İstanbul Aydın Üniversitesi Psikoloji bölümünden 2017 yılında mezun oldum. Lisans eğitimimi tamamlama aşamasında yaklaşık bir yıllık Sabahattin Zaim Üniversitesi’nde Aile Danışmanlığı eğitimimi tamamladım. Mezun olduktan sonra Eylül ayında İngiltere’ye yerleştim ve daha sonrasında 3 ay kadar Kumon eğitim kurumlarında gözetmen öğretmen olarak çalıştım. EMA Psikoloji’den Bilişsel Davranışçı Terapi, Çocuk Değerlendirme Testleri, EMDR ve MMPI eğitimlerimi tamamladım. 2022 yılında başladığım ve 2023 Mart ayında bitirdiğim Spor Psikolojisi eğitimimde mevcuttur. 2018 Mart ayından bu yana aktif olarak danışan almaktayım.
icon Eğitim
  • İstanbul Aydın Üniversitesi Psikoloji
  • Sabahattin Zaim Üniversitesi Aile Danışmanlığı
icon Sertifikalar
  • Altınbaş Üniversitesi- Spor Psikolojisi
  • Bilişsel Davranışçı Terapi- Yetişkin ve Çocuk EMA Psikoloji Merkezi
  • Çocuk Değerlendirme Testleri-EMA Psikoloji Merkezi
  • Çocuk İhmal ve İstismarı- PETAD
  • EMDR- EMA Psikoloji Merkezi
  • MMPI- EMA Psikoloji Merkezi
  • Travma Sonrası Stres Bozukluğu ile Baş Etme-PETAD
Bilişsel Davranışçı Terapi
Sistemik Aile Terapisi
Boşanma Danışmanlığı
Aldatma/Aldatılma
Evlilik ve Çift Terapisi
Stres
Erteleme Davranışı
Etkili Ders Çalışma Teknikler
İletişim Becerileri
Ebeveyn ve Çocuk İlişkisi
Aile Danışmanlığı
Anksiyete
Depresyon
Obsesif Kompulsif Bozukluk
Yeme Bozukluğu
Panik Atak
Sınav Kaygısı
Öfke Kontrolü
Kaygı
İkili İlişkiler
Davranış ve Uyum Sorunları
Beslenme ve Yeme Bozuklukları
Mobbing
Öfke ve Stres Yönetimi
EMDR
Travma Sonrası Stres Bozukluğu
Öz Güven Eksikliği
Yaygın Kaygı Bozukluğu
Sosyal Kaygı
Kaygı Bozuklukları
Motivasyonel Görüşme
Ayrılma ve Boşanma
Evlilik
MMPI Testi Uygulama ve Yorumlama
Kıskançlık
İlişkiler-İlişkilerimiz-İlişkileriniz
Bağlanma Problemleri
Stresle Baş Edebilme
Romantik İlişkilerdeki Çatışmalar
Travmatik Olaylarla Baş Edebilme
Dışlanmışlık Hissi
icon

Berrin Hanım merhabalar İstanbul da bi eğitim Araştırma hastanesinde yoğun bakim hemşiresinin ailem deprem bölgesinde iyi durumda fakat son yaşanan olaylardan sonra geceleri uyuyamıyorum ve sürekli tedirginim durduğum yerde duramıyorum ne yapacağım

Uzmanın Yanıtı

Merhaba sevgili Kidolog üyesi. Yaşadığınız ve yaşadığımız olay maalesef çok üzücü ve yıkıcı bir olay. Yaşanan bazı duygu durum bozuklukları bu süreçte normal tepkilerdir. Eğer ki 1 ay sonra bu durum hala devam ediyorsa, bir uzmandan destek almanız gerekir. Online terapi almak isterseniz kidolog profilimden bana ulaşabilirsiniz. Sağlıkla ve sevgiyle kalın. Saygılarımla :)

icon

Hocam merhaba. 5 yıldır antidepresan kullanıyorum. 4 aydır kullanmıyorum semptomlarım hafif var gibi. Ne yapmamı önerirsiniz?

Uzmanın Yanıtı

Merhaba sevgili Kidolog üyesi. İlaç durumunuzu bir psikiyatri uzmanıyla görüşürseniz daha sağlıklı bir bilgi alabilirsiniz. İyi günler dilerim.

icon

Merhaba Hocam, kardeşim bipolar bozukluk hastası yaklaşık 3 yıldir duzenli tedavi görüyor. Ara ara gecmiste kötü anılar yasadigi insanlari anipsayip krizler yasiyordu.bir sure kontrol altina alındı ilaclarla ama yakin zamanda bir arkadasi tarafindan tacize ugradi. Suan bunun etkisinden çıkamıyor hatirladikca saldirganlasiyor krizler yasiyor. Nasil bir yol izlenmeli? Teşekkürler.

Uzmanın Yanıtı

Merhaba sevgili Kidolog üyesi. İlaçlarını düzenli kullanması yanında aynı zamanda düzenli psikoterapi seansları da alması gerekiyor. Dilerseniz profilimden randevular kısmından seans alabilirsiniz. İyi günler dilerim...

icon

Merhabalar.uzun süredir kendimi sanki izliyormuş hissim var.yani gözlerimin ardında başka bir kadın.birde bosluktaymisim hissi var.hayattan tat alamıyorum.

Uzmanın Yanıtı

Merhaba sevgili Kidolog üyesi. Bu durum tam olarak ne zaman başladı ? Yaşadığınız bir durum sonrası mı başladı ? Bu duruma tam bir açıklık getirebilmek için bu soruları ayrıntılı bir şekilde konuşmalıyız. Eğer ki seans almak istiyorsanız profilimden uygun saatlerime bakabilirsiniz. Online seans al seçeneği ile de randevunuzu oluşturabilirsiniz. İyi günler dilerim. :)

icon

Merhaba hayvan korkum var kızım eve tekir cinsi bı kedi getirdi sıkıntılı bir ergenlik geçirdiği için iyi gelir diye bişey demedim ama kedi çok hareketli sokakta yanından gecemedigim kedi evimde ne yapicam çok mutsuzum

Uzmanın Yanıtı

Merhaba sevgili Kidolog üyesi. Bu durum ne zaman başladı ? Geçmişte yaşanan travmatik bir durum mu var ? Önce bunları konuşmalıyız. Daha sonrasında EMDR terapisi önerilebilir. Panelimden randevu oluşturabilirsiniz. İyi günler dilerim.

icon

Merhaba doktor hanım bana obsesif kompulsif bozukluk tanısı kondu ben kendi başıma bazı zorlukları yavaş yavaş yenme çabasına girdim ama en zorunda takılıp kaldım bulunduğum bölgeden dışarı çıkamıyorum kendime olan bütün güvenim kayboldu bana yardımcı olur musunuz yoksa aklımı kaybetmekten korkuyorum bu hastalığın bir tedavisi varmı eski normal ben olabilir miyim tekrar

Uzmanın Yanıtı

Merhaba sevgili Kidolog üyesi. Obsesif kompulsif bozukluk düzenli seans alınarak düzelebilecek bir durumdur. Dilerseniz takvimimde uygun olduğum saatlerim açık. Bu durumu randevu aldığınızda daha detaylı görüşebiliriz. İyi günler dilerim. :)

icon

direkt konuya girmem gerekirse çocukluğumda ailemle ilgili çok fazla travmatik şeyler yaşadım. babamın çok ağır psikolojik sorunları vardı halüsinasyonlar görüyordu ve kendi kendine kavga ediyordu. bir keresinde oyuncak bebeklerimle cinsel ilişki yaşamaya çalıştığını gördüm özellikle de bu beni çok etkilemişti, oyuncaklardan çok korkuyordum. bunun gibi rahatsız edici olan ve hala aşamadığım çok fazla şeyler var. bu arada tek çocuğum... daha ağır olanları da 13 yaşındayken cinsel tacize uğradım ve bundan 2 yıl sonra da babam öldü. yaklaşık 8 yıldır biriyle sevgiliyim ama ona karşı ne hissettiğimi bile bilmiyorum. şu an ise öfke kontrol sorunum var ve uyuyamıyorum uyuduğumda ise uyanmak istemiyorum. son zamanlarda çok fazla alkol kullanmaya başladım ve asla yapmam dediğim şeyleri yapıyorum... daha önce çok kez ilaç tedavisi gördüm ama hep yarım bıraktım. yaşamayıp sadece var olmaktan çok yoruldum ama yaşamaya nereden başlayacağımı bilmiyorum bilsem de gücüm yok. babamı aklımdan çıkaramıyorum. onu hem çok özlüyorum hem de çok kızgınım. çok ince bir çizgide yürüyorum çünkü burada anlatamadığım daha çok şey var ve sanırım ben bütün bunların altında yok olacağım. ne önerirsiniz?

Uzmanın Yanıtı

Merhaba sevgili Kidolog üyesi. Yaşadığınız olaylar gerçekten zor durumlar. Bu durumu, duygularınızı ve yaşadıklarınızı sizi anlayabilecek travma uzmanı biriyle konuşmayı denediniz mi ? Bu travmayı aşabilmek için uzun soluklu bir terapi sürecine ihtiyacınız olduğunu düşünüyorum. Kendinizi anlatmak, duygularınızı ve neler hissettiğinizi anlatmaya ihtiyacınız var. Eğer dilerseniz Kidolog’dan profilimden online seans al kısmından deneme görüşmesi alabilirsiniz. İyi günler dilerim. Sevgiler :)

icon

Merhaba koronadan sonra mı bilmiyorum ama birseyleri çok abartmaya başladim mesela şu içerken şişe yere düşsün içmiyorum sigara kullanıyorum yok sigarama biri bisey koymuştur diyorum efam yapiyom sizofren olcam diye korkuyom bunla alakası varmi ailede yok ama sevgiler tsk ederm

Uzmanın Yanıtı

Merhaba sevgili Kidolog üyemiz. Pandemi süreci birçok kişinin alışkanlıklarını hijyen anlayışını değiştirdi. Sık sık el yıkama, dışarıdan aldığımız bir şeyi dezenfekte etmeden kullanmama gibi. Ama bu durumun sıklığıda önemli bizi ne kadar etkiliyor ? Günlük yaşantımızı, yapacağımız işi kısıtlıyor mu ? Bu soruları cevaplamak gerekli. Eğerki detaylı görüşmek isterseniz Kidolog sayfamızdaki profilimden seans oluşturabilirsiniz. Görüşmek üzere :)

icon

Merhaba hocam , hayırlı bir gün diliyorum öncelikle. Nereden başlamam gerekiyor inanın bilemiyorum. Söyle anlatayım. Egitimim için farklı bir şehre gelmek zorunda kaldım. Geldiğim şehirde insanları pek sevemedim. Normal hayatımda da öyle çok insan seven biri değilim. Az severim ama çok severim. Geldiğim şehirde de öyle oldu. Karşıma benden yaşça büyük karşı cinsim çıktı. Ben sevdim, güvendim bir abi olarak gördüm. Biz çok yakındık. Beni sevdiğini hissediyordum ama normal zannediyordum. Aradan biraz zaman geçince bir gece öyle mesajlasirken yanıma geldi. O gece öyle bir anda sımsıkı sarıldı. Ben olayın şokunu atamadım tabiki neye uğradığımı şaşırdım. Çok kötü bir gece geçiriyordum ve o an birinin de sarılmasına ihtiyacım varken de karşı çıkmadım. Sonra biz o geceden sonra asla eskisi gibi olamadık. Uzaklığının sebebi aslında benim bu ilişkiyi istemiyor olmam ama ben bunu kaldıramıyorum. Eski samimiyeti bulamadık ama benim o eski halimize o kadar çok ihtiyacım vardı ki. Hep konuşmaktan yüzleşmekten kaçtı. Sonra öyle bir gün bir anda buluştuk biz ben olmayacağız derken neden diye sordu. Ve bu arada hayatında biri var. Bilmiyorum seviyor mu? Sevmiyor mu? Yani ikimizi aynı anda sevdiğini iddia ediyor ama hangimizi daha çok seviyor inanın bilemiyorum. Ben hayır dediğim için mi birlikte yoksa onu gerçekten sevdiği için mi birlikte. Bu sorularım hâlâ cevapsız. Benim hayır deme sebebimi hayatında ki kıza bağladı. Ama öyle bir şey yok. Ben gerçekten onu o gözle görmediğim için hayır dedim. Evet bir sevgim var ama o yönde değil. Daha sonra öyle biraz konuştuktan sonra geri dönecektik tam ayrılacaz sarilabilir miyim dedi evet dedim sarıldı sarıldım. Sonra biz geri döndük. Saçımdan öpmeyi çok seviyormuş bir de saçımdan öptü koklaya koklaya öptü. Bu duygular beni mutlu ediyor. Ama ötesi olmuyor. Belki bir şehir değişikliği bana çok iyi gelecek ama birkaç ay daha mecburen burada kalacam. Ve benim bu şehirde ona gerçek anlamda ihtiyacım var. Şimdi ne yapmam gerekiyor bilemiyorum. Yolumu kaybetmiş gibi hissediyorum. Beni o kadar çok seviyordu ki o kadar alışmışım ki sevilmeye su an kendimi kullanılmış peçete gibi hissediyorum. Kötü hissediyorum. Ya da sarılmasına izin verdiğim için kıza yapılan bir yanlış var mesela. Hani ne yapmam gerekiyor mesela. Nasıl davranmam gerekiyor. Bir gece çok sinirlendim çok kötü bir geceydi yine duygularıma yenik düşüp her şeyi yazdığım bir geceydi. O gece kız arkadaşı yanındaymış yanımda Ayşe var yazma diye mesaj attığında kafama aşağı kaynar su döküldü gibi hissettim mesela. kız gecenin o saatinde mesaj attığımı gördü büyük ihtimalle ertesi günü aynı ortamda bulunmak zorunda kaldım tesadüf eseri ve iğrenç imalarda bulundu. Sonra o gece tekrar sen yazma onun elinde olabilir telefon dediğinde benim için her şey bitmiş gibi oldu. Ciddi anlamda soğuma geldi. O kadar iğrenç bir durum ki. Bu işin içinden nasıl çıkacağım? Ya da ne yapmam gerekiyor? O kızı gerçekten seviyor mu? Ben varlığımla onun kafasını karıştırıyor muyum? Ya da beni gerçekten seviyor mu? Duygularını değiştiremem ama bunu değiştirmek için ne yapabilirim? Ne olur bana yardım edin. Sınav senemdeyim kafamın içinde başka şeyle meşgul olsun istemiyorum. Hani ben hayatında tek bir ilişkisi olan insan değilim. Sevgili nedir? Aşk nedir? Bunları bilmem ben. İstemedim hayatım da. Birine aşık olmadım. Bir ilişki istemedim yani. Ben bana hep yettim. Gerek duymadım. Var olabilmek için, güçlü olabilmek, ayakta kalabilmek için birine ihtiyaç duymadım. Ama bu sene geldi böyle saçma sapan bir olay beni buldu. Size şimdiden ilginiz için çok ama çok teşekkür ederim. İyi'ki varsınız.

Uzmanın Yanıtı

Merhaba sevgili Kidolog üyemiz. Neler hissettiğinizi anlayabiliyorum. İlk defa bu şekilde duygular hissettiğiniz için biraz korkmuşsunuz. Arkadaşlık ilişkisinden özel bir arkadaşlığa geçiş yaparsanız bence karşı tarafı kaybetmekten korktuğunuz için duygularınızdan kaçmışsınız. Aşk ve sevgi kendinize yetip yetmemekle ilgili değildir. Bazen insana kendisini çok mutlu hissettirir bazen mutsuz ama bunlarda bizim hayati duygularımızdan birkaçıdır. Bu durumu daha detaylı görüşmek isterseniz eğer seans almak için kidolog sayfasındaki profilimden ulaşabilirsiniz. İyi günler dilerim. :)

icon

Çocuğum iştahsız ne yapmalıyım

Uzmanın Yanıtı

Merhaba sevgili Kidolog üyesi. Kaç yaşında olduğu ve bir hastalık geçirip geçirmediği çok önemli. Detaylı bilgi için ücretsiz ön görüşmeden randevu oluşturabilirsiniz. Ön görüşme için Kidolog ilgili birimden destek isteyebilirsiniz. İyi günler :)

icon

Yetişkinlerde uyku terörü ıcın ne yapılması gerekiyor gecmesı ııcn

Uzmanın Yanıtı

Merhaba sevgili kidolog üyesi. Uyku terörü yaşanıyorsa, uykudan önceki rutinlerinizi bir gözden geçirmek gerekir. Ama size düzenli terapi almanızı tavsiye ederim :) İyi günler dinlerim

icon

Merhaba ben 6 yıllık evliyim 1 kızım var 2. Ye hamileyim eşim çok dışarı çıkan arkadaşlarıyla takılan biri degil ama maç yapmaya her hafta gidiyor arada arkadaşları ile dışarda kahve içmeye gidiyor ama eski iş arkadaşları ile 3_4 ayda bir buluşup iciolar giderken 2 iccem diosa 4_5 icio ve sabahlara kadar geç vakitlere kadar eve gelmiyor bana çok ters gelio bu şekilde eve geç vakitlere kadar gelmwyisi ve sabahlamasi arkadaşının evinde de olsa kendisine söyleyince de kızıp ben herzam çıkmıyorum burnumdan getirdin dıe bağırıyor ben bu durumdan çok rahatsızım napabilirm

Uzmanın Yanıtı

Merhaba sevgili kidolog üyemiz. Evlilikte bireylerin kendi alanları olması ve kendi sosyal hayatının olması kişilerin bu alanlara saygı göstermesi sağlıklı bir ilişkidir. Tabi ki bu durum iki taraf için de abartılmadığı sürece sağlıklıdır. Dilerseniz eşinizin ile aranızdaki iletişimle daha detaylı konuşup, sorunu daha detaylı anlatabilirsiniz. Bunun için kidolog sayfamızdan profilimden randevu oluşturabilirisiniz. İyi günler dilerim :)

icon

Merhaba benim sinir problemim var sanırım böyle her seye sinirleniyorum sinirlenince kendimi kaybediyorum böyle sinir krizi geçiriyor gibi hissediyorum çığlık ata ata ağlamak istiyorum vurmak kırmak istiyorum sinirlenince kötü şeyler yapabiliyorum ve 17 yaşındayım nasıl çözülür bu

Uzmanın Yanıtı

Merhaba. Öncelikle sizi sinirlendiren spesifik durumlar var mı ? Bunları tespit etmeliyiz. Bu durum ne zaman başladı ? Bunların konuşulması gerekiyor. Panelimden randevu oluşturabilirsiniz. İyi günler dilerim. :)

icon

Merhaba konusma bozukluğu ilgi alanınıza giriyor mu

Uzmanın Yanıtı

Merhaba sevgili kidolog üyesi. Konuşma bozukluğu uzmanlık alanım içerisinde değil. Bu alanda dilerseniz Dil ve Konuşma Terapistleri Kidolog'ta mevcuttur. Dil ve Konuşma terapisti kategorisinden uzmanları inceleyebilirsiniz. Kidolog destek hattından destek rica edebilirsiniz. İyi bayramlar dilerim. :)

icon

cinsel terapi alanında hizmet veriyor musunuz?

Uzmanın Yanıtı

Merhaba. Cinsel terapi uzmanlık alanım içerisinde değildir. Kidolog'ta bu alanda çalışan deneyimli meslektaşlarım mevcuttur. Diğer uzmanlarımızın panellerinden kontrol sağlayarak randevu oluşturabilirsiniz. Kidolog wp destek hattı da size yönlendirme konusunda yardımcı olabilir. İyi bayramlar dilerim. :)

icon

Ayrılığa alışma süresi ne kadar sürüyor ? Nasıl daha çabuk unuturum

Uzmanın Yanıtı

Merhaba sevgili üyemiz. Ayrılığa alışma süreci kişiden kişiye göre değişir. Ayrılmadan önce neler yaşandı ? Travmatik bir süreç miydi ? Bitmesi gereken bir ilişkiydi ve bu süreçte zorlanıldı mı ? Bu durumlarda değişkenlik gösterebilir. Anılarımızı ve kişileri unutmak imkansız. Sadece zamanla o kişi olmadanda hayatınızın devam ettiğini fark edeceksiniz. Ama ayrılık süreçleri ağır geçebiliyor. Bu süreçte destek almanız faydalı olacaktır. Panelimden takvimimi kontrol sağlayarak randevu oluşturabilirsiniz.

icon

Merhaba ben bir sınava gireceğim için çok stres yapıyorum ve bunu kontrol edemiyorum,kendimi kötü hissediyorum değersiz hissediyorum kendimi

Uzmanın Yanıtı

Merhaba. Sınav döneminde yaşadığın stresi kontrol edebilmek istiyorsanız nefes egzersizi önerebilirim. Ama kendinizi kötü hissetme veya değersiz hissetme duygularını dilerseniz seansta görüşebiliriz.

icon

e*****

Kendi alanını seven, işini güzel yapan bir psikolog. Teşekkürler.

icon

H*****

Çok faydalı bi seans oldu tavsiyeleri uygulayacagim

icon

k*****

Görüşmeden memnun kaldım.

icon

B*****

Çok teşekkür ederim Berrin hanıma ?❤️

icon

H*****

Güzel bir sohbet oldu.

Uzmanın Yazıları