Burcu Kara

Burcu Kara

Diyetisyen

Meşgul

Seans Süresi 50 Dk
Seans Ücreti 249.00 TL

Yapılan Seans 105
Danışan Sayısı 29
Online Seans Al Uzmana Ücretsiz Soru Sor

Acıbadem Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünde lisans eğitimini tamamlamıştır. Tezini “Glutensiz Diyete Yönelik Deneyim, Algı ve Bilgi Kaynaklarının Belirlenmesi” üzerine yapmıştır. Acıbadem Üniversitesinde düzenlenen 9. Ulusal Sağlıklı Yaşam Kongresinde sözel bildiri olarak sunulan tezi üçüncü olmuştur. Bakırköy, Altunizade, Maslak ve Halkalı gibi birden fazla Acıbadem Hastanesinde staj yapmıştır. Ayrıca çocuk beslenmesi stajını Kanuni Sultan Süleyman Hastanesinde Çocuk Metabolizma kliniğinde yaparak otizm başta olmak üzere birbirinden farklı metabolizma hastalıklarının beslenme tedavisini gözlemleme şansı yakalamıştır. Halen İstanbul Üniversitesi’nde Çocuk gelişimi okumaya devam etmektedir. Şu anda online ve yüz yüze olarak beslenme danışmalığı hizmeti vermektedir.
icon Eğitim
  • Acıbadem Üniversitesi-Beslenme ve Diyetetik (Lisans)
icon Sertifikalar
  • 10. ULUSAL SAĞLIKLI YAŞAM KONGRESİ 2021
  • 360 BESLENME AKADEMİSİ
  • 9. ULUSAL SAĞLIKLI YAŞAM KONGRESİ 2020
  • KEPAN E-KONGRE 2021
  • The International Nutrition, Health Literacy and Education Conference 2021
Ergenlik Döneminde Yeme Davranış Bozuklukları
Diyabetli Çocuklarda Beslenme
Bebek Ek Gıda Başlangıcı Ve Devam Beslenmesi
Obezite Beslenme Danışmanlığı
Okul Çağı Çocukları İçin Beslenme
Gebelik Öncesinde Beslenme
Gebelik Döneminde Beslenme
Gebelikte Besin Güvenliği
Doğum Sonrası Alınan Kiloların Verilmesi
Okul Öncesi Dönemde Beslenme 2-5 Yaş
Okul Çağı Ve Adolesan Dönemde Beslenme
Çocuk Hastalıklarında Beslenme
Beslenme Yetersizliği Hastaları
Emilim Bozukluklarında Beslenme
Doğuştan Metabolizma Hastalıkları
Böbrek Hastalıklarında Beslenme
Onkolojik Hastalıklarda Beslenme
Tip 1 Diyabet Ve Karbonhidrat Sayımı
icon

merhaba diyet listesini haftalık mı aylık mı yapıyorsunuz

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, Aylık olarak planlama yapıyoruz, haftalık görüşmelerle güncellemelerle diyete uyumunuzu arttırmayı amaçlıyoruz. İyi Günler Dilerim.

icon

Normal yulafla ince öğütülmüş arasında ne gibi farklar var . (Teşekkürler)

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, Normal yulaf ve ince öğütülmüş yulaf arasında hiçbir fark bulunmamaktadır. İyi günler dilerim

icon

İyi akşamlar benim biraz kilo sorunum var ne yapmalıyım bilmiyorum ayrıca dizimde menüsküs yırtılması oldugunu söyledi doktorlar kilo vermem gerekiyormuş 43 yaşındayım iltihaplı eklem romatizması tedavisi görüyorum ilaçlar kilo yapar demişti doktorlar boyum 1.64 kilom 95 bana zayıflama açısından ne tavsiye edersiniz

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, Öncelikle geçmiş olsun. Evet kullandığınız ilaçlar kilo almanızı teşvik edebilir ama sağlıklı bir beslenme örüntüsü ve güzel bir egzersiz planıyla kilo kaybı mümkündür. Fazla kilo bacaklara ve dizlere binen yükü arttırmaktadır o yüzden sağlıklı kilonuza ulaşabilmek için mutlaka bir diyetisyenden yardım alarak sağlı bir beslenme planı oluşturabilirsiniz. Dilerseniz panelimden randevu oluşturabilirsiniz. İyi günler dilerim.

icon

Merhabalar ben 6 ay once sezeryan dogum yaptim. Hala gobegim kaldi cok kilo almistim. Nasil geri verebilriim o gobegi korse taksam ise yararmi

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, Emzirme döneminde kilo verirken yeterli ve dengeli beslenme hem sizin hem de bebeğinizin sağlığı için oldukça önemlidir. Sağlığımız için olmamız gerekenden fazla kiloya sahip olmamız başta kalp ve damar hastalıkları olmak üzere diyabet, kolesterol gibi birçok hastalığın riskini arttırmaktadır. Bu nedenle korse kullanmak yerine bir diyetisyenle birlikte sağlıklı beslenerek kendiniz aç bırakmadan kilo vermelisiniz. Dilerseniz panelim üzerinden randevu alabilirsiniz. İyi günler dilerim.

icon

Merhaba, 8 aylık bir bebeğim var. Ek gıdaya geçerken çok zorluk yaşadık. Kilo verdi. Şimdi tüm yemeklerini ( kahvaltı ve öğlen) yoğurtla veriyorum. Mesela yumurtayı yoğurdun içinde veriyorum. Ya da kaşığa hem püre hem yoğurt alıyorum. Ancak et tavuk yumurta gibi şeyleri yoğurtla verirsem zararlı ya da daha az faydalı olacağından korkuyorum. B12 eksiği vardı, takviye alıyoruz, demir takviyesi de alıyoruz

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, Eğer yoğurdu seviyorsa ve diğer besinleri tüketmesine yardımcı oluyorsa verebilirsiniz. Et, tavuk ve yumurta yeterince piştiği sürece herhangi bir sorun yaratmaz. Ancak bebeğinizin 8. Ayda üç öğün beslenmeye başlamış olması gerekmektedir. Gelişim sürecinin takibi, bebeğinizin ve sizin yeterli vitamin ve mineral alımlarından emin olmak için mutlaka bir diyetisyene ihtiyacınız olduğunu düşünüyorum. Dilerseniz profilimden randevu oluşturabilirsiniz. İyi günler dilerim.

icon

Merhaba boyum 1.65 kilom 45 ne yapsam kilo alamıyorum bazen çok yiyorum bazen az iştahım çok dengesiz kendimi yemek yemeye zorlamaya çalışıyorum midem bulanıyor kilo almamı engelleyecek bir durum yok psikolojim bazen midemi etkiliyor stresliyken üzgünken yemek yiyemiyorum yemek yeme düzenimi nasıl ayarlayabilirim

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, Öncelikle boyunuza göre kilo oranına yani beden kitle indeksine baktığımızda sağlıklı kilonuzun altındasınız. Aşırı kilo ne kadar tehlikeliyse sağlıklı bir yaşam sürdürmemiz için gerekli kilonun altında olmamız da bizi birden fazla hastalık açısından riskli hale getirir. Sizinde fark edebileceğiniz gibi psikoloji beslenmenin çok önemli bir parçasıdır. Yemek düzenini ayarlarken psikolojik olarakta sağlıklı olmaya çalışmak stres yönetimini ve açlık-tokluk sinyallerini kontrol altına almak önemlidir. Ayrıca kendinizi bir şey yapmaya zorlamanız tam tersi etki yaparak kilo alma sürecinizi kötü etkileyebilir. Dilerseniz kidolog üzerinden randevu oluşturabilirsiniz. Böylelikle beraber size özgü bir beslenme planı hazırlayabiliriz. İyi günler dilerim.

icon

Her zaman çevremdekiler yüzümden çok zayifladigimi söylüyorlar. Bu durum beni çok rahatsız ediyor. Ben yüzümden nasıl kilo alabilirim.

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, Öncelikle bölgesel olarak kilo alma veya verme mümkün değildir. Sağlıklı beslenerek vücudumuzdan eşit şekilde kilo kaybı veya kazanımı sağlarız. Ayrıca eğer sağlıklı bir vücut ağırlığınız varsa kilo almaya ihtiyacınız olmayabilir. Dilerseniz sağlıklı beslenme ve eğer gerekli ise size kilo alma konusunda yardımcı olabilirim. Bunun için kidolog üzerinden randevu oluşturmanız yeterli.

icon

Selamlar benim yeme bozukluğum var 6 ay içinde 30 kg aldım piskiyatriye gittim durumumu anlattım ilaç verdi iştahıma yardımcı olacağını söyledi fakat ondan sonra +5 kg daha aldım sorum şöyle;önce psikologla görüşmem mi doğru olur yoksa sizden danışmanlık alsam da olur mu?

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, Yeme bozukluğu diyetisyen ve psikologun birlikte yürütmesi gereken bir sağlık sorunudur. Çünkü hem beslenme yanlışlarının öğrenilmesi hem de bu yanlışları yapmaya iten nedenin bulunması gerekir. İkisinden birinin eksik kalması durumunda yam anlamıyla tedavi olunamayacağı için tekrarlama riski artacaktır. Dilerseniz kidolog üzerinden her ikisi içinde randevu alabilirsiniz. Benden ve bir psikolog meslektaşımdan seans alırsanız birlikte ilerleyebilir size yardımcı olabiliriz. İyi günler dilerim.

icon

Doğum kilolarından kurtulmak için ne yaptıysam olmadı ineriz nedir

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, Öncelikle daha önce ne denediğiniz çok önemli. Kısa sürede hızlı kilo kaybı hedeflenmişse verilen kilolar fazlasıyla geri alınır. Çünkü sağlıklı ve kalıcı kilo kaybı vücudumuzun yağ depolarından verilen kayıpla mümkün olur. Size önerim hayatınıza adapte edebileceğiniz sağlıklı bir beslenme planı uygulamanız. Dilerseniz kidolog üzerinden randevu oluşturabilirsiniz. iyi günler dilerim.

icon

Merhaba 6 aylık bebeğim var emziriyorum. Çikolata bağımlısı bir insanım. Durduramıyorum. Gaz ve alerjiye sebep olmuyor bebeğimde. Bunlar haricinde çikolata yemem bebeğime zarar verir mi? Şeker açısından zararlı olur mu?

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, Öncelikle alerji konusunda eminseniz bir zararı olmaz. Bebek anne karnındayken, annenin kan dolaşımından etkilenirken doğumdan sonra o etki göbek bağıyla birlikte ortadan kalkar. Ancak düzenli olarak kendi şekerinizi kontrol etmeniz eğer ailenizde şeker hastalığı varsa çok önemli. Dilerseniz sizin ve bebeğiniz için sağlıklı beslenme konusunda yardımcı olabilirim. Bunun için de Kidolog üzerinden randevu almanız yeterli. İyi günler dilerim.

icon

Hocam ben 10 senedir depresyondayım birde sıkıntı sorun korku oluyor her şeyi kafaya takıyorum her şeyde takıntılı oluyoum zor durumdayım birde zor ğünler yaşadım sanki duvarlar üstüme geliyor.

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, Bir diyetisyen olarak bu soruya cevap vermem doğru olmaz. Dilerseniz yine kidolog üzerinden psikolog arkadaşlarımıza aynı soruyu sorabilirsiniz. İyi günler dilerim.

icon

İyi günler Burcu hanım. 10 aylık bir kızım var ama ek gıda sürecinde sorun yaşıyoruz son iki aydır. Başlangıçta pütürlü de sıkıntımız yoktu ama 2 aydır pütürlü yemiyor ufacık parçada öğürüyor yada eliyle çıkartıyor bir daha ki kaşıklarıda almak istemiyor. Dişlerimiz yeni başladı patlamaya dişleri sadece bu kadar etki eder mi? Artık yemek saatleri ikimize de eziyet haline gelmeye başladı o yememek için ağlıyor ben yemediği için ağlıyorum ve sürecimiz hiç iyiye gitmiyor çünkü ben artık kontrolümü kaybedip bağırıp kızmaya başladım? nasıl bir süreç izlemeliyiz sizce?

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, Öncelikle öğürmesinin nedenini ve şiddetini anlamamız gerekir. Bunun için bir doktora başvurmak en doğru çözüm olacaktır. Besin reddi konusunda ise tamamlayıcı beslenme süreci anne için oldukça yorucu ve zorlayıcı bir süreçtir. Ne kadar zor olsa da sabırlı olmanız ve sorunu anlamamız için hangi besinlerde hangi beslenme saatlerinde yaptığını görmek için detaylı bir kayıt tutmanız önemlidir. 10 aylık bir bebeğin mide kapasitesi yaklaşık 150mldir. Bazen biz yetişkinlere sanki doymamış gibi gelse de özellikle sıvı gıdalarla çabucak doymaları mümkündür. Bu nedenle bebeğin açlık durumunun takibi oldukça önemlidir. Dilerseniz birlikte bir beslenme planı oluşturabiliriz. İyi günler dilerim.

icon

Merhaba, Bebeğim 5 aylık ve sütümün yeterli gelmediğini düşünüyorum. Önerileriniz var mı?

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, Anne sütünün miktarını etkileyen en önemli faktör annenin günlük sıvı alım miktarıdır. Günde ortalama 2-3 litre su tüketmeye çalışın. Bunun birlikte su tüketiminizi rezene ve ıhlamur gibi bitki çaylarıyla destekleyebilirsiniz. Ayrıca sık sık emzirmekte süt miktarını arttırmaya katkı sağlayacaktır. Eğer aklınıza takılan başka sorularınız varsa ücretsiz ön görüşme için talepte bulunabilirsiniz. İyi günler dilerim.

icon

e*****

Kidologdan seans alan bir arkadaşımın tavsiyesiyle hocamdan seans aldım. 2. seansımız bitti diyet boyunca hiç sıkılmadım gayet güzel geçti 3 kilo verdim hocam sayesinde

icon

A*****

Burcu hocam çok sıcakkanlı biri keyifli bir seanstı ilk seansımız devamı 1 hafta sonraya bakalım inşallah güzel olacak

icon

t*****

Diyet listesini oluştururken tamamen sevdiğim yiyeceklerle oluşturduk bu nedenle hiç zorlanmadan sıkılmadan diyetimi uyguladım 1 ayda 4 kilo verdim benim gibi bir bünye için oldukça iyi

icon

k*****

Burcu hanım alanında çok başarılı biri. Verdiği diyet listesini aksatmadan uyguluyorum. İnşallah kısa zamanda istediğimiz sonucu alacağız. Teşekkür ediyorum hocama

Uzmanın Yazıları