WhatsApp
Berna KACAR
Berna KACAR
Psikolog

Hemen Görüşme İçin Meşgul

Seans Süresi 50 Dk
Seans Ücreti 189.00 TL

Yapılan Seans 82
Danışan Sayısı 39
Online Seans Al Uzmana Ücretsiz Soru Sor

icon Eğitim
 • Aile Danışmanlığı
 • Bilişsel Davranışçı Terapi
 • Diksiyon ve İletişim
 • İstanbul Gedik Üniversitesi - Klinik Psikoloji
 • İstanbul Medipol Üniversitesi - Psikoloji
icon Sertifikalar
 • AGTE
 • Beck Anksiyete Ölçeği
 • Beck Depresyon Envanteri
 • Beck Umutsuzluk Ölçeği
 • BEİER Cümle Tamamlama Testi
 • Çocuk Testleri
 • Kent EGY
 • Kısa Semptom Envanteri
 • MMPI (Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri)
 • SCL-90 Psikolojik Belirti Tarama Testi

Çocuk Psikolojisi
Evlilik ve Aile Danışmanlığı
Gelişim Psikolojisi
Depresyon
Öfke Kontrolü
Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi
Kaygı Bozuklukları
Çocuk ve Ergen
Panik Atak
Obsesif Kompulsif Bozukluk
Cinsellik
Çift Terapisi
Bireysel Psikoterapi
Mutlu İlişkiler
MMPI
Romantik İlişkiler
Evlilik Öncesi Danışmanlık
İlişki Danışmanlığı
Eğitim Danışmanlığı
Ergen Danışmanlığı
Çocuklarda Davranış Bozuklukları
Stres ve Kaygı Bozuklukları
Uyku Bozuklukları
Anksiyete Bozukluğu
Baş Etme Becerileri
Yeme Bozuklukları
Stres ile Başa Çıkma
Bağımlılık
İletişim Bozuklukları
Ergen Psikolojisi
Öfke Kontrolü
Fobiler
Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite
Dürtü Kontrol
Davranış Problemleri
Travma Sonrası Stres Bozuklukları
İkili İlişkiler
Anne Baba Tutumları
Çözüm Odaklı Terapi
Bilişsel Davranışçı Terapi
Cinsel Terapi
Cinsel Yönelimler
Cinsel Kimlikler
Okula Uyum
Sınav Kaygısı
Kimlik Keşfi
Ergenlik Dönemi Uyum Sorunları
Sosyal Fobi
Özgüven Sorunu

icon
Bebek

Ön görüşme yapma ihtimalimiz ve mı acaba

Uzmanın Yanıtı

Tabiki kidolog ekibiyle iletişime geçebilirsiniz ?? 10 dakikalık tanışma ve sorun belirlemek adına görüşme yapabiliriz

icon
Bebek

Mrb ben 3 yıllık evliyim eşimle sürekli tartışıyoruz kavga ediyoruz boyut bazen aşıyor sürekli hakaret küfür aşağılayıcı sözler sürekli eleştiri ediyor ben kendimi çok kötü hissediyorum mutsuz güvensiz inançsız aklınıza gelecek bir sürü şey o böyle yaptıkça kendime guvenimde kalmadı ne yapsam gözüne batıyor ne yapacağımı bilmiyorum kendimi yalnız ve çaresiz hissediyorum aklım karışık sürekli sen manyaksin doktora git felan deyip duruyor ne yapmam lazım yardımcı olur musunuz

Uzmanın Yanıtı

Merhaba Fatma Hanım. Öncelikle bu problemlerinizi seansa taşımanızı tavsiye ederim. Seans sürecinde öncelikle sizin aracılığınızla danışmak istediğiniz konuları detaylandırıp ardından eşiniz de isterse uzman bir psikolog aracılığıyla çift terapisi ile devam edebilirsiniz. Fayda göreceğinizi düşünüyorum.

icon
Bebek

Merhabalar, 8 yaşında 3. Sınıfa giden bir kızım var. Son bir haftadır çiş kaçırma problemi var. Çocuk doktoru muayene etti herhangi bir sağlık sıkıntısı yok belki piskolojik olabilir dedi. Gece sadece bir kez oldu. Gündüzleri kaçırıyor. Tuvalete tam yetişicekken birazını kaçırmış oluyor. Bize yönlendirme yapıp yardımcı olabilirseniz çok sevinirm. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Uzmanın Yanıtı

Merhaba ben daha çok 12 yaş üzerinde çocuklarla çalışıyorum bir çocuk psikoloğundan destek almanızı tavsiye ederim.

icon
Bebek

Hemen Ufak bir tartışmaya hemen sinirlenip kavga çıkartıyorum konuşamıyorum düzgün bir şekilde iletişime giremiyorum Hemen yükselip sinirleniyorum ve kavga ediyorum bu neyden kaynaklanıyor ?

Uzmanın Yanıtı

Merhaba. Kavga tartışma anında ne hissettiğiniz. Stres yaratan durumlarda nasıl anlamlar çıkarttığınız ve sizi nasıl etkilediği sizin için ne ifade ettiği çok önemli. Dilerseniz bu süreçleri çalışmak adına randevu oluşturabilirsiniz.

icon
Bebek

Merhaba hocam sizinle iletişime geçmek istiyorum onun için öncelikle biraz bahsetmek bilgi almak istedim kızım 19 aylık çok hareketli oyuncaklarla çok nadir oynuyor 10 dk Felan sürekli babası ve benimle oynamak istiyor bir ortama girdiğimizde akranları da olduğu halde hiç kimseyle oynamaz masaların üzerine çıkar kendi başına oynamak ister benim elimden tutup sürekli kaldırır arkadaşlarıma vuruyor arada bazen öfkeleniyor istediği bişey olmadığı zaman gelişimi için herşeyi yapıyorum kelime haznesi güzel aylık gelişimi nasıl neler yapmamız lazım iletişime geçmek istiyorum sizinle

Uzmanın Yanıtı

Merhaba Edanur Hanım. Ben çocukları değerlendirmek üzere ve aileleri üzerinden onlarlarla çalışıyorum fakat 19 ay için daha çok direkt çocuklarla çalışan bir uzmandan yardım almanızı tavsiye ederim. Özellikle oyun terapisi, çocuklar için BDT gibi direkt çocuklara yönelik uzmanlaşmış kişilerden çok daha fayda göreceğinize inanıyorum. Kidolog üzerinden bu alanda çalışan uzmanlara ulaşabilirsiniz. Dilerseniz ben de çalışma şeklini, eğitimlerini bildiğim yine Kidolog bünyesinde yer alan arkadaşım Psikolog Nurefşan Akpınar'ı tavsiye edebilirim.

icon
Bebek

Merhaba hocam ben çabuk sinirleniyorum karşımdaki insanları çok üzüyorum sonra pişman oluyorum insanlar bana karşı kötü düşünüyorlar deyip şüpheleniyorum. Düşüncelerim de sağılıklı düşünemiyorum. Çok zor durumdayım

Uzmanın Yanıtı

Merhaba. Öfke problemlerinizi ve bilişsel çarpıtmalarınızı benim çalışmayı tercih ettiğim bilişsel davranışçı terapi ekolü ile çok işlevsel şekilde çalışabiliriz. Dilerseniz randevu oluşturabilirsiniz.

icon
Bebek

Her gece gözümün önüne bir şeyler geliyor gibi oluyor. Aynaya bakınca birisi belirecek sanıyorum. Duşta saçımda köpük varken bile gözümü açıyorum arkamda birisi var diye. Bazen lavabodan koşarak gelirim odama. Uyurken gözümün baktığı yerde eiys bırakmıyorum sanki gözümde şekil alıyor. Dolap kapılarınıda kapalı tutuyorum

Uzmanın Yanıtı

Merhaba bu anlattıklarınızın başlangıç noktası, yaşınız, yaşantı şekilleriniz, ne sıklıkla yaşadığınız gibi çeşitli faktörler bu konuda değerlendirmem için gereklidir. Dilerseniz benden veya bir arkadaşımdan randevu oluşturabilirsiniz. Problemlerinizi detaylandırmış oluruz daha iyi yardımcı olabilirim.

icon
Bebek

İyi günler hocam 4 yaşında bir kız çocuğum var cocugum sürekli el ve ayak tırnaklarını kavlatiyor kanatiyor tırnakları ile çok oynuyor elini ağzına gorurup yemiyor ama sürekli elleri ve ayak tırnaklarını kavlatiyor nedeni ne olabilir bir uzmana sürekli götürmeye gerek varmi acaba 1 senedir vardı az az di ama son 4 5 aydır çok fazla yapma diyorum yaparım diyor inatlasiyor acıtıyor yapmam da demiyor

Uzmanın Yanıtı

Merhaba Ebru Hanım. Bu konuyla ilgili önemli nokta bu davranışların alışkanlık sonucu mu yoksa çeşitli duygusal sebepler sonucu mu oluştuğudur. Benim tavsiyem öncelikle bir ergoterapist ile görüşmeniz olacaktır. Kidolog bünyesinde Ergoterapist Hülya Yaman alanında son derece iyi biridir. Tavsiye ederim. Zaten arkadaşım gerekli görürse psikoloğa yönlendirecektir. İyi günler dilerim.

icon
Bebek

Berna hanım ben 21 yaşında bir eski erkek arkadaşıma hissettiğim duygunun aşk değil saplantı olduğunu farkettim normal davranmıyorum bunun yanı sıra kendimden nefret ediyorum çok vizyonsuzum ve donanımsızım bana yardım edebilir misiniz?

Uzmanın Yanıtı

Merhaba Beyza Hanım. Öncelikle farkındalık her şeyin başlangıcıdır. Farkındalığı sağlayabilmek zaten kendi başına çok büyük bir adımdır. Siz bu büyük adımı kendiniz atmışsınız. Dilerseniz randevu alıp bu sürece birlikte devam edebiliriz. Ne yazık ki buradan söyleyebileceğim bir iki cümle bu şikayetlerinizi değiştiremez. Bunu terapi sürecinde konuşabiliriz çok daha işlevsel olacaktır. İyi günler dilerim.

icon
Bebek

Çok çabuk sinirleniyorum ve sürekli gergin hissediyorum nasıl düzelirim

Uzmanın Yanıtı

Merhaba Gizem Hanım. Ne yazık ki bu sorunuzun cevabı için şöyle yaparsanız geçer diyebileceğim bir durum söz konusu değildir. Biz bunu dilerseniz terapi süreciyle kontrol altına alabiliriz. İyi günler dilerim.

icon
Bebek

Merhaba

Uzmanın Yanıtı

Merhaba Reyhan Hanım

icon
Bebek

Merhaba. Oğlum 8 yaşında. Kaygı ve korkuları var. Tırnak yiyor. Sürekli korktuğu için benimle uyuyor. Okulda ve sosyal cevrede birileri ona kızar mı yada zarar verir mi diye korkuları var. Herşeyden korkuyorum diyor. Konuyla ilgili yardımcı olabilir misiniz. Teşekkürler

Uzmanın Yanıtı

Merhaba Özlem Hanım. Çocuğunuzun korkularının ve kaçınmalarının önüne geçebilmek için öncelikle bunların başlangıç zamanını ve tetikleyen sebepleri öğrenmemiz gerekmektedir. Televizyondan izlediği travmatik görüntüler, okulda yaşadığı bir zorbalık, duyduğu bazı hikayeler gibi birçok sebebi olabilir. Bunları hem çocuğunuzla hem sizinle konuşarak anlayıp çözüme kavuşturabilmemiz için dilerseniz randevu almanızı öneririm. İyi günler dilerim.

icon
Bebek

Seanslar online şeklinde mi oluyor acaba ?

Uzmanın Yanıtı

Merhaba Büşra Hanım. Evet randevu oluşturduğunuz takdirde buradan online görüşmeler gerçekleştiriyoruz.

icon
Bebek

Merhaba doktor hanım. Kızım 11 yaşında. Bu sene 5 sınıf okuyor. Devlet okulundan kısmi bursla özel bir okulda okuyor. Sene başından beri olumsuz bazı davranışlarından dolayı okuldan bilgi alıyoruz. Birincisi uygunsuz el hareketleri yaptıklarına dairdi. İkincisi bazı argo kelimeler kullanması ve şimdi de ojul kütüphanesinin masalarının üzerinde gezmişler, kamera kaydı ile tespit edilmişler. Kızım Zeynep çok uyumlu ve efendi bir çocuktu şimdi böyle şeyler yaşıyor olmamız bizi çok kaygılandırıyor. Arkadaş seçiminde yaşadığı sıkıntılar dedik ama arkadaşlık kurduğu diğer çocuklarla da böyle şeyler yaşayınca ne yapacağımızı bilemedik. Demek sıkıntı yaratan bizim kızımızdı diyoruz. Ne yapabiliriz. Şimdiden teşekkür ederim

Uzmanın Yanıtı

Merhaba Dijan Hanım. Öncelikle çocuklar meraklı ve ilgili oldukları için çok iyi gözlem yeteneğine sahiptirler. Öğrenim çağında oldukları için filtresiz şekilde çevreden gelen uyaranları yararlı ya da zararlı ayırt etmeksizin kavrarlar ve benimserler. Çocukların davranışlarının birçok sebebi olabilmektedir. Arkadaş çevresi bunlardan biri olmakla birlikte televizyondan izlediği bazı sahneler, yanında yapılan tartışmalar bunlara sebep olabilirken, yetişkinlerin fark etmeden kendi aralarındaki davranışları dahi çocuklara olumlu veya olumsuz örnekler oluşturabilmektedir. Bu sebeple sizinle ve kızınız Zeynep ile görüşme sağlamadan bu davranışlarının altında yatan sebeplerini anlayabilmem ne yazık ki imkansız. Çocuğunuzun bu tür yaşadığı olumsuz davranışların artmadan erken süreçte dayandığı faktörleri anlayıp müdahale edebilmek adına şimdiden dilerseniz benimle veya başka bir uzmanla görüşme gerçekleştirmenizi tavsiye ederim. İyi günler dilerim.