımdan da destek alabilirsiniz..

Merhaba sevgilim geçmişimdeb dolayı rahatsız kıskandığı için bunun yanlış olduğunu biliyor ama zaman zaman duygularina yenik düşüyor ve bazen güvensizlik yaşıyor bunu nasıl atlatabiliriz


Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, tam olarak hangi konularda güvensizlik yaşadığını tespit edip ne yapılırsa kendini daha iyi hisseder buna bakılabilir. Örnek vermem gerekirse; belki sizin akşam uzun süreli dışarı çıkmanız ona güvensiz hissettiriyorsa mesela siz dışardayken onu aramanız ya da çıkarken kaç gibi dönebileceğinize dair bir şey söylemeniz ve o saate riayet etmeniz ona iyi hissettirir mi? Burada sizin kısıtlanmamanız ama karşı tarafın da ihtiyacını görebilmek ve buna göre bir orta yol bulabilmek önemli. Ama bu konuda siz çözüm bulmakta zorlanıyorsanız bir randevu oluşturabilirsiniz. Detaylı görüşme sağlayabiliriz.

Merhaba 3 yıllık ilişkim bitti kendimi toparlayamıyorum psikolojim yemek yeme düzenine de yansıdı kokulardan yemeklerden tiksinti geliyor kendimi bazen iyi hissediyorum bazense çok kötü sabahları içimde hep bir sıkıntıyla uyanıyorum bittiğini kabullenemiyorum sanırsam ilişki bağımlılığım var bu durumda ne yapabilirim?


Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, bir ilişkinin bitmesinin ardından yaşanan yas süreci doğaldır. Azalarak daha baş edilebilir hale gelecektir ancak bu süre çok uzuyorsa bir destek almak iyi gelebilir. Sadece bu saydıklarınız ilişki bağımlılığınız olduğu anlamına gelmez ancak hayatınızda ilişkinizin olmadığı bir dönem yoksa / kendinizi hep ilişkide olmak zorunda hissediyorsanız o zaman da kendi başınıza çözebileceğiniz bir durum olmadığı anlamına gelir. Bir destek almanız şart olur. Panelimden online seans al seçeneği ile randevu oluşturabilirsiniz. Kolaylıklar, sevgiler..

Merhabalar su an müsaitseniz görüşebilir miyiz


Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, şu an takvimim açık randevu oluşturduğunuz takdirde görüşebiliriz..

Merhaba. Yaklaşık 2 aydır yoğun bir taciz düşüncesi içerisindeyim. Takıntılı bir şekilde zihnimde ve yenemiyorum. Geçmişimde tacize uğrayan biriyim ama hayatımda ilk defa bu düşünceyle savaşıyorum. Okb ile daha önce çalıştınız mı veya yaşadığım bu durum sizin ilgi alanınıza giriyor mu?


Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, elbette farklı sorunlarla gelen danışanlarla çalışıyorum. Taciz düşüncesi dediğiniz taciz etmekle ilgili bir düşünce mi/ taciz edilmekle ilgili bir sorun mu? Bunlar fark oluşturabilirken okb teşhisi aldınız mı yoksa bu sizin teşhisiniz mi bunlar da konuşulmalı. Sizi zorlayan bir durumsa destek almak faydalı olacaktır. Panelimden randevu oluşturabilirsiniz.

bugün içinde müsaitseniz bu haftanın seansını alabilir miyim?


Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, bugün için maalesef ki seans alamıyorum artık ancak cumartesi ve pazar için müsaitliğim mevcut. Dilerseniz o günlerden biri için randevu alabilirsiniz..

Boşanma aşamasına geldik ancak her ikinizde bu karardan emin değiliz birbirimizi anlayamıyoruz , sorunlarımızı çözemiyoruz bu sebeple ben kendimi değersiz hissediyorum nasıl bir yol izlemeliyiz


Uzmanın Yanıtı

Merhabalar bu kadar bilgiyle ben sizin aranızda ne problemler var hangi çözüm yollarını kullandınız, hangileri işe yaradı hangileri yaramadı bilmeden sizi hiç tanımadan bu soruya cevap verebilmem mümkün değil ancak ilişkide yaşadıklarınız kendinizi değersiz hissetmenize sebep oluyorsa bunları terapide çalışmak daha etkili olacaktır. Karşınızdaki insan mı değersiz hissettirecek şekilde davranıyor yoksa sizin mi değersizlik hisleriniz var bunları anlayabilmek ve çözüme kavuşturabilmek için bireysel destek alabilirisniz. Panelimden randevu oluşturabilirsiniz. Sevgiler..

Merhabalar, uzmanlık alanı bölüm hangi katagori giriyor bilmiyorum ama. Ben aşırı titiz olmam sebebiyle eşimle kavgalar ediyoruz. Bebeğim oldu ve daha da dikkat etmem gerekiyor ama eşim benim çok çok tersim. Kavga etmek bir yana artık ben öfkelerim kontrol edemez oldum. Bebeğim 9 aylık ve iş yeni ayrıldım. Bu da sebep çok daraldım, bunaldım. Yanlız olduğumu düşünüyorum. Kendimi en iyi yöneten kişiyken bambaşka bir insan olmaya başladım. Seans için ise nasıl karşılarım bilmediğim için ücretsiz alan kullanmak istedim


Uzmanın Yanıtı

Merhabalar zorlanmanızı anlıyorum ancak her sorunumuz bizim baş edebileceğimiz gibi olamayabiliyor burada da birçok alanda farklı sorunlardan bahsediyorsunuz aslında ve hepsi tek tek ele alınması gereken konular. Mesela tartışmalarınız nasıl büyüyor nasıl çözülebilir ayrı bir problemken sizin öfkeniz bambaşka bir problem. Bu yüzden bunları terapide konuşup çözmeye çalışmak daha makul, maddi ve manevi daha kazançlı olabilir aslında..Panelimden randevu oluşturabilirsiniz.

2yıl önce sevgilim tarafından terk edildim 4 yıllık ilişki istemeye gelmişlerdi olmadı sonra kısa bir süre sonra evlendi bende o zamandan sonra düzelemedim 2 senedir kendimi mutsuz çaresiz hissediyorum odaklanamıyorum çünkü ben askerdeydi onu bekledim evlenecektik öğretmen adayıyım ben o yüzden kpss bile çalışamadım.yaşım 27 çevrenin evde kaldın muhabbeti her şey beni mutsuz kendine güvensiz başarısız biri hissetmeme neden oldu bende şuan önüme bakamıyorum hiçbir şey yapamıyorum. Hayallerim hayatım darmadağın oldu ailem de destek olmuyor yardımcı olan kimse yok sanki dünyada yaşıyor gibi değil ölü gibiyim sadece nefes alıyorum hiçbir hayalim işim yok kafamı toplayamadım ne yapmalıyım herkesin tavsiyesini duymaktan yoruldum önüne bak yoluna devam et diyor ben yoluma bakamıyorum geçmiş yüzünden düzelemedim her şeyden korkar isteksizlik var uyuyup bir daha uyanmamak istiyorum beni anlayan değil gerçekçi bir yardım istiyorum


Uzmanın Yanıtı

Merhabalar yazdıklarınızdan anlaşılmadığınızı ve yalnız hissettiğinizi anlıyorum. Yolunuza bak, devam et gibi tavsiyeler işe yararmış gibi görünse de çoğumuza daha yalnız hissettirir aslında. 27 yaşında bekar olmanın nesi kötü, etrafınızdan bu kadar baskı hissetmeseydiniz yine bu konu sizin için bir güvensizlik meselesi olur muydu? Bazı sorunları her zaman kendi başımıza çözemeyebiliyoruz ve bizi hiç tanımayan birinin bir kaç cümlesiyle de çözemeyebiliriz bu çok doğal bir durum. kadar baskı hissetmeseydiniz yine bu konu sizin için bir güvensizlik meselesi olur muydu? Bu konular sizin için uzun süredir çok çözümsüzse bir destek almak faydalı olabilir. Sevgiler..

sevgilimle bir tartışma yaşadık büyük bi tartışma ve eski olaylar yüzünden bana çok sinirlendi tartışıp çözdüğümüz olayları tekrar açtı ve takrar kavga ettik ve şimdide eskisi gibi değil önceden çok kıskanırdı çok trip atardı çok kızardı ve bianda değişti ve budurum beni korkutmaya başladı iltifat etmeyi unutan kız iltifatlar felan etmeye başladı kıskanmaktan vaz geçti trip atmaktan vaz geçti birşeyler oldu intiharlı felan videolar izlemeye başladı herkse değiştiğinin farkında yardım edin lütfen


Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, sizin için zorlayıcın bir durum gibi ancak tam olarak hangi konuda desteğe ihtiyacınız var? Kız arkadaşınızın intihar düşüncesi varsa bir psikiyatrist ile görüşmeli acilen.

Hayırlı akşamlar bugün pisikiyatri uzmanına gittim bana ilaç verdi, hocam bende panik atak ve aşırı heyecanını bastırmak için bir bağımlılık varmı ve bana faydası olurmu


Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, hekiminiz uygun gördüğü için vermiştir bu ilaçları. Ona danışmanız daha sağlıklı olur ancak psikiyatrik ilaçların bağımlılık yaptıkları pek doğru bir bilgi değildir. Hayat kalitenizi arttırırlar aksine. Bunun yanı sıra psikoterapi size yardımcı olacaktır. Panelimden "online seasn al" butonu ile randevu oluşturduğunuzda sürece başlayabiliriz. Sevgiler, iyi günler..

Merhabalar ben 3 yıllık evliyim. Nişanlandıgımızda verilen sözlerin hepsi evlenince yalan cıktıgını gördüm bu durum cok rahatsız etti ögrendiğimde ayrılamadım o gücü kendimde bulamadım ama aklımdanda cıkmadı eşimi sevmiştim ama güvenim kırıldı bana cok iyi davranıyor yardımcı oluyor her konuda ama bu konuyu sindiremediğim için gecmişe gidip onu üzebiliyorum son tartısmamızda ayrılmayı teklif etti bende kendini düzeltmesini teklif ettim ama yapamayacagını söylüyor suan cok kötüyüm yardımınıza ihtiyacım var nasıl davranmalıyım ne yapmalıyım


Uzmanın Yanıtı

Merhabalar aslında maalesef ki ilişkinizi, sizi ; size verilen sözleri detaylı olarak bilmediğim için bu konuda bir yorum yapabilmem mümkün değil. Sizin isteğiniz nedir bu ilişkiden, eşinizden? Geçmişi geride bırakamamanızın sebepleri nelerdi , ne yapılsa bırakabilirdiniz bunları düşünerek hareket etmek sorunları çözmek açısından faydalı olabilir. Ancak sorunları çözmekte çok zorlanıyorsak bir uzmanla çalışmak da faydalı olacaktır. Panelimden "online seans al" seçeneği ile randevu oluşturabilirseniz detaylı görüşme gerçekleştirebiliriz ve size yardımcı olabilirim. Sevgiler..

Merhaba yarın için randevu alabilir miyim acaba


Uzmanın Yanıtı

Merhabalar sizin için uygunsa 11-00-12.00 için takvimimi açabilirim.. Panelimden "online seans al" butonu ile randevu oluşturabilirsiniz. Takvimimi güncel tutmaktayım.

emdr uyguluyor musunuz


Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, hayır emdr çalışmıyorum. Bilişsel terapi, şema terapi çalışıyorum.. Emdr çalışan meslektaşlarım Kidolog'ta mevcut. Panellerdeki uzmanlık alanlarını kontrol sağlayarak randevu oluşturabilirsiniz.

Merhaba ben iki yıl anksiyete tedavisi gördüm ve ilaçları bıraktım. Beş ay oldu. Birkaç gündür kendimi yerin dibinde hissediyorum günlük aktivitelerimi bile yapamiyorum yerimde duramiyorum uyuyamıyorum ne yapicagimi bilmiyorum


Uzmanın Yanıtı

Merhabalar aslında bu kadar bilgiyle yorum yapmak çok yanlış olur. Tedaviniz bitti de ilaçlarınızı öyle mi bıraktınız ya da doktor kontrolü olmadan mı bıraktınız? Birkaç gün önce neler oldu vs gibi birçok sorunun cevabına bakmak gerekiyor. Bir uzmandan destek almak süreci daha sağlıklı yönetebilmek adına faydalı olabilir. Panelimden randevu oluşturabilirsiniz.

Merhaba , üst düzey yöneticim tarafından Overthinking ile ilgili araştırma yapmamı istedi Z daha önce.kendisi ile bir görüşmem olduktan sonra bu sorun hakkında danışmanlık veriyormusunuz .


Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, aşırı düşünmenin sebebi kaygı da olabilir. Evet aşırı düşünmekle ilgili çalışıyorum..

Merhaba akşamdan sonra seans qcma ihtimaliniz var mı? Çünkü bebegim var ve maalesef bakacak kimsemiz yok akşam eşim geldikten sonra seansa girebilirim


Uzmanın Yanıtı

Merhabalar akşam 9 buçuğa kadar çalışıyorum haftaiçi. Daha geç saatlerde de takvim açan uzmanlar mevcut Kidolog'ta. Dilediğiniz saatte randevu oluşturabilirsiniz.

Merhaba eşimin cinsel terapi almasını istiyorum. Fakat ikna edemiyorum. Nasıl yardımcı olursunuz


Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, cinsel terapi eğitimim var ancak cinsel terapi çalışmıyorum. Uzmanlık alanlarımdan değil. Burada Kidolog'ta direkt cinsel terapi çalışan arkadaşlarım var. Onlar size daha çok yardımcı olacaktır. Sevgiler..

Bipolar ya da borderlene bozukluğum olduğunu düşünüyorum okb hastalığım var ama daha önce psikoloğa gitmedim biliyorum olduğunu. Öfke kontrolümü de artık sağlıyamıyorum. Takıntılılarım var. Psikoloğa gidersem aileme anlatılır diye korkuyorum. Ne yapmam gerek her şey oldukça kötüye gidiyor. Sabah çok enerjikken akşam bir anda ağlıyorum.


Uzmanın Yanıtı

Merhabalar hayati bir tehlikeniz olmadığı, suç işlemediğiniz sürece psikoloğunuzla konuştuklarınız sizin ve onun arasında kalır. Gerçekten yardıma ihtiyacınız olduğunu, kendi başınıza çözemediğinizi gördüyseniz bir uzmana başvurmaktan çekinmeyiniz. Randevu oluşturabilirsiniz.

8yıllık ilişkim bitti ve bitiren o oldu bitirme sebebi onu kıskandığım ve çok bunaltıyor olmam olduğunu söyledi bana beni kıskanamazsın vs çok şey söyledi bir kaç şey daha bahane etti ve gitti her yerden engelleyen ben oldum ama bir türlü aşamıyorum içimde devamlı ağlama hissi var aklımdan bir an olsun çıkmıyor ne yapmalıyım ?


Uzmanın Yanıtı

Merhabalar 8 yıl az bir süre değil insan yaşamı için. Bu kadar uzun süreli bir birliktelikten sonra yasınızı yaşamak için zamana ihtiyacınızın olması anlaşılabilir. Ancak bu aylara yayılan bir durum haline geldiyse o zaman bir uzmandan destek alınabilir. Neler bu süreci zorlaştırıyor detaylı anlayabilmek için. Sevgiler..

Merhaba sürekli ekonomiyi düşünüyorum ne olucak diye gelecek kaygısından uyuyamıyorum hep kıyafet alıp gezmek istiyorum ama çalışmıyorum iş yok para yok annemle tartisiyorum


Uzmanın Yanıtı

Merhabalar anladığım kadarıyla baş edemediğiniz kadar kaygılısınız ve şu anı yaşamakta zorlanıyorsunuz. Hepimiz bi miktar kaygılıyız ve içinde bulduğumuz ekonomik koşullar hepimiz için kaygı verici ancak bunu daha yoğun yaşıyorsanız hayattan aldığınız tatmin de azalır. Bir uzman desteğiyle daha kolay aşabilirsiniz bu durumu.

7 aylık evliyim ve 25 yasındayım eşimi sürekli aldatmak istiyorum onunla seks hayatım yok denılecek kadar az. bu durum hakkında ne yapabılırız


Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, burada cinsel terapi çalışan meslektaşlarımın birinden randevu alabilirsiniz. Tam olarak sorunun ne olduğuna ve nasıl çözülebileceğine dair daha net bilgi vereceklerdir.

Merhaba ben tesettürlü biriyim ,ama bu aralar çok kötü alışkanlıklar edindim , ibadetlerimi doğru dürüst yapamadığım gibi birde hırsızlık yapmaya başladım, inanın ihtiyacım oysa yok , haramı bile netlikle hayır diyen insanım hayatım stressli değil bana yardımcı lütfen


Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, okb veya dürtüsellikle ilgili bir problem olabilir. Bu yüzden önce bir psikiyatristle görüşmek sonrasında da terapiyle desteklemek daha sağlıklı olabilir..

Merhaba sürekli karamsar olmak sürekli ümitsizlik hissi nasıl değişebilir bir iki gün neşeliysem geri kalan tüm zamanlarda böyle karamsarlaşıp yalnız hissetme duygusu bunun beraberinde bu süreçlerde sadece yemek yeme isteği benim için içinden çıkılmaz bir boyutta ne tavsiye edersiniz.


Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, tavsiye verebilmem için sizi daha iyi tanıyor olmama gerekir. Neler sizi karamsarlığa sürükler ne olur da ruh haliniz değişir bunlarla ilgili daha çok bilgi gerekebilir. Onun dışında şu an sadece bu anlattıklarınıza bakarak bir şey söylemek ezbere ve sağlıksız olur. Hayatınızı çok etkiliyorsa bir uzmanla çalışmak da faydalı olabilir. Sevgiler, kolaylıklar..

1 gün bana yetmiyor kardeşlerime vakit ayırsam aileme ayıramıyormusum gibi hissediyorum sevgilim buluşmak istiyor onunla buluşunca aileme ihanet ettigimi düşünüyorum onlarda vakit ayırcam diye kendimden vazgeçiyorum sürekli ya birine Allah korusun bisey olursa vicdan azabı çekerim diye kendimden çok fazla ödün veriyorum napmam lazım geceleri bile geç uyuyup erken uyanmak istiyorum uykumda aniden uyanıp onlara bakıyorum


Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, kaygılarınızın yüksek olduğunu ve çok fazla suçluluk hissettiğinizi ve sınırlar çizmekte zorlandığınızı anlıyorum yazdıklarınızdan. Ancak hayatınıza bu kadar hakim olmuş iki duyguyla tek başınıza başa çıkmanız zor. Bu duygularınızı düzenlemek , sınırlarınızı belirleyerek odak noktanıza kendinizi almak için bir uzmanla çalışmanız daha etkili sonuçlar sağlar.

Merhabalar abla sürekli aklımda intihar düşünce si oluyor bi kaç defa denedim bu düşünce den nasıl kurtula bilirim


Uzmanın Yanıtı

Merhabalar hemen bir uzmanla çalışmaya başlamanız gerekiyor. Bu sorun kesinlikle kendi kendinize halledebileceğiniz bir sorun değil. Çözebilecek olsanız şimdiye kadar çözebilirdiniz zaten. Vakit kaybetmeyin lütfen.

Oğlum 2 yaş 7 aylık diğer çocuklarla karşılaştığında onlarla oyun oynarken her şeyi kıskanıyor benim diye ağlıyor sizle görüşmemiz faydalı olur mu


Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, şu an bu kadar küçük yaş grubuyla çalışmıyorum buradan. Çocuklarla çalışan başka bir meslektaşımla çalışabilirsiniz. Elbette faydası olur. Sevgiler..

Siz kimsiniz bana kendinizi tanıtırmısınız???


Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, siteye yüklemiş olduğum videoda da bilgilerim kısmında da özgeçmişim bulunmakta. Sevgiler..

Merhaba ben yeni nişan attım ama etkisinden kurtulamıyorum şunda evli ama numaram halen daha kayıtlı bende olan eşyalarını saklıyor evliliğini bana nisbet olarak yaşıyor karşılaşınca gözümün içine bakıyor sizce ne yapmaya çalışıyor yada ne yapmalıyım


Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, karşınızdaki insanı da sizi de ben tanımıyorum ve bahsettiğiniz kişinin ne yaptığını ona sormadan bilemem maalesef ki. Sizin için ani gelişen bir durumsa henüz kabullenememiş olmanız anlaşılabilir, zamana ihtiyacınız olabilir. Kendinize o zamanı verin. Ne yapmalısınız sorusuna gelirsek; siz ne yapmak ve neden yapmak istiyorsunuz?

Hocam iyi akşamlar bana 1 buçuk ay önce anksiyete tanısı kondu ilaç tadevisi alıyorum. Kulağımda 10 gün önce çınlama başladı ve bugün de uguldama KBB doktoruna gittim her hangi bir şeyim olmadığını anksiyeteden olduğunu söyledi. Anksiyete kulakta çınlama uguldama yaparmi?


Uzmanın Yanıtı

Merhabalar evet yapabilir..

Merhaba, emziren bir anneyim. 3 aylık bebeğim. Gece 2 3 kere uyanıyor. Onu uyutuyorum ancak daha sonra ben uykuya uzun süre dalamıyorum. Ben uykuya dalana kadar bebeğim tekrar uyanıyor. Bebeğimle aynı odada olduğumuz için bir şeyler dinleyerek yatmam mümkün değil. Her uyandığımızda papatya çayı vs de içemem. Bir de bebeğimin çıkardığı her sese uyandığım için uykum çok sık bölünüyor. Tavsiye edebileceğiniz bir şey var mı?


Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, uyuyamamnızın sebebini anlamak önemli. Organik bir sebebi mi var yoksa kaygıdan endişeden mi uyuyamıyıorsunuz? Bunlar farklı şeyler. Kaygı ve endişe gibi hisler varsa içinde bir uzmanla çalışmanız iyi olabilir rahatlayabilmek için çocuğunuz yeni dünyaya gelmiş bununla ilgili de olabilir mi?

Ilknur hanım 4 yaşında bir kızım var . Kizim için memlekete gelmek zorunda kaldığımda eşimin beni aldattığını öğrendim vede 6 aylık hamileydim oğluma yani beni hamileyken aldatmış. Aldattığını da kız bana yazınca öğrendim. Ama eşi her defasında i kar etti o bana musallat oldu felan diye konuştu en son telefonunda farklı açtığı ınstagram hesabı buldum ve doğruyu söyledi ama senin düşündüğün gibi bisey olmadı seni seviyorum çocukların hatrına affet dedi bende affettim ama geçmişten çıkamıyorum ona her dokunduğunda sarıldığımda yaptıkları aklıma geliyor resmen geçmişte yaşıyorum bu psikolojiden çıkamıyorum ne zaman kavga etsek ister istemez konu yaptıklarına geliyor nasıl bir yol izlemeliyim


Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, güveninizin kırılmasıyla ilgili bir durum olduğu için en baştan güven oluşturmanız gerekli ilişki için. Siz buna hazır mısınız ya da affetmek istiyor musunuz gerçekten? Öncelikle aldatılmaya dair duygu ve düşüncelerinizi eşinizle paylaşmanız, aklınızdaki tüm soruların cevaplarını almanız önemli. Sonrasındaysa ilişkideki güven ortamını yeniden inşa etmek için eşinizin de çabalaması, hatta kendini affettirmesi için çabalaması gerekecek. Sizin de buna hazır olmanız ve bir ekip gibi hareket etmeniz önemli. Eşinizin daha önce sizi şüpheye düşüren şeyleri tekrar yapmaması , bahsettiğiniz instagram hesabını kullanmaması, verdiği sözleri tutması ve bunları siz tekrar güvende hissedene kadar devam ettirmesi iyi olabilir. Neden başka bir instagram hesabına ihtiyaç duyduğunu, neyi neden yaptığını merak etmeniz doğal. Bu soruların cevaplarını almanız önemli. Size kısa vadede iyi hissettirmeyebilir ancak üzerini örtmek ilişki için daha büyük sorunlara yol açacaktır. Karmaşık bir konu olduğu için zorlandığınız yerde bir uzmandan destek almanız da faydalı olabilir. Sevgiler, saygılar..

ayağıma ayak değince huylanıyorum nasıl kurtulabilirim


Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, hepimizin rahatsız olduğu ürperdiği şeyler var. Huylandıktan sonra ne yaptığınız önemli. Bu huylanma sizin hayatınızı ne kadar etkiliyor? Eğer çok rahatsız oluyorsanız zaten kendi kendinize halledebileceğiniz bir sorun değildir. Bir uzmana başvurmanız gerekir.

İyi günler uzun zamandır depresyon tedavisi görüyorum ve sürekli uykusuzluk sorunum vardı ve depresyon tedavisini bitirdiğim halde uyku ilacı almadan gözüme uyku girmiyor ve sürekli uykusuzluk çekiyorum ne yapmam gerekiyor bu durumda


Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, tedavinizle ilgili de bir durum olabileceğinden öncelikle doktorunuza danışmanız daha sağlıklı olacaktır. Uyku hapları da doktor kontrolünde kullanılmalıdır. İlla psikolojik bir sebebi olmayabilir bazı organik sebeplerden de uyku sorunu yaşanabiliyor. Öncelikle bunun olup olmadığını öğrenmiş olursunuz. Yüksek kaygı da uykusuzluğa sebep olur. Eğer organik bir sebebi yoksa kaygınız için de çalışabilirsiniz.. sevgiler, kolaylıklar..

Ben babamdan hem fiziksel hem piskolejik şiddet görüyorum ve ne yapcagimi hiç bilmiyorum annem var hasta ondan dolayı babamı şikayet edemiyorum ve evden kacamiyorum


Uzmanın Yanıtı

Meryem Hanım merhabalar, öncelikle yaşadığınız bu deneyim için çok üzgün olduğumu belirtmek isterim. Sizin yerinizde kim olsa zorlanırdı. Hiç kimse ne yapmış olursa olsun şiddeti hak etmez. Ancak işler bu haldeyken maruziyetiniz sürekli bir haldeyken alabiliyorsanız destek almanız süreci daha kolaylaştıracaktır. Bu olayların üzerinizdeki etkisine dair detaylı çalışmak daha faydalı olacaktır..

Iyi günler hocam. Meslek seçimi hakkında zorlanıyorum. Sayısal öğrencisiyim tıp istiyorum. Ama uzun süredir yazarlık yaptığım için aklım bazen eşit ağırlığa kayıyor. Yani tıp okursam yazarlık yapmamaktan korkuyorum. Bir de çok ders çalışan biriyim. Psikiyatrik tedavi görüyorum zaten. Masaya geçme ders çalışma isteği hiçbir zaman gelmiyor. Sürekli yenilik yapma isteği geliyor. Asla motive olamıyorum.


Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, meslek seçimiyle ilgili biraz destek ve cesaretlendirilmeye ihtiyaç duyuyorsunuz anladığım kadarıyla. Zor da bir seçim kararsız kalmakta haklısınız. Aklınızdaki her iki mesleğin tüm artı ve eksilerini bir kâğıda yazıp gözünüzün önünde olacak şekilde bir süre değerlendirebilirsiniz. Öte yandan meslek seçimiyle alakalı içinizden gelen bir motivasyonunuz olması da güzel. Masaya oturup çalışma isteği çoğu zaman masaya oturduktan sonra gelir. Ancak masaya oturunca da çalışamıyor veya odaklanamıyorsanız o zaman bunun başka sebeplerini anlamak için bir uzmanla çalışabilirsiniz. Tedavi gördüğünüz durumla da ilgili olabilir. Sevgiler, kolaylıklar..

bakugou katsuki diye bir anime karakterine bağımlıyım ilk başta sorun etmedim ama durduk yere sanki yanımda gibi konuşmaya başlıyorum


Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, yaşadığınız sorun sizin gündelik hayatınızı (aile, iş, ilişkiler gibi) etkileyecek boyuta gelmişse bir uzmandan destek almanız daha sağlıklı olur..

logo

*****


Teşekkürler.

logo

*****


İlk seansımızı gerçekleştirdik. Yakınen ilgili ve gerekli desteği alabileceğimi düşündüğüm birisi. Teşekkürler

logo

*****


Gercekten cok memnun kaldim adim adim sakin bir sekilde ilerliyor seanslarima devam edecegim

logo

*****


tum ılıskılerımı gozden gecırdıgım ve zorlu bır donemde tanıstık ılknur hocamla uzun bır yolculuktu bugun son randevumuzu gerceklestırdık bırsuru yuzlesmeyle bambaska ama asıl onemlı olan daha huzurlu ve ıyı hısseden bırı halıne geldım hocam cok tesekkur ederım ıyıkı varsınız ıyıkı yollarımız kesıstı 

logo

*****


Dogum yaptıktan sonra dunyam resmen tepetaklak olmustu ilknur hocam bana cok ıyı geldi tesekkur ederim kendısıne gercekten harıka bır ınsan 

logo

*****


ikinci seansı iple çekiyorum hocam ne iyi geldiniz bana birinin sizi dinlemesi meğer ne guzel bir hismiş

logo

*****


İlknur hanımla gerceklestirdigimiz her seans sonrasi yeniden dogmus gibi hissediyorum, guleryuzu ve destekleri icin tesekkur ederim <3

logo

*****


görüşmelerimiz rahatlatıcı geçiyo derin nefes almanın ne demek olduğunu yeniden öğreniyorum çok teşekkür ederim hocama 

logo

*****


Kendimi sürekli sinirli gergin hissediyodum tüm hayatıma yansıyodu yakınlarımı sevdiklerimi kırıyodum kendimi gerçekten kötü hissettiğim dönemde İlknur hanımla tanıştım iyi ki var 

logo

*****


Sadece sesiyle bile rahatlatan sizi can kulağıyla dinleyen biri çok tesekkürler.

logo

*****


İlknur hanım çok şeker birisi, yorumlar yapan soran düşünmenizi sağlayan bir uzman. Ben memnunum tavsiye ederim :)

logo

*****


Tesekkurler

logo

*****


İkinci seansimiz çok ilgili ve çok duyarlı bende umut duygusunu uyandırıyor insallah birlikte bir çok problemin üstesinden gelicez

logo

*****


İlknur Hanım sorduğu sorularla çok güzel yönlendirme yapıyor. Çok memnun kaldım.

logo

*****


İlknur hanımla güzel bir iletişim kurduk ve güzel bir tanışma seansı geçirdik. Bir ilk seans için oldukça verimliydi.

logo

*****


Ilgisi icin çok tesekkur ediyorum

logo

*****


Çok samimi ve sıcak , çok kaliteli bir dinleyici çok güvende ve anda hissettiğim bir seans oldu seansa ayırdığınız zamana pişman olmayacaksınız …

KidologLogo

Teknik Destek
(10:00-23:59)

+90(850) 840 11 39

App Store

Google Play

Spotify

karekod

* Kidolog E-Bülten Üyeliği ile Bizden Haberdar Olun

© 2023 kidolog.com /Tüm hakları saklıdır.