WhatsApp

icon Eğitim
  • Üsküdar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü Lisans
  • Üsküdar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü Yüksek Lisans
icon Sertifikalar
  • Aile Danışmanlığı
  • Denver II
  • Disleksi Eğitimi
  • Masal Terapisi
  • Montessori Eğitimi
  • Objektif Testler
  • Oyun Terapisi
  • Resim Analizi

Aile Danışmanlığı
Aile İçi İletişim Sorunları
Altını Islatma Problemi, Kaka Kaçırma
Anne-Baba Ayrılığı
Aylık Gelişim Takibi
Bağlanma Sorunları ve Güvenli Bağlanma
Çocuk Gelişimci/Çocuk Gelişim Uzmanı
Çocuk ve Ergen Psikolojisi
Davranış Bozuklukları
Doğa Pedagojisi- Doğa Etkinlikleri
Duygusal Gelişim Gerilikleri
Ebeveyn Katılımlı Oyun Planlama
Ergenlik Dönemi İletişim Sorunları
Etkileşimli Kitap Okuma
Gelişim Alanlarını Destekleyici Oyun Önerileri
Gelişim Bozuklukları
Gelişimsel Oyun Önerileri
İki Yaş Sendromu
Kardeş Kıskançlığı ve Kardeşe Hazırlama
Korku ve Kaygılar
Memeden Kesme
Memeden Kesme
Öfke Nöbetleri
Okula Hazırlık-Uyum-Oryantasyon
Pozitif Ebeveynlik
Sağlam Bebek Takibi
Sınav Kaygısı
Sınır Koyma-Kural Koyma
Tuvalet Eğitimi
Uyku Eğitimi
Uyku Eğitimi
Yeme-Yedirme Sorunları

icon
Bebek

Esmacim tebrik eder başarılarının devamını dilerim ben liseden Esra bı bebeğim var premature annesiyim ve bebeğime cp epilepsi West sendrmu tanısı kondu uzman olarak ne onerirsin hidroterapinin faydası olur mu teşekkürler şimdiden ????

Uzmanın Yanıtı

Merhaba Esracığım, öncelikle teşekkür ediyorum. Bebeğin için şifalar dilerim. CP’li çocuklar için en önemli şey ailelerin onlarla iyi iletişim içinde olması ve çevreye rahat uyum sağlamasıdır. Çünkü ne kadar uyum gerçekleşip iyi bir şekilde adapte olursa, o kadar da kendini daha iyi tanır. Önereceğim ilk şey iyi bir fizyoterapi, bununla birlikte destek olarak ergoterapi, hidroterapi ve duyu bütünleme tedavisi kasların gevşemesi ve egzersizlerin yapımını kolaylaştırmak için güzel alternatifler olabilir. Önemli olan bol bol kendisine uygun egzersizler olacaktır. İstediğin zaman benimle iletişime geçebilirsin. Sevgiler.

icon
Bebek

Esma hocam merhaba, 6 yaşında bir oğlum var. Sürekli ben nasıl oldum sorularına maruz kalıyoruz. Cinsel eğitimi ne zaman nasıl vermeliyim?

Uzmanın Yanıtı

Öncelikle merhabalar, çocuklar 3 yaşından sonra cinsel gelişimlerini özellikle merak etmeye başlarlar. Karşı cinsi kendiyle karşılaştırma, nerden geldiğini merak etme, aslında kendini tanıma evresinin göstergesidir. Cinsel kelimeleri ayıp vs. gibi anlayış olmadan kısa ve öz şekilde nasıl oluştuğunu aşamalarıyla anlatarak oğlunuzun merakını gidermiş olursunuz. Çünkü unutmayalım ki; her çocuğun dünyayı ve içindeki canlıların gelişimini öğrenmeye hakkı vardır. Yaşına uygun kaynak hikaye kitapları da öğrenmelerine yardımcı olacaktır. Araştırmanızı tavsiye ederim.Sevgiler.

icon
Bebek

Kızımız ikinci sınıfa gidiyor ama halen daha yanımızda yatıyor. Odasında uyusun diye bir çok şey denedik çok güzel bir odası var ama uyuyacağı zaman bizim odamıza geliyor ve odasına götürmek istediğimizde ağlıyor uyumam diye bizi tehdit ediyor. Kendi odasında yalnız kalmak istemiyor bunun sebebi ne olabilir ya da nasıl çözeriz bu problemimizi yardımcı olur musunuz?

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, bu sorununuza cevap verebilmek için çocuğunuzun gelişimini, ailenizin iletişimine neden olabilecek olumlu-olumsuz etkenleri ve çocuğun özel alanını iyi bilmek gerekir. Ücretsiz ön görüşmelerimiz ile daha detaylı yol izlenebilir. Sevgiler.

icon
Bebek

7 yaşındaki oğlum okula gitmek istemiyor. her sabah ağlayarak gitmemek için yalvarıyor. bu sorunu nasıl çözebiliriz?

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, okul fobisi yeni okula başlayan çocuklarda sıklıkla görülen bir problemdir. Öncelikle anne/baba ve çocuk iletişimini yakından gözlemlemek ve çocuğunuzun davranışlarına uygun alıştırmalarla işbirliği içinde hareket etmenizi öneririm. Dilerseniz ücretsiz ön görüşme seçeneği ile daha yakından iletişim içinde olabilir, sonraki süreçte seanslarla çocuğunuza destek niteliğinde çözüm bulabiliriz. Sevgiler.

icon

c*****

Çocuğumun okul fobisi var.  Bunun la ilgili esma hanımal seanslarımız devam ediyor. Samimiyetiniz için özellikle teşekkür ederim.

İyi çalışmalar

icon

l*****

Tuvalet eğitimi konusunda bir kaç başarısız eğitimden sonra Esma hocamla tanıştık :) 3. seansımızdayız büyük ölçüde hallettik. Yönlendirmelerinizi uygulamaya devam ediyorum :)

icon

i*****

Esma hanım çok samimi ve bilgili. İki yaşındaki oğlum için sendrom korkusuyla başvurdum. Süreci kolayca halledebileceğimizi düşünüyorum artık.<