WhatsApp

icon Eğitim
  • AİLE DANIŞMANLIĞI
  • Bilişsel Davranışçı Oyun Terapisi
  • Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi
  • Öğrenme problemlerine yönelik PASS Bilişsel Müdahale
icon Sertifikalar
  • Ankara Gelişim Envanteri
  • CAS (Cognitive Assesment System-Bilişsel Değerlendirme Sistemi) Testi
  • Denver II Gelişimsel Tarama Envanteri
  • MOXO(Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite) Testi
  • Standford Binet Zeka Testi
  • WISC-IV Zeka Testi

Anne Baba Tutumları
Baş Etme Becerileri
Boşanma Danışmanlığı
Çocuk Psikolojisi
Çocuk ve Ergen
Davranış Problemleri
DenverII
Eğitim Danışmanlığı
Ergen Danışmanlığı
Ergen Psikolojisi
Evlilik ve Aile Danışmanlığı
Gelişim Psikolojisi
İki Yaş Sendromu
İletişim Bozuklukları
Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi
Okula Uyum
Oyun Terapisi
Psikolog/Psikolojik Danışman
Sınav Kaygısı

icon
Bebek

Oğlumuz covid sürecinde evden derse girmeye çok alıştığı için o rahatlıktan dolayı okula gitmek istemiyor. Evdeyken bilgisayardan istediği gibi derse giriyordu. Şimdi hazırlanıp okula gitmek istemiyor. Her sabah hastayım diye direniyor ne yapabiliriz?

Uzmanın Yanıtı

Bunun ebeveynlerin işe gitmesi gerektiği gibi onunda okula gitmesi gerektiğini bu süreci geçici olarak yaşadığımızı eğitimin okulda yapılması gerektiğini söyleyin. Bu konuda ona tercih hakkı sunmayın hasta ise doktora gideceğinizi eğer doktorun bir şey yoksa okula bırakacağınızı dile getirin. Okula gitmemek gibi bir şeçeneği olmadığını kabul etmesi gerekmekte.

icon
Bebek

Elif hocam iyi akşamlar. 2 yaşında bir oğlum var. Eşim oğlumu kıskanıyor, onunla çok vakit geçirdiğimi kendisine yeterince vakit ayırmadığımı söylüyor. eşimle aramızdaki iletişimimiz çok azaldı sürekli bu konuda tartışmaya başladık bu durumda ne yapmak gerekir yardımcı olursanız sevinirim

Uzmanın Yanıtı

Merhaba, ebeveyn olmak özel ve güzel bir duygu fakat bu kısımda eş olduğumuzu, sevgili olduğumuzu unutabiliyoruz. Eşinizle özel zamanlarınızı tekrar yakalamaya çalışın, çocuğunuz uyuduğunda ya da bir büyük ona bir kaç saatliğine bakmaya gelebiliyorsa birlikte keyif almaktan hoşlandığınız aktiviteleri planlayın. Bunu yaparken de oğlunuz için merak ya da tedirgin olma duygusunu yaşamadan eşinize odaklanmalısınız. Burada sakin sohbetler gerçekleştirebilir, onu anladığınızı ama ebeveyn olmanın zor olduğunu sizin de alışmaya ve en iyisini yapmaya çalıştığınızı bunu yaparken fark etmeden ihmal ettiğinizden bahsedebilirsiniz.

icon

s*****

İletişimi ve bakış açısı çok iyi bir psikolog. Kesinlikle getirdiği tavsiyeler başarılı. Ben çok memnun kaldım.

icon

A*****

1 yıldır pandemi döneminde ben ve ailem mahvolduk. İnsanlara derdimizi anlatmakta zorluk çekiyoruz kendimi burada buldum sizinle tanışltım elif hocam beni dinlediniz yol gösterdiniz umarım devamlı görüşürüz.

icon

ö*****

İlk görüşmemizdi biraz gerginlik olmasına rağmen beni dinleyip rahatlatan birisisiniz. Kaygılarım hakkında konuştuk bence ilk görüsme için çok iyiydi umarım daha rahat bir hayat beni bekliyor.

Uzmanın Yazıları