Gözde Davu

Gözde Davu

Diyetisyen

Hemen Görüşme İçin Müsait

Seans Süresi 50 Dk
Seans Ücreti 249.00 TL

Yapılan Seans 85
Danışan Sayısı 41
Online Seans Al Uzmana Ücretsiz Soru Sor

Diyetisyen Gözde DAVU; İstanbul Medipol Üniversitesi, Beslenme ve Diyetetik bölümünden iyi bir ortalama ile onur öğrencisi olarak mezun oldu. Başarılı, verimli ve hastalarla iç içe olduğu birçok staj deneyimim oldu. Mesleği ile alakalı pek çok kurs, program ve eğitimleri katıldı. Hastalar/Danışanlarla kuvvetli ilişkileri sahip, güncel bilgileri aktif olarak takip etmektedir.
icon Eğitim
  • İstanbul Medipol Üniversitesi, Beslenme ve Diyetetik
icon Sertifikalar
  • Emzirme Danışmanlığı
Ergenlik Döneminde Yeme Davranış Bozuklukları
Diyabetli Çocuklarda Beslenme
Bebek Ek Gıda Başlangıcı Ve Devam Beslenmesi
Obezite Beslenme Danışmanlığı
Okul Çağı Çocukları İçin Beslenme
Besin Alerjisi Olan Bebeklerde Beslenme
Yemek Seçen Çocuklar
Çocuklarda Demir Yetersizliği
Gebelik Öncesinde Beslenme
Gebelik Döneminde Beslenme
Gebelikte Besin Güvenliği
Doğum Sonrası Alınan Kiloların Verilmesi
Okul Öncesi Dönemde Beslenme 2-5 Yaş
Okul Çağı Ve Adolesan Dönemde Beslenme
Çocuk Hastalıklarında Beslenme
Beslenme Yetersizliği Hastaları
Protein- Enerji Malnütrisyonu
Emilim Bozukluklarında Beslenme
Doğuştan Metabolizma Hastalıkları
Doğumsal Kalp Hastalıkları
Ateşli Hastalıklarda Beslenme
Böbrek Hastalıklarında Beslenme
Onkolojik Hastalıklarda Beslenme
Nörolojik Hastalıklarda Beslenme
Tip 1 Diyabet Ve Karbonhidrat Sayımı
Enternal Ve Prenatal Beslenme
Beslenmede Çocuğun İlgisini Çekecek Yemek Tarifleri
Sporcu Beslenmesi
icon

1 yasında oğlum var sabah düzenli yiyor ama kilo almıyor yedini kusuyor anne sütü alıyor ve dısarı cıktında toprak yiyor ben kilo alması için çok ıgrasıyom şuan 12 kilo iyimi

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar; öncelikle bazı bebekler fazla yediklerinde ya da üst üste hem ek gıda hem de anne sütü aldıklarında hepsini beraber sindiremedikleri için kusma gibi durumlar gösterebiliyor. Ya da yediğin besinlerin içeriğinden dolayı kusabilirler. Bu durum için mutlaka detaylı bir değerlendirme yapmamamız ve bu duruma neden olan durumu ortadan kaldırmamız gerekiyor. Toprak yeme durumu ise bazı bebeklerde kan değerlerinde ki eksikler yüzünden olabiliyor. Toprak yeme durumu için mutlaka çocuk doktorunuzla görüşüp detaylı bir kan tahlili vermenizi öneririm. Çocuğunuzun kilo durumu hakkında daha net fikir sahibi olabilmem için boyunu bilmem gerekmektedir. Sonrasında da çocuğunuza uygun bir anne sütü ve ek gıda planı yapıp kilo alma süzenini sağlayabiliriz. Bu süreç ile ilgili yapmanız gerekenler hakkında detaylı bilgi almak için panelimden ''online seans al'' seçeneği ile randevu oluşturabilirsiniz. Sevgiler ve sağlıklı günler dilerim.

icon

Merhaba boyum 1.65 kilom 45 kilo almak istiyorum iştahım bazen yerinde bazen acıktığımı bile hissetmiyorum şu ana kadar kilo almaya çalıştım 3 kilo aldım ama onu da geri verdim. Çevremdekiler annemin babamın zayıf olduğu için genetikten dolayı kilo alamayacağımı söylüyorlar kilo almak genetiğe bağlı mıdır?

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar; Öncelikle genetik yapı yüzünden kilo alamayacağınız kısmı kesinlikle doğru değildir. Sizin için planladığımız program ile vücudunuzun ihtiyaçları doğrultusunda gayet sağlıklı bir şekilde kilo alabilirsiniz. Daha detaylı bilgi ise öncelikle birey; yaşı, cinsiyeti, kan değerleri, genetik yapısı var ise hastalıkları, kullandıkları ilaçlar, metabolizması vb. birçok faktör kilo alma sürecini olumlu veya olumsuz belli oranlarda etkilemektedir, bunları detaylı inceleyip yorumlamak kesinlikle en doğrusudur. Ancak size uygun bir program ile sağlıklı beslenerek rahatlıkla kilo alabilirsiniz ve aldığınız kiloyu vermeden vücudunuzda sabit kilo haline getirebilirsiniz. Kilo alma süreciniz, yapmanız gerekenler hakkında detaylı bilgi almak için panelimden ''online seans al'' seçeneği ile randevu oluşturabilirsiniz. Sevgiler ve sağlıklı günler dilerim.

icon

Merhaba gözde Hanım size bir sorum olacaktı.Bebeğim 7 aylık oldu.Ek gıdaya 2 haftadır falan tam olarak başladım düzenli püreler çorba mama vs.veriyorum.Aynı zamanda hala annes sütüyle devam ediyoruz .Fakat 3 gündür falan kakasında siyah siyah ip gibi bişeyler olmaya başladı bu normal mi düzelir mi .küçük siyah siyah ip gibi biseyler .bağırsak kurdu olabileceğini düşündüm fakat ona dair bi belirti yok bebeğim gayet iyi .yardımcı olursanız sevinirim

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar; bu tarz durumlar bebekler ek gıdaya geçtiğinde farklı besin grupları tükettiklerinde reaksiyon olarak bazen farklı etkiler görülebiliyor. Ek gıda sürecinde besin gruplarını denetme sırası, miktarı ve süresi çok önemlidir. Bununla ilgili bebeği ek gıda sürecinde olan annelerin mutlaka detaylı bilgi sahibi olması gerekiyor. Bebeğinizde görülen bu siyah ip durumu hakkında net olarak yorum yapabilmem için bazı bilgileri öğrenmem gerekiyor. Bu durum devam ederse mutlaka bir doktor kontrolüne gitmenizi öneririm. Bu durumun çözülmesi ve ileri de tekrarlamaması içinde bebeğin beslenmesinde bu duruma neden olan besinler incelenmeli ve belirli ölçülerle beslenme durumuna eklenmelidir. Bu konu ile ilgili detaylı bilgi almak için ve ek gıda süreci, beslenme planını vb. konularla ilgili görüşmek için panelimden ''online seans al'' seçeneği ile randevu oluşturabilirsiniz. Sevgiler ve sağlıklı günler dilerim

icon

Merhaba. Ketojenik diyet ile zayıflama desteği sağlayabilir misiniz?

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar; Tabiki ketojenik diyet ile zayıflama, Sağlıklı beslenme programı yapıyorum. Kişinin ihtiyacına uygun bir şekilde planlaman program ile zayıflama sürecini başlatıyoruz. Bu süreçte kontrol altında ilerleyerek kilo verme sürecini sağlıkla sürdürüp tamamlıyoruz. Kişinin kişisel özellikleri, kan değerleri, nesin tüketim durumu vb. durumu birçok yönden değerlendirip sonrasında planlama yapıyoruz ve sadece kişiye özel bir program oluyor. Ketojenik diyet hakkında daha fazla bilgi almak ve size uygun olan beslenme programını oluşturmak için panelimden ‘online randevu al’ kısmında randevu oluşturabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim. Sevgiler.

icon

Tüp mideliyim beslenme programı yazıyor musunuz

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar; tüp mide ameliyat öncesi, süreci ve sonrası çok dikkat, özen, disiplin gerektiren bir süreçtir. Sizin bu süreciniz ile ilgili detayı bilgi sahibi olduğumuz da tüp mide sonrası için bir beslenme programı tabi ki planlayabiliriz. Ancak program planlanması için; tüp mide sürecinin hangi aşamasındasınız, değerleriniz nasıl, kaç kilo verdiniz, doktor tarafından son değerlendirmeniz nasıl vb. konularda detaylı bilgi sahibi olmam gerekir. Detaylı bir görüşme ve değerlendirme sonrasında size uygun olan beslenme programı oluşacaktır. Bu konu hakkında, sağlıklı beslenme süreci ve besinler ile ilgili merak ettiğiniz her şey hakkında detaylı bilgi almak için panelimden ''online seans al'' seçeneği ile randevu oluşturabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim. Sevgiler.

icon

Merhaba 2 yasinda kizim daha once kabizlik yasadi poposunda catlak oldugu icin kakasini tutmaya basladi. Bunun icin 1 yillik tedavi uygulandi cocuk cerrahi tarafindan suan kabiz degil fakat hala kakasini tutuyor 4 gunun sonunda falan mecburen yapiyo artik. Ve bu gece uykularini sosyal yasamani cok etkiliyor. Bunun icin nasil bir yol izlememiz lazim. Terapi ile cozulebilirmi

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar; bu tarz sağlık sorunları bebeklik/çocukluk dönemlerinde görülmektedir. Kaka tutma durumuna neden olan faktörler detaylı olarak incelenmeli ve bu duruma neden olan besinler bulunmalıdır. Bu durumu ortadan kaldıracak besinleri beslenmeye ekleyerek bu durumun ortadan kalkmasında çok önemli bir yol alınabilir. Ayrıca kabızlık durumunun tamamen çözülmesi ve ileri de tekrarlamaması içinde bebeğin beslenmesinde bu duruma neden olan besinler incelenmeli ve belirli ölçülerle beslenme durumuna eklenmelidir. Beslenme ile çözüldükten sonra kısa bir terapi ile bu durumu ortadan kaldırabilirsiniz. Ama öncelikle bebek için bir beslenme planlanması ve tüketmesi/ tüketmemesi gereken besinler belirlenmelidir. Bu konu ile ilgili detaylı bilgi almak için ve beslenme planını bir uzman ile oluşturmak isterseniz; panelimden ''online seans al'' seçeneği ile randevu oluşturabilirsiniz. Sevgiler ve sağlıklı günler dilerim.

icon

Normal yulafla ince öğütülmüş arasında ne gibi farklar var . (Teşekkürler)

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar; İnce öğütülmüş yulaf ezmesi, yulafın normalden çok daha ince öğütülmesiyle elde edilen bir ürün çeşidini oluşturuyor. Hafif bir tada sahip olan yulaf, ince öğütülmüş formuyla yapı bakımından da hafif bir tüketim sunuyor. Süt, su vb. besinler içerisinde daha çabuk yumuşama, daha çabuk kıvam alma durumları oluyor. Ama tabi ki iki tür arasında besin içerikleri ve kalori bakımından da farklar bulunmaktadır. Bu konu hakkında, sağlıklı beslenme süreci ve besinler ile ilgili merak ettiğiniz her şey hakkında detaylı bilgi almak için panelimden ''online seans al'' seçeneği ile randevu oluşturabilirsiniz. Sevgiler ve sağlıklı günler dilerim.

icon

Ben nasıl kilo verebilirim

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar; öncelikle bireyin; yaşı, cinsiyeti, kan değerleri, var ise hastalıkları, kullandıkları ilaçlar, metabolizması vb. birçok faktör kilo verme sürecinin nasıl olması gerektiği hakkında konuşabilmemiz için bize yol gösteriyor. Bunları beraber inceleyip tamamen size uygun hazırlanan; sağlıklı beslenme ve kilo verme programı ile sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz. Kilo verme süreciniz, yapmanız gerekenler hakkında detaylı bilgi almak için panelimden ''online seans al'' seçeneği ile randevu oluşturabilirsiniz. Sevgiler ve sağlıklı günler dilerim.

icon

İyi akşamlar benim biraz kilo sorunum var ne yapmalıyım bilmiyorum ayrıca dizimde menüsküs yırtılması oldugunu söyledi doktorlar kilo vermem gerekiyormuş 43 yaşındayım iltihaplı eklem romatizması tedavisi görüyorum ilaçlar kilo yapar demişti doktorlar boyum 1.64 kilom 95 bana zayıflama açısından ne tavsiye edersiniz

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar; öncelikle Menisküs yırtığı, dizde en sık meydana gelen, ağrılı ve zayıflatıcı bir kıkırdak yaralanması türüne verilen isimdir. Bu tarz hastalıklarda eklemlerin, kıkırdakların daha çabuk toparlanması için kişinin kilo vermesi çok önemlidir. Kullanılan bazı ilaçların kilo yapabileceği düşünülür ancak sizlerin yaşı, var olan hastalıkları ve kullandıkları ilaçlara uygun olarak hazırlanan; sağlıklı beslenme ve kilo verme programı ile bu süreci çok daha rahat geçirip, hem hastalıkların toparlanma süreci hızlandırabilir, hem kilo verebilir hem de sağlığınıza rahatça kavuşabilirsiniz. Sağlık probleminiz ve kilo verme süreciniz, yapmanız gerekenler hakkında detaylı bilgi almak için panelimden ''online seans al'' seçeneği ile randevu oluşturabilirsiniz. Sevgiler ve sağlıklı günler dilerim.

icon

o*****

harika

icon

9*****

Çok tatlı çok ilgili biri ilk görüşmemizden çok memnun

icon

y*****

Çok güzel bir ilk seanstı! Hem aydınlatıcı hem de motive edici. Sürecin devamını heyecanla bekliyorum.

icon

f*****

Gözde Hocamla bugün tanıştık ilk görüşmemiz i yaptık.İlk görüşme olmasına rağmen süreçle ilgili kısa bir sürede çok şey kattı ailemize.Kendisiyle tanıştığımız için çok mutlu oldum.Bundan sonra görüşmeye de devam edeceğiz.Bilgisine güvenim tam.Destekleri için çok teşekkür ederim.

icon

s*****

Gözde hocamdan bebeğimin beslenmesi üzerine destek alıyorum. 7 aylık kızım var. çok şey öğrendim sizden hocam. ek gıda süreci harika ilerliyor her şeyi yiyor kızım, red durumu yaşamadık sayenizde. teşekkür ederim

icon

s*****

Gözde hocamdan diyabet üzerine destek aldım. Diyabette beslenme her şey. hocamın verdiği diyet listesine harfiyen uyuyorum çünkü uygulanabilir bir program. çok bilgili ve donanımlı bir uzman herkese öneriyorum

icon

y*****

Gözde hocam çok bilgili donanımlı. çocuklarınızın beslenmesi ile ilgili kesinlikle yardım alabilirsiniz.

icon

k*****

Çocuğuma bağırsak hastalığı teşhişi kondu. Beslenme çok önemli dendi. Kidologtan Gözde Hocamızı gördüm radevu aldım. iyi almışım çok faydalı bilgiler edindim. hocamızın önerileri ile devam edeceğiz sürece 

icon

i*****

kızım ergenlik sürecinde ve bu dönemde yemesi bozuldu, sağlıksız ve aşırı yiyordu. tedirgin oldum, gözde hocamızdan randevu aldım. Kidoloğu bir alrabam önerdi. iyi ki karşılaşmışız hocam. teşekkür ederim

icon

z*****

çocuğumda otoimmun bir hastalık var. bu nedenle beslenmesi çok önemli dedi doktorumuz. destek aldık Gözde hocamızdan.Artık Gözde hocamızdan düzenli randevu alacağım. iyi ki varsınız hocam, bilmediğim ne çok şey varmış, aydınlattınız bizi

icon

u*****

2 yıldır dzenli spor yapıyorum ve beslenme konusunda eksikliklerim vardı, hocamızdan destek alamaya başladım. verdiği bilgiler gerçekten çok iyiydi alan hakimeti çok iyi uzmanımızın

icon

ç*****

Yeni ameliyat oldum, doktorum kilo vermemi söyledi, gözde hanımdan randevu aldık. hocamız sağolsun çok ilgiliydi. Verdiği diyet listesi uygulanabilirdi. birlikkte oluşturduk

icon

e*****

Gebelik sürecinde nasıl beslenmem gerektiği konusunda destek aldım. bu sayede doğumuma kontrollü bir kilo ile gideceğim. çok sağlıklı bir gebelik geçiriyorum hocam sayesinde. teşekkür ederim

icon

d*****

Emzirme sürecinde kilo vermek istedim, ama diyet yapmam uygun mu emin olamadım, gözde hocamdan randevu aldım. harika öneriler ve liste oluşturdu. diyet değil sağlıklı beslenme listesi oluşturduk. çok teşekkür ederim

icon

p*****

obezite sorunumuz vardı, çocuğum ciddi sorun yaşamaya başlamıştı, doktorumuz hemen bir diyetisyen desteği alın dedi. gözde hocam çok ilgili ve bilgili devam edeceğiz sonuç alacağımızı düşünüyorum

icon

p*****

ek gıdaya geçiş sürecinde bebeğim için destek almam iyi oldu, yasaklı gıdalar, gıdaları nasıl vermeliyim nasıl pişirmeliyim her şeyi öğrendim, teşekkür ederim

icon

b*****

diyabetli çocuğum var ve ne yapacağımı şaşırmış durumdaydım, hocamızın önerileri çok iyi geldi, içim rahatladı, çok donanımlı gözde hocamız, sağolun

icon

A*****

besin alerjisi olan bebeğim için destek aldım, verdiği öneriler çok iyi ve uygulanabilirdi, harikaydı teşekkürler

icon

Ş*****

Açıklamaları gayet açık ve netti Gözde Hanım' ın. İlgiliydi. Teşekkür ederim. :)