Hatice Zeynep Akpınar, Çorum'da doğmuştur ve üniversiteye kadar olan eğitimini burada tamamlamıştır. Sakarya Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik lisans bölümünden mezun olmuştur. Lisans eğitimi sırasında süpervizyon eşiliğinde danışanlar görmüş, alanıyla ilgili çok sayıda söyleşi, seminer ve konferanslara katılmıştır. Lisans eğitimini tamamladıktan sonra Aile Danışmanlığı, Cinsel Terapi ve Çocuk Merkezli Oyun Terapisi uygulayıcı eğitimlerini almıştır. Şu anda bireysel danışma ve aldığı eğitimler doğrultusunda aile danışmanlığı, okul çoğundaki çocuklara yönelik mesleki rehberlik ve kariyer danışmanlığı, küçük yaş çocuklarda görülen uyum sorunları danışmanlık verdiği alanlar arasında yer almaktadır.
icon Eğitim
  • Sakarya Üniversitesi-Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Lisans
icon Sertifikalar
  • Afet Psikolojik Destek Programı-Biruni Üniversitesi
  • Aile Danışmanlığı-Biruni Üniversitesi
  • Cinsel Terapi-CİSED
  • Çocuk Merkezli Oyun Terapisi-Gedik Üniversitesi
Evlilik ve Aile Danışmanlığı
Depresyon
Öfke Kontrolü
Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi
Kaygı Bozuklukları
Panik Atak
Cinsellik
Çift Terapisi
Oyun Terapisi
Boşanma Danışmanlığı
Mutlu İlişkiler
Romantik İlişkiler
Evlilik Öncesi Danışmanlık
İlişki Danışmanlığı
Eğitim Danışmanlığı
Stres ve Kaygı Bozuklukları
Anksiyete Bozukluğu
Baş Etme Becerileri
Stres ile Başa Çıkma
Öfke Kontrolü
Depresyon
İkili İlişkiler
Anne Baba Tutumları
Çözüm Odaklı Terapi
Cinsel Terapi
Cinsel Yönelimler
Okula Uyum
Sınav Kaygısı
Sosyal Fobi
Özgüven Sorunu
icon

Merhabalar. Kızım var 1.bucuj yaşında henüz konuşmuyor daha önce anne baba dede diyordu az da olsa şimdi o kelimeleri kullanmıyor. Herşeyi anlıyor istediği şeyleri hareketleriyle anlatmaya çalışıyor istediği şeyi beni götürerek istiyor. Kendi icince oyun oynarken farklı sesler çıkarıyor ama henüz tek heceli cumleler kullanmıyor. Endiselenmelimiym veya ne yapa bilirim konuşması için.

Uzmanın Yanıtı

1.5 yaşındaki çocukların dil gelişimi oldukça hızlıdır ve çocukların dil gelişimi arasında belirgin farklılıklar olabilir. Bu nedenle, henüz tek heceli cümleler kullanmaması normal olabilir. Kızınızın anlama yeteneğinin iyi olması olumlu bir işaret olsa da, konuşma yeteneğinin geliştirilmesi için evde bazı basit yöntemler uygulayabilirsiniz. Örneğin şarkı söylemek, kitap okumak kızınızın dil gelişimine katkı sağlayabilir. Yapabileceğiniz en önemli şey kızınızın kendini ifade etmesine izin vermek ve onunla konuşmaya devam etmek olacaktır. Neler yapabileceğiniz konusunda daha detaylı görüşmek için panelimden randevu oluşturabilirsiniz. İyi günler dilerim