WhatsApp
Gizem Ayşem

Gizem Ayşem

Uzman klinik psikolog

Hemen Görüşme İçin Müsait

Seans Süresi 50 Dk
Seans Ücreti 349.00 TL

Yapılan Seans 84
Danışan Sayısı 36
Online Seans Al Uzmana Ücretsiz Soru Sor

Merhaba, Ben Gizem Ayşem Kahveci. Psikoloji alanında 4 senelik lisans sürecimi tamamladıktan sonra Klinik Psikoloji alanında yüksek lisans eğitimimi aldım. 9 senedir meslekte aktif olarak rol almaktayım. Çocuk, Ergen ve Yetişkin Psikolojisi üzerine çalışıyorum. İki çocuklu bir anne olarak edindiğim mesleki bilgilerimi, pratiğe dökme şansım oldu. Artık bende Kidolog'tayım. Mutlu, sağlıklı ve yaşadığınız problemleri çözmek adına birbirimize destek olduğumuz günlerde karşılaşmak üzere. Sevgiler :)
icon Eğitim
  • Beykent Üniversitesi Klinik Psikoloji
  • Beykent Üniversitesi Psikoloji
icon Sertifikalar
  • Aile Danışmanlığı
  • Çocuklarda objektif ve projektif testler eğitimi

Çocuk Psikolojisi
Evlilik ve Aile Danışmanlığı
Gelişim Psikolojisi
Depresyon
Öfke Kontrolü
Kaygı Bozuklukları
Çocuk ve Ergen
Panik Atak
Obsesif Kompulsif Bozukluk
Çift Terapisi
Özel Tanılı Çocuklar
Geç Konuşma
İki Yaş Sendromu
Boşanma Danışmanlığı
Bireysel Psikoterapi
Mutlu İlişkiler
Gottman Çift Terapisi
MMPI
Romantik İlişkiler
Evlilik Öncesi Danışmanlık
İlişki Danışmanlığı
Tuvalet Eğitimi
Ergen Danışmanlığı
Çocuklarda Davranış Bozuklukları
Stres ve Kaygı Bozuklukları
Uyku Bozuklukları
Anksiyete Bozukluğu
Baş Etme Becerileri
DenverII
Stres ile Başa Çıkma
Bağımlılık
İletişim Bozuklukları
Çocuk Psikolojisi
Ergen Psikolojisi
Öfke Kontrolü
Fobiler
Depresyon
Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite
Dürtü Kontrol
Kişilik Bozuklukları
Davranış Problemleri
Travma Sonrası Stres Bozuklukları
İkili İlişkiler
Anne Baba Tutumları
Çözüm Odaklı Terapi
Bilişsel Davranışçı Terapi
Okula Uyum
Sınav Kaygısı
Kimlik Keşfi
Ergenlik Dönemi Uyum Sorunları
Sosyal Fobi
Özgüven Sorunu

icon

Benim için not yazar mısınız

Uzmanın Yanıtı

Merhaba, geçtiğimiz seansta konuştuğumuz gibi çocuğumuzun bu dönemde özellikle ebeveynlerin, ebeveyn dışındaki bakım verenlerin(aile büyükleri, öğretmenler vb.) desteği çok önemli. Bu tür davranışların altında çoğu zaman dikkat çekmek, sevgi ve şefkat beklentisi, farkedilme ve görülme isteği yatar. Dolayısıyla mümkünse bu dönemde çocuğunuzla inatlaşmaktan kaçınmalı, eleştirel tutumdan ve kıyaslamaktan kaçınılmalı. Bolca alternatif sunma, olumlu yönlerini ortaya çıkartmak ve övmek, kendine güvenmesini sağlamak ve özellikle sorumluluk vermek çok işe yarayacaktır. Sabır ve zaman gerektiren bir süreç ama günün sonunda ebeveynlerin, öğretmenlerin ve bizim de amacımız bu durumları olumlu tarafa çevirip çocuklarımızı topluma kazandırmaktır. Diğer seansta görüşmek üzere, Sevgiler.

icon

Oğlum 6 yaşında davranış bozukluğu var kendi başına buyruk ne isterse onu yapıyor kurallara uymuyor anaokuluna başladı bu hafta ama uyum sağlayamadı arkadaş edinmek istemiyor öğretmenini dinlemiyor buna benzer sıkıntılarımız var online yardımcı olabilirmisiniz bu konularda

Uzmanın Yanıtı

Merhaba, bu hafta genel olarak bütün okullarda çocuklar için oryantasyon süreciydi. Öğretmenini, arkadaşlarını ve okulunu tanımak için kısa bir ön alıştırma. Bu sebeple her çocukta otorite problemleri yaşayabilir. Fakat bu süreçler davranış bozukluğu tanısı almış olan oğlunuz için çok daha yorucu olabilir kendi iç dünyasında. Bu konuda hem size hem de oğlunuza yardımcı olmak isterim. Panelimden randevu oluşturabilirsiniz, istediğiniz gün ve saat aralığı varsa müsaitlik talebi oluşturabilirsiniz. Sevgiler..

icon

Oğlum 28 Aylık, asla kendi kendine bir oyun kurup oynamıyor, ve sürekli bir odadan diğer odaya giderken bile kucak istiyor? Nasıl engel olabilirim, ve diğer bir sorum sembolik oyun oynadığımızda örneğin bir oyuncağını sürekli ağlatıyor, yada ondan birsey istediğimiz de ağla üzül vereyım, getireyim modunda, kitaplarda gülen bebekleri sorduğumda bile hayır o ağlıo o mutsuz şeklinde cevaplıyor? Ağladıgında herseyi yapan bir aile de değiliz neden böyle olabilir?

Uzmanın Yanıtı

Merhaba, kendi kendine oyun kurma konusunda eğitici oyuncakların size faydası olacaktır. Ayrıca kademeli bir şekilde alıştırmanız faydalı olacaktır. Önce çok kısa sürelerle su içip geleceğinizi söyleyip sonrasında bu süreyi uzatmanız gerekiyor. Diğer konuda ise aile dinamiğiniz, oğlunuzla aranızda ki iletişim biçimi ve kişilik özellikleri hakkında bilgim olmadan objektif bir yönlendirmede bulunmam mümkün değil. Dilerseniz birlikte bunun üstünde çalışabiliriz, panelimden randevu oluşturabilirsiniz. Sevgiler..

icon

Gizem hanım merhaba cumartesi günü saat 17:00 18:00 saatleri arasında online randevu için musaitlik durumunuz nedir?

Uzmanın Yanıtı

Merhaba Nilüfer hanım hafta sonu için müsaitlik oluşturamıyorum hafta içi için bir saat ayarlamaya çalışırsak belirlediğiniz saat için pazartesi günü randevu oluşturabiliriz , Sevgiler

icon

Merhabalar ne zaman gorusebiliriz

Uzmanın Yanıtı

Merhaba Aysun hanım takvimimi güncellendim panelimi kontrol edip randevu alabilirsiniz.

icon

Merhabalar gorusme seans alabilirmiyim.en yakın zamanda

Uzmanın Yanıtı

Merhaba Aysun hanım, tabi ki takvimimi hemen güncelliyorum. Sevgiler.

icon

Merhaba hocam 4yaşında bir oğlum var ve sürekli herşeye ağlıyor anlatmaya çalıştıkça dinlemiyor daha fazla ağlıyor bazen duymamazlıktan geliyor kendi kafasına göre davranıyor yapmaması gereken herşeyi ısrarla yapıyor bizim ebeveyn olarak ne yapmamiz gerekir ?

Uzmanın Yanıtı

Merhaba , öncelikle bu oğlunuzun yaşadığı süreç 4 yaşına özgü normal davranış değişiklikleri. Bu sebeple ebeveyn olarak sakin kalıp tutarlı bir davranış biçimi sergilemenizde fayda var. Daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz randevu alabilirsiniz. Sevgiler.

icon

Gizem hanım merhaba size bir sorum olucaktı. Kızım 1 yaşında parmak ucunda yürüyor. El sallama hareketini ileri geri seklinde yapıyor. Oyuncaklarına daldığı zaman sanki bizi duymuyor. Otizim belirtilerine baktım göz teması kuruyor istediği eşyayı eliyle gösteriyor adıyla seslendiğimde dönüp bakıyor. Anne baba anneanne dede gel cümlelerini kuruyor. Birseyi bir kere gösterdiğimizde anlayıp kendisi de yapıyor mimiklerini kullanıyor. Bir uzmana götürmem gerekli mi sizce yoksa ben mi abartıyorum. Fikrinizi almak istedim

Uzmanın Yanıtı

Merhaba Elif hanım, kızınızı tanıma ve gözlemleme fırsatım olmadan size net bir şekilde yönlendirme yapmam doğru olmaz. Fakat anlattığınız kadarıyla böyle bir tanı şüphesi görmemekle birlikte, yine de dilerseniz görüşme sağlayabiliriz. Sevgiler...

icon

mrblar hocam son görüşmemizden bu yana olumlu bazı şeyler ama telefon konusunda pek bir ilerleme kat edemedik maalesef

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar Erengül hanım, Derman'in yaptığımız anlaşmaya ve programa uyacağına inanıyorum. Bu notumu okutup hatırlatırsaniz mutlu olurum? Önümüzde ki seansta görüşmek üzere, Sevgiler..

icon

Merhabalar.Bir sorum olcakti.Benim 3 yaşına girmek üzere olan bir oğlum var.1 Şubatta kaka eğitimine basladik.kucukte hiç sıkıntı yaşamadık hemen öğrendi ve söylemeye başladı.ancak büyük kakasını ilk yaptiginda biraz katıydı ve ondna sonra çok korktu ve yapmak istemedi epey bir tuttu filan 2 hafta çok sıkıntı yaşadik.duphaloc ile normale döndü ve sonrasında ypamaya başladı ama bu seferde oturmak istemiyor.ayakta yapmak istiyor biz de poşet serdim.posete yapıyor.ne kadar anlatsakta konussakta kitap da okusak örnek de versek vazgecmiyir.cisini rahat yapıyor ama ayakta poşete yapıyor.ne yapalım ne tavsiye edersiniz?

Uzmanın Yanıtı

Merhaba Elif hanım, 3 yaş soyut düşünce kavramının henüz gelişmediği bir yaş dönemi olduğu için çocuklar da ilk kaka deneyimi bedenden kaybedilen/ düşürülen bir parça olarak algilanmakla birlikte acı veren bir deneyim de olabilir. Bu korku ve kaçınma durumlarıyla sıkça karşılaşırız. Bu sebeple öncelikle sizin sakin ve sabırlı olmanızı öneririm. Sizin bu konuya ilişkin yaptığınız endişe ve kaygı her ne kadar hissettirmemeye çalışsanız da oğlunuz bunu hissedecek belki daha fazla kaygilanacak belki de sizin bu kaygınızı kullanacaktır. Buradan oglunuzu tanımadan ve süreç ayrıntılarını öğrenmeden genel bir bilgi verip yanlış yönlendirme yapmak istemem fakat ben de hem mesleki deneyimli biri olarak hem de bu süreçleri deneyimlemiş 2 çocuklu bir anne olarak size yardımcı olmak isterim. Sevgiler..

icon

Merhaba iyi akşamlar benim oğlum dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu var ilaç tedavisine başladık ama bunun yanı sıra ödevleri yapmıyor okumayi sevmiyor sınıfta en geride kalan o yazısı kötü ve birşeyleri kırmayı bozmayı yırtiyor ben çok çaresizim nefret ediyor yazıdan dersten ama okulu çok seviyor

Uzmanın Yanıtı

Merhaba Zeynep hanım, öncelikle sizi ve yaşadığınız bu zorlu duyguları anlıyorum. Burda önemli olan tanının ne zaman konduğu, böylelikle tedaviye ne zaman başlandığıdır. Aile, okul ve terapist işbirliği ile bu sürecin sağlıklı bir şekilde yönetilebileceğine emin olabilirsiniz. Ben oğlunuzu, süreci ve ayrıntıları bilmeden sizi yanlış yönlendirmek istemem. Her terapi süreci bireysel ve kişiye özeldir. Eğer isterseniz bu süreci beraber yönetebiliriz. Sevgiler..

icon

a*****

İyi ki tanımışım gerçekten çok tatlı bir insan

icon

a*****

Gizem hanıma Güler yüzü ve gösterdiği yollar nedeniyle sonsuz teşekkürler iyili tanımışım

icon

e*****

gizem hocama ne kadar teşekkür etsek az gelir kendisine minnettarız . bana ve oğluma ne kadar iyi geldi anlatamam kendisini tanımaktan dolayı çok mutluyuz başarılarının devamını dileriz bizimle böyle candan kandan ilgilendiği için teşekkürü borç bilirim iyiki varsınız hocam