Karabük Üniversitesi/Sağlık Fakültesi, Çocuk Gelişimi bölümünden mezun olmuş ve beraberinde Karabük Üniversitesi’nde Pedagojik Formasyon eğitimini tamamlamıştır. Gelişim testleri, çocuk objektif testleri, çocuk projektif testleri ve resim analizi uygulayıcısıdır. Akıl ve Zeka Oyunları öğreticisidir. Lisans eğitimi sırasında Aile Sağlığı Merkezi, Hastane, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ve Okul Öncesi kurumunda stajlar yaparak mesleki deneyim kazanmıştır. Şu anda Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde Çocuk Gelişimci-Uzman Öğretici olarak mesleğine devam etmekte olup çocukların gelişimsel sürecini değerlendirmekte, takip etmekte ve gerekli durumlarda erken müdahale programları uygulamaktadır.
icon Eğitim
 • Karabük Üniversitesi - Çocuk Gelişimi (Lisans)
 • Karabük Üniversitesi - Pedagojik Formasyon Eğitimi
icon Sertifikalar
 • Aile Danışmanlığı Eğitimi
 • Aile Danışmanlığı Eğitimi
 • Akıl-Zeka Oyunları ve Satranç Eğitimi
 • Ankara Gelişim Tarama Envanteri (AGTE)
 • Bender Gestalt Görsel Motor Algılama Testi
 • Benton Görsel Bellek Testi
 • Burdon Dikkat Testi
 • Çocuk Resimleri Analizi
 • Çocuk Yogası Eğitimi
 • D2 Dikkat Testi
 • Dramada Çocuk Eğitimi
 • Frankfurter Dikkat Testi
 • Frostig Gelişimsel Görsel Algı Testi
 • Gazi Erken Çocukluk Tarama Envanteri (GEÇDA)
 • Gessel Gelişim Figürleri Testi
 • Good Enough Harris Bir İnsan Çiz Testi
 • Kent E - G - Y Testi
 • Kinder Angst Testi (KAT)
 • Metropolitan Okul Olgunluğu Testi
 • Öğrenme Güçlüğü Bataryası ve Eğitimi
 • Okul Öncesinde Montessori Eğitimi
 • Özel Gereksinimli Çocukların Dil Becerilerinin Desteklenmesi
 • Peabody Resim Kelime Testi
 • Porteus Labirent Testi
 • R. B. Catell 2A - 3A Zeka Testi
 • Sosyal Duygusal Öğrenme Testi (SDÖT)
Uyku Eğitimi
Tuvalet Eğitimi
Aylık Gelişim Takibi
Sağlam Bebek Takibi
Gelişimsel Oyun Önerileri
Aile Danışmanlığı
İki Yaş Sendromu
Pozitif Ebeveynlik
Korku ve Kaygılar
Kardeş Kıskançlığı ve Kardeşe Hazırlama
Duygusal Gelişim Gerilikleri
Aile İçi İletişim Sorunları
Çocuk ve Ergen Psikolojisi
Ergenlik Dönemi İletişim Sorunları
Gelişim Bozuklukları
Öfke Nöbetleri
Konuşmada Gecikme
Kekeleme, Artikülasyon Problemleri
Altını Islatma Problemi, Kaka Kaçırma
Davranış Bozuklukları
Yeme-Yedirme Sorunları
Okula Başlama İle İlgili Gelişimsel Değerlendirme ve Danışmanlık
Sınır Koyma-Kural Koyma
Anne-Baba Ayrılığı
Dudak Emme,Parmak Yeme, Parmak Emme, Tırnak Yeme
Bağlanma Sorunları ve Güvenli Bağlanma
Etkileşimli Kitap Okuma
Okula Hazırlık-Uyum-Oryantasyon
Doğa Pedagojisi- Doğa Etkinlikleri
Ebeveyn Katılımlı Oyun Planlama
Gelişim Alanlarını Destekleyici Oyun Önerileri
Etkili Medya - Teknoloji Kullanımı
icon

Gece toruru yasayan cocugum var bunun cozumu varmi.hem. Cocugum uykisunu alamiyor hem ben cok yiprandim bir anne olarak cocuhuma ne iyi gelir sakinlestiremiyorum

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, çocuklarda uyku bozukluğunun/düzensizliğinin nedenleri odanın ısısı, çocuğun uykudan önce aşırı beslenmesi, bazı ilaçlar, çocuğa karşı tutarsız uyku uygulamalarından vb. çevresel ya da çocuğa ait sebeplerden kaynaklı olabilir. Çocuğunuzu uyuttuğunuz ortamın gece karanlık olması, gündüz uykusunda ise loş ışık olmasını öneririm. Çocuğunuzu uykuya konuşarak hazırlamanızı ve bir uyku rutini oluşturmanızı öneririm. Çocuğun yaşam düzeninize bağlı olarak tutarlı bir uyku saatinin olması önemlidir. Çocuğunuzu uyku saati gelince odasına götürmenizi, masal/ hikaye okuyarak ya da rahatlatıcı müzikler dinleterek rahatlamasını sağlamanızı öneririm. Bu uykuya dalışı kolaylaştıracaktır. Uykudan önce çocuğunuzla çok hareketli oyunlar oynamamanızı, duygusal gerginlikten uzak tutmanızı öneririm. Uykudan önce alınan ılık bir duş da rahat bir uyku için faydalı olacaktır. Dilerseniz çocuğunuzun yaşını da göz önünde bulundurarak detaylı bir görüşme yapmak ve uyku eğitimine daha fazla yardımcı olabilmem için Kidolog panelimden randevu oluşturabilirsiniz. Sevgiler.

icon

Kola gelsin çocuğum için Bi soru sormak istiyorum. Kızım 3 yaşında fakat bize o kadar bağlı ki sürekli bizimle oynamak istiyor sürekli bizim yanımızda hiç ayrılmıyor yanından odası var odasında tek başına oynamıyor oyun kurmuyor sürekli babası ve benimle oynamak istiyor sürekli yanımızda sürekli kucağımda çok yoruluyoruz artık hocam yardımcı olabilir misiniz?

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, 3 yaşındaki çocuk dönemsel olarak özerkliğe karşı kuşku ve utanç döneminde bulunmaktadır. Bir taraftan kendi başına bir şeyler yapmak isterken diğer taraftan kuşku duymaktadır. Çocuğunuza gün içinde gelişimine ve yaşına uygun sorumluluklar vermenizi ve bunları başardıkça takdir etmenizi, pekiştirmenizi öneririm. Böylece kendine olan özgüveni artacaktır ve daha bağımsız hareket etmeye başlayacaktır. Bu dönemde çocuk sosyalleşmeye, paylaşmaktan hoşlanmasa bile akranlarıyla oynamaya daha yatkındır. Çocuğunuzu bu konuda desteklemenizi ve cesaretlendirmenizi öneririm. Bunun için çocuğunuzun yaşına uygun, ailenin de dahil edildiği bir oyun grubuna gidebilirsiniz. Çocuğunuza yeni arkadaşlar edinmesi konusunda model olmanızı, cesaretlendirmenizi öneririm. Bu dönemler çocuğunuzun bağımsızlık kazanmasında oldukça önemlidir. Sosyal-duygusal gelişimle ilgili daha detaylı destek olabilmem için Kidolog panelimden randevu oluşturabilirsiniz. Sevgiler.

icon

Merhaba 17 Aylık bebeğim gelişimi hakkında bilgi sormak istiyorum konuşması hareketleri dikkati vs kreşe başlayabilir mi

Uzmanın Yanıtı

Özellikle ilk 2 yaşta çocuk ebeveyne maddi ve manevi olarak daha çok ihtiyaç duyar. Bu yaşlarda zorunlu olmadıkça kreşe göndermemenizi öneririm. Normal koşullarda kreşe başlama yaşı 3-3,5 yaştır. Ancak kreşe göndermek zorundaysanız çocuğunuzun grup içindeki davranışlarını gözlemleyerek kreş için uygun olup olmadığını anlayabilirsiniz. Çocuğunuz tam olarak kreş için hazır olmadan kreşe göndermemenizi öneririm. Aksi takdirde bazı problemlerle karşı karşıya kalabilirsiniz. Yaşına uygun olarak çocuğunuzla bir oyun/etkinlik grubuna dahil olabilirsiniz. Bu hem çocuğunuzun sosyal açıdan gelişmesine yardımcı olur hem de siz yanında olacağınız için güven içinde hisseder. Çocuğunuzun gelişimi hakkında bilgi ve destek verebilmem için detaylı bir gelişim değerlendirmesi yapmam gerekir. Gelişim değerlendirmesi ve gelişim desteği almak için kidolog panelimden randevu oluşturabilirsiniz. Sevgiler.

icon

Merhaba 17 Aylık bebeğim gelişimi hakkında bilgi sormak istiyorum konuşması hareketleri dikkati vs kreşe başlayabilir mi

Uzmanın Yanıtı

Özellikle ilk 2 yaşta çocuk ebeveyne maddi ve manevi olarak daha çok ihtiyaç duyar. Bu yaşlarda zorunlu olmadıkça kreşe göndermemenizi öneririm. Normal koşullarda kreşe başlama yaşı 3-3,5 yaştır. Ancak kreşe göndermek zorundaysanız çocuğunuzun grup içindeki davranışlarını gözlemleyerek kreş için uygun olup olmadığını anlayabilirsiniz. Çocuğunuz tam olarak kreş için hazır olmadan kreşe göndermemenizi öneririm. Aksi takdirde bazı problemlerle karşı karşıya kalabilirsiniz. Yaşına uygun olarak çocuğunuzla bir oyun/etkinlik grubuna dahil olabilirsiniz. Bu hem çocuğunuzun sosyal açıdan gelişmesine yardımcı olur hem de siz yanında olacağınız için güven içinde hisseder. Çocuğunuzun bilişsel gelişimi, dil gelişimi, fiziksel gelişimi gibi gelişim alanlarında bilgi ve destek verebilmem için yaşına uygun detaylı bir gelişim testi/değerlendirmesi yapmam gerekir. Gelişim değerlendirmesi ve gelişim desteği almak için kidolog panelimden randevu oluşturabilirsiniz. Sevgiler.

icon

Oğlum 18 aylık eline birşey alıp yemiyor sadece anne baba dede nene diyor

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, çocukların gelişiminde belli aşamalar vardır ve her çocuğun gelişimi bireysel özellikler göstererek ilerler. Her çocuk kendine özgü gelişim gösterir. 18 aylık bir çocuğum yaklaşık 10 kelime söyleyebilmesini bekleriz. Ancak süreç her çocukta birebir aynı ilerlemez. Çocuğunuzla etkileşimli kitap okumanızı, onunla bol bol konuşmanızı, basit parmak oyunları oynamanızı öneririm. Bütün bunlar çocuğunuzun kelime dağarcığının artmasına yardımcı olur. Vermek istediğiniz yiyecekleri de farklı görsellerle sunmanızı, yiyeceği eğlenceli ve çocuğunuz için ilgi çekici hale getirmenizi öneririm. İlgisini çekecek oyunlarla ve çocuğunuza örnek olarak yiyecekleri birlikte yiyebilirsiniz. Çocuğunuzun gelişimini daha detaylı değerlendirebilmem ve daha fazla destek olabilmem için Kidolog panelimden randevu oluşturabilirsiniz. Sevgiler.

icon

Kızım 10 yaşında hipertansiyon hastası ve Gilbert sendromu var dalak büyüme var migren rahatsızlığıda var doktor kontrolü altında ilk okula başladığında tırnak yeme tırnak eti yemesi vardı ama ara ara oluyordu son 2 3 yıldır bu aşırı şekilde fazlalaştı el parmakları sürekli ağzında bir türlü vazgeclremiyoruz nasıl bunu birakabiliriz

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, istenmeyen davranışı ortadan kaldırmak için öncelikle davranışın sebeplerini öğrenmeliyiz. Öncelikle çocuğunuzu gözlemlemenizi ve hangi durumlarda tırnak yeme davranışının arttığını tespit etmenizi öneririm. Çoğunlukla endişe, kaygı, korku, öfke gibi duygusal nedenlerle başlayabilen tırnak yeme probleminin pek çok sebebi olabilir. Çocuğunuz uygun olmayan aile tutumları, eleştirilmekten ve cezalandırılmaktan korkma, güvensiz hissetme, değişimlere ayak uydurmaya çalışma ya da okulda yaşadığı birtakım problemlerle tırnaklarını yiyerek baş etmeye çalışıyor olabilir. Tırnak yeme davranışını ortadan kaldırmak için davranışa neden olan tetikleyicileri bulup ortadan kaldırmanızı öneririm. Çocuğunuzu ellerini kullanmasını gerektirecek farklı eylemlere, faaliyetlere yönlendirmenizi öneririm. Tırnak yeme problemiyle ilgili süreçte destek almak ve süreci daha detaylı görüşmek isterseniz Kidolog panelimden randevu oluşturabilirsiniz. Sevgiler.

icon

Merhaba hocam.17 yaşındayım.Gittiğim psikiyatri uzmanı bana sosyal anksiyet bozukluğu tanısı koydu.İlaç tedavisiyle ilerleyeceğimi söyledi ama reddettim.Sorum acaba bir psikologla da görüşürsem ilaç tedavisiyle mi ilerleyeceğim?

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, psikologların ilaç yazmaya yetkileri olmamakla birlikte ancak psikiyatri servisi ilaç verebilir. Bir psikologla görüşebilirsiniz süreç için sizi bilgilendirip yönlendirme yapabilir ama doktorunuz ilaç tedavisini uygun gördüyse bunu da reddetmemenizi öneririm. Kidolog üzerinden bir psikologdan randevu oluşturup daha detaylı ve doğru bilgi ve yönlendirmeyi alabilirsiniz. Sevgiler.

icon

Merhaba 13 aylık oğlum var anne sütünü sağarak veriyorum 2.5 ay oldu sütümde azalma var şuanda günde 30 ml geliyor sizce başka ne verebilirim mama vermek istemiyorum 30 ml ona yeterlimidir

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, ilk 6 ay sadece anne sütü önerildiği gibi 6. aydan itibaren anne sütünün yanında ek gıda süreci de başlamalıdır. 13 aylık olan oğlunuz ayına göre uzmanlarca önerilen besinleri, pek çok çorbayı, meyve ve sebzeyi tüketebilir. Ek Gıda süreciyle ilgili bilgi almak ve süreci ayrıntılı görüşmek isterseniz panelimden randevu oluşturabilirsiniz. Sevgiler

icon

Çocuğum nisan 2019 doğumlu hala tuvalet egitimi yok tabiki vermeye çalışıyorum ama yok asla söylemek istemiyor Konusunu bile açtırmıyor Bezi bagliyken de rahatsız olmuyor kaka yaptim bezim dolu demiyor umrunda değil Ben anlamasam söylemez yaptım diye gizli saklisida yok olduğu yerde yapar Konuşmaya çalışınca bile konuyu değiştiriyor kızıyor oralı olmuyor Çevreden de sürekli bu konu açılıyor oda bende yıldık artık Bir haftadır altinda bez yok ama yinede altina yapıyor Bir gram ilerleme kaydedemedik Kakası icin goturuyorum yarım saat bekliyorum yapmıyor sonra bi bakiyorum altina yapmış ödül ceza oyun her yolu denedim suan bi danışmanlık alamam alana kadar bi yol söyler misiniz kendim çok üzgün ve gerginim ve gerçekten bi uzman destek almam gerekir mi Yaş itibari ile

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, tuvalet eğitimi için çocuğun pek çok açıdan hazır bulunuşluğa ulaşmasını bekleriz. Çocuğunuzun tuvalet eğitimine hazır olduğunu anlamak için kuruluk süresi, bezden rahatsız olup olmaması gibi belli başlı işaretleri takip etmenizi öneririm. Çocuğunuzun tuvaletini yaparkenki davranışlarını gözlemleyip onu uygun zamanda tuvalete yönlendirmenizi öneririm. Çocuğunuzla tuvalet eğitimiyle ilgili kitaplar okuyup üzerine konuşabilir ve kitaptaki karakterle özdeşleşmesini sağlayabilirsiniz. Bütün bunların yanında psikolojik açıdan da çocuğunuzun tuvalet eğitimine hazır olduğundan emin olmanızı öneririm. Tuvalet eğitimi verilen dönem çocuk için oldukça önemli bir dönemdir bu yüzden sürece dair yaşadığınız problemlerde mutlaka bir destek almanızı öneririm. Bu süreçte destek almak adına Kidolog panelimden randevu oluşturabilirsiniz. Sevgiler

icon

Merhabalar benim 8 aylık ve 4 yaşında iki oğlum var sorum büyük oğlumla ilgili aslında çok kolay iletişim kuran arkadaşlık kuran bir çocuktu ama son zamanlarda hırçınlık, söylenenlere karşı gelme, çok çabuk sinirlenme, parkta küçük büyük çocuklara vurma, itme, yeme problemleri gibi sıkıntılar yaşıyoruz özellikle kardeşi doğduktan sonraki 8 aylık süreçte oldukça fazlalaştı bu problemler fakat kardeşi olduktan sonra kıskançlık vs olmasın diye ilginin azalmasını geçin çok fazla arttırdık ilgiyi alakayı fakat söylediklerim azalmak yerine artmaya devam ediyor bu durum karşısında sizce ne yapmalı nasıl yaklaşmalıyız. Vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkür ediyorum.

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar oğlunuzla, kardeşinin kendi ihtiyaçlarını karşılayamayacak kadar küçük olduğu için annesine, babasına ve abisine ihtiyacı olduğunu konuşmanızı öneririm. Kardeşinin bakımında yaşına ve istediğine uygun sorumluluklar verebilirsiniz. Bebek bahane edilerek ertelenen programlar çocuğu olumsuz etkiler. Çocuğunuz her istediğinde kısa da olsa zaman ayırın. Kardeşi olmadan önce birlikte yaptığınız aktivitelere devam etmeniz hoşuna gidecektir. Sosyalleşmek iyi gelecektir. Asıl önemlisi çocuğunuza bol bol sarılın ve sık sık onu sevdiğinizi söyleyin. Kardeş kıskançlığı aşırıya kaçmadığı sürece yadırganacak bir durum değildir. Ancak bu normal yaşamınızı etkileyecek düzeye gelmişse, aşırı hırçınlık, çevreye ve/veya kendine zarar verme, içine kapanma, altına kaçırma, yeme problemleri vb. durumlarda bir uzman yardımı almanızı öneririm. Dilerseniz daha ayrıntılı görüşmek için panelimden online seans oluşturabilirsiniz. Sevgiler.

icon

Merhaba ,kızım4 yaşında 16 kilo bundam 1 ay önce idrar yolu enfeksiyonu ve kanda enfeksiyon oluştu.10 gün boyunca yemek yememe iştah kaybı söz konu oldu. Bir müddet düzeldikten sonra 4 gündür öksürük başladı ve yemek yemeyi bırakmış durumda.cips abur cubur gibi şeyleri yemekte fakat ana yemekleri yememektedir.Nasıl bir yol önerebilirsiniz? Yardımcı olursanız minettar kalırım.

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, yemek yemek fizyolojik bir ihtiyaçtır bu sebeple hazır gıdalarla karnını doyurmasına izin vermemenizi ve yemeği acıktığı en doğru anda sunmanızı öneririm. Yemeğinize asla telefon, tablet eşlik etmemeli. Öğün saatlerinden 15-20 dk önce yemek yiyeceğinizi haber vermemizi hep birlikte sofraya oturmanızı öneririm. Yemek sırasında çocuğunuzla konuşmanızı, eğlenceli sohbetler etmenizi öneririm. Yemek istediği yemeği belirli sınırlar içinde kendisinin seçmesine izin vermelisiniz, örneğin ‘sofradaki hangi yemeği yemek istersin’ ya da ‘önce hangi yemeği yemek istersin’. Dilerseniz daha ayrıntılı görüşmek adına panelimden online seans oluşturabilirsiniz. Sevgiler.

icon

Merhabalar daha konuşma bozukluğum varda eskiden olsa ağzım laf yapardı şimdi cümle dahi kuramıyorum eskiden arkdşlarmla kavgalıydım ve onlara basit cevap vericem diye kendi kendime söz verdim ve bu bende sorun oluşturdu kendimi hiç bi zaman haklı olsam dahi savunamıyorum ne yapmam lazım şimdiden teşekürler

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, konuşmanızdaki bozukluk anladığım kadarıyla sonradan oluşan bir sorun. Bu konu maalesef uzmanlık alanıma girmiyor. Öykünüzü dikkate aldığımda daha iyi ve doğru yardım alabilmeniz için bir psikologla görüşmenizi öneririm. Sevgiler.

icon

Merhabalar hocam. 7 yaşında bir oğlum var ama hala tuvalet alışkanlığı edinemedi ne yapmam gerektiğini artık bilmiyorum. Çevrem sürekli bana baskı yapıyor benim eksik olmamla ilgili lütfen yardımcı olur musunuz?

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar Elif hanım, tuvalet alışkanlığı problemleri fizyolojik ya da psikolojik nedenlerle ortaya çıkar. Öncelikle vakit kaybetmeden bir doktora başvurup oğlunuzu muayene ettirmenizi öneririm. Eğer tıbbi olarak herhangi bir sorun olmadığı doktorlar tarafından onaylanırsa diğer bir etken olan psikolojik sebep ihtimaline yönelmenizi ve bir psikolojik danışmandan yardım almanızı öneririm. Sebep ne olursa olsun süreç içerisinde sizin de oğlunuzun da psikolojik sağlığı oldukça önemli. Bu süreçte destek almak adına Kidolog panelimden randevu oluşturabilirsiniz. Sevgiler

icon

Merhabalar hocam. 7 yaşında bir oğlum var ama hala tuvalet alışkanlığı edinemedi ne yapmam gerektiğini artık bilmiyorum. Çevrem sürekli bana baskı yapıyor benim eksik olmamla ilgili lütfen yardımcı olur musunuz?

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar Elif hanım, tuvalet alışkanlığı problemleri fizyolojik ya da psikolojik nedenlerle ortaya çıkar. Öncelikle vakit kaybetmeden bir doktora başvurup oğlunuzu muayene ettirmenizi öneririm. Eğer tıbbi olarak herhangi bir sorun olmadığı doktorlar tarafından onaylanırsa diğer bir etken olan psikolojik sebep ihtimaline yönelmenizi ve bir psikolojik danışmandan yardım almanızı öneririm. Sebep ne olursa olsun süreç içerisinde sizin de oğlunuzun da psikolojik sağlığı oldukça önemli. Bu süreçte destek almak adına randevu oluşturabilirsiniz. Sevgiler

icon

Merhaba, çocuğum 2,5 yaşında ve anne baba dışında başka bir şey söylemiyor. İstediği şeyleri eliyle işaret ederek gösteriyor. Bunun için neler yapabiliriz?

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, dil gelişimi her çocukta farklı bir süreç göstermekle birlikte 20. aydan itibaren ciddi bir gelişme gösterir. 2,5 yaşındaki bir çocuğun ise 'baba gitti', 'anne ver' gibi iki kelimelik cümleler kurmasını ve isteklerini basit cümlelerle ifade etmesini bekleriz. İstediği şeyleri işaretle göstermesi kendini sözel olarak ifade edememesinden kaynaklanıyor olabilir. Bu durumda bir Çocuk Gelişimciden destek almanızı ve Gelişimsel Değerlendirme yaptırmanızı öneririm.

icon

h*****

Çok güzel bir görüşmeydi çok fazla tutmak başka ihtiyaç sahiplerinin hakkına girmek istemediğim için kısa tuttum çok memnun kaldım görüşmeye kesinlikle devam edicem

icon

g*****

Aile tutumları konusunda hatalı olduğumuz için düzeltmek için hanife hocamıza ulaştık. Babamız her ne kadar henüz ikna olmasa da seansa katıldığında onu da ikna edeceğinize inanıyorum :)

icon

e*****

Bu akdar korkarak geldiğim bie yerden bu kadar mutlu ayrılacağımı düşünmezdim. Gerçekten size çok teşekkür ediyorum Hanife hnaım. 

icon

e*****

çok güzel ve faydalı geçen bir seanstı. hanife hocam alanına çok hakim bir hocamız ben online bir görüşmeden bu kadar umutlu ayrılacağımı hiç ummuyordum

Uzmanın Yazıları