WhatsApp

icon Eğitim
  • Acıbadem CASE Yenidoğan hemşireliği
  • Acıbadem Maslak Hastanesi - Anne sütü ve Önemi
  • Anadolu Üniversitesi - Sağlık Yönetimi
  • Bakırköy 70.yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi - Hemşirelik
  • Medipol Üniversitesi- Anestezi
icon Sertifikalar
  • Acıbadem CASE yenidoğan hemşireliği
  • Anne sütü ve Önemi
  • Emzirme Danışmanlığı

Ağrılı Emzirme
Bebeğin Emmeyi Reddetmesi/Bebeğin Memeyi Reddetmesi
Birden Fazla Bebek Emzirilmesi
Emzirme Danışmanı
Emzirme Zorluğu
Meme Ucu Yaraları
Memede Aşırı Dolgunluk
Sütün Az/Normalden Fazla Gelmesi
Sütün Sağılması ve Saklanma İhtiyacı

icon
Bebek

Merhaba. Bebeğim doğduğundan beri anne sütü+mama ile besleniyor. Boyu 72 kilosu 9.500 erkek. Doğduğundan beri memeyle yatıp kalkıyor yani ağzı boş dursun istemiyor hep emmek istiyor ama sütüm yetersiz olduğu için aralarda mama takviyesi yapıyorum. Memede uyumayı çok seviyor tokta olsa meme emerek uyuyor yarım saat emiyor en az. Emzik almadı hiç bende yavaştan kesmek istiyorum çünkü meme bağımlısı ve dışarı çıktığımızda fazla duramıyoruz 1 saat geçmeden meme istemeye başlıyor. Nasıl bıraktırabilirim süreç zor geçer mi böyle bir bebek olduğu için yoksa hala emzirmeye devam mı etmeliyim ?

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar öncelikle bebeğiniz kaç aylık onu öğrenmem gerek

icon
Bebek

MErhaba, eşim 2 hafta önce doğum yaptı fakat bebeğimiz eşimin memesini reddediyor. Bunu nasıl aşabiliriz? Bebeğin memeyi kabul etmesi sağlanabiliyor mu?

Uzmanın Yanıtı

Tabiki de bu mümkün. Meme reddi birçok nedenden dolayı olabilir. Biberon vs kullanıldı mı, mama kullanıldı mı öncelikle bunları bilmem gerekiyor.Dilerseniz online seans olarak randevu alıp benimle iletişime geçebilirsiniz.

icon

k*****

Bebeğim yalnızca sağ memeden emiyordu ne yaparsam yapayim sol memeye geçiremedim resmen bebeğim sol memeyi reddediyordu bu nedenle hocama danıştım artık bebeğim iki memeden de emiyor teşekkürler hocam

icon

p*****

3 yaşındaki kızımın meme bırakamama problemi için hocama danıştım. Çok şükür hocam sayesinde artık kızım meme emmiyor. Teşekkürler hocam 

icon

h*****

ilkti devamı gelicek gibi hocam sağolun.

Uzmanın Yazıları