WhatsApp

icon Eğitim
 • Istanbul Arel Üniversitesi
 • Marmara Üniversitesi Pedagojik Formasyon Eğitimi
icon Sertifikalar
 • Agte Gelişim Envanteri
 • Cocuk resimlerinin psiko-pedogojik incelenmesi
 • Denver II Gelişimsel Tarama Testi
 • Dikkat Testleri (D2, Frankurter, Burdon)
 • Filial Oyun terapisi
 • Frostig Görsel Algı Testi
 • Gesell Gelişim Testi
 • Metropolitan Gelişim Testi
 • Projektif Testler( C.A.T, Luisa Düss Psikanalitik öykü testi)

Uyku Eğitimi
Tuvalet Eğitimi
Uyku Eğitimi
Aylık Gelişim Takibi
Sağlam Bebek Takibi
Gelişimsel Oyun Önerileri
Memeden Kesme
Aile Danışmanlığı
İki Yaş Sendromu
Pozitif Ebeveynlik
Korku ve Kaygılar
Kardeş Kıskançlığı ve Kardeşe Hazırlama
Duygusal Gelişim Gerilikleri
Aile İçi İletişim Sorunları
Çocuk ve Ergen Psikolojisi
Ergenlik Dönemi İletişim Sorunları
Gelişim Bozuklukları
Öfke Nöbetleri
Konuşmada Gecikme
Kekeleme, Artikülasyon Problemleri
Memeden Kesme
Altını Islatma Problemi, Kaka Kaçırma
Davranış Bozuklukları
Sınav Kaygısı
Yeme-Yedirme Sorunları
Okula Başlama İle İlgili Gelişimsel Değerlendirme ve Danışmanlık
Sınır Koyma-Kural Koyma
Anne-Baba Ayrılığı
Dudak Emme,Parmak Yeme, Parmak Emme, Tırnak Yeme
Bağlanma Sorunları ve Güvenli Bağlanma
Etkileşimli Kitap Okuma
Okula Hazırlık-Uyum-Oryantasyon
Doğa Pedagojisi- Doğa Etkinlikleri
Ebeveyn Katılımlı Oyun Planlama
Gelişim Alanlarını Destekleyici Oyun Önerileri
Etkili Medya - Teknoloji Kullanımı

icon
Bebek

Hocam merhaba bebeğim 15 aylık fakat geceleri hala çok kez uyanıyor bazen emip geri uyuyor bazen tekrar uykuya dönene kadar çok uğraşıyorum, bağlanma problemi yok dendi. Kaygısal olduğunu da düşünmüyorum uyumadan önce bütün ihtiyaçlarını karşılayıp öyle uyutuyorum ama sabaha karşı deliksiz uyku hayal 2-3 kez kalksa ona da şükür diyeceğim. Sizce ne yapabilirim?

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar Hazal Hanım, Bebeğinizde gece sık uyanmaların fizyolojik bir nedeni olup olmadığını bilmekte fayda var. Bu nedenle önce bir hekim kontrölü öneriyorum. Gece uyanmaların nedeni fizyolojik değilse, aile dinamiklerinizi,yaşam öykünüzü bilmek yol gösterici olacaktır. Önce sorunun kaynağını tespit etmeli ve sonrasında bebeğinize güvenli ve bağımsızca uyku alışkanlığı kazandırmak için sizinle iş birliği içerisinde bir çalışma yürütmek gerekmektedir. Randevu oluşturarak sürece başlayabilirsiniz. Sevgiler.

icon
Bebek

Merhaba 4 yaşında bir kız çocuğum var. Evde ve okulda oldukça farklı. 1 aydır kreşe gitme sürecinde direniyor. Sürekli ağlıyor, kreşte yemek yemek istemiyor ve kusuyor. İçeri girdiğinde durum tam tersi oluyor. Evde de bu hırçınlık devam ediyor. Nasıl çözebiliriz nasıl bir yol izleyebiliriz?

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar İlkay Hanım. Okula başlama sürecinde çocuklarda uyum konusunda zorlanma beklediğimiz bir duygu durumudur. Çocuklar farklı ortama girmekte direnç gösterebilmektedirler. Son dönemde yaşadığımız pandeminin etkisi ile çocuklarda okula uyum sürecindeki zorlanmaların arttığını ve yoğunluk gösterdiğini gözlemlemekteyiz. Çocuğunuzun okula uyum sürecindeki oryantasyon planlaması nasıl gerçekleşti? Aile dinamikleriniz bu süreçte nasıldı? gibi sorularla, öncelikle bu süreci detayları ile konuşmak gerekmektedir. Yaşam öykünüzü bilmek yol gösterici olacaktır. Çocuğunuzun gelişimsel sürecini değerlendirmek ve zorlandığı problemin kaynağını tespit etmek gerekmektedir. Bu nedenle iş birliği içerisinde bir çalışma yapmak gerekmektedir. Dilerseniz randevu oluşturarak iletişime geçebilirsiniz. Sevgiler.

icon
Bebek

2.sınıfa başlayan oğlum Ayaz Efe derslere karşı çok ilgisiz dersleri gereksiz görüyor. konuşmayı çok seven dilli bi çocuk olmasına rağmen ders de hiç konuşmayan dinlemeyen ilgisiz bi çocuk öğretmenleri hayal aleminde gezdiğini söylüyor. Bu konuda nasıl bir yardım alabiliriz?

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, Öncelikle derse karşı ilgisizlik tanımının altında fizyolojik nedenler yatıyor mu, bilmek gerekir. Öncellikle bir hekim kontrolü öneriyorum. Fizyolojik bir problem durumu söz konusu değilse, çocukta psiko-sosyal gelişim, duygusal ve bilişsel gelişimi değerlendirmek gerekecektir. Çocuk sosyal yaşamında iletişim kurabiliyor fakat derslerde bunu gerçekleştirmiyorsa, okula karşı olumsuz bir duygu durumu geliştirmiş olabilir. Dikkat süresinin yaşı ve gelişimsel süreci ile ilgili uyumu konusunda da bir Çocuk Gelişimci'den detaylı gelişimsel değerlendirme yaptırılmasını öneriyorum.

icon

ö*****

Hatice hanımla olan seansım çok verimli geçti. Kendisine çok teşekkür ederim.

icon

I*****

Gerçekten bundan sonra yalnız olmadığımı hissediyorum. Çok teşekkürler

icon

I*****

harika bir seans yaptık,neden daha önce almamışım,çok mutluyum,çok teşekkürler.

icon

I*****

çok rahatlatıcı bir görüşmeydi,çocuğum ilgili bilmediğim ne çok şey varmış.çok teşekkürler.

icon

I*****

çok faydalı bir görüşme oldu bebeğimin gelişimsel değerlendirmesinin yanı sıra neler oynayabileceğimizden tutun,duygularını tanımasına kadar her detayı konuştuk. teşekkürler kidolog,teşekkürler Hatice hanım.

icon

k*****

Çok naif bir insan, değerli bilgiler verdi teşekkür ediyorum. Görüşmeye devam edeceğimizi umuyorum.

icon

A*****

Hocam içtenlik ve samimiyetiniz için çok teşekkürederim problemlerimiz hakkında çok açıklayıcı ve anlaşılır bilgiler verdiniz.saygılarımla

icon

C*****

Samimi ve dostça bir muhabbet arayanlar, ergen ve ebeveyn çatışmasında kalanlar, evladınız ile aranızdaki harika köprü Hatice Hoca ile oluşacaktır. Hem herkesin kendini rahatlıkla anlatabileceği, hem muhteşem sonuçlar alabileceği, sihirli bir o kadar gerçek ve uygulanabilir çözüm yolları için bir adıma ne dersiniz?? Biz eşimle iyi ki dedik. Sizler de görüşmeyi en kısa zamanda denemelisiniz...

icon

M*****

Verdiğiniz yol haritası ile güzel adımlar attık.artık yolu daha aydınlık görüyor ve ilerliyorum.iyi ki karşılaşmış yollarımız Hatice hocam????????????

icon

M*****

Her saensın birbirinden güzel geçmesi harika .önerdiğiniz yöntemlerin sonuçlarını görmek daha da güzel.herşey için teşekkürler????

icon

E*****

İlk seansımızın bu kadar yararlı olacağını tahmin etmemiştim. Kızımın tuvalet eğitiminde yardım alıyorum. Güler yüzlü etkili konuşması... Çok memnun kaldım.

icon

E*****

Problemi söylerken, kendi hatamı söylerken ki aldığım mimikler geri dönütler o kadar samimi ve hoşgörülüydüki konuşmak bizi çok rahatlattı. Yapmamız gerekenleri çok anlaşılır dile getirdi ve yapabilmemiz için bizi motive etti. Iyi ki böyle bir adım atmışım ve hocamızla tanışmışım bir sonraki seansı sabırsızlıkla bekliyorum. Çok teşekkürler

icon

M*****

Sorunumuzu öyle güzel dinleyip öyle güzel çözümler yaptı ki inşallah diğer seanlarla daha da güzel olacak herşey.çok teşekkür ederiz.

icon

T*****

Doğru bildiğim yanlışlarımı farkında olmadan direttiklerimi de gösterdiğiniz için teşekkür ederim Hatice Hocam :)

icon

M*****

Seanslarımız harika ilerliyor,hatice hanimin bilgileri ve önerileri sayesinde içim cok rahat . Herkes cocuguna destek almalı.... Kalben sevgilerimle

icon

T*****

Gülen gözlerinizle karşıladığınız için öncelikle çok teşekkür ederim ve tanışabildiğimiz için de çok mutluyum:) Enerjinizle ilginizle ve mesleki hakimiyetinizle yaşadığımız durumu analiz başarınız samimi bir sohbet eşliğinde akıp geçti. İyi ki karşılaştık, birlikte ilerlemek keyifli olacak): tereddütsüz tavsiye ediyorum ebeveynlere

icon

M*****

Canım Hatice hocam,sizi tanıdığıma cok memnun oldum. Önerileriniz ve desteklerinizle şuan oğlum çok rahatladı. Bir haftada ciddi yol aldik bile. . eskiden çok hırçındı,iyiki tanidik sizi. Vurmaları hırçınlığı aglamalari azaldı... 20 aylik bir bebek gercekten anliyor bizi... Cok sagolun haftaya gorusmek uzere

icon

M*****

Çok Tesekkur ederiz ilgi alakaniz ve bilgileriniz icin. Oyle guzel konuları buldunuz ki sohbet arasinda,cok sagolun. Sizinle tanistigimiza esimde bende memnun olduk. Haftaya gorusmek uzere

icon

s*****

İlk seansımız oldu. Yorumları ve ileriki aşamalarda neler yapacağımızıda konuştuk. Verimli geçti ilk konuşmamız ilerisi için umutlarım arttı. Çok teşekkürler güzel ilginiz içnn.

icon

b*****

Aramızda binlerce km mesafe olmasına rağmen burada bir aileye dokundunuz size minnetlerimi sunuyorum Hatice hanım.

icon

v*****

Çok ilgili ve bilgili bir hanımefendi harika geçti görüşmemiz

icon

ö*****

Aile içi özel problemlerimizi rahatlıkla konuşabildik çözüm için en az bizim kadar uğraştığınızı hissettik ailemiz için güzel şeyler olacak katkınız için teşekkürler.

icon

A*****

gercekten çok ilgili ve çözümleyici bir görüşme oldu.cok teşekkürler

Uzmanın Yazıları