WhatsApp
Hilal Ulaş

Hilal Ulaş

Emzirme Danışmanı

Hemen Görüşme İçin Meşgul

Seans Süresi 50 Dk
Seans Ücreti 189.00 TL

Yapılan Seans 121
Danışan Sayısı 37
Online Seans Al Uzmana Ücretsiz Soru Sor

Marmara Üniversitesi Ebelik Bölümü 2021 mezunuyum. Aynı zamanda Temas Derneği emzirme danışmanıyım. Aldığım diğer eğitim ve sertifikaları profilimden görebilirsiniz :) Beni instagramdan takip edebilirsiniz :) https://www.instagram.com/ebehilalulas/
icon Eğitim
 • Türk Ebeler Derneği Anne Sütü ve Emzirme Eğitimi
 • 1. Uluslararası Anadolu Ebeler Derneği Kongresi
 • 3. Uluslararası 4.Ulusal İstanbul Ebelik Günleri
 • Adli Ebelik Seminer ve Workshop
 • Anadolu Ebeler Derneği 1. Uluslararası Ebeler Derneği Kongresi
 • Anadolu Ebeler Derneği Online Bebek Bakım ve Emzirme Kursu
 • Anadolu Ebeler Derneği Online Emzirme Sempozyumu
 • Anadolu Ebeler Derneği Online Emzirme Sempozyumu Online Omuz Distosisini Önleme ve Yönetimi Kursu
 • Bahçeşehir Tıp Öğrencileri Birliği Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Semineri
 • Bahçeşehir Tıp Öğrencileri Birliği Mucizevi Besin Anne Sütü Semineri
 • Hülya Kayhan ile Aromaterapi Konferansı
 • Temas Derneği Gezegen Sağlığı ve Emzirme Haftası Sempozyumu
icon Sertifikalar
 • Epizyotomi Becerileri Geliştirme Kursu
 • Haliç Üniversitesi Doğuma Hazırlık Sürecinde Gebelik Egzersizleri Kursu
 • Temas Derneği Emzirme Danışmanlığı

Emzirme Zorluğu
Bebeğin Emmeyi Reddetmesi/Bebeğin Memeyi Reddetmesi
Ağrılı Emzirme
Meme Ucu Yaraları
Sütün Az/Normalden Fazla Gelmesi
Memede Aşırı Dolgunluk
Sütün Sağılması ve Saklanma İhtiyacı
Birden Fazla Bebek Emzirilmesi

icon

2 aylik bebegim var beni emmiyor agliyor mememi almiyor kendini geri cekiyir sagip veriyirum onu iciyor ama

Uzmanın Yanıtı

MERHABA MEME REDDİ DURUMUNUN DETAYLI BİR ŞEKİLDE DEĞERLENDİRİLMESİ VE HANGİ SEBEPLE YAŞANDIĞI BELİRLENMELİDİR. ÜCRETSİZ ÖN GÖRÜŞME TALEP EDEBİLİR VE RANDEVU OLUŞTURABİLİRSİNİZ.

icon

Merhaba benim bebeğim 2,5 aylık 3. Cü ayını dolduracak başta güzel meme emiyordu yine ara ara reddediyordu o zamanda biberondan veriyordum sadece sütümü veriyordum sağıp ama 2 hafta öncesine kadar bi aşı oldu ondan sonra huysuzlanıp memeyi reddetmeye başladı 2 haftadır biberonla yediriyorum oğlum çekmediği için azalmaya başladı sütüm bende sitres yaptım ama hep çok çabaladım denemediği yöntem pozisyon kalmadı doğduğundan beri çabalıyorum emsin diye ara ara bırakıyordu reddediyordu ama bi şekilde sabırla yapıyordum artık çok yoruldum ve sizin gibi danışmandan yardım almak istiyorum hiç bir şekilde memeyi istemiyor kucağıma alıp yatırdığımda anlıyor ağlamaya başlıyor ayakta emdi bi süre onu da bıraktı biberona alıştı ucum küçük geliyor biberona alıştı diye yeter ki emsin diye meme ucları var onu kullandım 1 2 gün onu da yaptı bıraktı onu da almıyor şimdi okumadığım yazı denemesinin şey kalmadı ve süre zarfında hep kendim çabaladım ve bi yardım eden olmadı bu süreç beni çok yordu artık çözüm bulamıyorum ve oğlum gerçekten emsin istiyorum çok güzel bi his diyorlar ama ben bunu hep sıkıntılı yaşadım tadını çıkaramadım hiç bir zaman sizden tek isteğim oğlumun tekrar memeye geri dönüp bidaha hiç bırakmaması lütfen bana yardımcı olun tek ümidim sizsiniz

Uzmanın Yanıtı

Merhaba Kübra hanım bebekler bazen büyüme ataklarında memeden uzaklaşabilir. Bu süreçte biberonun kullanılması da meme reddini arttıran nedenlerden biridir. Henüz bebeğiniz küçük olduğu için memeye dönme ihtimali var :)

icon

Merhaba,çocuğum 2 buçuk yaşına geldi, bu yaşına kadar anne sütü ve ek gıdayla beslendi, ama şimdi hem gebe olduğum için 6 haftalık hemde artık nemeyi bırakma yaşı geldiği in memeyi kestim. Gece gündüz hiç vermiyorum meme, bu 3. Gecesi memesiz, gündüzleri değilde geceleri çok huzursuz ağlıyor inliyor uykuya dalarken, bu durum bu süreç nasıl atlatılacak, anne meme diye soruyor gündüzleri izah ediyorum beni anlıyor daha ısrar edip istemiyor memeyi, ama gece olunca uykusundan uyanıp ağlıyor, dayanamıyorum ağlamasına, sütümün zehirleyeceğini söyledi doktor kesmem gerektiğini söyledi. Ama ikimiz içinde çok kötü bir durum duygusal anlamda????????

Uzmanın Yanıtı

Merhaba öncelikle hamileyken emzirmek çocuğunuzu asla zehirlemez. Sadece memeyi bırakma yaşı geldiği için bırakabilirsiniz. Memeyi bırakma duygusla bir süreç anne ve çocuk zorlanır tabi ki. Önemli olan istikrarlı olmak ve çocuğunuzu duygusal olarak desteklemek. Zorlandığı anlarda kucaklamak. Bu süreç uzun sürmeyecektir emin olun kısa süre içinde alışacaktır :)

icon

Hocam Çocuğum yemek yemekten sürekli kaçıyor.herseyi reddediyor.butun yemeklerden korkuyor sanki.agzini asla açmıyor.buyuden zayıflamaya başladı.9.5 kilo en alt sınır dedi.ne yapacağımı bilmiyorum.lutfen yardım edin.

Uzmanın Yanıtı

Merhaba öncelikle çocuğunuz kaç yaşında bunu öğrenmeliyim. 2 yaşına kadar anne sütü ağırlıklı olarak beslemelisiniz yani diğer yiyecekler hala tadım aşamasında. Yemek yemesi için zorlamayın lütfen. Zorla ağzına sokulan yiyecekler durumu daha çok zorlaştırabilir. Sizi yemek yerken görmesini sağlayın. Yemek yerken bir şey izletmeyin mümkünse. Sizinle beraber yemek yemese bile sofrada yanınızda otursun. Kendi ellerini kullanarak yemek yesin kendi istediği kadar :)

icon

Bebeğim doğduğun veri biberon ile mama destekli emzirdim 3 aylıkken covid geçirdik iştahsızlık yaşadı günde 2 kere verdiğim mamayı her öğün vermeye başladı şuan sadece sabah uykulu iken 1 öğün emiyor başka zaman asla emmek istemiyor günde 3 kez sagiyorum çok çok azaldı sütüm geri dönüş olur mu memeye yoksa tamamen bırakmalı miyim

Uzmanın Yanıtı

Merhaba, bebeğinizin şuan kaç aylık olduğu da önemli bir konu. Memeye kesin geri dönüş olur diyemeyiz ama her zaman yapabileceğimiz uygulamalar var. Fakat anne sütünü 2 yıl alması gerekiyor bebeğinizin. Mümkün olan her yol denendikten sonraki duruma göre bir yol izlenmeli. Mama kullanımı arttıkça emzirme ve anne sütünde azalma olmuş maalesef

icon

Merhaba Hilal hanım. 3 günlük bebeğim ile ilgili yardım arıyorum. Bebeğim memeye yanaşmıyor, ağzını meme görünce açmıyor. Çeşit çeşit pozisyonları denedim, hiç birinde tutmuyor memeyi. Meme istediği işaretleri gösteriyor, arıyor, ama ağzı kapali kalıyor. Sadece elimle sağdığım sütü küçük kaşıkla ağzına verip besleyebiliyorum. Bu konuda siz yardımcı olabilir misiniz yoksa beni yönlendirebilir misiniz? Gazipaşa/Antalya'da yaşıyoruz.

Uzmanın Yanıtı

Merhaba, biberon kullanmadan kaşıkla beslemeye devam edin lütfen. Bu durumda yüz yüze danışmanlık daha etkili olacaktır. Size en yakın devlet hastanesinde emzirme polikliniğinden destek alabilirsiniz :)

icon

Merhaba hocam sanki içime hava gitmiyor ve ben 1 yıldır dışarı çıkıyor çıkamıyorum

Uzmanın Yanıtı

Merhaba, sorunuzu bir psikolojik danışmana yönlendirmenizi öneririm. Benim alanım değil maalesef

icon

Merhaba bebeğim 1 aylık. Doğduğunda sarılık olduğu için biberonla mama verdik aslında ilk başlarda beni çok güzel emiyordu fakat sonralarda çerez niyetine emmeye başladı karnı çok açken sinirleniyor memeyi hiç almıyor ama az acıktığında memeyi alıyor 5,10 dk emip bırakıyor. Doğduğunda çenesi daha güçlüydü biberondan sonra güçsüzleşip memeyi istemediğini düşünüyorum. Sütüm de var aslında beni daha çok emmesi veya mamayı bırakmak için ne yapabilirim ?

Uzmanın Yanıtı

Merhaba Esra hanım bebeğiniz henüz 1 aylıkken ve hala az da olsa memeyi alıyorken mutlaka danışmanlık almanızı öneriyorum. Çünkü bebek büyüdükçe memeye dönme olasılığı azalıyor. Sizin de söylediğiniz gibi burada temel neden biberon kullanımı. Alternatif yöntemler ve destekleyici çözümler ile süreci geçiriyoruz :)

icon

Süreç nasıl işliyor acaba ödeme nasıl oluyor mesela Bu arada Kendim hafif zihinsel engelli bireyim Çok fazla ihtiyacım var desteğe

Uzmanın Yanıtı

merhaba site üzerinden randevu alırken ödeme yapılıyor. Size uygun olan zaman dilimi için randevu oluşturabilirsiniz :) 1 seans 45 dk sürüyor ve duruma göre seansların sıklığını belirliyoruz.

icon

Merhaba. Bebeğim doğduğundan beri anne sütü+mama ile besleniyor. Boyu 72 kilosu 9.300 erkek. Doğduğundan beri memeyle yatıp kalkıyor yani ağzı boş dursun istemiyor hep emmek istiyor ama sütüm yetersiz olduğu için aralarda mama takviyesi yapıyorum. Memede uyumayı çok seviyor tokta olsa meme emerek uyuyor yarım saat emiyor en az. Emzik almadı hiç bende yavaştan kesmek istiyorum çünkü meme bağımlısı ve dışarı çıktığımızda fazla duramıyoruz 1 saat geçmeden meme istemeye başlıyor. Nasıl bıraktırabilirim süreç zor geçer mi böyle bir bebek olduğu için yoksa hala emzirmeye devam mı etmeliyim ?

Uzmanın Yanıtı

Merhaba, tabi ki her zaman emzirmeye devam etmelisiniz. Yerinizde olmak isteyen birçok anne olduğuna eminim. Lütfen bebeğinize emzik vermeyin. Sütü arttırmak istediği için memede kalmak istiyor olabilir. Bebeğinizin çiş-kaka sayıları iyiyse, kilo alımı normalse gereksiz mama kullanmayın lütfen. Zamanla memeye olan düşkünlüğü azalacaktır biraz sabır gerektiriyor bu süreç. Bebeğin emmesi, anne sütü alması kadar güzel bir şey yok :)

icon

28 günlük bebeğim var. Doğduğundan beri silikon uçla emiyordu. Pazartesi bıraktık bugüne kadar sorunsuz memeden emiyordu. Ama bugün birden huzursuz telaşlı emmeye başladı, silikonla verince sakinledi. Silikonla emmek istediği için mi yaptı acaba başka sıkıntısı mı vardı anlamadım. Şimdi de silikonsuz vermeye korkuyorum yine öyle huzursuzlanacak diye. Bu silikon uç belasından nasıl kurtulucam. Bir de Silikon uç emzik gibi damak yapısını bozar mı

Uzmanın Yanıtı

Merhaba Gökçe hanım, bebek huzursuz olduğunda ilk olarak silikon uca başvurmak doğru bir yöntem olmayabilir. Panik halinde yapılan şeyler maalesef dönüşü zor yollara sokabiliyor bizleri. Silikon ucu zamanla silikon ucu keserek bırakabilirsiniz. Emzik uzun süreler kullanıldığında damak yapısını bozabiliyor silikon ucun kullanım süresi önemli :)

icon

Merhaba 3aylık oğlum var ve meme reddi yaşıyorum doğduğundan beri mama ve anne sütü alıyor mamayı bıraktırmak istiyorum hem mamayı bıraktırıp hem reddi alabilirmiyiz sütüm var sıkınca fışkırıyo

Uzmanın Yanıtı

merhaba tabi ki bu dönemde memeye geri dönüş sağlanabilir. Bebek memeden almasa bile anne sütü mutlaka sağılıp bebeğe verilmelidir. Mama azaltılarak bırakılır :)

icon

Bebeğimi 1aydır zorla emziriyorum ama son iki gündür göğsümü tamamen almıyor ne yapabilirim.

Uzmanın Yanıtı

Merhaba, öncelikle son 2 günde nasıl değişiklikler oldu bunlara bakmalıyız ve bebeğin emmesini gözlemlemeliyim. Şuan için yapabileceğin ilk şey bol bol ten tene temas yapmaktır :)

icon

Merhaba sezeryan olduğum için hastane sürecinde mama vermek durumunda kaldık kaşık mama kullandık bebeğim ağzına hazır gelmesine alıştı sütüm geliyor ama mememden ağzına süt gelirse yalıyo gelmezse 1 2 emip duruyor ne yapmalıyım

Uzmanın Yanıtı

Merhaba ilk olarak süt arttırma teknikleri üzerine çalışıp bebeğin memede kalmasını sağlamalıyız. Sonrasında da bebek memeden emdiği için süt doğal olarak artacaktır :)

icon

Merhabalar bnm oğlum 20 günlük doğduğu zaman göğsümün ucu yok diye ve sarılık tehlikesi var diye hastanede hemşireler biberon verdiler sonrasında oğlum ona alıştı ve hiç emziremedim tamamen reddedigor memeyi ağlama krizleri geçiriyor ne yapabilirim nasıl emzirmeye başlayabilirim

Uzmanın Yanıtı

Merhaba yapılacak ilk şey biberonu bırakmak olmalıdır. Bununla beraber ten tene temas ve memeden almayı desteklediğimiz yöntemler ile memeye geri dönüş için çalışmalıyız :)

icon

Merhaba bebeğim son 1 aydır beni emmiyor bu yüzden sütüm gelmiyor ve mama vermek zorunda kaldım acil desteğe ihtiyacım var

Uzmanın Yanıtı

Merhaba, son 1 ay içinde ne olduğunu bulmalı ve buna göre bir yol izlemeliyiz. Bu süreçte de memeye geri dönene kadar süt sağma üzerine çalışmalıyız :)

icon

Sezeryan dogum yaptım 3 gün önce bebeğim tutamıyor memegi bugün sütüm geldi ama ağlıyor tutmuyor

Uzmanın Yanıtı

Merhaba, pozisyon ve memeye yerleştirme üzerine çalışmalıyız geç olmadan. Bunun için emzirmeyi gözlemlemem gerekir :)

icon

e*****

Meme ucum çıkık olmadığı iiçin bebeğim memeyi tam kavrayamıyordu. Hocamın verdiği tavsiyeler sayesinde bebeğimi daha rahat emziriyorum. teşekkürler hocam

icon

A*****

Meme ucunda kuruluk çatlak problemi için hocamdan seans aldım. bebeğime zarar vermeyecek doğal yollardan tedavi sürecinde bana çok yardımcı oldu. teşekkürler hocam 

icon

m*****

Hocama ikiz bebeklerimi emzirme konusunu danıştım. ilk emzirme dönemimde bebeklerimden biri doyuyor diğeri doymuyor gibi geliyordu hocamın taktikleri sayesinde ikisinin de doyduğundan eminim artık 

Uzmanın Yazıları