kidologlogo
sidebarOpen && ()
Fatma Zehra Aksoy

Fatma Zehra Aksoy

Çocuk Gelişimci (Pedagog)

0

Danışan Sayısı

0

Yapılan Seans

Uzman Tanıtım Videosu

Henüz Eklenmedi

Fatma Zehra Aksoy, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi lisans programından mezun olmuştur. Lisans eğitimi sırasında; 1 eğitim öğretim yılı boyunca okul öncesi stajını, 3 farklı kurumda 2 dönem özel eğitim stajını ve aynı 2 dönemde Gülhane Eğitim Araştırma Hastanesinde alan stajını başarıyla tamamlamıştır. Alanda normal gelişim gösteren ve göstermeyen farklı yaş gruplarında birçok çocuk gözlemlemiş ve bu çocuklarla çalışma deneyimi olmuştur. Lisans tezini ''Üniversite Hazırlık ve 1.Sınıf Öğrencilerinin Sosyal Görünüş Kaygıları ve Üniversiteye Uyum Süreçleri Arasındaki İlişkinin İncelenmesi'' üzerine yazmıştır. Mezun olduktan sonra Oyun Terapisi ve Çocuk Değerlendirme Testleri uygulayıcı eğitimlerini almıştır. Fatma Zehra Aksoy, aldığı ve alacağı eğitimler ile mesleki donanımını arttırarak alanda başarıyla ilerlemeyi hedeflemektedir. Ayrıca lise ve üniversite hayatı boyunca gönüllü olarak sivil toplum kuruluşları etkinliklerinde görev almıştır. Şu an aktif olarak bir çocuk jimnastik ve oyun kulübünün duyu ve sanat atölyesi eğitmenliğini ve çocukların gelişimsel değerlendirmelerini yapmaktadır.

SMTWTFS

Seçtiğiniz tarihe ait randevu bulunamadı.

Seans almak istediğiniz tarih/saat açık değil mi?

Eğitim

  • Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Sağlık Bilimleri Fakültesi / Çocuk Gelişimi / Lisans

Sertifikalar

  • Oyun Terapisi

  • Gessel Gelişim Figürleri

  • AGTE (Ankara Gelişim Tarama Envanteri)

  • Metropolitan Okul Olgunluğu Testi

  • Frankfurter Dikkat Testi

  • D2 Dikkat Testi

  • Bender ve Frostig Görsel Algı Testleri

  • Cattel ve Porteus Labirentleri Zeka Testleri

Çocuk Gelişimci (Pedagog)

Dudak Emme,Parmak Yeme, Parmak Emme, Tırnak Yeme

Kekeleme, Artikülasyon Problemleri

Altını Islatma Problemi, Kaka Kaçırma

Davranış Bozuklukları

Yeme-Yedirme Sorunları

Sınav Kaygısı

Okula Başlama İle İlgili Gelişimsel Değerlendirme ve Danışmanlık

Sınır Koyma-Kural Koyma

Anne-Baba Ayrılığı

Konuşmada Gecikme

Bağlanma Sorunları ve Güvenli Bağlanma

Etkileşimli Kitap Okuma

Okula Hazırlık-Uyum-Oryantasyon

Ebeveyn Katılımlı Oyun Planlama

Gelişim Alanlarını Destekleyici Oyun Önerileri

Etkili Medya - Teknoloji Kullanımı

Korku ve Kaygılar

Tuvalet Eğitimi

Aylık Gelişim Takibi

Sağlam Bebek Takibi

Gelişimsel Oyun Önerileri

Aile Danışmanlığı

İki Yaş Sendromu

Pozitif Ebeveynlik

Uyku Eğitimi

Kardeş Kıskançlığı ve Kardeşe Hazırlama

Memeden Kesme

Duygusal Gelişim Gerilikleri

Ergenlik Dönemi İletişim Sorunları

Gelişim Bozuklukları

Öfke Nöbetleri

Çocuk ve Ergen Psikolojisi

Aile İçi İletişim Sorunları

Uyku sorunu. Kızım 21 aylık yaklaşık nir aydır uyku sorunu var normalde desteksiz uyuyor. Birkaç gecedir de yanından çıktığımız anda uyanıyor ağlıyor, odasından çıkmamızı istemiyor şu an gecenin 4 ü ve daha hiç uyumadım. Çok yoruldum artık. Sürekli böyle uyku problemlerimiz var eğitim de aldık. Bu son zamanda yaşadığımız problemin sebebi ve çözümü ne olabilir? Neden derin uykuya dalamıyor, yanından ayrılınca uyanıp ağlıyor, ne yapmalıyız?


Uzmanın Yanıtı

Merhaba. Öncelikle çocuğunuz sadece uyurken mi sizi yanında istiyor, gündüz de her aktivitesinde sizi yanında istiyor mu, gündüz kimle vakit geçiriyor, sizle ne kadar vakit geçiriyor, gündüz yanınızdan ayrıldığınızda nasıl tepkiler veriyor gibi soruların cevaplarına göre çözüme gitmek daha verimli olacaktır. Genel olarak bakarsak çocuğunuz ayrılık kaygısı yaşıyor olabilir, yakın zamanda yaşanan bir durum bu kaygılarını tetiklemiş olabilir, yanında uyumanızı isteyip ağladığında birkaç kez kabul ettiğiniz için ağlayarak size kabul ettirmeye çalışıyor olabilir, belki uykusunda korkmuş da olabilir. Bu sebeple önce sizden geçmiş öyküyü almak gerekir. Kaygı veya korku durumu varsa önce onu çözerek ilerlemek doğru olacaktır. Çocuğu odasında tek uyumaya alıştırmak için gündüz birlikte odasında eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Oyuncaklarıyla salonda değil odasında birlikte oynayabilirsiniz. Gece uyumadan yarım saat önce odasına birlikte girerek kitap okuyabilirsiniz. Kitaplarınızın içeriklerini de uyku eğitimine uygun seçebilirsiniz. Örneğin; kitapta çocuk uyumak için odasına geçiyor, annesiyle kitap okuyor, annesi öpücük kondurup kendi odasına geçiyor gibi içerikler uygun olabilir. Israrla sizi istediğinde o odanın çocuğa ait olduğunu, sizin odanızın yanda olduğunu, onun yatağında sizin yatamayacağınızı devamlı belirtmek gerekiyor. Yakın yaşlarda sevdiği bir arkadaşı varsa onun üzerinden de örneklendirip anlatabilirsiniz. Süreç zorlu ve uzun olabilir. Sizin için zor olduğunu anlıyorum fakat sakinliğinizi korumak size de çocuğa da iyi gelecektir. İyi günler dilerim.

KidologLogo

TR

Teknik Destek
(10:00-23:59)

+90(850) 840 11 39

App Store

Google Play

Spotify

karekod

' Bilinçli ebeveynler mutlu nesiller '

* Kidolog E-Bülten Üyeliği ile Bizden Haberdar Olun

© 2024 kidolog.com /Tüm hakları saklıdır.