Hande Karkuş

Hande Karkuş

Çocuk Gelişimci (Pedagog)

Meşgul

Seans Süresi 50 Dk
Seans Ücreti 249.00 TL

Yapılan Seans 111
Danışan Sayısı 27
Online Seans Al Uzmana Ücretsiz Soru Sor

İstanbul Arel Üniversitesi Çocuk Gelişimi bölümünden 2017 yılında mezun olmakla birlikte 2016 yılında 3.60 ortalama ile Yıldız Teknik Üniversitesinden Pedogojik Formasyon eğitimimi tamamlamıştır.Aynı zamanda ''Okul Öncesi Dönemde Çocukların Resim Analizi'' eğitimini alarak çocukların içsel dünyasının dışa vurumunu yorumlama bilgisini de buna eklemiştir.Lisans eğitimi sırasında çocukları daha iyi gözlemleyebilmek adına gönüllü olarak İstanbul'da zincir bir kurumda okul öncesi dönemi gözlemlerini ekleyerek çocuklarla birlikte okul aile işbirliği konusunda mesleki deneyim kazanmıştır.Bunun yanısıra özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde gönüllü çalışmasında da bu alanın tüm detaylarını eğitim bilgilerine eklemiştir ve bu alanda ''özel çocuklarla'' çalışmalarına devam etmektedir.Çocuk Odaklı Aile Danışmanlığı ve Oyun Terapi eğitimleri ise mesleki bilgilerine eklenmekte olup gerekli durumlarda uygulanmak üzere çocukların gelişimsel sürecini takip etme,gerekli durumlarda erken müdahale programı yürüterek mesleğe devam etmektedir.
icon Eğitim
  • Cerrahpaşa Tıp Fakültesi-çocuk anatomisi ugulamalı eğitimi
  • Doğa Koleji-Anaokulu staj
  • İstanbul Arel Üniversitesi(Burslu)Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü
  • Nefus Nakipoğlu Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi-staj
icon Sertifikalar
  • Etkili İletişim ve beden dili
  • Korku ve kaygı yönetimi
  • Motivasyon ve stres yönetimi
  • Okul Öncesi Dönemde çocukların resimlerini analiz etme ve yorumlama
  • Yıldız Teknik Üniversitesi Onaylı Pedagojik Formasyon
Tuvalet Eğitimi
Gelişimsel Oyun Önerileri
Pozitif Ebeveynlik
Korku ve Kaygılar
Duygusal Gelişim Gerilikleri
Aile İçi İletişim Sorunları
Ergenlik Dönemi İletişim Sorunları
Gelişim Bozuklukları
Altını Islatma Problemi, Kaka Kaçırma
Davranış Bozuklukları
Yeme-Yedirme Sorunları
Okula Başlama İle İlgili Gelişimsel Değerlendirme ve Danışmanlık
Sınır Koyma-Kural Koyma
Gelişim Alanlarını Destekleyici Oyun Önerileri
icon

Merhabalar 4.5 yaşında erkek bir çoçuğum var çok akıllı zeki ve duygusal bir çocuk. Sorunumuz şöyle ; - ister evde ister misafirlikte evin dış kapısını illa o açacak - araba ile bi yere gittiğimizde illa kapıları o açacak arabayı o çalıştıracak - sabah işe o uğurlayacak uyurken gidersem kıyameti koparır - illa benim yanında uyuyacak - gece uyanırsa ve ben yanında olmazsam apartmanı ayağa kaldırıyor - asansörü o çağıracak o gideceğimiz katta basacak Bunlar sadece bi kaçı aynısını misafirlikte iken de yapıyor biz ona karşı koysak veya bu saydıklarımı biz yapsak saatlerce ağlıyor kıyameti koparıyor bebeklikten gelen bi ağlama krizi de olduğu için susturamıyoruz şuan çaresiz ne diyorsa yapıyoruz. Size sorum ne yapmalıyız bu durum bütün çocuklar için normal mi anormal mi destek almamız gerekiriyor mu ?

Uzmanın Yanıtı

Merhaba, öncelikle çocuğunuzun her dediğini yapmanız ve bunu bebekliğinden beri yapmanız onda böyle bir davranış geliştirmesine sebep olmuş olabilir.Fakat krizle devam eden durumlar ve takıntılı davranışlar biraz düşündürücü.Buradan kesin bir tehis koymak yanıltıcı olur.Bu sebeple donanımlı bir özel eğitim merkezine gidip bir değerlendirme almanızı öneririm. Dilerseniz panelimden randevunuzu oluşturabilirsiniz

icon

Merhaba 13 aylık oğlum var anne sütünü sağarak veriyorum 2.5 ay oldu sütümde azalma var şuanda günde 30 ml geliyor sizce başka ne verebilirim mama vermek istemiyorum 30 ml ona yeterlimidir

Uzmanın Yanıtı

Çocuğunuz boy ve kilo endeksine göre bu durum değişebilir. Çocuğunuzun tokluk durumunu da kontrol etmeniz gerekir. Günde bir kez mamayla destekleyebilirsiniz ihtiyaç halinde. Dilerseniz panelimden randevu oluşturabilirsiniz

icon

Mrb Hande hanim benim kızım 4 buçuk yaşında ve yaklaşık bir yıldır tırnaklarını koparıyor.Ne yaptıysak vazgeçmiyor.Goruntusunun çirkin olduğunu anlatıyorum bazen kizdigimda oluyor görünce ama bir türlü ikna edemiyorum ne yapmalıyım bilmiyorum.Gecen sene anaokuluna gidiyordu vurma davranışı fln vardı ama onu biraz atlattı okulda ama bu yıl okula da giderken çok problem yaşıyoruz gitmek istemiyor

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar bahsettiğiniz tırnak koparma sorunu ve okulda gösterdiği vurma davranışları genel olarak bir agresyon göstergesidir.Çocuğunuzun genel olarak okulda yaşadığı veya ilgi beklediği bir yerden ilgisiz kaldığı gibi birçok sayabileceğimiz nedenden ötürü bir öfkesini dışa vurma durumu var.Çocukla iletişime geçmeden veya sizinle detaylı bilgi almadan genel olarak diyeceklerim bu kadar olabilir.Dilerseniz randevu talebi oluşturup detaylı bir şekilde karşılıklı konuşarak çözebiliriz.

icon

Merhaba ,kızım4 yaşında 16 kilo bundam 1 ay önce idrar yolu enfeksiyonu ve kanda enfeksiyon oluştu.10 gün boyunca yemek yememe iştah kaybı söz konu oldu. Bir müddet düzeldikten sonra 4 gündür öksürük başladı ve yemek yemeyi bırakmış durumda.cips abur cubur gibi şeyleri yemekte fakat ana yemekleri yememektedir.Nasıl bir yol önerebilirsiniz? Yardımcı olursanız minettar kalırım.

Uzmanın Yanıtı

Öncelikle merhaba, bir hastalık geçirdiği ve çok daha yeni atlattığı için yemeğe karşı tepki göstermesi olası bir durum.Ana yemek dışında alternatif koymamanızı önermekle birlikte çocuğumuzun diğer duygu durumlarını da takip etmekte büyük fayda var. Tek bu sebebe mi bağlı yoksa tetikleyen başka duygusal durumlar da var mı bunu görmek gerek. Bu yüzden dilerseniz panelimden seans talebi oluşturarak sizinle görüşme sağlayabiliriz. İyi günler dilerim.

icon

MERHABA HANDE HANIM NUMARAMI YANLIŞ YAZDIĞIM İÇİN SİSTEME GİRİŞ SAĞLAYAMADIM. 26 MAYIS DA YAZDIĞINIZI O YÜZDEN GÖREMEDİM YENİ ÜYELİK OLUŞTURDUM. SİZE ZAHMET OLMAZ İSE YENİDEN CEVAPLARSANIZ SEVİNİRİM TEŞEKKÜR EDERİM.

Uzmanın Yanıtı

Kusura bakmayın yeni görüyorum mesajınızı..Öncelikle merhabalar Tuğba Hanım..Yoğunluğumdan dolayı şu anda müsait olup cevap verebiliyorum kusura bakmayın.Malesef ki çocuklarımızdan özellikle 1 yaştan önce ayrıldığımız zaman çocuğumuz güvenli bağlanmayı gerçekleştiremiyor ve bu yüzden de bağımlı güvensiz bağlanma oluşuyor.Bu yüzdensizin şu anda işe gitmeniz veya herhangi bir şekilde günlük rutinleriniz için ondan ayrı kalmanız çocuğunuzda sizin onu terk edeceğiniz anlamına geliyor.Öncelikle biraz alıştırma yapmanızı tavsiye ederim.O da şu şekilde oluyor:Öncelikle ortadan belli kısa zaman aralıklarında ayrılın örneğin her gün saat 2 de 15 dakika başka bir yerde bulunun ve sonrasında tekrar gelin sonrasında bu süreyi yavaş yavaş uzatın.Geldiğinizde de bütün sevginizi ona verin veya sevdiği bir şeyi ona verin ödül gibi düşünebiliriz bunu.Tabi bunu ilk başlarda yapın sonrasında süreyi uzattıkça bırakın.Her ne kadar ağlarsa da güzel bir şekilde ben gelicem sen güvendesin ben hep seninleyim deyip sarılın ve öyle ayrılın.Ağlamasını o anda dramatize etmeyin.Çünkü bunu alışkanlık haline getirmiş ve güvensiz bağlanması oluşmuş bunu zamaana yayarak aşabilirsiniz.Daha sorunuz veya talebiniz olursa dilerseniz online danışmanlıkta da bu konuda yardımcı olabilirim. Panelimden randevu oluşturabilirsiniz.

icon

ç*****

Hiç bir şekilde tuvalet eğitimi veremiyor olmamızdan dolayı kafayı yemek üzereyken reklamınıza denk geldim. İlk seansta toplamaya başladık. Çok samimiyetle, çok çok teşekkürler hocam :)

icon

z*****

Yeme içme konusunda çok ciddi inat durumu yaşıyorduk. Aç olmasına rağmen yemiyordu. Hande hocamla bunu çözeceğimize inanıyorum :)

icon

p*****

Çocuğumda hemen hemen her konuda korku problemi var. Çoğu hayvandan, karanlıktan, kalabalıktan korkuyor. Hande hocam ilk seanstan içimi rahatlattı ve karanlık konusuyla başladık. Etkisini de görmeye başladık.