WhatsApp
Burcu Kara
Burcu Kara
Diyetisyen

Hemen Görüşme İçin Meşgul

Seans Süresi 50 Dk
Seans Ücreti 189.00 TL

Yapılan Seans 105
Danışan Sayısı 29
Online Seans Al Uzmana Ücretsiz Soru Sor

icon Eğitim
  • Acıbadem Üniversitesi-Beslenme ve Diyetetik (Lisans)
icon Sertifikalar
  • 10. ULUSAL SAĞLIKLI YAŞAM KONGRESİ 2021
  • 360 BESLENME AKADEMİSİ
  • 9. ULUSAL SAĞLIKLI YAŞAM KONGRESİ 2020
  • KEPAN E-KONGRE 2021
  • The International Nutrition, Health Literacy and Education Conference 2021

Ergenlik Döneminde Yeme Davranış Bozuklukları
Diyabetli Çocuklarda Beslenme
Bebek Ek Gıda Başlangıcı Ve Devam Beslenmesi
Obezite Beslenme Danışmanlığı
Okul Çağı Çocukları İçin Beslenme
Gebelik Öncesinde Beslenme
Gebelik Döneminde Beslenme
Gebelikte Besin Güvenliği
Doğum Sonrası Alınan Kiloların Verilmesi
Okul Öncesi Dönemde Beslenme 2-5 Yaş
Okul Çağı Ve Adolesan Dönemde Beslenme
Çocuk Hastalıklarında Beslenme
Beslenme Yetersizşiği Hastaları
Emilim Bozukluklarında Beslenme
Doğuştan Metabolizme Hastalıkları
Böbrek Hastalıklarında Beslenme
Tip 1 Diyabet Ve Karbonhidrat Sayımı

icon
Bebek

Hocam ben 10 senedir depresyondayım birde sıkıntı sorun korku oluyor her şeyi kafaya takıyorum her şeyde takıntılı oluyoum zor durumdayım birde zor ğünler yaşadım sanki duvarlar üstüme geliyor.

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, Bir diyetisyen olarak bu soruya cevap vermem doğru olmaz. Dilerseniz yine kidolog üzerinden psikolog arkadaşlarımıza aynı soruyu sorabilirsiniz. İyi günler dilerim.

icon
Bebek

İyi günler Burcu hanım. 10 aylık bir kızım var ama ek gıda sürecinde sorun yaşıyoruz son iki aydır. Başlangıçta pütürlü de sıkıntımız yoktu ama 2 aydır pütürlü yemiyor ufacık parçada öğürüyor yada eliyle çıkartıyor bir daha ki kaşıklarıda almak istemiyor. Dişlerimiz yeni başladı patlamaya dişleri sadece bu kadar etki eder mi? Artık yemek saatleri ikimize de eziyet haline gelmeye başladı o yememek için ağlıyor ben yemediği için ağlıyorum ve sürecimiz hiç iyiye gitmiyor çünkü ben artık kontrolümü kaybedip bağırıp kızmaya başladım? nasıl bir süreç izlemeliyiz sizce?

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, Öncelikle öğürmesinin nedenini ve şiddetini anlamamız gerekir. Bunun için bir doktora başvurmak en doğru çözüm olacaktır. Besin reddi konusunda ise tamamlayıcı beslenme süreci anne için oldukça yorucu ve zorlayıcı bir süreçtir. Ne kadar zor olsa da sabırlı olmanız ve sorunu anlamamız için hangi besinlerde hangi beslenme saatlerinde yaptığını görmek için detaylı bir kayıt tutmanız önemlidir. 10 aylık bir bebeğin mide kapasitesi yaklaşık 150mldir. Bazen biz yetişkinlere sanki doymamış gibi gelse de özellikle sıvı gıdalarla çabucak doymaları mümkündür. Bu nedenle bebeğin açlık durumunun takibi oldukça önemlidir. Dilerseniz birlikte bir beslenme planı oluşturabiliriz. İyi günler dilerim.

icon
Bebek

Merhaba, Bebeğim 5 aylık ve sütümün yeterli gelmediğini düşünüyorum. Önerileriniz var mı?

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, Anne sütünün miktarını etkileyen en önemli faktör annenin günlük sıvı alım miktarıdır. Günde ortalama 2-3 litre su tüketmeye çalışın. Bunun birlikte su tüketiminizi rezene ve ıhlamur gibi bitki çaylarıyla destekleyebilirsiniz. Ayrıca sık sık emzirmekte süt miktarını arttırmaya katkı sağlayacaktır. Eğer aklınıza takılan başka sorularınız varsa ücretsiz ön görüşme için talepte bulunabilirsiniz. İyi günler dilerim.

icon

e*****

Kidologdan seans alan bir arkadaşımın tavsiyesiyle hocamdan seans aldım. 2. seansımız bitti diyet boyunca hiç sıkılmadım gayet güzel geçti 3 kilo verdim hocam sayesinde

icon

A*****

Burcu hocam çok sıcakkanlı biri keyifli bir seanstı ilk seansımız devamı 1 hafta sonraya bakalım inşallah güzel olacak

icon

t*****

Diyet listesini oluştururken tamamen sevdiğim yiyeceklerle oluşturduk bu nedenle hiç zorlanmadan sıkılmadan diyetimi uyguladım 1 ayda 4 kilo verdim benim gibi bir bünye için oldukça iyi

icon

k*****

Burcu hanım alanında çok başarılı biri. Verdiği diyet listesini aksatmadan uyguluyorum. İnşallah kısa zamanda istediğimiz sonucu alacağız. Teşekkür ediyorum hocama

Uzmanın Yazıları