kidologlogo
sidebarOpen && ()
Bilge Türköz

Bilge Türköz

Uzman Psikolog

4

Danışan Sayısı

11

Yapılan Seans

Uzman Tanıtım Videosu

Henüz Eklenmedi

Merhaba, ben Uzman Nöropsikolog Bilge. İzmir Ekonomi Üniversitesi Psikoloji bölümünden üniversite 1'incisi olarak mezun olduktan sonra, Üsküdar Üniversitesi Nörobilim yüksek lisans programından yüksek şeref öğrencisi olarak mezun oldum. Şema Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Çözüm Odaklı Terapi, Travma ve Yas Danışmanlığı, Brainspotting gibi tamamladığım terapi eğitimlerime ilaveten, mesleğimi daha bütüncül şekilde sürdürebilmek amacıyla Psikodinamik Terapi eğitimime devam etmekteyim. İkiz annesiyim, Datça'da yaşıyorum. Yetişkin ve ergenlere online danışmanlık sağlıyorum.

SMTWTFS

Seçtiğiniz tarihe ait randevu bulunamadı.

Seans almak istediğiniz tarih/saat açık değil mi?

Eğitim

 • İzmir Ekonomi Üniversitesi - Psikoloji

 • Üsküdar Üniversitesi - Nörobilim - Yüksek Lisans

Sertifikalar

 • Bilişsel ve Davranışçı Terapi Beceri Programı

 • Bilişsel ve Davranışçı Terapide Değerlendirme ve Yapılandırılmış Görüşme

 • Bilişsel ve Davranışçı Terapi Kuramsal Eğitim

 • Dinamik Psikoterapide Kuram, Klinik ve Teknik

 • Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi

 • Terapide Brainspotting Tekniği

 • Tanıdan Tedaviye Otizm Spektrum Bozukluğu

 • Motivasyonel Görüşme Teknikleri

 • Şema Terapi

 • Travma ve Yas Danışmanlığı

 • Çocuk ve Ergenlerle Klinik Görüşme

 • Çocuk ve Ergenlerde BDT Eğitimi

Psikolog

Duygudurum Bozuklukları

Duygu Düzenleme

Şema Terapi

Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi

Ayrılma ve Boşanma

Çağdaş Psikodinamik Psikoterapi

Bastırılmış Duyguları Fark Edebilmek

Takıntılı Düşünceler

Travmatik Olaylarla Baş Edebilme

Stresle Baş Edebilme

Panik Atak

Değersizlik Duygusu ile Başa Çıkma

Obsesif Kompulsif Bozukluk

Depresyon

İletişim Problemleri

Stres

Çözüm Odaklı Terapi

Motivasyonel Görüşme

Travma Sonrası Stres Bozukluğu

Bilişsel Davranışçı Terapi

İletişim Becerileri

Yetişkin Psikoterapisi

Utangaçlık

Romantik İlişkilerdeki Çatışmalar

Umutsuzluk

Çaresizlik Hissi

Öfke ve Stres Yönetimi

Mükemmeliyetçilik

Davranış ve Uyum Sorunları

Fobiler

Öfke Kontrolü

İlişkiler-İlişkilerimiz-İlişkileriniz

Kıskançlık

Çalışma Hayatında Yaşanan Problemler

Evlilik

Dışlanmışlık Hissi

Uyku Problemleri

Sosyal Fobi

Anksiyete

Ebeveyn ve Çocuk İlişkisi

Sosyal Kaygı

Yaygın Kaygı Bozukluğu

Kaygı Bozuklukları

Öz Güven Eksikliği

İlişki Problemleri

Mobbing

İkili İlişkiler

Kaygı

Sınav Kaygısı

Tütün Bağımlılığı

Teknoloji Bağımlılığı

Bağlanma Problemleri

Erteleme Davranışı

Etkili Ders Çalışma Teknikler

Aldatma/Aldatılma

Sosyal Medya Bağımlılığı

Korkularla Baş Edebilme

Bahis Bağımlılığı

Kumar Bağımlılığı

Sigara Bağımlılığı

logo

*****


Bilge hanımın hem objektif hem profesyonel yaklaşımı sayesinde doğru kişiyle olduğumu hissettirdi. Seans sırasında uyguladığı teknikler duygu durumumda olumlu etki yarattı. Devamlılığı daha da faydalı olacak. Teşekkür ediyorum.

Kızım 22 aylık ve yaklaşık 10 aylık ken evli olduğum kişiyle ayrılma sürecine girdik. Kızım babasına gitmek istemiyor baya zorlanıyoruz giderken ve geldiginde bana karşı küs ve tavırlı oluyor. Kucağımdan asla inmiyor bensiz hiç biraey yapmıyor. Bu durumları nasıl aşa biliriz acaba


Uzmanın Yanıtı

Merhaba. Öncelikle kızınızın babasına gitme konusunda neden isteksiz olduğunu bulmak gerekiyor. Bunu tespit ettiğinizde sorunun çözüme kavuşması kolaylaşacaktır. Kızınızın yaşı göz önüne alındığında oyun terapisinden fayda görebileceğinizi düşünüyorum. Sağlık ve sevgi dolu günler dilerim.

Merhaba bilge hanım, Eşim çok kavgacı, küfürbaz, ve bana hiç saygısı yok. Bir tartışma olduğunda hemen boşanmak istiyor. Hakaretler ediyor. Birbirimizi de çok seviyoruz. Eşimin bu davranışları karşısında artık ne yapacağımı şaşırdım. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim.


Uzmanın Yanıtı

Merhaba, evlilik hayat boyu sürmesi umuduyla çıkılan bir yol arkadaşlığıdır. Bu uzun yolda elbette iniş ve çıkışlar olur; ancak bu inişlerin belli sınırlar dahilinde olması önemlidir. Küfür, hakaret gibi psikolojik şiddet ve fiziksel şiddet kırmızı çizgi olmalıdır. Sınırların bu şekilde aşılması maalesef sevgiyle açıklanmamalıdır. Böyle bir durumda şiddete meyilli eşin mutlaka profesyonel destek alması gerekmektedir. Kendinize lütfen dikkat edin, sağlık dolu günler dilerim. Sevgilerimle.

Ücretsiz öngörüşme talebi Merhabalar hocam. Sizin psikolog olma yolculuğunuzu okudum. Gerçekten etkileyici. Yürekten tebrik ediyorum. Bir süre düzenli terapi almak istiyorum ancak öngörülmektedir için WhatsApp numarası göremedim. Sizinle nasıl iletişim kurabilirim


Uzmanın Yanıtı

Merhaba, öncelikle güzel düşünceleriniz için teşekkür ederim, çok naziksiniz. Ön görüşme için 0 (850) 840 11 39 numarasına whatsapp yoluyla mesaj atarsanız, sizi yönlendireceklerdir. Görüşmek dileğimle, sevgiler.

Merhaba 3 yıllık evliyim elim sürekli beni aşallıyor işte ne işe yarıyorsun iki çocuğa bakamıyorsun cahilsin daha konuşmayı bilmiyorsun böylemi çocuk yetiştirilir bir çocuğu susturamıyorsun bunları söyleyende aynı insan bir bakıyorum melek oluyor her istediğimi yapıyor ben artık aradakı dengeyi bulamıyorum kimseye de anlatamıyorum derdimi içime atmaktan da yoruldum artık nasıl bir yol izlerim yardımcı olur musunuz


Uzmanın Yanıtı

Merhaba, içinde bulunduğunuz durum oldukça yorucu görünüyor. Çocuk bakımı ve ev düzenini sağlamak başlı başına yorucuyken, bu yorgunluk ve fedakarlıklar karşısında takdir görmemek kişiyi çok yıpratabilir. Derdinizi içine atmanız maalesef çözüm değildir. Profesyonel yardım almak size iyi gelecektir. Sağlıklı günler dilerim, sevgilerimle.

Okb ve sosyal anksiyeteHocam ben sizden terapi almak istiyorum. Ama ilaç kullanmak istemiyorum düzelebilir miyim. Küçüklüğümden beri içime kapanık biriyim. Keyifsizim. Okb olarak da yaklaşık 12 senedir var


Uzmanın Yanıtı

Merhaba, istikrarlı bir şekilde devam edilen psikoterapi ile obsesif kompulsif bozukluklarda çok yol alınabilmektedir. Panelimden randevu alırsanız size yardımcı olmak isterim. Sağlıklı günler dileğimle, sevgiler.

Ücretsiz ön görüşme yapılıyormuş o nasıl oluyor biraz bilgi verebilir misiniz


Uzmanın Yanıtı

Kidolog whatsapp hattından yazarak iletişim kurarsanız size bilgi verilecektir, sevgilerimle.

Merhaba iyi günler . Ben uzun bir dönem depresyon tedavisi gördüm . Yaklaşık 2 sene önce evlendim . Bu dönem de de yine ilaçlarıma devam ediyordum . Eşimle belirli problemlerimiz vardı onları çözdükten sonra biz çocuk sahibi olmaya karar verdik. Doktorumla yavaş yavaş ilaçlarımı kestik . Ama ben şuan 24 haftalık hamileyşm ve ruh durumum pek iyi değil açıkçası . İlaçlardan hemen sonra hamile kaldım ve çok kötü hissediyorum. Bebeğime karşı hiç bi şey hissetmiyorum hiç bi şey beni keyiflendirmiyor . Eşime olan sevgimi bile gösteremiyorum . Canım hiç bi şey yapmak istemiyor. İnsanlarla konuşmak görüşmek istemiyorum. Doktoruma da danıştım . Belki bi psikolog desteği alabilmemi söyledi. Ve kullanabileceğim ilaçlar da olduğunu söyledi . Siz ne önerirsiniz bebeğime bunun bir etkisi olur mu . Nasıl davranmam gerekiyor. Size danışmak istedim


Uzmanın Yanıtı

Merhaba, hamilelik son derece keyifli ve heyecanlı bir süreç olmakla beraber, yoğun kaygı ve benzeri duyguları da beraberinde getirebilmektedir. Hormon değişimlerinin de etkisiyle duygusal iniş çıkışlar yaşamanız çok normaldir. Bu süreçte bebeğinize henüz bir şey hissedememeniz de normaldir. Ancak depresyon geçmişiniz de göz önüne alındığında, hem bu süreci daha rahat geçirebilmek hem de doğum sonrası depresyon riskini azaltabilmek adına terapi almanız faydalı olacaktır. Panelimden randevu alırsanız size yardımcı olmak isterim. Bebeğinizi sağlıkla kucağınıza almanız dileğimle, sevgiler.

Tanatofobidir umarımKorkuyorum. Son 1 aydır korkudan uyuyamıyorum. Hayatımda hiç bir problemim yok. Hatta hayatımın en güzel dönemini yaşıyorum. Ama uyuyamuyorum. Ruhum çekiliyor sanki. Ölecekmiş gibi hissediyorum. Ölmekte istemiyorum. Hayallerim var benim. Ölemem. Şu an değil. Ama beynim uyuşuyor, kalbim sıkışıyor


Uzmanın Yanıtı

Merhaba. Ölüm korkusu kişilerde farklı sebeplerle görülebilmektedir. Hayatınızın en güzel dönemini yaşadığınızı söylemişsiniz, belki bu yüzden, şu an yaşadıklarınızı kaybetmek istemediğiniz için korkunuz bu kadar tetiklenmiş olabilir. Belki hiç hatırlamamanıza rağmen çocukluk döneminizden gelen bir travma şu an bu şekilde bir kaygıya sebep olmuş olabilir. Bu korku ve kaygılar yönetmesi zor hale geldiğinde ve hayat kalitenizi düşürdüğünde profesyonel destek almanız faydalı olacaktır. Dilerseniz panelimden randevu alabilirsiniz. Sağlık dolu günler dilerim, sevgilerimle.

Merhaba 2 yaş 3 aylık kızım var. kızımla yemek yeme konusunda sıkıntı yaşıyorum. Beyaz olan hiçbir şeyi yemiyor. Ne yapabilirim


Uzmanın Yanıtı

Merhabalar. Kızınız televizyonda izlediği ya da çevresinde gördüğü bir görüntüden rahatsızlık duymuş olabilir. Bunun dışında kendisi de rahatsızlık verici bir durum deneyimlemiş olabilir, beyaz bir ürün tüketirken yaşadığı rahatsızlığı tüm beyaz ürünlere genellemiş olabilir. Bir anda zorlayarak yedirmeye çalışırsanız durum kötüleşebilir. Tamamen esnek davranırsanız, kızınız bu beyaz yemek listesini genişletebilir, örneğin önce beyaz yiyecekleri yemezken sonraları krem rengini de dahil edebilir. Bu sebeple kızınıza kızmadan, ancak düşüncenizin ne olduğunu belli edecek şekilde, tutarlıca yaklaşmanızı tavsiye ederim. Beyaz yiyecekleri aşama aşama hayatına sokabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse sütüne önce kakao, pekmez gibi renk kırıcı ve sevdiği bazı şeyler ekleyerek beyaz rengi kırabilirsiniz. Her seferinde daha az ekleme yaparak içeceğin rengini yavaş yavaş beyaz olacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Kızınıza küçük peynir topları verip, o peynirleri kendisinin istediği renge dönüştürebileceğini söyleyip önüne çörekotu, susam, maydanoz, havuç rendesi vs. koyup peyniri bu yiyeceklere bulaştırarak beyaz rengi kapatmasını ve bu şekilde tüketmesini sağlayabilirsiniz. Oyun ile aşama aşama yol alabilirsiniz. Sevgilerimle.

BipolarBipolarlik tam olarak nedir yaptım araştırmalar sonucunda insanların katı yaklaşımını görüyorum ancak Bence geçebileceğine inanıyorum sizce haklı mıyım bipolarlık 2 sene 3 sene içinde geçer mi geçmesi için neler yapmam gerek


Uzmanın Yanıtı

Merhaba. Bipolar bozukluk, bir psikiyatristin detaylı değerlendirmeler sonucunda teşhis koyması gereken bir durumdur. Teşhis koyulduktan sonra kişiye en uygun ilaç ve psikoterapi planı bulunur ve uygulanır. Tedavi süresi ve şekli kişiye özeldir, genelleme yapmak doğru değildir. Konunun uzmanı bir ruh sağlığı profesyoneline danışmanızı tavsiye ederim. Sağlıklı günler dilerim, sevgilerimle.

3 yaşında ve 6 aylık 2 çocuk annesiyim. Evimde bir türlü düzen kuramıyorum. Ev hanımıyım ve işim bir türlü bitmiyor. Kendime vakit ayıramıyorum kendime bu durumu stres yapıyorum. Bu stresle nasıl baş edebilirim?


Uzmanın Yanıtı

Merhaba. Ev hanımlığı her ne kadar meslek olarak kabul edilmese de yoğunluk ve yorgunluk bakımından birçok işten daha çok emek ister. Bu duruma küçük çocuklar da eşlik edince bazen tahammül sınırlarını zorlayan durumlar yaşanabilir. Bu noktada öncelikle, düzen kuramamanızın son derece normal olduğunu, çocuklar biraz daha büyüdükten sonra durumun yavaş yavaş normale döneceğini kendinize hatırlatabilirsiniz. Kısa süreli de olsa kendinize ayırabileceğiniz bir zaman yaratmak, fiziksel ve psikolojik anlamda dinlenme fırsatı bulmanız açısından önemlidir. Küçük dinlenme molaları size hem enerjik anlamda hem tahammül anlamında büyük fayda sağlayacaktır. Konu hakkında daha detaylı görüşebilmek amacıyla panelimden randevu alırsanız, size memnuniyetle yardımcı olmak isterim. Sağlıklı günler dilerim, sevgilerimle.

Seanslar kaç dakika


Uzmanın Yanıtı

Merhaba. Seanslar 50 dk olmakla beraber, danışanın ihtiyacına göre süre bazen bir miktar değişebilmektedir. Sevgilerimle.

Merhabalar bilge hanım kızımız bir buçuk yaşında sütten kesmek istiyorum nasıl bir yol izlemeliyim?


Uzmanın Yanıtı

Merhaba, konu benim uzmanlık alanıma girmediği için üzülerek yardımcı olamayacağımı bildirmek istiyorum. Ancak bilgi alabileceğiniz profesyonel emzirme danışmanlarımız mevcuttur, kendilerine platform üzerinden ulaşabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

Merhabalar 19 aylık kızım sinirlendiğinde veya istediği şey yapılmayınca kafasına vuruyor aile içinde hiç böyle bi şeye maruz da kalmadı ekran da izlemiyor bunun nedeni ne olabilir


Uzmanın Yanıtı

Merhaba. Kızınız henüz sözel iletişim becerilerinin gelişmediği bir yaşta. Kendisini sözel olarak rahatça ifade edeceği yaşa gelene kadar duygularını bu tarz fiziksel hareketlerle belli etme çabasında olabilir. Bu tarz alışkanlıklar genellikle 1.5 - 3 yaş arası görülmektedir. Öncelikle problemin çözümü için kızınızın bu davranışı neden sürdürdüğüne dikkat etmek gerekir. Kendisini yatıştırmaya çalışıyor olabilir, bu durumda sorun çözme becerileri geliştikçe bu davranış ortadan kalkacaktır. İstediğini yaptırma amacıyla yapıyorsa, sizin kararlı bir şekilde kızınızın istediğini bu şekilde çözemeyeceğini anlatmanız ve göstermeniz gerekmektedir. Bu noktada kafaya vurma ya da kafayı duvar gibi yerlere vurma davranışlarının çok sık görüldüğünü ve çocukların bu davranışı sergilerken vurma şiddetini kendi acı eşiklerine göre ayarladıklarını bilmenizi isterim. Yani bu davranış yüzünden kendisine zarar verme ihtimali oldukça düşüktür. Kızınız kendisine vurduğunda onu durdurmak için seviyor, ilgileniyor, istediğini yapıyorsanız eğer, vurma davranışını ödüllendirdiğiniz için, maalesef bu hareketi alışkanlık haline getirme riski mevcuttur. Sağlık dolu günler dilerim, sevgilerimle.

Korku Bilge Hanım merhaba 3.5 yas kızım nerede cocuk sesi duysa kaçıyor parkta cocuk görse yön değiştiriyor. 1 yaşında parkta bir çocuk ona bağırarak korkutmustu acaba bu tetiklemis olabilir mi ve biz bunu aşabilir miyiz yardımcı olursanız çok sevinirim.


Uzmanın Yanıtı

Merhaba Değerli Kidolog Kullanıcısı. Elbette parkta bağıran çocuk kızınızda bu şekilde tepkiye yol açmış olabilir. Ancak farklı ihtimalleri de göz önünde bulundurmak faydalı olabilir. Mesela kızınız kreşe gidiyor mu? Ya da siz fark etmeden, aile içinde bir tartışmaya denk gelmiş olabilir mi? Belki de televizyondan gördüğü bir şeyden etkilenmiştir. Eğer televizyon gibi ya da parkta korkutan çocuk gibi tek seferlik bir durumsa basit uygulamalarla çok rahat aşılır. Ancak kreşe gidiyorsa ve düzenli olarak onu korkutacak seslere vs. maruz kalıyorsa problemi çözebilmek için öncelikle bu durumu düzeltmek gerekecektir. Sevgilerimle.

KidologLogo

TR

Teknik Destek
(10:00-23:59)

+90(850) 840 11 39

App Store

Google Play

Spotify

karekod

' Bilinçli ebeveynler mutlu nesiller '

* Kidolog E-Bülten Üyeliği ile Bizden Haberdar Olun

© 2024 kidolog.com /Tüm hakları saklıdır.