WhatsApp
Aslı Sena Alpalt
Aslı Sena Alpalt
Çocuk gelişimci

Hemen Görüşme İçin Uygun

Seans Süresi 50 Dk
Seans Ücreti 189.00 TL

Yapılan Seans 45
Danışan Sayısı 20
Online Seans Al Uzmana Ücretsiz Soru Sor

icon Eğitim
  • Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi (Lisans)
  • İstanbul Üniversitesi Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi-Pedogojik Formasyon
icon Sertifikalar
  • Denver II Gelişimsel Tarama Testi
  • Yoga Alliance International,Yoga Teacher for Children

Tuvalet Eğitimi
Aylık Gelişim Takibi
Gelişimsel Oyun Önerileri
Aile Danışmanlığı
İki Yaş Sendromu
Pozitif Ebeveynlik
Korku ve Kaygılar
Duygusal Gelişim Gerilikleri
Aile İçi İletişim Sorunları
Gelişim Bozuklukları
Altını Islatma Problemi, Kaka Kaçırma
Davranış Bozuklukları
Yeme-Yedirme Sorunları
Okula Başlama İle İlgili Gelişimsel Değerlendirme ve Danışmanlık
Sınır Koyma-Kural Koyma
Anne-Baba Ayrılığı
Dudak Emme,Parmak Yeme, Parmak Emme, Tırnak Yeme
Bağlanma Sorunları ve Güvenli Bağlanma
Etkileşimli Kitap Okuma
Okula Hazırlık-Uyum-Oryantasyon
Doğa Pedagojisi- Doğa Etkinlikleri
Ebeveyn Katılımlı Oyun Planlama
Gelişim Alanlarını Destekleyici Oyun Önerileri
Etkili Medya - Teknoloji Kullanımı

icon
Bebek

Merhaba benim 3 yaşında oğlum var. 2aydir acayip aksilesti. Öpmek istediginde vuruyor ablası var 8 yasinda ona bile dövüyor saçını çekiyor ısırıyor. Arkadaşlarla bişey paylaşmak istemiyor. Çok kıskanç ne yapmam lazım sakinleştirmek için çok yoruldum. Yardımcı olursanız sevinirim ne yapmam lazım nasıl davranmalı yim bilgi verirseniz sevinirim

Uzmanın Yanıtı

Merhaba, oğlunuz kendi ay aralığında işlem öncesi dönem olarak adlandırılan bebeklikten çocukluğa geçiş dönemi içerisindedir. Bu dönemde çocuklar basit sorunları yardım isteyerek veya önceki deneyimleriyle çözmeye çalışabilirler.3 yaş grubu kendi istek ve ihtiyaçlarını kendi kararıyla ifade edebilir. 'Ben yapacağım, ben giyineceğim, bu benim oyuncağın vermem.' gibi ifadelerle karşılaşmamız olağandır. Sakinleşmesi noktasında kendisini nasıl ifade ettiği önem taşır. Ağlayarak mı ,yüksek sesler çıkararak veya elindeki oyuncağı atma, cisimlere sertçe dokunma gidi davranışlarla mı ifade ediyor? yanında olduğunuzu bilmesi ve kendini güvende hissetmesi önemlidir. Dilerseniz randevu oluşturarak iletişime geçebilirsiniz. Sevgiler..

icon
Bebek

Merhabalar,13aylik bebeğim bazı insanlardan rahatsız olup bazılarını çok seviyor.Goz teması kuruyor.cee,,çiş, bıcı bıcı,pisi pisi,gel,cik cik,nerde...gibi kelimeler söylüyor.fakat anne baba demiyor.İsmine önceleri aninda tepki veriyordu şimdi bazen ilk seferde bazen ısrarla ismini söyleyince bakıyor.ozellikle son bir ayda Cok fazla TV maruz kaldı.Esim hiçbir gerekçe olmaksızın otistik olduğunu söylüyor.Ne yapmam ne düşünmem gerek yardımcı olabilir misiniz?

Uzmanın Yanıtı

Merhaba, çocuklarda bireysel farklılıkları göz önünde bulundurarak içinde bulunduğu yaş grubunda eylemleri isimlendirmesi ve seslendirmesi sonrasında nesneleri isimlendirmesi görülebilir. Otizmin sıklıkla gözlemlenen belirtilerinde göz teması kurmama, etkileşim başlatma ve sürdürme noktasında zorluklar yaşama gözlemlenebilir. Bunun gibi bir tanı için gerekli değerlendirmeler yapılmalı ve değerlendirmelerin sonucuna göre hareket edilmesinin daha doğru olacağını düşünüyorum. Günlük rutininizle ilgili paylaşımlarınızla daha detaylı iletişim kurabileceğimize inanıyorum. İsterseniz seans oluşturabilirsiniz. Sevgiler..

icon
Bebek

Merhaba oyun terapisi veriyor musunuz?

Uzmanın Yanıtı

Merhaba oyun terapisi eğitimini almadığım için yetkinliğini bulunan meslektaşlarıma danışmanızı tavsiye ediyorum.