WhatsApp

icon Eğitim
 • Anadolu Üniversitesi Sosyoloji (okuyor)
 • Marmara Üniversitesi Pedagojik Formasyon
 • Üsküdar Üniversitesi Sağlık Fakültesi Çocuk Gelişimi
icon Sertifikalar
 • Bağlanma
 • Cinsel istismar
 • Çocuk resimlerini pedagojik açıdan yorumlama uygulayıcı sertifikası
 • Çocuklarda cinsel gelişim ve eğitimi
 • Çocuklarda dikkat dağınıklığını önleme
 • Çocuklarda konsantrasyon ve hafıza problemleri
 • Denver 2 Uygulayıcı sertifikası
 • Okul öncesinde yaratıcı yazarlık uygulamaları
 • Scamper, Mandala
 • Stres ve kaygı yönetimi

Aile Danışmanlığı
Aile İçi İletişim Sorunları
Altını Islatma Problemi, Kaka Kaçırma
Anne-Baba Ayrılığı
Aylık Gelişim Takibi
Bağlanma Sorunları ve Güvenli Bağlanma
Çocuk Gelişimci/Çocuk Gelişim Uzmanı
Çocuk ve Ergen Psikolojisi
Davranış Bozuklukları
Doğa Pedagojisi- Doğa Etkinlikleri
Dudak Emme,Parmak Yeme, Parmak Emme, Tırnak Yeme
Duygusal Gelişim Gerilikleri
Ebeveyn Katılımlı Oyun Planlama
Ergenlik Dönemi İletişim Sorunları
Etkileşimli Kitap Okuma
Etkili Medya - Teknoloji Kullanımı
Gelişim Alanlarını Destekleyici Oyun Önerileri
Gelişim Bozuklukları
Gelişimsel Oyun Önerileri
İki Yaş Sendromu
Kardeş Kıskançlığı ve Kardeşe Hazırlama
Kekeleme, Artikülasyon Problemleri
Konuşmada Gecikme
Korku ve Kaygılar
Memeden Kesme
Memeden Kesme
Öfke Nöbetleri
Okula Başlama İle İlgili Gelişimsel Değerlendirme ve Danışmanlık
Okula Hazırlık-Uyum-Oryantasyon
Pozitif Ebeveynlik
Sağlam Bebek Takibi
Sınav Kaygısı
Sınır Koyma-Kural Koyma
Tuvalet Eğitimi
Uyku Eğitimi
Uyku Eğitimi
Yeme-Yedirme Sorunları

icon
Bebek

Eşimizle çocuğumuz olmuyordu bu yüzden biz de evlat edindik. Onu çok seviyoruz ama sağlıklı bir iletişim kuramadık sanırım. Hep odasında yalnız kalmak istiyor bizimle zaman geçirmek istemiyor. Ona çok güzel oyuncaklar aldık birlikte oynamaya çalışıyoruz ama o bunu sevmiyor. Bizi sevebilmesi ve bağlanabilmesi için yanlış yol mu izliyoruz anlayamadık. Evcil hayvan falan alsak çözüm olur mu çünkü eşim görmüş küçük yavru köpeklere çok ilgili olduğunu falan.

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar. Öncelikle bu konuda size söylemek istediğim ilk şey sabırlı olmanız. Sizi sevmediğini düşünmeyin çünkü size karşı olumlu bir yaklaşımı olmasaydı kurum bu işlemi onaylamaz ve çocuğu size vermezdi. Çocuk esirgemedeki çocuklar ya bi başkasına bağlanmakta sıkıntı yaşar ya da içlerindeki sevgi eksikliğini hiç tanımadıkları insanların bile doldurmasını bekler. Böyle durumlarda yeni bir ev, yeni insanlar, ailesinin yerine başka insanları koymak, kurumdaki arkadaşlarından ayrılmak onun için oldukça zor konular. Evcil hayvan almak onun size bağlanmasını kalıcı sağlamaz bu sefer de odasında evcil hayvanı ile vakit geçirir. İsterseniz çocuğun yaşı ve ilgileri doğrultusunda daha sağlam adımlar atmak için uzman desteği alabilirsiniz .

icon
Bebek

14 yaşındaki kızım cep telefonunu elinden düşürmüyor. derslerini etkilediği için telefonuna el koyduk ve bizimle bir haftadır konuşmuyor. ne yapabiliriz

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar. Bu yaş grubu çocukları arkadaşlarından gördüğü her şeyi yapmak ister. Mantık süzgecinden geçirmeden, ailesinin söylediklerini duymadan arkadaşlarında gördüğü her şeyi alırlar. Elinden direk telefonu almak yerine gün içinde belirli saatlerde oynaması konusunda sınırlama getirebilirsiniz. Kurallar ergenlik döneminde sevilen bir şey değildir ancak tamamen elinden alınması yerine belirli saatlerde kullanmasına izin verilmelidir. Telefon sınırlaması getirilen saatlerde de ailecek güzel vakitler geçirmenizi, paylaşımlarda bulunmanızı öneririm. Ergenlik konusunda da dilerseniz bi uzmandan yardım alabilirsiniz.

icon

A*****

İki yaş sendromu olduğunu düşündüğüm oğlumla ilgili görüşme sağladık. Düşünüldüğü kadar korkulacak bir şey olmadığını gördük. Güleryüzlü yaklaşımı için Esra hocama teşekkür ederim.

icon

l*****

Ön görüşmemiz sonrası zaten seansla devam edeceğimize emindim. Seans esnasında sürem dolmasına rağmen konuyu tamamlayana kadar seansı bitirmedi Esra Hocam. İlginiz ve nezaketiniz için teşekkürler :)

icon

ş*****

çocuklarla birlikte hazırlanıp bir pedagog ofisine gitmek gözümde o kadar büyüyordu ki anlatamam. telefondan esra hocayla görüşebilmek inanılmaz güzeldi. maliyet kısmını ise hiç saymıyorum. fiziki ofiste 300-400 tl alınan görüşmelere göre çok daha ekonomik oldu. çok mutluyum. ücretsiz ön görüşmeler ise sanırım en bayıldığım konu. teşekkürler kidolog ve esra hocam