Çağdaş Hazal Gençoğlu

Çağdaş Hazal Gençoğlu

Uzman Klinik Psikolog

Meşgul

Seans Süresi 50 Dk
Seans Ücreti 249.00 TL

Yapılan Seans 58
Danışan Sayısı 30
Online Seans Al Uzmana Ücretsiz Soru Sor

icon Eğitim
  • İstanbul Bilim Üniversitesi/Psikoloji
  • İstanbul Okan Üniversitesi/Klinik Psikoloji
icon Sertifikalar
  • Deneyimsel Oyun Terapisi (I. Modül)
  • MMPI
  • Psikodinamik terapi (süpervizyon)
  • SCL 90
  • WISC-4 (Çocuklar için Zeka Testi)
Anksiyete Bozukluğu
Anne Baba Tutumları
Baş Etme Becerileri
Bireysel Psikoterapi
Çocuk Psikolojisi
Çocuk Psikolojisi
Çocuk ve Ergen
Çocuklarda Davranış Bozuklukları
Depresyon
Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite
Dürtü Kontrol
Eğitim Danışmanlığı
Ergen Danışmanlığı
Ergen Psikolojisi
Ergenlik Dönemi Uyum Sorunları
Geç Konuşma
Gelişim Psikolojisi
İki Yaş Sendromu
İkili İlişkiler
İletişim Bozuklukları
Kaygı Bozuklukları
Kimlik Keşfi
Obsesif Kompulsif Bozukluk
Okula Uyum
Öfke Kontrolü
Öfke Kontrolü
Özgüven Sorunu
Romantik İlişkiler
Sınav Kaygısı
Sosyal Fobi
Stres ile Başa Çıkma
Stres ve Kaygı Bozuklukları
Tuvalet Eğitimi
Uyku Bozuklukları
Yeme Bozuklukları
icon

Hocam 4.5 yaşında kızım var.2-3 gündür benimle biri konuşuyor beni rahat bırakmıyor.Dinazor yanıma geliyor bana kötü şeyler söylüyor gibisinden söylüyor.Onu kovmak istediğini ve gitmediğğmi dile getiriyor .Günlük 1-2 saat civarında telefon hakkı kullanımı yapmaktadır.1 ablası var ablası okula gidiyor yalnız kendisi evde.Ne yapmamızı önerirsiniz.

Uzmanın Yanıtı

Merhaba, öncelikle çocuğunuzun izlediği ya da oynadığı şeyleri gözlemlemenizi öneririm. Bu söylediği içeriklerde birşey izliyor ya da oynuyorsa onlardan etkilenmiş olabilir. Devamı gelirse bir psikolojik destek almaya yönelebilirsiniz.

icon

Merhabalar benim 30 aylık bir oğlum var (ortanca) diğerleri de erkek 2 çocuğumuz daha var (9 yaş ve 7 aylık) ortanca olan halen konuşmasında çok gerilik var anne diyemiyor mesela hala ailede baba çıkarıyor "bak yok" "mama yiyiyor" gibi çok az iki kelimelik cümle kuruyor aynı zamanda bizim en çok sıkıntı yaşadığımız sorun şu genel olarak şiddeti seviyor tokat atma ısırma yüksek sesle bağırma sağa sola vurma dağıtma kendini yere atma huyları çok kendini kasma bükme şeklinde hareketleri var. Bulunduğumuz yerde çocuk dr ve gelişim doktoruna başvurduk gelişim testinde de oynadığı ounyuncaklar önünden alındığında sert şekilde yukarıda bahsettiğim davranışları yüzünden başarılı bitiremedik ve rapor yapılamadı. Şimdi de çocuk nöroloğuna başvurduk bakalım yine çocuk psikoloğuna başvurmamız istendi istenen tetkikleri henüz yaptırmadık kendisi çok hareketli çocuk normalde dediklerimizi anlıyor ve uyguluyor yani mental zeka olarak bi sıkıntı olduğunu düşünmüyoruz tabiki tıbben bi değerlendirme yapılmadı kendi gözlemlerimize göre söyledim. Ekrana maruz kalıyor mu diye soracaksınız evet malesef çünki diğer çocuklarlda ilgi vs ev işleri derken ister istemez kendiside iyice alıştığı için tv de çok vakit geçiriyor ancak aynı zamanda oyuncaklarıylada hayli oynuyor. Şimdi sıkıntı sizin alanınız mı yoksa klinik mi bize yol gösterebilir misiniz? İyi çalışmalar diler teşekkür ederim (not aile içinde şiddet olayı olmadı)

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, öncelikle her detayı paylaştığınız için teşekkür ederim. Bu tarz durumlarla elbette bizler de ilgilenebiliyoruz. Dilerseniz randevu oluşturduğunuzda sizi daha detaylı dinleyerek yönlendirebilirim. İyi günler dilerim

icon

merhaba oğlum 5.5 yaşında evdeki eşyaların yerini değiştirmek istiyor onun istediği yerde durmasını istiyor bazende sinirlenip atıyor

Uzmanın Yanıtı

Merhaba, oğlunuzun kendi zevkine göre evi şekillendirmek istemesine saygı duyabilirsiniz. Fakat sinirlenip atması hangi durumlarda oluyor? Bu gibi soruların cevaplarıyla daha kapsamlı bir cevap verebilirim. Dilerseniz panelimden randevu oluşturabilirsiniz. İyi günler dilerim

icon

Merhaba. Kızımda sürekli kötü birşey olacak kaygısı ve cinsel düşünceler var. 7 yaşında. Acaba psikiyatrik bir durum mu?

Uzmanın Yanıtı

Merhaba, bu tip durumlar için psikologlardan da destek almalısınız. Panelimden online seans al seçeneği ile randevu oluşturabilirsiniz.

icon

Ailemden gizli sigara içiyodum ve çantamda sigara yakaladılar bu durumda ne yapmam gerektiğini bilmiyorum

Uzmanın Yanıtı

Merhaba, böyle bir durum yaşamanızın size hangi duyguyu hissettirdiğini belirlemenizi öneririm. Hissettiğiniz duyguya göre size öğrenmelerinin neler getirip, götürebileceğini belirleyip buna göre hareket edebilirsiniz. Dilerseniz panelimden randevu oluşturabilirsiniz, size yardımcı olabiliriz.

icon

Bipolar ya da borderlene bozukluğum olduğunu düşünüyorum okb hastalığım var ama daha önce psikoloğa gitmedim biliyorum olduğunu. Öfke kontrolümü de artık sağlıyamıyorum. Takıntılılarım var. Psikoloğa gidersem aileme anlatılır diye korkuyorum. Ne yapmam gerek her şey oldukça kötüye gidiyor. Sabah çok enerjikken akşam bir anda ağlıyorum. Biri beni takip ediyor gibi hissediyorum. Paronayak düşüncelerim var. Kimseye güvenemiyorum. Kendime zarar veriyorum. birine zarar vericem diye korkuyorum.

Uzmanın Yanıtı

Merhaba, özellikle kendinize ya da birine zarar vereceğinizi düşünüyorsanız bir an evvel bir ruh sağlığı( psikiyatrist ) uzmanına gitmenizi ve bu düşüncelerinizi bir aile yakınınızla paylaşmanızı öneririm.

icon

Merhabalar benim oğlum 8 yaşına girecek 2014 mayıs doğumlu. 3,5 yaşındayken babasıyla ayrıldık.Babası bazen ilgilenir ama çoğu zaman ilgilenmez. En son Ekim ayında görüştüler daha sonra ne aradı ne sordu. 1. sınıfa gidiyor. İçine kapanık, bir şeyini paylaşmaz,okulda sorunlar yaşadık sınıfını değiştirdim.Eşyalarını kaybeder,dikkat dağınıklığı var,çekingenlik var,konuşma problemi var,değişik hal ve hareketleri var..Daha belki sayamadığım bir çok şey.. Ben artık işin içinden çıkamıyorum. Siz bu konularla ilgileniyor musunuz?

Uzmanın Yanıtı

Merhaba, dilerseniz randevu talebi oluşturabilirsiniz.

icon

İyi günler Hazal hanım. 10 aylık bir kızım var ama ek gıda sürecinde sorun yaşıyoruz son iki aydır. Başlangıçta pütürlü de sıkıntımız yoktu ama 2 aydır pütürlü yemiyor ufacık parçada öğürüyor yada eliyle çıkartıyor bir daha ki kaşıklarıda almak istemiyor. Dişlerimiz yeni başladı patlamaya dişleri sadece bu kadar etki eder mi? Artık yemek saatleri ikimize de eziyet haline gelmeye başladı o yememek için ağlıyor ben yemediği için ağlıyorum ve sürecimiz hiç iyiye gitmiyor çünkü ben artık kontrolümü kaybedip bağırıp kızmaya başladım? nasıl bir yol izlemeliyim öncesinde bir ücretsiz öngörüşme şansımız var mıdır?

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, sistemden randevu talebi oluşturursanız görüşme gerçekleştirip daha detaylı ele alabiliriz. Sağlıklı günler…

icon

Hocam iyi akşamlar Sınav senemede konfor alanimi terk etmekte güçlük çekiyorum fakat sınav yarın olsa oturup ders çalışırim ama niye böyle oluyor bilmiyorum irade problemim hat safhada bunu nasıl asabilirm?

Uzmanın Yanıtı

Merhaba, kendinizde problem olarak görüp hayatınızı etkilediğini düşünüyorsanız bir uzman yardımı almanızı öneririm. Bu şekilde olmanızda altta yatan, görünen ya da görünmeyen birçok şeyi bu sayede daha net çözümleyebilirsiniz.

icon

Merhabalar.Bir sorum olcakti.Benim 3 yaşına girmek üzere olan bir oğlum var.1 Şubatta kaka eğitimine basladik.kucukte hiç sıkıntı yaşamadık hemen öğrendi ve söylemeye başladı.ancak büyük kakasını ilk yaptiginda biraz katıydı ve ondna sonra çok korktu ve yapmak istemedi epey bir tuttu filan 2 hafta çok sıkıntı yaşadik.duphaloc ile normale döndü ve sonrasında ypamaya başladı ama bu seferde oturmak istemiyor.ayakta yapmak istiyor biz de poşet serdim.posete yapıyor.ne kadar anlatsakta konussakta kitap da okusak örnek de versek vazgecmiyir.cisini rahat yapıyor ama ayakta poşete yapıyor.ne yapalım ne tavsiye edersiniz?

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, öncelikle bu aşamada zaman oldukça önemli. Çocuğunuzu sıkmadan, onun davranışlarını gözlemleyerek hareket edebilirsiniz. Bu kendisi için bir geçiş dönemi olduğu için elbette zorlu olabilecektir sizin sabırla onun hazır oluşunu beklemenizde fayda var.

icon

Ama hiç müsait randevu gözükmüyor hocam. Yani hiç bir tarihte bulamadım.aylar sonrasında bile gözükmüyor. Nasıl olacak? Yoksa ben yapamadım mı

Uzmanın Yanıtı

Sizin için uygun olan gün ve saat için randevu talebinde bulunabilirsiniz.

icon

İyi günler hocam. Ben sizden seans almak istiyorum sizin için de uygunsa. Sadece online terapi mi var? Yüzyüze olabilir mi?

Uzmanın Yanıtı

Merhaba Kidolog üzerinden online görüşme için randevu oluşturabilirsiniz.

icon

Merhabalar, ilkokul 1. sınıfa giden kızımda çevresindeki arkadaşlarına karşı aşırı kıskançlık hali var. Kendinden başkası ile daha fazla ilgilenildiğinde yada kendinden daha başarılı birine şahit olduğunda kendini üzecek derecede kıskanıyor. Bu durumu görüşmek istiyorum ama görüşmeye benim mi katılmam gerekiyor yoksa çocuk ile mi görüşülmeli? Ya da oyun terapisi mi gerekli sizden fikir almak istedim Teşekkürler.

Uzmanın Yanıtı

Merhaba Bu yaş grubundaki çocuklarla çalışırken çocuk öncelik alınarak paralelinde sizinle de görüşülerek çalışılabilir.

Uzmanın Yazıları