WhatsApp

icon Eğitim
  • Sağlık Bilimleri Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı
  • TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Psikoloji Bölümü
icon Sertifikalar
  • Bilişsel Davranışçı Terapi
  • Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi
  • Odaklanmış Kabul ve Kararlılık Terapisi
  • Ölüm ve Yas Terapisi
  • Psikodinamik Terapi Uygulamaları
  • Temel Travma Psikolojisi

Aldatma/Aldatılma
Anksiyete
Bastırılmış Duyguları Fark Edebilmek
Beslenme ve Yeme Bozuklukları
Bilişsel Davranışçı Terapi
Bilişsel Davranışçı Terapi
Çalışma Hayatında Yaşanan Problemler
Çaresizlik Hissi
Çözüm Odaklı Terapi
Davranış ve Uyum Sorunları
Değersizlik Duygusu ile Başa Çıkma
Depresyon
Dışlanmışlık Hissi
Duygu Düzenleme
Duygudurum Bozuklukları
Erteleme Davranışı
Etkili Ders Çalışma Teknikler
Fobiler
İkili İlişkiler
İletişim Problemleri
İletişim Problemleri
İletişim Problemleri
İlişki Problemleri
İlişkiler-İlişkilerimiz-İlişkileriniz
Kaygı
Kaygı Bozuklukları
Kilo Problemleri
Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi
Korkularla Baş Edebilme
Mindfullness
Motivasyonel Görüşme
Motivasyonel Görüşme
Mükemmeliyetçilik
Mükemmeliyetçilik
Obsesif Kompulsif Bozukluk
Obsesif Kompulsif Bozukluk
Öfke Kontrolü
Öfke Kontrolü
Öfke Kontrolü
Öfke ve Stres Yönetimi
Öz Güven Eksikliği
Öz Güvensiz Hissetmek
Panik Atak
Panik Atak
Psikolog
Romantik İlişkilerdeki Çatışmalar
Sınav Kaygısı
Sosyal Fobi
Sosyal Fobi
Sosyal Kaygı
Sosyal Medya Bağımlılığı
Stres
Stresle Baş Edebilme
Stresle Başa Çıkma
Takıntılı Düşünceler
Teknoloji Bağımlılığı
Travma Sonrası Stres Bozukluğu
Travmatik Olaylarla Baş Edebilme
Umutsuzluk
Utangaçlık
Uyku Problemleri
Yaygın Kaygı Bozukluğu
Yeme Bozukluğu
Yetişkin Psikoterapisi

icon
Bebek

Merhabalar 31 yaşındayım koyun kaygı durumum ve ara ara gelen takıntılarım var bu durum hayatımı olumsuz yönde etkiliyor..terapiye sizinle başlamak istiyorum ancak izleyeceğimiz yolu şimdiden bilmek isterim

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, kaygı hayatın her alanında görülebilmektedir. Burada önemli olan sizin kaygı içeriğiniz. Bilişsel davranışçı terapi yaklaşımıyla çalışıyorum. Bu nedenle çalışmamızda düşünce ve duyguları anlamak, hangi olaylardan sonra bunların ortaya çıktığını bulmak ve ardından hangi davranışların görüldüğünü tespit etmek öncelikli olacaktır. Bazı kaygıların altında daha farklı sebepler yer alabiliyor, süreç içerisinde nelerin çıktığına bakarak bir yol çiziyoruz. Psikoterapi bireysel bir süreç. Dolayısıyla terapiye başlamadan yolumuzu görmek çok mümkün değil, karşımıza nelerin çıkacağını bilemeyebiliyoruz. Bu nedenle sizi tanımadan ve dinlemeden verebileceğim bilgi bununla kısıtlı kalıyor.

icon
Bebek

Merhaba ben psikotik depresyon hastasıyım acaba depresyon düzelince psikotik belirtilerde geciyormu

Uzmanın Yanıtı

Merhaba, sizi, belirtilerinizi bilmeden bir şey demek zor ama sadece psikotik depresyon olarak baktığımızda bu aslında tek bir hastalık. Dolayısıyla tedaviniz de buna yöneliktir. Ayrı ayrı depresyon ve psikotik bozukluk diye düşünmediğimiz ve bunlar bir olduğu için iyileşmeniz de bir olacaktır.

icon
Bebek

Bebegim degil kemdim icin gorusucektim

Uzmanın Yanıtı

Merhaba, yetişkinlerle çalışıyorum. Randevu almanız durumunda görüşebiliriz.

icon
Bebek

Merhaba oğlum 17 yaşında ve anksiyete bozukluğu teşhisi konuldu aşağı yukarı iki senedir böyle ilaç kullanıyor ama ben bı faydasını göremedim son zamanlardada aksatmaya bazende içmemeye başladı çok sinirli stresli intihara meyilli ve teşebbüsüde oldu bu sıralardada farklı sesler duyduğunu ve halisünisyan görmeye başladı o kadar çok şey var ki yazmakla bitmez ne yapmam gerekiyor yeriniz ve seanslar ne kadar lütfen bilgi verirseniz çok sevinirim

Uzmanın Yanıtı

Merhaba, bir psikologla görüşmeden önce acil olarak psikiyatriste götürün en yakın zamanda. Benimle buradan görüşebilirsiniz ama öncelikle psikiyatristle görüşmesi gerekiyor.

icon
Bebek

Öncelikle başta çok ilgili alakalı gerçekten değer verdiğini hissettiren biriydi ama sonraları beni herkesten kıskanan , kısıtlayan ailemden arkadaşlarımdan soyutlamaya çalışan biri haline geldi öyle bir durumdaydı ki artık erkek kuzenimin ismini söylediğimde dahil bir hafta kavga ediyorduk. Ve ben açık bir kızım bana kapan baskısı oldu kapanmayı geçin bana çarşaf giyiceksin demeye başladı ben de buna sen karışamazsın dedikçe üstüme geldi hatta bir akşam bana çıplak kadın fotoları atmaya başladı ve ben çok rahatsız olduğumu bitirmek istedğimi söylediğimde aslında beni çok sevdiğini bunun benim iyiliğim için olduğunu söyledi Ve geçen akşam aradı işte nasılsın ne yapıyorsun diye bende soğuk davranıdım istersen kaptabilirz dedi tamam iyi geceler o zaman diyip kapattım aradan 2 dakika geçti aradı şey diyo sen çoo saygısızsın terbiyesizsin şimdi aradım çünkü ben senin yüzüne kapatıcam dedi Sonra ona müzik atmıştım böyle hoş , güzel müzikler bana dediki bunlar hayırısz saçmasapan müzikler ayrıca erkek sesi var burda dedi ve bana bir gün boyunca sessiz kalarak hiçbir şey demedi ve şey dedi aslında günümüzdeki kızlara akıllı telefon değil tuşlu telefon vermek gerek dedi Ona dedimki beni üzdüğünü fark etmiyo musun bana ben empati yapmıyorum dedi Başka bir Birgün moralim bozuktu başka olaylara sessizdim baya bana hiç neyin var noldu diye sormadı . Bende çok düşüncesizsin diyince iyide ben sana bir şey yapmadımki bana ne kim ne yaptıysa onun suçudur dedi Ve şöyle de bir şey olmuştu kuzenimin adı gökçe , ben onun hakkında gökçe ablam diye bahsedince bile . M harfi ablanın sonunda m harfi var farkında mısın demişt Acaba narsist mi korkmaya başladım ne yapmalıyım sizce

Uzmanın Yanıtı

Merhaba, yakın ilişkilerde kendinize sormanız gereken ilk sorulardan biri “Bu ilişki benim ihtiyaçlarımı karşılıyor mu?” sorusudur. Bu ilişki içinde neler hissediyorsunuz, sizin karşınızdaki kişiden beklentileriniz nedir ve bu kişi ne kadarını karşılayabiliyor bunları değerlendirebilirsiniz. Psikologlar olarak destek sürecinde bunları konuşuyoruz, düşüncelerinizi ifade etmeniz ve toparlamanızda destek olmaya çalışıyoruz fakat ne yapacağınız konusu her şeyi konuştuktan sonra sadece sizin cevaplayabileceğiniz bir soru.

icon
Bebek

Kızım 18yaşında arkadaş edinme sorunu var ne yapmalıyım

Uzmanın Yanıtı

Bunun kızınız ya da çevre kaynaklı birçok nedeni olabilir. Öncelikle bunun belirlenmesi gerekiyor. Sizin direkt yapabileceğiniz bir şey olmayabilir bu nedenle. Kızınız isterse bu konunun detaylı konuşulmasıyla sorun varsa belirlenebilir ve yardım alabilir.

icon
Bebek

Erişkinim öfkemi kontrol edemiyorum çocuklarıma karşı özellikle şiddet uyguluyorum bu konuyla ilgili terapi veriyormusunuz?

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, evet öfke sorunları çok farklı nedenlerle ortaya çıkabiliyor. Bu konuda terapi veriyorum.

icon

K*****

Desteğiniz için teşekkür ederim.

Uzmanın Yazıları