WhatsApp

icon Eğitim
  • Marmara Üniversitesi Ebelik Bölümü
icon Sertifikalar
  • Emzirme Danışmanlığı Eğitimi
  • Holistik Yaklaşımla Bebek Masajı Eğitimi
  • Hypnobirting Farkındalık Kursu
  • Kadın Sağlığında Aromaterapi Kursu
  • Mucizevi Besin Anne Sütü Eğitimi

Ağrılı Emzirme
Bebeğin Emmeyi Reddetmesi/Bebeğin Memeyi Reddetmesi
Birden Fazla Bebek Emzirilmesi
Emzirme Danışmanı
Emzirme Zorluğu
Meme Ucu Yaraları
Memede Aşırı Dolgunluk
Sütün Az/Normalden Fazla Gelmesi
Sütün Sağılması ve Saklanma İhtiyacı

icon
Bebek

Benim sütüm yeterli gelmediği için kızıma süt annesi buldum. Fakat onu emmiyor. Ne yapmalıyım bilemiyorum lütfen yardım edin.

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar.Sütünüzün yetmediğini neden düşündünüz, hangi uygulamaları uyguladınız, bebeği doğru pozisyonda doğru zamanda emzirdiniz mi?... bilinmesi gereken bir sürü bilgi var bu soruda.Sütünüz azalsa bile birlikte çalışarak sütünüzü fazlalaştırabilir güzel bir emzirme deneyimi geçirmenize yardımcı olabiliriz.

icon
Bebek

Eşim yaklaşık 2 hafta önce doğum yaptı ama oğlumuz memeyi emmiyor. Bunun bir çözümü var mı emmesini nasıl sağlayacağız? Ailelerimizdeki kadınlar bir kaç şey önerdi ama işe yaramadı. Acil bir çözüm söyleyebilir misiniz

Uzmanın Yanıtı

Merhaba.Öncelikle biberon ve mama verdiniz mi, anne bebekle gerekli ten tene teması sağlıyor mu vb. sorulabilecek bir sürü soru var.Eğer bir seans talep ederseniz bu durumu birlikte çalışarak çözebiliriz:) mutlu günler dilerim.

icon
Bebek

bebeğimi sütten kesmek memeyi bırakmak için meme ucuna bant yapıştırdım ama işe yaramadı. bantı çıkarıp yine emmek istiyor nasıl bir yöntem uygulayabilir

Uzmanın Yanıtı

Merhaba.Bebeğinizi sütten kesmek için memeye bir şeyler sürmek son derece yanlış uygulamalar ve bu uygulamalar bebekte aşılması zor travmalar yaratabilir .Bebek hazır olduğunda memeden ayırmayı tavsiye ediyoruz.

icon
Bebek

Merhaba Büşra hanım, benim sorum şöyle çocuğuma sütümün tam anlamıyla fayda sağladığını düşünmüyorum. Bununla ilgili sütün besin değerini artırma ile ilgili beslenme düzenimi nasıl değişitebilirim ?

Uzmanın Yanıtı

Merhaba Nihal Hanım. Sütünüz bebeğinizin sağlıklı büyüyüp gelişmesi için ona verebileceğiniz en değerli hazinedir. Sütünüz tabii ki bebeğinize yarıyordur. Bebeği emzirirken bir memeyi sonuna kadar boşaltmadan diğerine geçmeyin. Çünkü memenizden ilk gelen süt sulu kısım ama bebeğe kilo aldıracak yağlı kısım en sonda saklıdır. Fakat bunun haricinde emziren annelerimizin aç kalmadan düzenli beslenmelerini öneriyorum. Porsiyonlarınızda et, süt, meyve, sebze gibi temel gıdaları almanızı öneririm. Bunun haricinde mutlaka bol su tüketmelisiniz. Sütünüzü asıl arttıracak olan şey bol su içmeniz ve bebeğinizi bol bol emzirmenizdir.

icon

n*****

Çok çok güzel geçti. Seansa girerken zorlandığım için teknik ekip adım adım yardımcı oldu. Kidolog ekibine de teşekkür ederim.

icon

m*****

İkiz bebek emzirme konusunda zorlanmıştım. Büşra hocamla görüştük. Görüşmeye de devam edeceğiz :)

icon

m*****

Fiziksel bir sorun olmadığı için yönlendiren doktorum sayesinde Büşra hocamla görüştük. Mahrem bir konu olduğu için çekinmiştim ama şu an çok rahatladım. 2 seansta büyük çoğunluğu çözüldü. Sevgiler saygılar...