WhatsApp

icon Eğitim
  • Yükleniyor
icon Sertifikalar
  • Yükleniyor

Psikolog/Psikolojik Danışman

icon
Bebek

Merhabalar hocam 29 yaşındayım evliyim 4 aylık bebeğim var çalışan bi insanım bankacıyım bu aralar aşırı bunaldım boguluyorum kimse beni anlamıyor gibi gerçekten anlamıyorlar ne eşim anlayabiliyo ne annem bir kişi de beni anlasın geçsin karşıma benle dertleşsin istiyorum belki de rahatlarım bilmiyorum hele eşim o kadar seviyesiz biri ki tersinden konuşur oturup eş bilip dert anlattığıma pişman eder kaç kere sinir krizleri geçirdim sonra diyo ki sen normal değilsin kaç kere ağza alınmayacak eşine denilmeyecek küfürler etti yeri geldi dayak attı affedemedim içimden çıkmadı bebeğim var onun çok iyi bi hayat yaşamasını istiyorum düzelir belki diyorum demiyorum olmuyo annem desen farklı bi dünya zaten aşırı bunaldım birine içimi açıp karşındakinin anlamasına ihtiyacım var

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, söz ettiğiniz durumlar tek başına taşıması ağır yüklere benziyorlar. Bu konuda profesyonel bir destek alıp düzenli olarak seanslara devam etmenizi öneririm.

icon
Bebek

Boşanma aşamasındayım ve sürekli cocuklari düşündüğümden eşimin barışma isteğini kabul ettim ama eşimle aramda hiç bir duygunun kalmadığını gorüyorum. Bu durumda nasil bir yol izlemem gerek.. yani mutsuz olduğum ve anlaşamadığım halde devam etmem doğru mu ? Yardımcı olursanız çok sevinirim

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, boşanma zorlu bir süreçtir ve bu süreçte en çok etkilenenler de sizin de söylediğiniz üzere çocuklardır. Fakat profesyonel bir destekle bu durumun çocuklarınız üzerindeki olumsuz etkisini minimuma indirebilirsiniz. Ayrıca mutsuz bir evlilik sürdürmek de tıpkı boşanma gibi çocuklarınızı etkileyecektir. Unutmayınız ki çocuklar sandığımızdan daha zekidir ve sezgileri son derece kuvvetlidir. Bu aşamada en doğru karar sizin tercihinize kalmıştır. Hem kendiniz hem çocuklarınız için profesyonel bir destek almanızı tavsiye ederim. Sağlıkla kalın.

icon
Bebek

Olumlu ya da olumsuz bir etken olmadığı anlarda bile ağlamaya başlıyorum. O anda kendimi frenleyebilirim ama frenlersem rahat edemeyecek gibi hissedip salıyorum. Ama bu artık normal hayatımı etkilemeye başladı. Sürekli insanlar bir şey mi oldu diyor. Ama olumsuz olan hiç bir şey yok. Nasıl atlatacağım bunu? Normal mi bu yaşadığım? Yoksa psikolojim mi bozuk?

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, anladığım kadarıyla duygu kontrolüyle ilgili bazı güçlükler yaşıyorsunuz. Duygu kontrolünde yaşadığınız sorunların temelinde farklı sorunlar yer alabileceği gibi, duygu kontrolü çalışmaları ve düzenli bir psikolojik danışmanlık oturumu ile bu sorunlarınızın üstesinden gelebileceğinizi düşünüyorum. Sağlıklı günler dilerim.

icon

z*****

Sizin dışınızda birilerine derdimi anlatamadığım için kimseye de tavsiye edemiyorum. Ama buraya yazayım istedim, gerçekten bu kadar alanında iyi bilgili biri bulmak çok zor. Ezgi Hocam'a güvenebilirsiniz.

icon

m*****

Ayrılık sürecinde hem kendim için hem oğlum için bize çok iyi geldiniz. İyi ki tereddütlerimden kurtulup gelmişim. Sevgiler hocam.

icon

ç*****

bir türlü geçmeyen kaygılar gece aniden uyanmalar ezgi hocam iyi ki varsınız ilginiz için teşekkür ederim. devamı mutlaka gelecek

Uzmanın Yazıları