kidologlogo
sidebarOpen && ()
Cansu Şeker

Cansu Şeker

Psikolojik Danışman

5

Danışan Sayısı

10

Yapılan Seans

Uzman Tanıtım Videosu

Henüz Eklenmedi

Merhaba ben Psikolojik Danışman Cansu Şeker. İstanbul Kültür Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümü mezunuyum. Mezun olmadan önce Psikolojik Testler eğitimi ve mezun olduktan sonra da Bilişsel ve Davranışçı Terapi, Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi eğitimlerini aldım. Ardından Yıldız Teknik Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik yüksek lisans eğitimine başladım. Aldığım eğitimler doğrultusunda ergenler ve yetişkinler ile çalışmaktayım. @psk.dan.cansusekerr

SMTWTFS

Seçtiğiniz tarihe ait randevu bulunamadı.

Seans almak istediğiniz tarih/saat açık değil mi?

Eğitim

  • İstanbul Kültür Üniversitesi - Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik

  • Yıldız Teknik Üniversitesi - Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Yüksek Lisans

Sertifikalar

  • Bilişsel Davranışçı Terapi

  • Psikolojik Testler

  • Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi

  • Oyun Terapisi

Psikolog

Sınav Kaygısı

Öfke Kontrolü

Bilişsel Davranışçı Terapi

İkili İlişkiler

Kaygı

Davranış ve Uyum Sorunları

Sosyal Kaygı

Kaygı Bozuklukları

Öfke ve Stres Yönetimi

Yetişkin Psikoterapisi

Stres

Etkili Ders Çalışma Teknikler

Anksiyete

Uyku Problemleri

Çağdaş Psikodinamik Psikoterapi

Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi

Duygudurum Bozuklukları

İlişkiler-İlişkilerimiz-İlişkileriniz

Çalışma Hayatında Yaşanan Problemler

İletişim Problemleri

Takıntılı Düşünceler

Umutsuzluk

Çaresizlik Hissi

Merhaba, eşimin ani sinirleri var. Öfkesini kontrol edemiyor. Ani çıkışlar yapıyor. Beni çok bastırıyor. Sizce ne yapmalıyım.


Uzmanın Yanıtı

Merhaba, ilk etapta eşinizin davranışlarının değişmesi için onun da kendi bir adım atması değişimi istemesi çok önemlidir. Ancak siz bu tarz durumlarda doğru iletişim ile kendinizi ifade ettiğiniz de onun da kendini ifade etme alanı tanıdığınız da yaşadığınız problemleri çözebilmek için ilk adımı atmış bulunursunuz. En önemli kriter kesinlikle doğru iletişimdir.

Uykusuzluk ve yorgunluk hissi ve sinir geliyor Uykusuzluk ve sinir geliyor biri birşeyi usteledi zaman boğazlamak geliyor ve zamanın da bir tranma var üstümde sürekli aklıma birileri vurmak yada vurulmak geliyor aklıma bazen biri arkamdan yürüyor gibi hissediyorum kabuslar gerçek olacakmış gibi hissediyorum


Uzmanın Yanıtı

Merhaba, anladığım kadarıyla yaşadığınız bir travma var ya da sizde travmatik etki yaratan durumlara sahipsiniz. Bunların sonucunda da ruhsal durumunuzda değişimler yaşıyorsunuz. Ve bu gayet doğal bir süreç. Ancak üstesinden gelmek için destek almanız fayda sağlayabilir. Panelimden randevu alırsanız görüşme sağlayarak bir sürece başlayabiliriz.

Hastanıyım kaygısı. Hocam sizi çok samimi buldum neden bilmiyorum ama bende kız arkadaşımdan ayrıldıktan sonra alkol falan kullandım sonrasında bende kaygı yaptı hastalık araştırıp öylemiyim acaba diye düşündüm hep mesela rüyada gibi hissetme hastaligina baktim çok korktum oyle olurmuyum oylemiyim acaba diye yaşayam kişiler uzun yaşamış ben daha 18im oyle olursam yada oylemiyim diye korkuyorum ne tavsiye verirsiniz hocam teşekkürler.


Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, hastalığa dair ya da hasta olacağınıza dair obsesif düşüncelere sahipsiniz anladığım kadarıyla. Ancak bu düşünceleri kontrol etmeyi öğrenmeniz gerekmektedir. Bu düşünceleri ortadan kaldırmak için bir şey yapıyor musunuz? Ya da kendinizi ikna etmek için ? Bunları detaylı konuşup destek almanız size fayda sağlayacaktır. Panelimden randevu oluşturursanız daha detaylı bir görüşme sağlayabiliriz. Sevgiler...

Süreklilik. Merhaba uzun süredir psikolojik destek alma niyetindeyim ancak her anlamda cesaret edemiyorum. Seansların haftalık olduğunu duydum bu aralar bunu karşılamakta zorlanabilirim ama bir an önce başlamak ihtiyacındayım. Acaba 15 günde bir seans verimli olabilir mi ciddi bir hastalığım yok.


Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, seansların haftada bir ya da iki haftada bir olma durumunu başvuru nedeninize göre birlikte değerlendirerek seans içerisinde karar verebiliriz.

KidologLogo

TR

Teknik Destek
(10:00-23:59)

+90(850) 840 11 39

App Store

Google Play

Spotify

karekod

' Bilinçli ebeveynler mutlu nesiller '

* Kidolog E-Bülten Üyeliği ile Bizden Haberdar Olun

© 2024 kidolog.com /Tüm hakları saklıdır.