WhatsApp

icon Eğitim
 • Aile Danışmanlığı
 • Bilişsel Davranışçı Terapi
 • Diksiyon ve İletişim
 • İstanbul Gedik Üniversitesi - Klinik Psikoloji
 • İstanbul Medipol Üniversitesi - Psikoloji
icon Sertifikalar
 • AGTE
 • Beck Anksiyete Ölçeği
 • Beck Depresyon Envanteri
 • Beck Umutsuzluk Ölçeği
 • BEİER Cümle Tamamlama Testi
 • Çocuk Testleri
 • Kent EGY
 • Kısa Semptom Envanteri
 • MMPI (Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri)
 • SCL-90 Psikolojik Belirti Tarama Testi

Anksiyete Bozukluğu
Anne Baba Tutumları
Bağımlılık
Baş Etme Becerileri
Bilişsel Davranışçı Terapi
Bireysel Psikoterapi
Çift Terapisi
Cinsel Kimlikler
Cinsel Terapi
Cinsel Yönelimler
Cinsellik
Çocuk Psikoloğu/Psikolojik Danışman
Çocuk Psikolojisi
Çocuk ve Ergen
Çocuklarda Davranış Bozuklukları
Çözüm Odaklı Terapi
Davranış Problemleri
Depresyon
Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite
Dürtü Kontrol
Eğitim Danışmanlığı
Ergen Danışmanlığı
Ergen Psikolojisi
Ergenlik Dönemi Uyum Sorunları
Evlilik Öncesi Danışmanlık
Evlilik ve Aile Danışmanlığı
Fobiler
Gelişim Psikolojisi
İkili İlişkiler
İletişim Bozuklukları
İlişki Danışmanlığı
Kaygı Bozuklukları
Kimlik Keşfi
Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi
MMPI
Mutlu İlişkiler
Obsesif Kompulsif Bozukluk
Öfke Kontrolü
Öfke Kontrolü
Okula Uyum
Özgüven Sorunu
Panik Atak
Psikolog
Romantik İlişkiler
Sınav Kaygısı
Sosyal Fobi
Stres ile Başa Çıkma
Stres ve Kaygı Bozuklukları
Travma Sonrası Stres Bozuklukları
Uyku Bozuklukları
Yeme Bozuklukları

icon
Bebek

Her gece gözümün önüne bir şeyler geliyor gibi oluyor. Aynaya bakınca birisi belirecek sanıyorum. Duşta saçımda köpük varken bile gözümü açıyorum arkamda birisi var diye. Bazen lavabodan koşarak gelirim odama. Uyurken gözümün baktığı yerde eiys bırakmıyorum sanki gözümde şekil alıyor. Dolap kapılarınıda kapalı tutuyorum

Uzmanın Yanıtı

Merhaba bu anlattıklarınızın başlangıç noktası, yaşınız, yaşantı şekilleriniz, ne sıklıkla yaşadığınız gibi çeşitli faktörler bu konuda değerlendirmem için gereklidir. Dilerseniz benden veya bir arkadaşımdan randevu oluşturabilirsiniz. Problemlerinizi detaylandırmış oluruz daha iyi yardımcı olabilirim.

icon
Bebek

İyi günler hocam 4 yaşında bir kız çocuğum var cocugum sürekli el ve ayak tırnaklarını kavlatiyor kanatiyor tırnakları ile çok oynuyor elini ağzına gorurup yemiyor ama sürekli elleri ve ayak tırnaklarını kavlatiyor nedeni ne olabilir bir uzmana sürekli götürmeye gerek varmi acaba 1 senedir vardı az az di ama son 4 5 aydır çok fazla yapma diyorum yaparım diyor inatlasiyor acıtıyor yapmam da demiyor

Uzmanın Yanıtı

Merhaba Ebru Hanım. Bu konuyla ilgili önemli nokta bu davranışların alışkanlık sonucu mu yoksa çeşitli duygusal sebepler sonucu mu oluştuğudur. Benim tavsiyem öncelikle bir ergoterapist ile görüşmeniz olacaktır. Kidolog bünyesinde Ergoterapist Hülya Yaman alanında son derece iyi biridir. Tavsiye ederim. Zaten arkadaşım gerekli görürse psikoloğa yönlendirecektir. İyi günler dilerim.

icon
Bebek

Berna hanım ben 21 yaşında bir eski erkek arkadaşıma hissettiğim duygunun aşk değil saplantı olduğunu farkettim normal davranmıyorum bunun yanı sıra kendimden nefret ediyorum çok vizyonsuzum ve donanımsızım bana yardım edebilir misiniz?

Uzmanın Yanıtı

Merhaba Beyza Hanım. Öncelikle farkındalık her şeyin başlangıcıdır. Farkındalığı sağlayabilmek zaten kendi başına çok büyük bir adımdır. Siz bu büyük adımı kendiniz atmışsınız. Dilerseniz randevu alıp bu sürece birlikte devam edebiliriz. Ne yazık ki buradan söyleyebileceğim bir iki cümle bu şikayetlerinizi değiştiremez. Bunu terapi sürecinde konuşabiliriz çok daha işlevsel olacaktır. İyi günler dilerim.

icon
Bebek

Çok çabuk sinirleniyorum ve sürekli gergin hissediyorum nasıl düzelirim

Uzmanın Yanıtı

Merhaba Gizem Hanım. Ne yazık ki bu sorunuzun cevabı için şöyle yaparsanız geçer diyebileceğim bir durum söz konusu değildir. Biz bunu dilerseniz terapi süreciyle kontrol altına alabiliriz. İyi günler dilerim.

icon
Bebek

Merhaba

Uzmanın Yanıtı

Merhaba Reyhan Hanım

icon
Bebek

Merhaba. Oğlum 8 yaşında. Kaygı ve korkuları var. Tırnak yiyor. Sürekli korktuğu için benimle uyuyor. Okulda ve sosyal cevrede birileri ona kızar mı yada zarar verir mi diye korkuları var. Herşeyden korkuyorum diyor. Konuyla ilgili yardımcı olabilir misiniz. Teşekkürler

Uzmanın Yanıtı

Merhaba Özlem Hanım. Çocuğunuzun korkularının ve kaçınmalarının önüne geçebilmek için öncelikle bunların başlangıç zamanını ve tetikleyen sebepleri öğrenmemiz gerekmektedir. Televizyondan izlediği travmatik görüntüler, okulda yaşadığı bir zorbalık, duyduğu bazı hikayeler gibi birçok sebebi olabilir. Bunları hem çocuğunuzla hem sizinle konuşarak anlayıp çözüme kavuşturabilmemiz için dilerseniz randevu almanızı öneririm. İyi günler dilerim.

icon
Bebek

Seanslar online şeklinde mi oluyor acaba ?

Uzmanın Yanıtı

Merhaba Büşra Hanım. Evet randevu oluşturduğunuz takdirde buradan online görüşmeler gerçekleştiriyoruz.

icon
Bebek

Merhaba doktor hanım. Kızım 11 yaşında. Bu sene 5 sınıf okuyor. Devlet okulundan kısmi bursla özel bir okulda okuyor. Sene başından beri olumsuz bazı davranışlarından dolayı okuldan bilgi alıyoruz. Birincisi uygunsuz el hareketleri yaptıklarına dairdi. İkincisi bazı argo kelimeler kullanması ve şimdi de ojul kütüphanesinin masalarının üzerinde gezmişler, kamera kaydı ile tespit edilmişler. Kızım Zeynep çok uyumlu ve efendi bir çocuktu şimdi böyle şeyler yaşıyor olmamız bizi çok kaygılandırıyor. Arkadaş seçiminde yaşadığı sıkıntılar dedik ama arkadaşlık kurduğu diğer çocuklarla da böyle şeyler yaşayınca ne yapacağımızı bilemedik. Demek sıkıntı yaratan bizim kızımızdı diyoruz. Ne yapabiliriz. Şimdiden teşekkür ederim

Uzmanın Yanıtı

Merhaba Dijan Hanım. Öncelikle çocuklar meraklı ve ilgili oldukları için çok iyi gözlem yeteneğine sahiptirler. Öğrenim çağında oldukları için filtresiz şekilde çevreden gelen uyaranları yararlı ya da zararlı ayırt etmeksizin kavrarlar ve benimserler. Çocukların davranışlarının birçok sebebi olabilmektedir. Arkadaş çevresi bunlardan biri olmakla birlikte televizyondan izlediği bazı sahneler, yanında yapılan tartışmalar bunlara sebep olabilirken, yetişkinlerin fark etmeden kendi aralarındaki davranışları dahi çocuklara olumlu veya olumsuz örnekler oluşturabilmektedir. Bu sebeple sizinle ve kızınız Zeynep ile görüşme sağlamadan bu davranışlarının altında yatan sebeplerini anlayabilmem ne yazık ki imkansız. Çocuğunuzun bu tür yaşadığı olumsuz davranışların artmadan erken süreçte dayandığı faktörleri anlayıp müdahale edebilmek adına şimdiden dilerseniz benimle veya başka bir uzmanla görüşme gerçekleştirmenizi tavsiye ederim. İyi günler dilerim.