WhatsApp
Hanife Nur Çete

Hanife Nur Çete

Çocuk gelişimci

Hemen Görüşme İçin Meşgul

Seans Süresi 50 Dk
Seans Ücreti 189.00 TL

Yapılan Seans 111
Danışan Sayısı 27
Online Seans Al Uzmana Ücretsiz Soru Sor

Karabük Üniversitesi/Sağlık Fakültesi, Çocuk Gelişimi bölümünden mezun olmuş ve beraberinde Karabük Üniversitesi’nde Pedagojik Formasyon eğitimini tamamlamıştır. Gelişim testleri, çocuk objektif testleri, çocuk projektif testleri ve resim analizi uygulayıcısıdır. Akıl ve Zeka Oyunları öğreticisidir. Lisans eğitimi sırasında Aile Sağlığı Merkezi, Hastane, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ve Okul Öncesi kurumunda stajlar yaparak mesleki deneyim kazanmıştır. Şu anda Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde Çocuk Gelişimci-Uzman Öğretici olarak mesleğine devam etmekte olup çocukların gelişimsel sürecini değerlendirmekte, takip etmekte ve gerekli durumlarda erken müdahale programları uygulamaktadır.
icon Eğitim
 • Karabük Üniversitesi - Çocuk Gelişimi (Lisans)
 • Karabük Üniversitesi - Pedagojik Formasyon Eğitimi
icon Sertifikalar
 • Aile Danışmanlığı Eğitimi
 • Aile Danışmanlığı Eğitimi
 • Akıl-Zeka Oyunları ve Satranç Eğitimi
 • Ankara Gelişim Tarama Envanteri (AGTE)
 • Bender Gestalt Görsel Motor Algılama Testi
 • Benton Görsel Bellek Testi
 • Burdon Dikkat Testi
 • Çocuk Resimleri Analizi
 • Çocuk Yogası Eğitimi
 • D2 Dikkat Testi
 • Dramada Çocuk Eğitimi
 • Frankfurter Dikkat Testi
 • Frostig Gelişimsel Görsel Algı Testi
 • Gazi Erken Çocukluk Tarama Envanteri (GEÇDA)
 • Gessel Gelişim Figürleri Testi
 • Good Enough Harris Bir İnsan Çiz Testi
 • Kent E - G - Y Testi
 • Kinder Angst Testi (KAT)
 • Metropolitan Okul Olgunluğu Testi
 • Öğrenme Güçlüğü Bataryası ve Eğitimi
 • Okul Öncesinde Montessori Eğitimi
 • Özel Gereksinimli Çocukların Dil Becerilerinin Desteklenmesi
 • Peabody Resim Kelime Testi
 • Porteus Labirent Testi
 • R. B. Catell 2A - 3A Zeka Testi
 • Sosyal Duygusal Öğrenme Testi (SDÖT)

Uyku Eğitimi
Tuvalet Eğitimi
Aylık Gelişim Takibi
Sağlam Bebek Takibi
Gelişimsel Oyun Önerileri
Aile Danışmanlığı
İki Yaş Sendromu
Pozitif Ebeveynlik
Korku ve Kaygılar
Kardeş Kıskançlığı ve Kardeşe Hazırlama
Duygusal Gelişim Gerilikleri
Aile İçi İletişim Sorunları
Çocuk ve Ergen Psikolojisi
Ergenlik Dönemi İletişim Sorunları
Gelişim Bozuklukları
Öfke Nöbetleri
Konuşmada Gecikme
Kekeleme, Artikülasyon Problemleri
Altını Islatma Problemi, Kaka Kaçırma
Davranış Bozuklukları
Yeme-Yedirme Sorunları
Okula Başlama İle İlgili Gelişimsel Değerlendirme ve Danışmanlık
Sınır Koyma-Kural Koyma
Anne-Baba Ayrılığı
Dudak Emme,Parmak Yeme, Parmak Emme, Tırnak Yeme
Bağlanma Sorunları ve Güvenli Bağlanma
Etkileşimli Kitap Okuma
Okula Hazırlık-Uyum-Oryantasyon
Doğa Pedagojisi- Doğa Etkinlikleri
Ebeveyn Katılımlı Oyun Planlama
Gelişim Alanlarını Destekleyici Oyun Önerileri
Etkili Medya - Teknoloji Kullanımı

icon

Merhaba ,kızım4 yaşında 16 kilo bundam 1 ay önce idrar yolu enfeksiyonu ve kanda enfeksiyon oluştu.10 gün boyunca yemek yememe iştah kaybı söz konu oldu. Bir müddet düzeldikten sonra 4 gündür öksürük başladı ve yemek yemeyi bırakmış durumda.cips abur cubur gibi şeyleri yemekte fakat ana yemekleri yememektedir.Nasıl bir yol önerebilirsiniz? Yardımcı olursanız minettar kalırım.

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, yemek yemek fizyolojik bir ihtiyaçtır bu sebeple hazır gıdalarla karnını doyurmasına izin vermemenizi ve yemeği acıktığı en doğru anda sunmanızı öneririm. Yemeğinize asla telefon, tablet eşlik etmemeli. Öğün saatlerinden 15-20 dk önce yemek yiyeceğinizi haber vermemizi hep birlikte sofraya oturmanızı öneririm. Yemek sırasında çocuğunuzla konuşmanızı, eğlenceli sohbetler etmenizi öneririm. Yemek istediği yemeği belirli sınırlar içinde kendisinin seçmesine izin vermelisiniz, örneğin ‘sofradaki hangi yemeği yemek istersin’ ya da ‘önce hangi yemeği yemek istersin’. Dilerseniz daha ayrıntılı görüşmek adına panelimden online seans oluşturabilirsiniz. Sevgiler.

icon

Merhabalar daha konuşma bozukluğum varda eskiden olsa ağzım laf yapardı şimdi cümle dahi kuramıyorum eskiden arkdşlarmla kavgalıydım ve onlara basit cevap vericem diye kendi kendime söz verdim ve bu bende sorun oluşturdu kendimi hiç bi zaman haklı olsam dahi savunamıyorum ne yapmam lazım şimdiden teşekürler

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, konuşmanızdaki bozukluk anladığım kadarıyla sonradan oluşan bir sorun. Bu konu maalesef uzmanlık alanıma girmiyor. Öykünüzü dikkate aldığımda daha iyi ve doğru yardım alabilmeniz için bir psikologla görüşmenizi öneririm. Sevgiler.

icon

Merhabalar hocam. 7 yaşında bir oğlum var ama hala tuvalet alışkanlığı edinemedi ne yapmam gerektiğini artık bilmiyorum. Çevrem sürekli bana baskı yapıyor benim eksik olmamla ilgili lütfen yardımcı olur musunuz?

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar Elif hanım, tuvalet alışkanlığı problemleri fizyolojik ya da psikolojik nedenlerle ortaya çıkar. Öncelikle vakit kaybetmeden bir doktora başvurup oğlunuzu muayene ettirmenizi öneririm. Eğer tıbbi olarak herhangi bir sorun olmadığı doktorlar tarafından onaylanırsa diğer bir etken olan psikolojik sebep ihtimaline yönelmenizi ve bir psikolojik danışmandan yardım almanızı öneririm. Sebep ne olursa olsun süreç içerisinde sizin de oğlunuzun da psikolojik sağlığı oldukça önemli. Bu süreçte destek almak adına Kidolog panelimden randevu oluşturabilirsiniz. Sevgiler

icon

Merhabalar hocam. 7 yaşında bir oğlum var ama hala tuvalet alışkanlığı edinemedi ne yapmam gerektiğini artık bilmiyorum. Çevrem sürekli bana baskı yapıyor benim eksik olmamla ilgili lütfen yardımcı olur musunuz?

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar Elif hanım, tuvalet alışkanlığı problemleri fizyolojik ya da psikolojik nedenlerle ortaya çıkar. Öncelikle vakit kaybetmeden bir doktora başvurup oğlunuzu muayene ettirmenizi öneririm. Eğer tıbbi olarak herhangi bir sorun olmadığı doktorlar tarafından onaylanırsa diğer bir etken olan psikolojik sebep ihtimaline yönelmenizi ve bir psikolojik danışmandan yardım almanızı öneririm. Sebep ne olursa olsun süreç içerisinde sizin de oğlunuzun da psikolojik sağlığı oldukça önemli. Bu süreçte destek almak adına randevu oluşturabilirsiniz. Sevgiler

icon

Merhaba, çocuğum 2,5 yaşında ve anne baba dışında başka bir şey söylemiyor. İstediği şeyleri eliyle işaret ederek gösteriyor. Bunun için neler yapabiliriz?

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, dil gelişimi her çocukta farklı bir süreç göstermekle birlikte 20. aydan itibaren ciddi bir gelişme gösterir. 2,5 yaşındaki bir çocuğun ise 'baba gitti', 'anne ver' gibi iki kelimelik cümleler kurmasını ve isteklerini basit cümlelerle ifade etmesini bekleriz. İstediği şeyleri işaretle göstermesi kendini sözel olarak ifade edememesinden kaynaklanıyor olabilir. Bu durumda bir Çocuk Gelişimciden destek almanızı ve Gelişimsel Değerlendirme yaptırmanızı öneririm.

icon

g*****

Aile tutumları konusunda hatalı olduğumuz için düzeltmek için hanife hocamıza ulaştık. Babamız her ne kadar henüz ikna olmasa da seansa katıldığında onu da ikna edeceğinize inanıyorum :)

icon

e*****

Bu akdar korkarak geldiğim bie yerden bu kadar mutlu ayrılacağımı düşünmezdim. Gerçekten size çok teşekkür ediyorum Hanife hnaım. 

icon

e*****

çok güzel ve faydalı geçen bir seanstı. hanife hocam alanına çok hakim bir hocamız ben online bir görüşmeden bu kadar umutlu ayrılacağımı hiç ummuyordum

Uzmanın Yazıları