Ebru Işık

Ebru Işık

Diyetisyen

Meşgul

Seans Süresi 50 Dk
Seans Ücreti 249.00 TL

Yapılan Seans 110
Danışan Sayısı 32
Online Seans Al Uzmana Ücretsiz Soru Sor

İlk, ortaokul ve lise eğitimimi Ankara'da tamamladıktan sonra Kastamonu Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünü kazanmıştır. Eğitim sürecinde çeşitli güncel konularda sunumlar ve beslenme eğitimleri vermiştir. Stajını Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde yapmıştır. Stajı sürecinde poliklinik ve yatan hasta servislerinde yoğun olarak hizmet vermiştir. Lisans bitirme tezi ve seminerini Nütrigenetik ve Beslenme alanında hazırlayarak yüksek onur öğrencisi olarak mezun olmuştur. Eğitim hayatında olduğu gibi mezuniyetini sonrasında da literatürü takip ederek ve mesleki eğitimlere katılarak kendini geliştirmeye ve yeni bilgiler öğrenmeye devam etmektedir. Halihazırda emzirme danışmanlığı ve nefes koçluğu eğitimleri almaktadır.
icon Eğitim
  • Kastamonu Üniversitesi- Beslenme ve Diyetetik (2017-2021)
icon Sertifikalar
  • Hacettepe Üniversitesi- X. Beslenme ve Diyetetik E-Kongresi
  • İstanbul Medeniyet Üniversitesi- 4. Diyabet Online Öğrenci Sempozyumu
  • NBT İlaç- İnsülin Direnci ve Metabolik Sendromda Gıda Takviyelerinin Doğru ve Akılcı Kullanımı
Ergenlik Döneminde Yeme Davranış Bozuklukları
Diyabetli Çocuklarda Beslenme
Obezite Beslenme Danışmanlığı
Okul Çağı Çocukları İçin Beslenme
Besin Alerjisi Olan Bebeklerde Beslenme
Çocuklarda Demir Yetersizliği
Gebelik Öncesinde Beslenme
Gebelik Döneminde Beslenme
Doğum Sonrası Alınan Kiloların Verilmesi
Okul Öncesi Dönemde Beslenme 2-5 Yaş
Okul Çağı Ve Adolesan Dönemde Beslenme
Beslenme Yetersizliği Hastaları
Protein- Enerji Malnütrisyonu
Emilim Bozukluklarında Beslenme
Doğumsal Kalp Hastalıkları
Ateşli Hastalıklarda Beslenme
Böbrek Hastalıklarında Beslenme
Onkolojik Hastalıklarda Beslenme
Nörolojik Hastalıklarda Beslenme
Tip 1 Diyabet Ve Karbonhidrat Sayımı
Gebelikte Besin Güvenliği
icon

Merhabalar bebeğim 4 ay 29 günlük 1 haftadır da yoğurt veriyorum aradada armut veriyorum 5. Ayında ek gıdaya geçmek istiyorum çünkü doymadığını hissediyorum sadece emziriyorum ek Gıdaya geçmemin zararı olmaz demi mama vermek istemiyorum

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar. Öncelikle ilk 6 ay anne sütü çocuklarımızın ihtiyacını karşılamak için yeterli kazanımı sağlamaktadır. Eğer yeterli tartı alımı varsa, yaşına uygun bilişsel ve fiziksel gelişimi gösteriyorsa çocuğunuz için yeterli süt vardır diyebiliriz. Eğer bunlar yoksa önceliğimiz süt verimini arttırmak olmalıdır. Çünkü emzirmenin 2 yaşına kadar devamı bebeğinizin gelişimi için önemlidir. 6 ay ek gıdaya geçişe başladığımız zamandır. Eğer gerçekten bir büyüme sorunu var ve süt verimi düşükse oldukça dikkatli olarak ek besinler verilebilir. Fakat unutulmamalıdır ki bebeklerimizin mide kapasitesi küçüktür ve her besini kolaylıkla sindiremezler. Yardım almak isterseniz panelim üzerinden seans oluşturabilirsiniz. Sevgiler.

icon

Nasıl kilo alabilirim ☺️

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar. Kilo alma süreci çoğu zaman verme durumundan daha uzun ve zor olabiliyor. Bu nedenle küçük tavsiyeler yerine daha bütüncül bir bakış açısı süreci kolaylaştırmada önemlidir. Öncelikli olarak kilo alamamanın nedenlerinin araştırılması ve buna uygun bir beslenme planı oluşturması gerekmektedir. Bu süreçte bir diyetisyen desteği almak doğru adımlar atarak beslenme bilinci kazanmanıza yardımcı olacaktır. Panelim üzerinden seans oluşturabilirsiniz. Sevgiler, sağlıklı günler diliyorum..

icon

Merhabalar. 6 ay önce sezeryan doğum yaptim ve gobegim hala duruyo. Hamilrligimde 22 kilo almistim. Cok fazla gobegim war. Bunun icin korse taksam işe yararmi. Yada ne yapmam lazim?

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar. Karın bölgesi yağlanması sağlığımız için açısından risk oluşturan bir durumdur. Korse bu riskli problemin önüne geçilmesi için yeterli değildir. Mutlaka beslenme tedavisi uygulanmalıdır. Bununla ilgili olarak profilim üzerinden seans oluşturabilirsiniz. Sağlıklı günler diliyorum.

icon

Merhabalar, kızıma 5.5 ayda el gıdaya başladık. Ciddi derecede iştahsızlık vardı. Kilosu da git gide azaldı. Şu an 8. Aydayız. Kan değerlerine baktırdık. B12 seviyesi çok düşük çıktı. Doktorumuz b12 takviyesi ve multivitamin verdi. Bunlar iştahını açar mı? Diğer bebeklerle aynı kiloya gelir mi? Yoksa bundan sonra hep geriden mi takip eder? İştahsızlık harici bir belirti yoktu. B12 eksikliği kalıcı bir hasara sebep olur mu?

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar. B12 eksikliği önemli ve tedavisi edilmesi gereken bir durumdur. B12 eksikliğine bağlı anemi durumunun klinik semptomları arasında iştahsızlık bulunur. Gerekli multivitamin desteği ve beraberinde uygulanan beslenme tedavisi eksikliğin giderilmesi ve bulguların ortadan kalkması için elzemdir. Bebeğinizin düşük kilolu olmasına sebep olacak diğer sebeplerinin de araştırılması faydalı olacaktır. Gerekli önlemler alınıp, doktor ve diyetisyen eşliğinde yapılan tedaviler ile geriden takip etme durumu durdurabilir. Detaylı görüşme için panelimden randevu almanızı önermekteyim. Sağlıklı günler diliyorum.

icon

Ebru Hanım merhaba, ben de sitenin teknik kısmını bilmediğimden anemnez formunu gönderdiğinizi daha yeni farkettim. Bugün yanıtladım ama sayfa sürekli yenileniyor ve verdiğim cevaplar boş olarak karşım açıkıyordu. Doldurabildiğimden emin değilim. Bu konuda bana dönüş yapar mısınız?

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar. Anamnez formu cevaplarınız elime ulaştı. Devam seansımız için randevu oluşturabilirsiniz. İyi günler diliyorum. Sevgiler,

icon

Merhabalar ben 4 sene önce sezeryan doğum yaptım o günden beri kilo üstüme yapıştı onun öncesinde 2 düşük yaşadım araştırma yapıldı ve heterogizot c taşıyıcı kanda pıhtılaşma çıktı bende şimdi hangi doktor ile görüşsem zayıflama çaylarını kahvelerini yasaklıyor ama ben bu şekilde yaşamak istemiyorum ağır engelli bir kardeşim var ona bakıyorum üstüne çocuğum derken ne spor ne diyet yapacak vakit bulamıyorum ama eşim başka kadınlara bakıyor hatta aldatılmış bile olabilirim bende güzel bir bedenim olsun istiyorum çok mutsuzum lütfen yardımcı olur musunuz Sean şuanlık alamadım çok özür dilerim

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar. İçinde bulunduğunuz durum için gerçekten çok üzgünüm. Yardımcı olabilmeyi çok isterim. Ama bunun için sizi yakından tanıyabilmem önemli. Hastalık varlığınızın da bulunması nedeniyle buradan bir tavsiyede bulunmam doğru olmayacaktır. Sadece kilonuzun, dış görünüşünüzün sizin değerinizi belirlemediğini aklınızdan çıkarmayın. Hayatımıza insanlar girer ve çıkar, baki kalan hep kendimiz oluruz. O yüzden lütfen kendinize iyi davranın. Görüşmeye karar verdiğiniz zaman ben yardım etmek için burada olacağım. Görüşmek üzere, kendinize iyi bakın.

icon

Merhabalar ebru hanım, kızıma(6 ay) yumurta haşladım bugün ancak iyi piştiği için yoğurtla karıştırıp verdim yemesi kolay olsun diye. Ardından emzirip uyuttum. Ancak 2. Kere bunu böyle yaptığımda uykusunda kustu. Bu yiyeceklerin birlikte verilmemesi mi lazım

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar. Birlikte verilmesinde bir sakınca olmaz. İkinci tüketim zamanında miktarlar fazla gelmiş olabilir, bunun sonucunda bir kusma yaşanmıştır. Beslenmeye dair detaylı bilgi için bireysel destek çok önemlidir. Panelimden randevu oluşturabilirisniz. Bu süreçte size destek olabilirim. Sağlıklı günler diliyorum.

icon

Müsaitlik soruyorum ancak cevap gelmiyor. Müsaitseniz hemen görüşme yapabilir miyiz

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar. Randevu talep ettiğiniz 16.00-17.00 arasında randevu açılacaktır. Görüşmek üzere.

icon

Merhaba. Bebeğim 6 aylık. 15 gündür ek gıdaya başladık ama neredeyse hiç yemiyor. Bu ay sadece 250 gr kilo almış. Doktorumuz kaşık mamaya başlayın, emzirmeye de devam edin dedi. Ama ek gıdayı da devam ettirmemiz gerekiyor. Nasıl bir düzen kuracağımız bilmiyorum. 3 ünü birden nasıl verebilirim, tüm günü beslemeye çalışarak mı geçireceğiz?

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar. Ek gıdaya geçiş döneminde bu tarz durumlar olabiliyor. Burada sakinliğimizi koruyarak besleme sağlamak önemli, lütfen burayı atlamayalım. Bebeğimizin yemek zamanından korkmasını istemiyoruz. 6 aylık bebeğimizi günlük ortalama 6-8 öğün olacak şekilde besliyoruz. Bu öğünlere anne sütüyle başlayıp akabinde ayına uygun temiz bir şekilde hazırlanmış ek gıdalar ve aldığımız kaşık mamasını ekliyoruz. Burada bebeğimizin bir mide kapasitesi olduğunu unutmayalım. Bu dönemde diyetisyen yardımı almak öğün planı oluşturmanızı kolaylaştıracaktır. Sağlıklı günler diliyorum.

icon

Merhaba 6 aylık bebeğim var emziriyorum. Çikolata bağımlısı bir insanım. Durduramıyorum. Gaz ve alerjiye sebep olmuyor bebeğimde. Bunlar haricinde çikolata yemem bebeğime zarar verir mi? Şeker açısından zararlı olur mu?

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar. Emzirme döneminde içeriğinde kafein barındırması nedeniyle çikolata olabildiğindece uzak durulması, eğer yenilecekse de ılımlı miktarlarda tüketilmesini istediğimiz besinler arasında yer almaktadır. Gaza neden olmuyorsa tüketim yapabilirsiniz. Fakat miktarlara dikkat etmek her daim önemli. Anne sütünün içeriği aldığınız besinlerle zenginleşir. Bu nedenle içerik bakımından daha doygun besinler tercih etmeyi atlamamalıyız. Çikolata bu besinlerin yerini tutuyorsa beslenme örüntünüzü incelemek yararlı olabilir. Çikolata bağımlılığınız konusunda bir diyetisyenden yardım almanızı tavsiye ediyorum. Altında yatan nedenleri çözerek porsiyon kontrolü ile daha doğru bir tüketim sağlayabiliriz. Panelimden randevu oluşturabilirsiniz. Sağlıklı günler diliyorum.

icon

Merhaba 4 aylık bebegim var doğuma 86 kg girdim ilk 1 ay 75 kg düştüm hala aynı kilodayim emziriyorum diyet yaparak zayıflamak istiyorum nasıl bir yol izlemeliyim ayrıca bebegimin sut ürünü alerjisi var

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar. Yediginiz besinlerin sütünüzün içeriğini oluşturmasından dolayı emzirme sürecinde sizin de süt ürünlerinden uzak durmanızı tavsiye ederim. Aynı şekilde tüketiminiz hem sizin hem de bebeğinizin ihtiyacını karşılayacak yeterlilikte olmalıdır. Bu nedenle emzirme dönemi içerisinde hele ki ilk 6 ay döneminde aşırı kısıtlanmış diyetleri önermem. Burada odaklanmamız gereken sizin depolarınızı dolu tutarak bebeğimize yeterli besin ögelerini vermek olmalıdır. Uzman desteğiyle birlikte her ikiniz için de yeterli olabilecek bir diyet örüntüsü ile gitmeniz daha sağlıklı olacaktır. Bireysel bir görüşme öneririm. Panelimden randevu olusturabilirsiniz. Sağlıklı günler diliyorum.

icon

Merhaba 4 aylık bebegim var doğuma 86 kg girdim ilk 1 ay 75 kg düştüm hala aynı kilodayim emziriyorum diyet yaparak zayıflamak istiyorum nasıl bir yol izlemeliyim ayrıca bebegimin sut ürünü alerjisi var

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar. Yediğiniz besinlerin sütünüzün içeriğini oluşturmasından dolayı emzirme sürecinde sizinde süt ürünlerinden uzak durmanızı tavsiye ederim. Aynı şekilde tüketiminiz hem sizin hem de bebeğinizin ihtiyacını karşılayacak yeterlilikte olmalıdır. Bu nedenle emzirme dönemi içerisinde hele ki ilk 6 ay döneminde aşırı kısıtlanmış diyetleri önermem. Burada odaklanmamız gereken sizin depolarınızı dolu tutarak bebeğimize yeterli besin ögelerini vermek olmalıdır. Uzman desteğiyle birlikte her ikiniz için de yeterli olabilecek bir diyet örüntüsü ile gitmeniz daha sağlıklı olacaktır. Bireysel bir görüşme öneririm. Panelimden randevu oluşturabilirsiniz. Sağlıklı günler diliyorum.

icon

Merhabalar emzirirken tarçın limon detoks su yada kahvaltı için yeşil smothie yapılır mı

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar. Emzirme dönemindeki beslenme hem sizin hem de bebeğinizin ihtiyaçlarının karşılanması için oldukça önemlidir. Bu nedenle olabildiğince dengeli tabaklar tüketmek sizin için daha iyi olacaktır. Randevu oluşturabilirsiniz. Sağlıklı günler diliyorum.

icon

Merhaba ben doğum yapalı 6 ay oldu diyet yapmamda bir sakınca var mı

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar. Bu durum emzirme devamlılığıyla alakalı olarak değişmektedir. Biliyorsunuz ki biz ilk 2 yıl anne sütünün verilmesini istiyoruz. İlk 6 ay sonrası alım azalsa dahi devamlılık önemli. Eğer problemsiz bir şekilde emzirmeye devam ediyorsanız anne olarak siz de beslenme örüntünüze olabildiğince dikkat etmelisiniz. Aldığınız enerji, makro ve mikro besinlerin yeterliliği oldukça elzem. Emziklilik dönemi sona erdiyse dahi kayıpların yerine koyulmasına dikkat edilmelidir. Eğer diyet yapma planınız varsa sizin ve bebeğinizin ihtiyacını karşılayacak ölçüde hazırlanmış bir programla ilerlemenizi tavsiye ederim. Sağlıklı günler diliyorum.

icon

Merhabalar. Oglum 10 ay 5 gunluk çoklu gida alerjimiz var. Raporlu mamamiz var ama asla içmiyor. Ek gida sürecinde az da olsa yiyordu ama dış çıkarmaya başladı hicbisey yemiyo. Emzirdigim için bende diyet yapıyorum. 2 aydır kilo alımı durdu ne yapmam gerekir

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar. Diş çıkarma ne yazık ki zorlu bir dönem olabiliyor. Bu dönemde bebeğimizle inatlaşmadan yemek istediği besinleri önceliğimize alarak besleme yapmayı tercih etmeliyiz. Emzirmeye devam ederek ihtiyacının büyük bir kısmını sağlıyorsunuz ki bu çok önemli. Çoklu gıda alerjisini göz önüne alarak yeterli büyümeyi sağlayacak öğünler hazırlayarak kalan ihtiyacını sağlamalıyız. Bu süreçte hekim ve diyetisyen gözetiminde olunması sizin açınızdan faydalı olacaktır. Dilerseniz randevu oluşturabilirsiniz. Sağlıklı günler diliyorum.

icon

İyi günler Ebru hanım. 10 aylık bir kızım var ama ek gıda sürecinde sorun yaşıyoruz son iki aydır. Başlangıçta pütürlü de sıkıntımız yoktu ama 2 aydır pütürlü yemiyor ufacık parçada öğürüyor yada eliyle çıkartıyor bir daha ki kaşıklarıda almak istemiyor. Dişlerimiz yeni başladı patlamaya dişleri sadece bu kadar etki eder mi? Artık yemek saatleri ikimize de eziyet haline gelmeye başladı o yememek için ağlıyor ben yemediği için ağlıyorum ve sürecimiz hiç iyiye gitmiyor çünkü ben artık kontrolümü kaybedip bağırıp kızmaya başladım? Nasıl bir süreç izlemeliyim

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar Yasemin Hanım. Evet ne yazık ki diş çıkarma dönemi sancılı geçebiliyor ve bu durum beslenme düzenini etkileyebiliyor. Burada sadece diyetetik açısından yaklaşmak doğru olmayacaktır. Bir çocuk gelişim uzmanından da yardım almanızı tavsiye ediyorum. Kendi alanım için de; bu dönem de olabildiğince sakin kalıp bebeğimizin sevdiği şeylerden başlayarak, farklı tarifler kullanarak besleme yapılmalı. Kontrol kaybı oldukça bebeğimiz için bu süreç bir ceza anına dönüşebilir, bu da kesinlikle istemediğimiz bir şey. Diyetisyen ve çocuk gelişimci desteği almayı lütfen ihmal etmeyin. Her ikisi için de Kidolog üzerinden randevu oluşturabilirsiniz. İyi günler diliyorum.

icon

Oğlum ek gıdaya geçtiğinden beri birsey sevdiremedim şuan 18 aylik yemek yemeyi sevmiyor verdiğim yemegide kusar atar zorla veriyorum

Uzmanın Yanıtı

Gülbahar Hanım merhabalar. Ek gıdaya geçiş miniklerimiz içim oldukça önemli bir dönemi oluşturuyor. Bu dönemde oluşturulan alışkanlıklar ileri yaşlarında oluşan beslenme düzenini doğrudan etkilemektedir. Bundan dolayı olabildiğince zorla yedirme davranışından kaçınmak yararlı olmaktadır. Endişelerinizi ve iyi niyetinizi gayet iyi anlıyorum. Bu konuda yardım alarak daha doğru adımlar atabilirsiniz. Farklı yöntemler ve tarifler kullanarak bunun üstesinden gelebiliriz. Sağlıklı günler diliyorum.

icon

Dengeli bir kiloya sahip olmak istiyorum.uzun boylu olduğum için zayıf görünmek istemiyorum...66 kiloyum ve 1.71 boyundayım lütfen doğru kilo ve boyumu nasıl bulucağıma yardımcı olun....

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar Zehra Hanım. Öncelikle şimdi ki ağırlığınız ideal sınırlar içerisinde yer almakta. Fakat tabi ki bu sınır birçok faktörden etkilenmekte ve daha geniş bir inceleme gerektirmektedir. Dengeli bir ağırlığa sahip olabilmek için sizin için hazırlanmış bir egzersiz ve beslenme programına ihtiyacınız vardır. Bu konularda destek almayı düşünebilirsiniz. Sağlıklı günler diliyorum, görüşmek üzere.

icon

Mrb bebeğim 5 aylık ek gıda ya nasıl başlamalıyım

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar Rabia Hanım. Ek gıdaya geçişte ki amacımız büyüme ve gelişmeye devam eden bebeğimizin artan enerji ihtiyacını karşılamak ve besinlerle tanıştırmaktır. Bu süreçte her yeni gıdaya tek tek başlanmalı ve çok az miktarda (bir yemek kaşığı) verilmelidir. Bebeğin alımına uygun olarak 3-4 gün içinde miktarı artırılmalıdır. Yeni bir gıdaya bu üç günün sonunda başlanmalıdır. Böylece çocuğumuzun bir besin maddesine olan allerjisi tespit edilebilir. Eğer almayı reddettiği bir besin olursa ısrarcı olunmamalı, bir süre ara verilip 2-3 hafta sonra tekrar denenmelidir. Vereceğimiz besinleri seçerken bebeğimizin gelişimine uygun karar vermeliyiz. 5 aylık bebek için kolayca yenilebilecek besinler seçmek önemlidir. İlk besin olarak yoğurt vermek uygun olacaktır. Daha sonrasında ihtiyacına uygun olarak diğer besinlerde eklenmelidir. Unutulmamalıdır, bu dönemde de anne sütü kesilmemeli, ana besin maddesi olarak devam edilmelidir. Bu süreç bebeğimizin gelişimi için oldukça önemlidir, bu nedenle bir uzmandan yardım almanız sizler için daha iyi olacaktır. İyi günler diliyorum.

icon

Bebeğim 8 aylık ve hıç bir ek gida yemiyor

Uzmanın Yanıtı

Gamze Hanım merhabalar. Bebeklerimizin doğru beslenme alışkanlıkları edinip yeterli ve dengeli gelişim süreçleri için ek gıdaya geçiş dönemi oldukça önemlidir. Fakat bazı durumlarda ne yazık ki zorluklara karşılaşabilmekteyiz. Burada öncelikli olarak miniğimizin ek gıdaya geçiş için yeterli gelişme gösterip göstermediğini ayrıntılı bir şekilde incelemeliyiz. Tüketmeme nedeninin fizyolojik mi yoksa beslenme hatalarından mı kaynaklandığını anlayabilmek açısından geçmiş beslenme alışkınlarını gözden geçirerek yol haritası oluşturmalıyız. Bu konuda yardım almak için seans talebi oluşturabilirsiniz. Lütfen unutmayın bebeklerimizin gelişimi için doğru beslenme büyük önem taşıyor. Sağlıklı günler diliyorum.

icon

Ben 18 yaşındayım ve acilen kilo vermek istiyorum. Bunun için en hızlı ne yapmam gerek ve 75 kilodan 60 düşmek istiyorum

Uzmanın Yanıtı

Merbahalar Beyzanur Hanım. Kilo verme sürecinin sağlıkla ilerlemesi ve kalıcılığı için size uygun bir program oluşturmak önemlidir. Beslenme alışkanlıklarınıza ve hayat standartlarınıza göre farklılık gösterecektir. Bu nedenle randevu talebi oluşturarak ücretsiz ön görüşme ile sizi daha iyi tanıyarak seans oluşturabiliriz. Sağlıklı günler diliyorum.

icon

Iyi günler ben kilo almak İstiyorum da bana bu konuda yardımcı olurmusunuz

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar Rümeysa Hanım. Tabi ki yardımıcı olabilirim. Randevu talebi oluşturarak ücretsiz ön görüşme yapabiliriz☺️

icon

kilo vermek istiyorum

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar İrem Hanım. Randevu talebi oluşturarak programa başlayabiliriz.

icon

k*****

Ebru Hanım'dan eşimle birlikte seanst alıyoruz çok memnunuz kendisinden 

icon

g*****

Ebru Hanım'a enerjisi ve samimiyeti için teşekkür ederim güzel bir seanstı.

icon

A*****

2. seansımızı yaptık iki seans da çok iyi geçti ebru hanımın verdiği liste zor bir liste değil kesinlikle sevmediğiniz yiyeceklerin yerine alternatiflerini ekliyor kendisi. Sıkıcı bir program değil yani yazmış olduğu diyet programı zorlanmadım bu nedenle iki haftada 2,5kg verdim bir iki gün ara öğünü unuttum unutmasaydım 3 olurdu bence o :)))

icon

r*****

Yaza hazırlık diyet programına başladık Ebru Hanım ile ilk seansımız güzel geçti ikinci seansı 15 gün sonra yapacağız bakalım 1 günde ne kadar verebileceğim :)

icon

f*****

Hamilelik döneminde aldığım fazla kiloları vermek için kendisinden seans aldım iyi geçti ilk seansımız bakalım inşallah verebilirim kiloları 

icon

b*****

Hocam iyi ki tanışmışız sağ olun sayenizde sıkılmadan diyet yapabiliyorum

icon

t*****

Ebru hanım sayesinde 4 kilo verdim valla süper ilerleme :) sıkıcı bir diyet programı hazırlamadık gayet doyurucu öğünler yaza kadar 34 beden olurum bu gidişle :P

icon

o*****

teşekkürler güzeldi