Ecem Bedriye Aşkın

Ecem Bedriye Aşkın

Çocuk Gelişimi Uzmanı (Pedagog)

Meşgul

Seans Süresi 50 Dk
Seans Ücreti 249.00 TL

Yapılan Seans 1
Danışan Sayısı 1
Online Seans Al Uzmana Ücretsiz Soru Sor

1993 İstanbul doğumludur. Lisans eğitimini Üsküdar Üniversite'sinde tamamlarken, belediyenin rehabilitasyon ve çocuk evlerinde, anaokullarında staj yapmıştır. Mezun olduktan sonra Özel Mavi Karınca Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nde ''Çocuk Gelişimci'' olarak çalışmaya başlamıştır. Bu süre içerisinde Üsküdar Üniversite'sinde Çocuk Gelişimi Anabilim Dalında Yüksek Lisans yapmaya hak kazanmıştır. Tez döneminde iken Marmara Üniversitesi'nden Pedagojik Formasyon almıştır. Tez Konusu olan ''Anne-baba tutumlarının 3-5 yaş çocukların özgüven duygusuna etkisi The effect of parental attitudes on the self-confidence of 3-5 years old children'' başarıyla teslim edip, mezun olarak ''Çocuk Gelişim Uzmanı'' ünvanına sahip olmuştur. Bu süre içerisinde kurumunda ağır-orta-zihinsel bozukluklar, DEHB otizim, down, disleksi alanlarında bireysel ve grup seansları vermiştir. Ayrıca çeşitli televizyon programlarına çıkmıştır. Yayınlara ulaşmak isterseniz; Youtube üzerinden ''Uzman Çocuk Gelişimci Ecem Bedriye Aşkın'' kanalı üzerinden izleyebilirsiniz. Şuanda evlilik nedeniyle şehir değiştirmiş olup, taze anneliğiyle mesleki bilgilerini taçlandırmıştır.
icon Eğitim
 • Marmara Üniversitesi Pedagojik Formasyon
 • Üsküdar Üniversitesi Çocuk Gelişimi Anabilim Dalı Yüksek Lisans
 • Üsküdar Üniversitesi Çocuk Gelişimi Lisans
icon Sertifikalar
 • Aile Çiz Testi
 • Ankara Gelişim Tarama Envanteri
 • Beir Cümle Tamamlama Testi
 • Bir İnsan Çiz Testi
 • Cattel Testi
 • Frosting Testi
 • Louisa Duss Testi
 • Marmara Üniversitesi Pedagojik Formasyon
 • Metropolitan Okul Olgunluğu Testi
 •  Gessel Gelişim Testi
Uyku Eğitimi
Tuvalet Eğitimi
Aylık Gelişim Takibi
Sağlam Bebek Takibi
Gelişimsel Oyun Önerileri
Aile Danışmanlığı
İki Yaş Sendromu
Pozitif Ebeveynlik
Korku ve Kaygılar
Kardeş Kıskançlığı ve Kardeşe Hazırlama
Duygusal Gelişim Gerilikleri
Aile İçi İletişim Sorunları
Çocuk ve Ergen Psikolojisi
Ergenlik Dönemi İletişim Sorunları
Gelişim Bozuklukları
Öfke Nöbetleri
Altını Islatma Problemi, Kaka Kaçırma
Davranış Bozuklukları
Sınav Kaygısı
Yeme-Yedirme Sorunları
Okula Başlama İle İlgili Gelişimsel Değerlendirme ve Danışmanlık
Sınır Koyma-Kural Koyma
Anne-Baba Ayrılığı
Dudak Emme,Parmak Yeme, Parmak Emme, Tırnak Yeme
Bağlanma Sorunları ve Güvenli Bağlanma
Etkileşimli Kitap Okuma
Okula Hazırlık-Uyum-Oryantasyon
Ebeveyn Katılımlı Oyun Planlama
Gelişim Alanlarını Destekleyici Oyun Önerileri
Etkili Medya - Teknoloji Kullanımı
icon

Hocam merhaba 6 yaşında bir kızım var. kardeşi olduktan sonra huy değiştirdi. onu ağlarken görünce o da ağlıyor, onun gibi bebeksi konuşuyor hatta bazı geceler altına bile yapıyor. konuşyoruz ama bir sonuca varamadık ne önerirsiniz bu süreçte çok yıprandk

Uzmanın Yanıtı

Merhaba sevgili danışanım, yıpranmanızı çok iyi anlıyorum. Bahsettiğiniz durum kardeş kıskançlığına bağlı gerileme davranışları. Bu süreçte kızınıza kardeşinin bazı ihtiyaçlarını henüz yapamadığı için yardımcı olduğunuzu, biraz daha fazla ilgiye muhtaç olduğunu hissettirerek kızınızla da özel zaman geçirerek yürütmelisiniz. Daha etkili süreç için danışmanlık almanızı öneririm zira yolumuz biraz uzun ve meşakkatli olabilir, sevgiler.

icon

Hocam merhaba 6 yaşında bir kızım var. kardeşi olduktan sonra huy değiştirdi. onu ağlarken görünce o da ağlıyor, onun gibi bebeksi konuşuyor hatta bazı geceler altına bile yapıyor. konuşyoruz ama bir sonuca varamadık ne önerirsiniz bu süreçte çok yıprandk

Uzmanın Yanıtı

Merhaba sevgili danışanım, yıpranmanızı çok iyi anlıyorum. Bahsettiğiniz durum kardeş kıskançlığına bağlı gerileme davranışları. Bu süreçte kızınıza kardeşinin bazı ihtiyaçlarını henüz yapamadığı için yardımcı olduğunuzu, biraz daha fazla ilgiye muhtaç olduğunu hissettirerek kızınızla da özel zaman geçirerek yürütmelisiniz. Daha etkili süreç için danışmanlık almanızı öneririm zira yolumuz biraz uzun ve meşakkatli olabilir. Dilerseniz panelimden randevu oluşturabilirsiniz. Sevgiler.