WhatsApp

2016 Haliç Üniversitesi Ebelik bölümü mezunuyum . Marmara üniversitesi Pedagojik Formasyon , Yildiz Teknik üniversitesi Doğum koçluğu, Temas Derneği Emzirme Danışmanlığı sertifikalarına sahibim . Bireysel ebelik ,doğum öncesi ve sonrası danismanlik ,bebek bakimi egitimi ,emzirme egitimi vermekteyim .
icon Eğitim
  • Haliç Üniversitesi -Ebelik
  • Marmara üniversitesi -Pedagojik Formasyon
icon Sertifikalar
  • Doğum koçluğu ve eğitici eğitimi -Yıldız Teknik Üniversitesi
  • Emzirme danışmanı -Temas Derneği

Emzirme Zorluğu
Bebeğin Emmeyi Reddetmesi/Bebeğin Memeyi Reddetmesi
Meme Ucu Yaraları
Sütün Az/Normalden Fazla Gelmesi
Memede Aşırı Dolgunluk
Sütün Sağılması ve Saklanma İhtiyacı
Birden Fazla Bebek Emzirilmesi
Ağrılı Emzirme

icon

Merhaba 2 ay 8 günlük bebegim sürekli memede durmak istiyor memeden cikinca elini emmeye çalışıyor emzik de almıyor ben perişan oluyorum ne yapmam lazim yani ac olmadığına eminim emme aralarimz 2 saat bile sürmüyor

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar . Oncelikle net bir yorum yapabilmek icin bebeğinizin emme süresi,düzeni ,anne sütü miktarını gözlemlemek gerekir . Her bebeğin emme hızı farklıdır. Bazı bebekler daha uzun emerken bazi bebekler daha kısa süreli emebilir . Ve bazi bebeklerin emme içgüdüsü daha fazladır . Memede emerken yavaş hareketlerle mi yoksa aktif bir şekilde uzun süreli mi emiyor bunları değerlendirmemiz gerekiyor . Bu durumlara gore net bir çözüm bulabiliriz . Dilerseniz birebir seans alarak takvimimi takip edebilir, randevu oluşturabilirsiniz .