Denizli Türk Eğitim Vakfı Lisesinden 2011 yılında mezun oldu. 2016 yılında Doğuş Üniversitesi Psikoloji bölümünden “The Effect of Mood Manipulation on Paranormal Belief” adlı tez çalışmasını tamamlayarak mezun oldu. 2018 yılında Maltepe Üniversitesi Gelişim Psikolojisi Yüksek Lisans programından “60-72 Aylık Çocukların Prososyal Davranışlarına Sosyal, Duygusal ve Bilişsel Gelişimlerinin Etkisi” adlı tez çalışmasını tamamlayarak mezun oldu. Üniversite öğrenimi içerisinde, ‘Toplumsal Duyarlılık Projesi’ için bir İlköğretim okulunda bir dönem dans öğretmenliği yaptı. 2012-2014 yılları arasında 3-18 yaş arası hastalığı hayati tehlike taşıyan çocuklara destek amaçlı ‘Hayalimi Paylaş’ projesinde yer aldı. 2013-2015 yılları arasında Doğuş Üniversitesi Psikoloji Kulübünde, kulüp başkanlığı yaptı. 2012-2014 yılları arasında TPÖÇG (Türk Psikoloji Öğrencileri Çalışma Grubu) aktivitelerine aktif katılım sağladı ve ilk Psifest gerçekleşmesinde sponsorluk ekibinin lideri olarak görev aldı. Türk Psikoloji Öğrencileri Çalışma Grubunda (TPÖÇG) 2014-2015 yılları arasında Halkla İlişkiler Sorumlusu olarak yönetim kurulunda görev aldı. Eğitim kurumlarının çeşitli kademelerinde okul psikoloğu olarak görev alarak çocuk-aile psikolojik danışmanlık birimlerini yürütmektedir. Kullandığı Testler arasında WISC IV Zeka Testi (Psikologlar Derneği), Standford Binet Zeka Testi, CAS (Cognitive Assesment System-Bilişsel Değerlendirme Sistemi) Ölçeği, MOXO (Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite) Testi, Denver II Gelişimsel Tarama Envanteri, Frostig Görsel Algılama Testi, Gestalt Bender, Peabody Resim Kelime Testi, Ankara Gelişim Envanteri, Gessel Gelişim Envanteri, Sınav Kaygısı Ölçeği, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Burdon Dikkat Testi, Frankfurter Dikkat Testi, Catell 2A Zeka Testi, D2 Dikkat Testi, Louisa Duss Psikanalitik Hikayeler Testi, Bier Cümle Tamamlama Testi ve Good Enough Harris bulunmaktadır. Öğrenme problemlerine yönelik PASS Bilişsel Müdahale (Dr. Tamer ERGİN), kısa süreli çözüm odaklı terapi, sanat terapisi, çocuk istismarı tanısı ve bilişsel davranışçı oyun terapisi aldığı eğitimler arasındadır. Dikkat ve öğrenme sorunları, duygusal ve davranış sorunlar çocuklarla çalıştığı alanlar arasındadır. Türk Psikologlar Derneği (TPD) ve Psikoterapi ve Psikososyal Çalışmaları Derneği (PEP) üyesi; TUDİV (Türkiye Disleksi Vakfı) ve KAÇUV (Kanserli Çocuklara Umut Vakfı) gönüllü üyesidir. 2015-2020 yılları arasında Bir Gün Eğitim ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde psikolog olarak görev almış, eğitsel ve psikolojik danışmanlık programlarını yürütmüş, test uygulamalarını yapmıştır.
icon Eğitim
 • Aile Danışmanlığı
 • Bilişsel Davranışçı Oyun Terapisi
 • Çocuk İstismarı Tanı ve Müdahale
 • Kariyer Planlama ve Yönetimi
 • Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi
 • Öğrenme problemlerine yönelik PASS Bilişsel Müdahale
 • Sanat Terapisi Uygulayıcısı
 • Sınav Stratejileri ve Paragraf Teknikleri
 • Zaman Yönetimi
icon Sertifikalar
 • Ankara Gelişim Envanteri
 • CAS (Cognitive Assesment System-Bilişsel Değerlendirme Sistemi) Testi
 • Denver II Gelişimsel Tarama Envanteri
 • MOXO(Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite) Testi
 • Standford Binet Zeka Testi
 • WISC-IV Zeka Testi
Bilişsel Davranışçı Terapi
Etkili Ders Çalışma Teknikler
İletişim Becerileri
Ebeveyn ve Çocuk İlişkisi
Aile Danışmanlığı
Sınav Kaygısı
Öfke Kontrolü
Kaygı
Davranış ve Uyum Sorunları
Mükemmeliyetçilik
Öfke ve Stres Yönetimi
İlişki Problemleri
Öz Güven Eksikliği
Sosyal Kaygı
Motivasyonel Görüşme
Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi
Duygu Düzenleme
Teknoloji Bağımlılığı
icon

Merhaba randevu alabilir miyim?

Uzmanın Yanıtı

Panelimde bulunan takvim üzerinden uygun olan gün ve saati seçerek randevu oluşturabilirsiniz. İyi günler dilerim

icon

Lutfen yardim edin bana

Uzmanın Yanıtı

Desteğe ihtiyacınız varsa randevu alabilirsiniz

icon

Oğlumuz covid sürecinde evden derse girmeye çok alıştığı için o rahatlıktan dolayı okula gitmek istemiyor. Evdeyken bilgisayardan istediği gibi derse giriyordu. Şimdi hazırlanıp okula gitmek istemiyor. Her sabah hastayım diye direniyor ne yapabiliriz?

Uzmanın Yanıtı

Bunun ebeveynlerin işe gitmesi gerektiği gibi onunda okula gitmesi gerektiğini bu süreci geçici olarak yaşadığımızı eğitimin okulda yapılması gerektiğini söyleyin. Bu konuda ona tercih hakkı sunmayın hasta ise doktora gideceğinizi eğer doktorun bir şey yoksa okula bırakacağınızı dile getirin. Okula gitmemek gibi bir şeçeneği olmadığını kabul etmesi gerekmekte.

icon

s*****

İletişimi ve bakış açısı çok iyi bir psikolog. Kesinlikle getirdiği tavsiyeler başarılı. Ben çok memnun kaldım.

icon

A*****

1 yıldır pandemi döneminde ben ve ailem mahvolduk. İnsanlara derdimizi anlatmakta zorluk çekiyoruz kendimi burada buldum sizinle tanışltım elif hocam beni dinlediniz yol gösterdiniz umarım devamlı görüşürüz.

icon

ö*****

İlk görüşmemizdi biraz gerginlik olmasına rağmen beni dinleyip rahatlatan birisisiniz. Kaygılarım hakkında konuştuk bence ilk görüsme için çok iyiydi umarım daha rahat bir hayat beni bekliyor.

Uzmanın Yazıları