WhatsApp

icon Eğitim
  • Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi
icon Sertifikalar
  • Denver-II Gelişimsel Tarama Testi
  • Etkileşim Temelli Erken Çocuklukta Müdahale Programı 2 (ETEÇOM2)
  • Gazi Erken Çocukluk Gelişimi Değerlendirme Aracı (GEÇDA)
  • Gilliam Otistik Bozukluk Derecelendirme Ölçeği-2 Türkçe Versiyonu (GOBDÖ-2-TV)
  • Objektif Testler Uygulayıcısı
  • Portage Erken Eğitim Programı Uygulayıcısı
  • Uluslararası Gelişimi İzleme ve Destekleme Rehberi (GİDR)

Altını Islatma Problemi, Kaka Kaçırma
Anne-Baba Ayrılığı
Aylık Gelişim Takibi
Bağlanma Sorunları ve Güvenli Bağlanma
Çocuk Gelişimci/Çocuk Gelişim Uzmanı
Çocuk ve Ergen Psikolojisi
Duygusal Gelişim Gerilikleri
Ebeveyn Katılımlı Oyun Planlama
Etkileşimli Kitap Okuma
Etkili Medya - Teknoloji Kullanımı
Gelişim Alanlarını Destekleyici Oyun Önerileri
Gelişim Bozuklukları
Gelişimsel Oyun Önerileri
İki Yaş Sendromu
Kardeş Kıskançlığı ve Kardeşe Hazırlama
Konuşmada Gecikme
Korku ve Kaygılar
Memeden Kesme
Okula Başlama İle İlgili Gelişimsel Değerlendirme ve Danışmanlık
Pozitif Ebeveynlik
Sağlam Bebek Takibi
Sınır Koyma-Kural Koyma
Tuvalet Eğitimi
Yeme-Yedirme Sorunları

icon
Bebek

Merhabalar ismim zeliha 30 aylık oğlum var diye bir mesajım ve size üyelikte sıkıntı çıktığı için yeni üyelik açtım ulaşabilirseniz bana çok memnun olurum

Uzmanın Yanıtı

Tekrar merhaba, ücretsiz görüşme talebinizi onayladım. Ancak görüşmeye katılmadığınızı görüntülüyorum. Dilerseniz tekrar randevu talebinde bulunabilirsiniz.

icon
Bebek

Merhabalar ismim zeliha 30 aylık oğlum var 1 ay önce emzirmeyi bıraktık.Kısa aralıklarda olan ama son 1 aydır artan kafasını duvara veya yere ya da o sıra nerde ise orada vurma durumumuz var.İstediği olmadığın da özellikle çok sıklaştırdı bu durumu ve geceleri ağlama nöbetleri geçiriyor.Gözleri açık ama gözlemlediğim kadarıyla tam uyanık değil.Şoka girmişcesine davranışlar bağırış eline geçirdiğini yere atma ve gene kafasını vurmayla beraber devam ediyor bu ağlamaları.Oğlumla ikimiz uyuyoruz.Baba salonda yatıyor babayı eve almama ve geceleri ağlarken babayı görmek istemiyor çırpınış ve ağlayışları artarak babayı olduğu yerden kaldırıyor odadan dışarıya itip kapıyı kapatıyor ne yapmam gerekiyor bilmiyorum bu durumda yardımcı olabilirseniz ????????????????

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, bu belirtiler ciddi sorunların habercisi olabileceği gibi bir kaç ev düzenlemesi ile de çözülebilecek sorunlar olabilir. Bunlardan hangisi olduğunu öğrenebilmemiz için ayrıntılı değerlendirme yapılması gerekmekte. Dilerseniz randevu oluşturabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

icon
Bebek

Benim kızım 6 yaşında. Yolda yürürken bile sen ne tatlısın diyen olunca hemen yanına gidiyor. Ben de bunu yapmasını istemiyorum bir gün sapık birine denk gelirse diye korkuyorum. Bu sınırı koymasını nasıl sağlarım? İyi çalışmalar.

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, öncelikle çocuğunuza özel alan, özel bölge, iyi dokunuş ve kötü dokunuş ile ilgili bilgi vermeniz gerekiyor. Bununla ilgili olarak çocukla birebir çalışma yapılması gerekmekte. Dilerseniz randevu oluşturabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

icon
Bebek

Bebeğimizin uyku düzeni çok bozuk. Bazen çok çok az uyuyor bazen de çok fazla uyuyor gibi geliyor bize. Bunu nasıl düzeltebiliriz? Yani bebeklere uyku eğitimi gibi bir şey verilebiliyor mu ya da öğretilebilir bir durum mu?

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, bu soruyu en doğru şekilde yanıtlayabilmek için bebeğinizin yaşını ve ev ortamınızla ilgili detaylı bilgi almam gerekiyor. Dilerseniz randevu oluşturarak çocuğunuzun uyku düzenini birlikte konuşabiliriz. Sağlıklı günler dilerim.

icon
Bebek

Oğluma kitap okuma alışkanlığını nasıl kazandırabiliriz?

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, diğer bir çok davranışı olduğu gibi kitap okuma alışkanlığı da gözlemler sonucunda kazanılabilir. Çocuğunuzun odasına veya evinizde uygun bir yere kitaplık oluşturabilirsiniz, bu kitaplığı çocuğunuzun seçtiği kitaplar ile doldurabilir, rutin kitap okuma zamanlarını birlikte belirleyebilirsiniz. Daha detaylı bilgi almak isterseniz randevu oluşturabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

icon
Bebek

Merhaba, çocuğum 7 yaşında geceleri korkarak uyanıyor, ağlıyor ve sakinleşmesi çok uzun zaman alıyor. Bu durumu yaşamamak için neler yapabilirim?

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar Leyla Hanım, çocuklarda korku bizim sonuç olarak gördüğümüz durumdur, ancak bunun sebebi çok farklı sebeplerden kaynaklı olabilir. Doğru çözümü bulabilmek için öncelikle sebebi doğru şekilde tespit etmek gerekir. Dilerseniz randevu oluşturabilir çocuğunuz için izlenecek yolu birlikte belirleyebiliriz.

icon

m*****

3 yaşındaki çocuğumun kaka problemi çok zorluyordu bizi. 3. seansımızda sorun gerçekten çözüldü. Gelişim takibi için görüşmeye devam edeceğiz. 

icon

A*****

Azize hocam çok ilgili. Seans süremiz dolduğunda sorularım devam ettiği için seansı sonlandırmadı. Teşekkürler hocam.

icon

l*****

Azize hocamdan 24 aylık oğlum için destek almaya başladık. Dışarıda Klinik desteği de almıştık önceden, ama şu an çok daha memnunuz. Böyle olacağını tahmin etmezdim. Devam edeceğimiz kesin. Görüşürüz hocam.

icon

n*****

Gelişimsel oyun önerileriniz için teşekkür ederim hemen uygulamaya geçeceğiz

icon

f*****

Harika bir seanstı

icon

s*****

Çok ilgili bir hanım çok güzel geçti

Uzmanın Yazıları