WhatsApp

icon Eğitim
  • Acıbadem CASE Yenidoğan hemşireliği
  • Acıbadem Maslak Hastanesi - Anne sütü ve Önemi
  • Anadolu Üniversitesi - Sağlık Yönetimi
  • Bakırköy 70.yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi - Hemşirelik
  • Medipol Üniversitesi- Anestezi
icon Sertifikalar
  • Acıbadem CASE yenidoğan hemşireliği
  • Anne sütü ve Önemi
  • Emzirme Danışmanlığı

Ağrılı Emzirme
Bebeğin Emmeyi Reddetmesi/Bebeğin Memeyi Reddetmesi
Birden Fazla Bebek Emzirilmesi
Emzirme Danışmanı
Emzirme Zorluğu
Meme Ucu Yaraları
Memede Aşırı Dolgunluk
Sütün Az/Normalden Fazla Gelmesi
Sütün Sağılması ve Saklanma İhtiyacı

icon
Bebek

MErhaba, eşim 2 hafta önce doğum yaptı fakat bebeğimiz eşimin memesini reddediyor. Bunu nasıl aşabiliriz? Bebeğin memeyi kabul etmesi sağlanabiliyor mu?

Uzmanın Yanıtı

Tabiki de bu mümkün. Meme reddi birçok nedenden dolayı olabilir. Biberon vs kullanıldı mı, mama kullanıldı mı öncelikle bunları bilmem gerekiyor.Dilerseniz online seans olarak randevu alıp benimle iletişime geçebilirsiniz.

icon
Bebek

Çocuğumu s,tten kesmek istiyorum. Acı biber sür dediler ama hala emmeye devam ediyor nasıl bıraktıracağm?

Uzmanın Yanıtı

Şöyle ki acı biber gibi göğsünüze bir şey sürmek çocuğunuz için travmatik olabilir.Emzirme kademeli olarak azaltılarak bırakılmalıdır. Bunun için günde kaç kere emziriyorsanız bunları 10'ar ya da bir haftalık süreçlerde birer öğün azaltarak devam etmelisiniz. Bu süreçte çok sabırlı olmanız gerekmektedir. Dilerseniz online seans randevu alıp benimle iletişime geçerseniz size daha çok yardımcı olabilirim.

icon
Bebek

merhaba. 5 yaşında kız çocuk sahibiyim. ne yaptıysam çocuğumu anne sütünden kesemedim. ne yapabilirim

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar şöyle ki emzirmeyi kesme sonlandırma çok aşamalı olması gerekir.Yani birden kızınızı memeden ayıramazsınız.Bu onun açısından travmatik olabilir.Size şunu sormak isterim günde kaç kere emziriyorsunuz ? Benim size tavsiyem bebeği mesela günde 5 defa emziriyorsunuz.2 öğün gün içinde 3 öğün gece olarak.İlk önce gün içindeki emmeleri azaltmanız gerekir.Mesela 2 öğünü 1 öğüne düşürüp bu konuda istikrarınızı bozmadan 10 gün 1 öğün gündüz 3 öğün gece olacak şekilde devam edip, sonraki hafta gün içini kesip sadece gece devam edip 10 gün geçirmelisiniz.Ve bu 10 gün sonunda da geceleri kademeli kesmeye başlamalısınız.Bu süreçte dediğim gibi biraz sabırlı olmalısınız.

icon

k*****

Bebeğim yalnızca sağ memeden emiyordu ne yaparsam yapayim sol memeye geçiremedim resmen bebeğim sol memeyi reddediyordu bu nedenle hocama danıştım artık bebeğim iki memeden de emiyor teşekkürler hocam

icon

p*****

3 yaşındaki kızımın meme bırakamama problemi için hocama danıştım. Çok şükür hocam sayesinde artık kızım meme emmiyor. Teşekkürler hocam 

icon

h*****

ilkti devamı gelicek gibi hocam sağolun.