WhatsApp
Güldeniz Sevil

Güldeniz Sevil

Çocuk gelişimci

Hemen Görüşme İçin Meşgul

Seans Süresi 50 Dk
Seans Ücreti 189.00 TL

Yapılan Seans 115
Danışan Sayısı 30
Online Seans Al Uzmana Ücretsiz Soru Sor

Hacettepe Üniversitesi'nden Şeref öğrencisi olarak mezun olmuştur. Pearson Education onaylı olarak P4C Ebeveynler ve Çocuklar için Felsefe Eğitim Uzmanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın verdiği Özel Eğitimde Uzman Öğretici programlarını tamamlamıştır. Çocuk testleri, aile eğitimleri gibi gerekli eğitimlerini almıştır. Gelişimsel problemler, aile tutumları, özel eğitim, erken çocukluk eğitimi, yaygın gelişimsel bozukluklar, davranış problemleri gibi konularda danışmanlık vermektedir. Şu an özel bir anaokulunda eğitim koordinatörü olarak çalışmakta ve özel bir merkezde çocuk ve aile seanslarına devam etmektedir.
icon Eğitim
 • Hacettepe Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Çocuk Gelişimi Bölümü,2019
icon Sertifikalar
 • ADÖ-Aile Değerlendirme Ölçeği
 • BDT Temelli Enürezis ve Enkoprezis
 • Çocuk Resimleri Analizi ve Psikolojik Resim Testleri
 • Çocuk Uyku Alışkanlıkları Ölçeği
 • Çocuk ve Ergenler İçin Davranış Değerlendirme Ölçeği
 • DENVER II Gelişimsel Tarama Testi
 • Dikkat Testleri
 • Doğa ve Orman Pedagojisi
 • ETEÇOM Etkileşim Temelli Erken Çocuklukta Müdahale Programı
 • GOBDÖ II, Gilliam Otistik Bozukluk Derecelendirme Ölçeği II
 • Objektif Çocuk Değerlendirme Testleri
 • P4C Çocuklarla, Ebeveynlerle ve Topluluklarla Felsefe Eğitim Uzmanı
 • PİKOLO-Ebeveyn Çocuk Etkileşimi

Uyku Eğitimi
Tuvalet Eğitimi
Aylık Gelişim Takibi
Sağlam Bebek Takibi
Gelişimsel Oyun Önerileri
Memeden Kesme
Aile Danışmanlığı
İki Yaş Sendromu
Pozitif Ebeveynlik
Korku ve Kaygılar
Kardeş Kıskançlığı ve Kardeşe Hazırlama
Duygusal Gelişim Gerilikleri
Aile İçi İletişim Sorunları
Çocuk ve Ergen Psikolojisi
Ergenlik Dönemi İletişim Sorunları
Gelişim Bozuklukları
Öfke Nöbetleri
Konuşmada Gecikme
Kekeleme, Artikülasyon Problemleri
Altını Islatma Problemi, Kaka Kaçırma
Davranış Bozuklukları
Sınav Kaygısı
Yeme-Yedirme Sorunları
Okula Başlama İle İlgili Gelişimsel Değerlendirme ve Danışmanlık
Sınır Koyma-Kural Koyma
Anne-Baba Ayrılığı
Dudak Emme,Parmak Yeme, Parmak Emme, Tırnak Yeme
Bağlanma Sorunları ve Güvenli Bağlanma
Etkileşimli Kitap Okuma
Okula Hazırlık-Uyum-Oryantasyon
Doğa Pedagojisi- Doğa Etkinlikleri
Ebeveyn Katılımlı Oyun Planlama
Gelişim Alanlarını Destekleyici Oyun Önerileri
Etkili Medya - Teknoloji Kullanımı

icon

MERHABA KIZIM 28 AYLIK BEN 7. AYINA GİRİNCE İŞE BAŞLAMAK ZORUNDA OLDUĞUM İÇİN SABAH ANNEME BIRAKIP AKŞAM ALDIM 10. AYINA KADAR HEP ANNEM BAKTI. AMA BU ZAMAN ZARFINDA BEN TÜM HERŞEYİ İLE KENDİM İLGİLENDİM GÜNLÜK GİYECEĞİ KIYAFETLERİ KENDİM HAZIRLADIM BANYOSUNU BEN YAPTIRDIM YEMESİ GEREKEN YİYECEKLERİ TZE OLARAK GÜNLÜK BEN YAPTIM VS. KIZIM 10 AYLIKKEN ANNEMİN AMELİYAT OLMASI GEREKDİ BABANNESİNE BIRAKTIK ŞUAN 28 AYLIK DEĞİŞMELİ OLARAK ANNEANNE VE BABAANNE BAKIYOR. KIZIM ÇOK AGRESİF ÇOK ÇABUK SİNİRLENİP AĞLIYOR. BENİM KENDİ İHTİYAÇLARIMI KARŞILAMAMA MÜSADE ETMİYOR. (YEMEK YEMEM ,TUVALET İHTİYACIM BANYO ETMEM GİBİ) TUVALETE GİRMEM GEREKTİĞİNDE BİLE BENİ BIRAKMIYOR BİRLİKTE GİRİYORUZ. ŞİMDİYE KADAR HİÇBİR ŞEKİLDE ÇİZGİ FİLM TABLET TELEFON GİBİ ŞEYLERDEN UZAK TUTTUM ELİMDEN GELDİĞİNCE . BİRLİKTE VAKİT GEÇİRMEYE OYNAMAYA ÇALIŞIYORUM,ÇOK ÇABUK SIKILIYOR. EN UFAK BİR YÜKSEK SESTEN KORKUYOR AĞLIYOR. ÇOK ÜRKEK PARKA FALAN GİTTİĞİMİZDE Bİ ÇOCUK KOŞARAK YANINA GELSE KORKUP KAÇIYOR. KİMSE İLE OYUNCAKLARINI PAYLAŞMAK İSTEMİYOR. KIZIM TÜP BEBEK TEDAVİSİ İLE OLDU ONUNLA ALAKASI VARMIDIR BİLMİYORUM AMA BENDE ÜZERİNE ÇOK DÜŞÜYORUM KENDİME ENGEL OLAMIYORUM SÜREKLİ KIZIM DİKKAT ET KOŞMA DÜŞERSİN ORAYA ÇIKMA VS. BU TARZ CÜMLELER KURUYORUM SÜREKLİ PEŞİNDE DOLANIYORUM KENDİSİ ODASINA BİLE GİTMİYOR. SON OLARAK ŞUNU DA EKLEMEK İSTİYORUM; BEN İŞE GİDERKEN PEŞİMDEN ÇOK AĞLIYOR ANNE LÜTFEN GİTME BENİ BIRAKMA BEN ANNEANNEMİ İSTEMİYORUM DEDEMİ İSTEMİYORUM GİBİ CÜMLELER KURUYOR. KONUŞMASI CÜMLE KURMASI YAŞITLARINA GÖRE İYİ KENDİNİ ANLAŞILIR ŞEKİLDE İFADE EDİYOR. MÜMKÜN OLDUĞUNCA BİRLİKTE SOFRAYA OTURUYORUZ KENDİ YEMEKLERİNİ YİYOR.BENİM YEDİRDİĞİM ZAMANLARDA OLUYOR. NE YAPMAM KONUSUNDA NASIL DAVRANMAM GEREKTİĞİ KONUSUNDA ÇARESİZİM YARDIMLARINIZI RİCA EDİYORUM.

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar; verdiğiniz öykünün detaylarına baktığımızda hem çocukla hem de ebeveyn olarak sizinle çalışmamız gerektiğini görüyorum. Bazı durumlar çocuğunuz kaynaklı olurken, bazı durumlar ilişki ve süreç kaynaklı görünüyor. Detayları netleştirmek, böyle hassas bir konuda daha açıklayıcı ve yardımcı olabilmek adına seans almanızı önereceğim. Sevgiler.

icon

Merhabalar, 3,5 yaşındaki oğlum kendi kendine okumaya başladı. Bebekliğindenberi harflere, sayılara, renk ve şekillere çok ilgisi oldu ve bunların hepsini 2 yaşına varmadan öğrenmişti. İlgilendiği konulara karşı dikkat ve konsantrasyon süresi çok uzun, kitap okumaya bayılıyor, puzzle yapmayı çok seviyor. Hayal gücü yüksek, manipülatif bir çocuk ve bağlaçları kullanmaya da 2 yaş civarında başlamıştı. Ama bunların dışında çok erken konuşma, çok erken yürüme vb şeyler olmadı bu tür fiziksel konular genelde tam vaktinde oldu. Diğer yandan kolik bir bebekti ağlamaya çok alışık olduğu için midir bilmiyorum hala istediği olmadığında kendini yerlere atıp ağlayabiliyor. Duygu durum kontrolünün özellikle öfke yönetiminin zayıf olduğunu hissediyorum. Tüm bu bilgilere dayanarak üstün yetenekli olma ihtimali olabilir mi? Böyle bir gündemle pedagoga götürmeli miyim? Gelişimsel olarak önde giden tarafları olduğu gibi olumsuz tarafları da var, bu yüzden ikilemde kalıyorum.

Uzmanın Yanıtı

Merhaba Tuğçe hanım; çocuklarda engellendiğinde ya da uzlaşma sağlanmadığında ortaya çıkan ağlama davranışsal bir durumdur ve daha önceki tecrübeleriyle ilişkilendirilir. Burada hem tutarlı olup hem de duygusal olarak incitmemek önemlidir. Üstün yetenek durumuyla ilişkili durumlar olabilir ama salt bir şekilde yazdıklarınızdan yola çıkılarak ‘üstün yeteneklidir’ denilemez, detaylı bir değerlendirme gerekir. Gelişim ise; her ne kadar bir bütün olsa ve her alan, bir diğer alanı etkilese de her gelişim alanı kendi içinde apayrı bir disiplindir. Durumla ilgili daha detaylı bir değerlendirme ve bilgi için randevu oluşturabilirsiniz, iyi günler diliyorum.

icon

Merhabalar 14 aylik bebegimin davranis degisimleriyle alakali sizden destek alabilir miyiz ,bir de 1 hafta evvel dedemizi kaybettik bunun da sureci etkiledigi kanaatindeyim.

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar Begüm hanım; ani yaşam değişikliklerinden sayılan kayıplar, duygu durumumuzu dolayısıyla davranışlarımızı etkiler. Ancak çok yönlü bir şekilde değerlendirme gerektirir. Randevu oluşturduğunuz takdirde konuyla ilgili çözümler için yanınızda olacağım. Görüşmek üzere, sevgiler.

icon

Güldeniz Hanım ; Sağlık olsun :) Ben tekrar uygun bir saat için sizden seans alabiliyorum değil mi? Malumunuz oğlum fırsat vermediği geç saat için talep etmiştim. Gündüz de işteyim. Dönüşünüz sonrası talebimi yineliyor olacağım. Teşekkürler İyi geceler

Uzmanın Yanıtı

Elbette Funda hanım, takvimimi sizin için daha geç saatleri de kapsayacak şekilde güncelledim. :) Siz seans aldığınızda tarafıma bildirim gelecektir. Küçük talihsizlik için lütfen kusura bakmayın. Tekrar görüşmek üzere, iyi geceler.

icon

Merhabalar ; bu akşam 22-23 :00 saatleri arası seansım vardı. Son dakika iptal mesajı geldi.

Uzmanın Yanıtı

Merhaba Funda hanım, sizi beklerken yanlışlıkla iptal et butonuna elimin değdiğini üzülerek belirtiyorum. Dilerseniz hemen şimdi ya da bir sonraki saatimi de müsait olacak şekilde güncelliyorum.

icon

Oğlum sinirli şiddet uyguluyor istediği olmadığı zaman kendimi öldürürüm aşağı atıcam kendimi ve evi terkedicemm gibi kelimeler kullanıyor nasıl davranmam gerektiğini bilmiyorum nasıl düzeltirim

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar; bahsettiğiniz durum yaş, aile tutumu, ekran süresi ve ekran içerikleri ya da öğrenilmiş davranışlarla ilişkili olabilir. Yine de bir çocuk ve ergen psikiyatristiyle görüşmenizi öneriyorum. Aile tutumuyla ilgili de, randevu oluşturduğunuzda yardımcı olabilirim. Sevgiler.

icon

v*****

Hocam seans için gerçekten çok teşekkür ederim. Çocuğum uyurken yan odada telefonumla kulaklığımla görüşmek çok rahattı.

icon

i*****

Konuşma gecikmesi sorunumuz iyice canımızı sıkıyordu. Güldeniz hocamla seanslara başladık. 2 seansta bile etkisini hissettik. Görüşmek üzere hocam :)