Adem Çalıkkılıç

Adem Çalıkkılıç

Uzman klinik psikolog

Meşgul

Seans Süresi 50 Dk
Seans Ücreti 249.00 TL

Yapılan Seans 202
Danışan Sayısı 69
Online Seans Al Uzmana Ücretsiz Soru Sor

Lisans eğitimini İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi'nde psikoloji anabilim dalında tamamlamıştır. Bu süreçte öğrenci topluluklarında ve bazı kurumlarda gönüllü çalışmalara katılmıştır. Bunun ile birlikte psikolojik testler eğitimi, terapi kuramları, kişilik kuramları ve nörolojik testler eğitimini başarı ile tamamlamıştır. Daha sonra Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nde özel çocuklar ile psikolog olarak çalışmıştır. Burada ailelere yönelik bilgilendirici konferanslar düzenlemiştir. Aynı zamanda İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi'nde Klinik Psikoloji yüksek lisans eğitimini başarı ile tamamlamıştır. Bu süreçte bilimsel çalışmaları takip ederken aynı zamanda terapilerini de yürütmüştür. Özel Yaşlı Bakım Merkezi'nde yaşlı bireyler ile terapi süreci yürütmüştür. Lisans eğitimi sırasında Aile ve Çift Danışmanlığı Merkezi'nde görev almıştır. Bu süreç ile birlikte staj, lisans, yüksek lisans ve çalışma hayatı boyunca birçok terapi yöntemi ve yetkinlik edinmeye çalışarak psikoterapi gereken genç, yaşlı, engelli, aile ve çift alanlarında deneyim kazanmıştır. Yüksek Lisans eğitimi sonrasında Türk Silahlı Kuvvetleri'nde Subay rütbesi ile Rehberlik ve Danışmanlık Merkezi'nde Klinik Psikolog olarak kısım amirliği görevini sürdürmüştür.
icon Eğitim
  • Klinik Psikoloji Yüksek Lisans (İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi )
  • Psikoloji Lisans (İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi)
icon Sertifikalar
  • Bilgi Yönetim ve Dökümasyon (İZÜ)
  • Çift ve Aile Terapisi (MEB Aile ve Çift Danışmanlığı Eğitimi)
  • Cinsel Terapi (Özel Klinik)
  • MMPI (Yusuf BİLGE)
  • Oyun Terapisi (İZÜ)
  • Psikolojik Testler Bataryası (Yusuf BİLGE)
Bilişsel Davranışçı Terapi
Sistemik Aile Terapisi
Boşanma Danışmanlığı
Aldatma/Aldatılma
Evlilik ve Çift Terapisi
Bütüncül Çocuk ve Ergen Psikoterapisi
Yetişkin Psikoterapisi
Yetişkin Değerlendirme Testleri
Stres
Erteleme Davranışı
İletişim Becerileri
Aile Danışmanlığı
Anksiyete
Depresyon
Obsesif Kompulsif Bozukluk
Sosyal Fobi
Yeme Bozukluğu
Panik Atak
Uyku Problemleri
İletişim Problemleri
Sınav Kaygısı
Öfke Kontrolü
Fobiler
Kaygı
İkili İlişkiler
Davranış ve Uyum Sorunları
Beslenme ve Yeme Bozuklukları
Mükemmeliyetçilik
Öfke ve Stres Yönetimi
EMDR
Travma Sonrası Stres Bozukluğu
İlişki Problemleri
Öz Güven Eksikliği
Yaygın Kaygı Bozukluğu
Sosyal Kaygı
Kaygı Bozuklukları
Sigara Bağımlılığı
Cinsel Terapi
Kadınlarda Görülen Cinsel İşlev Bozuklukları
Vajinusmus
Çağdaş Psikodinamik Psikoterapi
Bedensel Belirti Bozuklukları
Ayrılma ve Boşanma
Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi
Evlilik
Şema Terapi
Duygu Düzenleme
Alkol Bağımlılığı
Sosyal Medya Bağımlılığı
Çalışma Hayatında Yaşanan Problemler
Cinsel İsteksizlik
MMPI Testi Uygulama ve Yorumlama
Duygudurum Bozuklukları
Beden Dismorfik Bozukluğu
İlişkiler-İlişkilerimiz-İlişkileriniz
Kilo Problemleri
Duygu Odaklı Şema Terapi
Retarde Ejakülasyon
Prematür Ejakülasyon
Bağlanma Problemleri
Değersizlik Duygusu ile Başa Çıkma
Bahis Bağımlılığı
Teknoloji Bağımlılığı
Kumar Bağımlılığı
Madde Bağımlılığı
Tütün Bağımlılığı
Utangaçlık
Korkularla Baş Edebilme
Stresle Baş Edebilme
Çaresizlik Hissi
Umutsuzluk
Romantik İlişkilerdeki Çatışmalar
Travmatik Olaylarla Baş Edebilme
Takıntılı Düşünceler
Dışlanmışlık Hissi
Bastırılmış Duyguları Fark Edebilmek
Mindfullness
Cinsel Problemlerin Ruh Sağlığına Etkisi
icon

Selamunaleykum, okb takintilarim var dini konuda.Butcemi zorlar cok seans ama ne onerirsiniz

Uzmanın Yanıtı

Aleykümselam. OKB Bilişsel Davranışçı Terapi ile oldukça kolay bir şekilde çözülecek problemlerdendir. Şu an yapılan kampanyadan dolayı seans ücretleri oldukça uygun. Ayda 2 katılım ile bile oldukça yol katedebilirsiniz. Randevu oluşturmak için müsaitlik durumuma bakabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

icon

Troid ile ilgili bir rahatsızlık olan graves hastalığı teşhisiyle 3 aya yakındır tedavi görüyorum. Bu hastalıga dair bilgisi olan bir terapist ile görüşmek istiyorum.

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, maalesef bu konuda yetkinliğim bulunmamaktadır. Doktorunuza başvurmanızı öneririm. İyi günler dilerim

icon

Hocam saat 3 te randevu olusturduk. Saygilar

Uzmanın Yanıtı

Teşekkür ederim, sevgiler.

icon

Hocam gunaydin müsait misiniz

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, takvimim Güncel dir. Sizin için uygun saate randevu oluşturabilirsiniz. Sevgiler.

icon

Merhaba 15 yıllık evliyim eşimden ayrılmak istiyorum ama nasıl yapıcağımi bilmiyorum.ev hanımıyım işim yok düşündükçe midem bulanıyor sürekli dalgınım yardimci olursanız sevinirim

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar. Bu probleminizi daha doğru ve detaylı ele alabilmek için takvimimden seans oluşturabilirsiniz.

icon

Bugün 11-12 arasında müsaitlik istedim ama randevu aldım mı bilmiyorum dönerseniz sevinirim

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, takvimimi düzenliyorum. Ekip arkadaşlarımız size geri bildirimde bulunacaktır. Görüşmek üzere.

icon

Seans ücreti ne kadar acaba?

Uzmanın Yanıtı

Ücret bilgisi uzman panellerinde yer almaktadır. İyi günler dilerim

icon

Merhaba . 3 yıllık evliyim . Kendi aileme yakın yaşıyorum . Eşimin ailesi uzakta . Kendi ailem bize maddi manevi destek oluyor . Çocuğuma kendi annem bakıyor . Bunlara rağmen eşim benim aileme destek olmazken her seferinde ailesine maddi yardım etmemizi istiyor . Tamam yapalım ama adil olsun istiyorum. Bu konularda eşimle uyuşmuyor tartışıyoruz . Ama ona hissettiklerimi söyleyemiyorum. Tartışmaktan çekiniyorum. Çocukluğumdan kalma da olabilir . Ama ben kendimi ifade etmek istiyorum ne yapmam gerekiyor sizce ?

Uzmanın Yanıtı

Merhaba. Probleminizi gayet iyi anladım. Bunun çözümü doğru ve etkili bir iletişim. Aynı zamanda problemin kökenine de inmek doğru olacaktır. Bu konuda size yardımcı olmaktan mutluluk duyarım. Takvimimden randevu alırsanız probleme daha profesyonel ve detaylı yaklaşabilriz. Sağlıklı günler dilerim.

icon

Merhaba 6 yillik evliyim 17 yıldır eşimi tanıyorum bir kızım var 4 yaşında şuanda 6 aylık hamileyim eşim aşırı deblngesizce ortam içinde AVM'de sınırlı kızımızı oyun alanında bir AVM'de oynuyordu süresi bitti ben seslendim çıkmadı ne dedimse çıkmak istemedi eşime dedim baksana çıkmıyor diye o sırada kendi herzamanki gibi telefonda internette veya video izlemekteydi ama ben onu. Tele baktigini sandım farketmeden bile birden sinirlendi çocuğu çağırdı bakamicaksan dogurmucan anneligine bak her boka benimi cagircan die bağırmaya başladı ortam içinde onunla muahtap olmadım çocuğun ayakkabısını giydiriyordu çocuğun parmağı dışarda kaldı die düzeltmek istedim elime vurdu o an sinirle bırak ben yapıyorum dedi sonra coxuk oyuncaklara biniyordu oyun alanı kartını yere attı bı kurtulamadim genetik kurtulun tele bakion die çağırdın beni dedi sonra çıktık dışarda cafeye oturduk hiç bişi yok gibi benle konuşmaya çalışıyor gerektiğinde Konuştum ama nasıl davranacağını artık şaştım yardımcı olur musunuz

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar. Probleminizi çok güzel ifade etmişsiniz. Sizi çok iyi anladım. Eşiniz ile aranızda bir iletişim problemi olduğunu ve eşinizin de öfke problemi yaşadığını düşünüyorum. Bunların çözümü iyi yöneltilmiş bir aile terapisi seansı. Bunun için profilimden randevu oluşturabilirsiniz. Size ve ailenize yardımcı olmak isterim. Sağlıklı günler dilerim.

icon

Duygusal yoksunluk ve terkedilme semalarim olduguna inaniyorum var kacinganim istesemde yakinlasamiyorum duygularimdan emin olamiyorum yalniz kalacagimi dusunuyorum hayata karsi endiseli korku doluyum guvenmiyorum disardan ve baskasina cok pozitifim boyle yasamak yoruyor yardimci olabilir misiniz

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar. Bazı zamanlarda etrafımızda olan şeyleri asıl olduğundan farklı değerlendirebiliyoruz. Bu durumda da kendimize daha fazla yüklenerek aslında bir 'özkıyım' yapıyoruz. Bu süreçlerde yapmamız gereken etrafımızda olanları ve kendimizi doğru değerlendirerek bunun üzerinden gelmek. Size bu konuda yardımcı olabilirim. Panelimden "online seans al" seçeneği ile randevu oluşturabilirsiniz. Sevgiler..*

icon

Merhaba çocukluk ve yetişkinlik dönemine ait travmalarım var. 2015 yılında majör depresyon teşhisi konuldu. 2018 yılında ise 1 seans emdr uygulaması yapıldı. Son zamanlarda ise yine yoğun depresyon belirtileri gösteriyorum fakat maddi gucum yeterli olmadigi için ayda 1 veya maksimum 2 seans terapi alma şansım var bu nedenle terapistler benimle görüşmeyi uygun bulmuyor. Bu konuda ki fikrinizi almak istiyorum.

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar. Sizi çok iyi anladım. Probleminizi çok güzel özetlemişsiniz. Bu meslek sadece maddi kaygılar ile yapılacak bir şey değildir fakat maalesef siz bu konuda biraz talihsizlik yaşamışsınız. Ayda 2 seansla probleminizi başarı ile çözebileceğimize inanıyorum. Profilimden uygun zamanlarda seans alırsanız yardımcı olmaktan mutluluk duyarım.

icon

Merhaba ben 10 yıldır yaygın anksiyete bozukluğu ve panik atak hastasıyım bilişsel davranış teparisi veriyromusunuz sevgilerimle

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, evet Bilişsel Davranışçı Terapi yöntemini kullanıyorum. Bu yöntem yaygın anksiyete bozukluğu ve panik bozukluk için oldukça etkilidir. Seans alırsanız sorularınızı daha net anlayıp size daha çok yardımcı olmaktan mutluluk duyarım, panelimden randevu oluşturabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

icon

Merhaba.. 10 yaş seans alabilir miyiz?

Uzmanın Yanıtı

Merhaba, 10 yaş grubu ile çalışmıyorum ama çalışan çocuk ve ergen psikoloğu arkadaşlarımızdan seans alabilirsiniz. İyi günler diliyorum

icon

Cevabınız için teşekkür ederim Hocam. Seanslar görüntülü mü oluyor sadece? Her seans için ayrı ücret mi odenmesi gerekiyor? Aylık ortalama kaç seans gerekiyor? Detaylı bilgi almam mümkün mü?

Uzmanın Yanıtı

Rica ederim. Seanslar görüntülü oluyor. Her seans ayrı ücret. Kaç seans olabileceğini de değerlendirme seansında aşağı yuları belirliyoruz.

icon

Hocam ben kimseyle anlaşamıyorum. (Aile de dahil) Sanki etrafımdaki herkes iki yüzlü, çıkarcı bir tek dürüst benim. Davranışlari bana böyle hissettiriyor. Kimseyle anlasamadigim için mesafe koyuyorum sonuç yalnızlık. Gerçekten kötü, uyumsuz, anormal olan ben miyim? Bu sorumun cevabini kim verebilir? Yalnız olmak benim yaşam standardım olsa da zaman zaman neden şu koca dünya da hep ben yalnızım diye kendimi sorgulamiyor değilim:( (evli, çocuk sahibi 34 yaşında bir bireyim)

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar. Bazı zamanlarda etrafımızda olan şeyleri asıl olduğundan farklı değerlendirebiliyoruz. Burada önemli olan kendimizin ve çevremizin doğru olarak anlaşılması. Takvimimden uygun bir zamanda seans oluşturursanız konuyu detaylıca ele alıp yardımcı olmak isterim.

icon

Neden mutlu olamayiz

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar. Mutluluk göreceli ve öznel bir durumdur. Kimi zaman bizim hüznümüz bir başkası için mutluluk olabilir ya da bir başkasının mutluluğu bizim için sıradan olabilir. Burada asıl mesele mutluluğa yaptığımız atıftır. Mutluluğu nasıl anladığımız ve nasıl anlamlandırdığımız ile ilgilidir. Dilerseniz panelimden randevu oluşturabiliriz, konuyu detaylıca konuşabilir çalışabiliriz. İyi günler dilerim

icon

Seans ücretsiz dimi

Uzmanın Yanıtı

Merhaba, seanslarımız 189TL'dir. Dilerseniz panelimden randevu oluşturabilirsiniz. İyi günler dilerim...

icon

Çocukluk sevgilim var ama haberi yok başka kızla evleniyormuş yardım edermisiniz

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar. Seans oluşturmanız durumunda elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. İyi günler.

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar. Seans oluşturmanız durumunda elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. İyi günler.

icon

Merhaba iyi günler benim cinselikle ilgili sorum olacak ve porno film bağımlısı mastürbasyon bağımlısı kendimi kontrol edemem cinsel bosuklugu

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar. Sorunuzu tam olarak anlayamadım. Cinsel bozukluklar ve problemler için seans alırsanız yardımcı olmaktan sevinirim. Panelim üzerinden randevu oluşturabilirsiniz.

icon

Hocam oğlumuz 19 yaşında; ufak yaştan beri götürmediğimiz danışman pedagog ve psikolok kalmadı nerdeyse , özel bir çocuk ( okumayı kendi sökmüştü 1,5 yaşında ) ergenlik ile birlikte patlamalar başladı .. İlaç tedavisi görüyor 6 aydır ... Geçen hafta Bakırköy acile gitmek zorunda kaldık ( hem kendine hem başkasına , önlem için ) .... Tanı konmadı... Ayrıca , davranış bozukluğu var ... Nerede nasıl davranılır bilmiyor bağzen .. İlave , geç ergenlik bir durumda söz konusu... Dendi Kısaca böyle hocam...

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar. Durumunuzu gayet iyi anladım. Daha detaylı olarak bilgi alıp, detaylı bir değerlendirme için panelimden online seans al butonu ile randevu almanızı öneririm yardımcı olmaktan mutluluk duyarım.

icon

Merhaba kolay gelsin 20 aylık oğlum var adıyla seslendigim zaman çoğu zaman defalarca sesleniyorum bakmıyor ama biseylere daldığı zaman dikkatimi çekiyor hiç dönüp bakmıyor internetten araştırdım hep otizm den bahsediliyor ne yapabilirim nasıl daha iyi anlayabilirim kafam okadar karıştı ki şuan sanki çocuk otizmmis gbi takıntı yapmaya basladm her yaptığı hareketine anlam aryorum acaba diyorum olabilir mi diye ne yapabilirim bana yardımcı olur musunz

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar. Daha profesyonel bir tanı için bir uzmandan yardım alarak değerlendirmesini isteyebilirsiniz. Bu şekilde eğer varsa problemi öğrenmiş olabilirsiniz. Bu alanda çocuğunuzun gelişimini değerlendirmesi için Kidolog'ta Çocuk Gelişimciler'den online seans alarak değerlendirme yaptırabilirsiniz. Sevgiler,

icon

Merhaba adem bey ben 7 senelik evliyim başlarda güzel giden bir evliliğim vardı fakat şimdi herşey değişti eşim benden uzaklaşıyor iş yerinde sorun yaşadığı zaman çekilmez bir insan haline geliyor sinirini benden çıkarıyor yanımda başka kadınlara bakıyor ve ben sürekli aldatıldığımı düşünüyorum hissediyorum bu düşünce benim içimi kemiriyor her an başka yerlere gittiğini bana yalan söylediğini düşünüyorum ve bu düşüncelerin başladığı günden beri aniden kalp çarpıntısına benzer birşey başladı bende aniden bir anda kalbim öylesine hızlı atıyor ki uykudan uyandırıyor beni yerinden çıkacak sanıyorum korku panik içinde uyanıyorum bir süre sonra kendi kendine geçiyor fazla düşünmekten panik atak mı geçiriyorum diye sorguluyorum ve bu olanlardan çok yoruldum bana yardım eder misiniz

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar. Yaşadığınız bedensel problemlerin altında ruhsal olarak yaşadıklarınızın etkisi olabilir. Eşiniz ile yaşadığınız bu tür problemlerin esas noktası iletişim. Bahsettiğiniz diğer belirtiler de panik atak ile benzerlik gösteriyor. Daha detaylı konuşabilmek için daha fazla bilgi almam iyi olacaktır. Seans alırsanız size yardımcı olmaktan keyif duyarım. Panelimden "online seans al" butonu ile randevu oluşturabilirsiniz. İyi günler.

icon

Hangi yaş aralığı ile daha çok ilgileniyorsunuz?

Uzmanın Yanıtı

Genellikle genç, yetişkin ve çiftlerle ilgileniyorum.

icon

Mert 6 yıllık evliyim bir kızım var 2.ye hamileyim eşimle güzel giden bir evliliğimiz var ama esim yemekte otururken birden gözleri dalıp kalıo dakikalarca seslenince noldu die kizio hafta sonları tatil olduğu için hepbera ver vakit geçiriyor kızımızı etkinliğe götürüyoruz ama dönem dönem cmtesi tam gün kahvaltı sonrası uyuyor akşam 8 lere kadar pazar günü aktiviteye gidelim çocuğumuzu götürelim diye düşünüyorum kızım baba yarın şunu yapalım gidelimmi dediğinde annenlw git diyor psikolojik bunalım şeklinde olduğunu gözlemledim asla terapi görüşme kabul etmiyor bu dönem dönem olmakta ama ben bu durumda üzülüyorum yardımcı olur musunuz

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, öncelikle problemin daha iyi anlaşılabilmesi için bir ön görüşme muhakkak yapılması gerekmektedir. Anlattığınız kadarı ile eşinizin problemi terapi ile çözülebilir. Sağlıklı günler dilerim.

icon

Profilinize giriş sağlayamıyorum

Uzmanın Yanıtı

Gerekli düzenlemeler yapılmıştır.

icon

Sizmi bizi arayacaksınız yoksa bizmi nasıl size dönüş yapacağımı anlamadım

Uzmanın Yanıtı

Uygulamaya girince randevularım bölümünde görüşme ekranını görebilirsiniz. Oradan görüşmeye git kısmına tıklayarak girebilirsiniz.

icon

Merhaba bundan 5 ay önce göğüsteki kisti farketmem sonucu kanser olacağım korkusuyla panik atak geçirdim sonrasında hastalık hastası oldum şiddetli baş ağrıları göğüs yanmalarım oldu ve baş ağırlarım hala çok şiddetli devam ediyor.Ataklarımı kendi kendime yendim destek almadan fakat hastalık hastası olmaya başladım.4 senelik güzel giden bir ilişkim var üniversiteden mezun olduğunuz için farklı şehirlere döndük bunun 1 senesi uzaktan devam ediyor ve ciddide giden bir ilişki.Bir arkadaşımın sohbet esnasında soğumuş olabilir misin demesiyle 2 aydır beynimi sorular kemirmeye başladı acaba seviyor muyum sevgi nasıl bir şey ya sevgim biterse diyip ağlıyordum.Yanında iyiyim dönünce ağlıyorum.Sonrasında çirkin mi acaba yanıma yakışıyor mı deyip sürekli yüzüne bakıyordum bazen görüntülü konuşmaktan bile korkuyorum çirkin gelirse soğursam diye buluşunca çoğu geçiyor durduk yere bu düşünceler gelince beni huzursuz ediyor artık uykularımı da etkiliyor rahat uyuyamıyorum günümün her saati bunları düşünür oldum istemsizce çoğu erkeğe bakıp karşılaştırma yapıyorum herkes için şu çirkin bu çirkin deneye başladım ama bunu istemsiz yaptığımı fark ettim beynimi susturamıyorum resmen ben ne yaşıyorum ? Bazen ayrılsam bunlar bitecek mi diyorum sonra üzülüp ağlıyorum bu saçma düşünceler yüzünden neden ayrılayım diyorum.Ben ne yaşıyorum ?

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, öncelikle yaşadığınız süreci ve kendinizi çok iyi ifade etmişsiniz. Sizi net bir biçimde anladım. Yaşadığınız şeyler kaygı bozukluğu temelli obsesif düşünceler. İnsanların düşünmek istememesine rağmen akla gelen düşüncelere obsesyon denir. Şu an bunu yaşamaktasınız. Problemin çözümü için psikoterapinin çok faydalı olacağını düşünüyorum. Panelimden randevu oluşturabilirsiniz.

icon

Aslinda ne sormam gerektiğini bilmiyorum çünkü kafamın içinde cevapsız o kadar soru var ki bu uygulamaya girmedim sebebim de birinin beni dinlemesi anlaması

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, burada bulunma amacım sizin gibi dinlenilmeye ve anlaşılmaya ihtiyacı olan bireyleri dinlemek, anlamak ve anlamlandırmak. Tek başlarına problemlerin üstesinden gelmekte zorluk yaşayan bireylere yardımcı olmak. Uygun saatlere bakarak seans alırsanız sizi de dinlemek ve yardımcı olmaktan mutluluk duyarım.

icon

Madde kullanıyo bu bagımlılıktan kurtarabilirsiniz

Uzmanın Yanıtı

Merhaba, sorunuzu tam olarak anlayamadım. Daha açık ve net şekilde anlatırsanız size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağım.

icon

Uyku problemi için de sizinle görüşebiliyoruz dimi

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, evet uyku problemi olan bireylere terapi hizmeti veriyorum. Bu konuda problemi olan danışanlarımda ciddi iyileşme de görüyoruz.

icon

Merhaba.İlişkilerimde takıntılı biriyim sürekli o kişiyi düşünüyorum "şuan ne yapıyor , beni gerçekten seviyormu acaba, beni aldatıyor mu , yanında kız varmı ,neden beni aramadı ,beni terk mi edecek vb." Şeyler oluyor kendi özel hayatıma vakit ayıramıyorum sürekli o kişiyi düşünüyorum sürekli aklımda oluyor bu yüzden kimse ile konuşmak istemiyorum açıkcası artık hoşlanmaktan veya sevmekten korkuyorum yine aynı şeyleri yaşamaktan korkuyorum

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar. Yaşadığınız durum obsesif düşünceler ile benzerlik gösteriyor. Bu düşünceler günlük yaşantımıza zarar verebilmektir. Bunların üstesinden gelmek Bilişsel Davranışçı Terapi ile oldukça kolay. Kısa bir terapi süreci ile kendinizi daha iyi hissedebileceğinizi düşünüyorum.

icon

Merhaba eşim uyku düzensizliği ve aşırı agresif ve başdönmesi beyin algılamıyor bazı cümleleri ve sinirli oluyor burdan görüşme ile yardımcılığı olunur mu yoksa kliniğe mi gitmek gerekir

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, söylediğiniz problemlerin görüşme ile geçebileceğini düşünüyorum. Tabi ki daha detaylı bilgi almak iyi olacaktır.

icon

Merhaba eşim uyku düzensizliği ve aşırı agresif ve başdönmesi beyin algılamıyor bazı cümleleri ve sinirli oluyor burdan görüşme ile yardımcılığı olunur mu yoksa kliniğe mi gitmek gerekir

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, söylediğiniz problemlerin görüşme ile geçebileceğini düşünüyorum. Tabi ki daha detaylı bilgi almak iyi olacaktır.

icon

Merhaba hocam . Danışanlarla olan görüşmeleriniz yazışma olarak mı yoksa kameralı görüşme ile mi iletişime geçiyorsunuz

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, görüşmelerimizi gizlilik ve güvenliği ön planda tutarak görüntülü görüşme ile sağlıyoruz.

icon

:) teşekkür ederim hızlı yanıtınıza. Ben "çift" kelimesini rakamsal düşündüm. Peki sizin çalışma alanınıza girer miyiz? Hem yetişkin hem çocukla çalışıyor musunuz?

Uzmanın Yanıtı

Rica ederim :) Evet, ben aile terapisi çalışıyorum.

icon

Merhaba Adem Bey, Ben çift terapisi almak istiyorum ama eşimle değil 8 yaşındaki oğlumla :) Biraz gergin bir ilişkimiz var ve düzeltmek istiyoruz. Kendisi de kabul ediyor terapiyi. Hatta bir psikologla görüşme talebi kendisinden geldi. Literatürde var mıdır? Mümkün müdür anne oğul terapisi diye bir şey ?

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, öncelikle ilişki probleminizi çözmek için karşılıklı olarak ortak karar almanız çok güzel. Literatürde anne ve çocuk ile yapılan terapiye çift terapisi denilmiyor ama bunun yerine aile terapisi denilenilir :)

icon

Hocam merhaba 14 yaşında 7.sınıf ögrencisi bir oğlum var şuana kadar okul başarısı ve herşeyi cok normaldi fakat okul başarısı düştü sürekli bir yorgun mutsuz depresif bir halde ne yapabilrim. Destek almaya ikna edemiyorum

Uzmanın Yanıtı

Yaşından dolayı şu an ergenlik dönemi öncesi depresyonu yaşıyor olabilir. Elbette daha iyi değerlendirme ve çözüm süreci için seansa katılım sağlaması gerekmektedir.

icon

Eşim ile arkadaş gibi bile değiliz fiziksel temasımız hiç yok ben anlatmaya konuşmaya çalıştığımda hep birşeyleri bahane ediyor ve sürekli sen kafanda kuruyorsun gibi cümleler kuruyor bi tane çocuğumuz var onun stresiyle çocuğuma da istediğim ilgiyi veremiyorum kendimi hiç beğenmiyorum artık eşime nasıl davranmalıyım

Uzmanın Yanıtı

Bu problemin sebeplerini daha detaylı öğrenerek bilgi vermenin daha doğru olacağını düşünüyorum. Bundan dolayı seans planlamanın iyi olacağını düşünüyorum.

icon

Merhaba hocam benim nişanlım bazı olaylar karşısında çok sinirleniyor ve sinirlendiği zaman sürekli birşeylere zarar vermeye çalışıyor parmaklari tüm vücudu uyuşuyor ve direk uyuyor ofke kontrolu alacağı psikoterapiyle geçecek mi

Uzmanın Yanıtı

Öfke problemleri ve öfkeye bağlı vücutta görülen problemler psikoterapi ile başarılı bir biçimde sonlanabilecek problemlerdir.

icon

Hocam merhaba, Sürekli kafamda dolanmakta olan düşünceler bulunmakta ve bunları kontrol edemiyorum, sürekli geçmiş ve gelecekle ilgili ya da olan/olacak şeylerle ilgili uyku haricinde beynim sürekli bireyler düşünmekte. Özel hayatıma yansımakla birlikte iş hayatımı da etkiliyor. Uyku da problemler yaşıyorum, uykum olduğu halde sistemim uyumamak için savaşıyor. Sürekli kötü şeyler olması bekliyorum, sağlıklı düşünemiyorum. Özellikle son bir iki hafta içerisinde algılarımda kapanma mevcut. Denileni anlamada güçlük çekiyorum. Eskiden intihar düşüncesi ve yönelimi oldukça fazlaydı bende fakat son zamanlarda ölüm korkusu ağır basmakta ve yaşamakla ölüm arasında bir araftayım. Hangisinin daha iyi olduğunu karıştırmış ve ne yaparsam yapayım bu hayattan canlı çıkamayacağım aklımda. Ve son bir kaç gün içinde kalp sıkışıklığı hissediyorum oldukça fazla bir şekilde, baş ağrısıyla birlikte. Bunlar gibi daha birçok problemlerim bulunmakta, herşeyi kontrol altında tutmak, garanticilik gibi. Öneriniz nedir?

Uzmanın Yanıtı

Psikoterapiye başlamanızı öneririm. Aynı zamanda şu an yaşadığınız süreç geçici olup bunları yaşayan sizin gibi birçok insan bulunmakta. Bu süreci sağlıklı biçimde atlatmak için terapiye başlamanızın faydalı olacağını düşünüyorum.

icon

Aşk acısı çekiyorum unutmak istiyorum yardımcı olabilir misin

Uzmanın Yanıtı

.

icon

Ben kendimi beğenmiyorum ve ozguven eksikliği var ve karşılayacak ekonomik bi gelirim yok yardımcı olabilir misiniz

Uzmanın Yanıtı

Yaşadığınız problem kendilik algınız ile ilgili bir problem. Profesyonel bir yardım ile iyi olacağınıza inanıyorum.

icon

Merhabalar benim güven problemim var çok büyük bir şekilde kandırılıyormusum gibi olayın detayını sizinle görüşerek anlatmak isterim ama önceki gittiğim psikolog çok saçma çözüm yolları buldu

Uzmanın Yanıtı

Anlıyorum. Programıma bakarak uygun bir zaman dilimi belirlerseniz görüşmekten mutluluk duyarım.

icon

Hocam merhabalar ben sürekli içimden intihar etmek geliyor 1 kac defa denedim bu düşünceden nasıl kurtula bilirim

Uzmanın Yanıtı

En kısa zamanda acil bir biçimde bir uzmana başvurmanızı ısrarla tavsiye ediyorum.

icon

Sürekli herşeyi kafama takıyorum ve sorunlarımla yuzlesip başa çıkamıyorum çözümü kaçmakta buluyorum kacamayinca da beni rahatsız ediyor fiziki olarak ne yapmam gerekir

Uzmanın Yanıtı

Bireylerin problemlerine sıklıkla 2 tepki verdiği görülür. Bunlar kaç ya da savaş tepkisidir. Bireyin durumuna göre ikisi de doğru olabilecekken, siz kaçma tepkisi verdiğiniz ve bu tepkinin sizi rahatsız ettiğini ifade etmektesiniz. Probleminizin asıl dinamiklerini anlamak ve uygun çözümü bulabilmek için terapiye başlamanızın faydalı olacağını düşünüyorum.

icon

Hocam benim kafam çok bazen elim vicudumun titrediğini oluyo başım ağrıyo çıplıkmatmak istiyorum çok sinirliyim ama neye bilmiyorum kafam çok dolu içimde bir boşluk var ne bilmiyorum ağlamak istiyorum hep gözlerim doluyor kafayı yiyecek gibiyim bazen kafama vuruyorum çok unutuyorum bişeyi dinlesem de anlamıyorum sıkıntım ne bilmiyorum 20 yaşındayım hocam küçüken çok şidet kavga gördüm anne baba ayrıldı biz. Başka şehre taşındık 14 yaşından beri çalışıyorum

Uzmanın Yanıtı

Problemlerinizin çözümü için terapiye başlamanızın faydalı olacağını düşünüyorum.

icon

Merhaba hocam bana 1 buçuk ay önce ankisyete tanısı kondu her doktora gitmende soracam diyip unutuyorum. Anksiyete dış damaklarinda ağrı sızı yaparmi çünkü kendimi kötü hissttigimde özellikle üst damak dişlerim sizliyo...

Uzmanın Yanıtı

Bu durumun birkaç farklı sebebi olabilir. Fakat duygularınızın bedensel ağrı ya da problemlere dönüşmesi mümkün bir şey.

icon

Hocam ben sinirlendimde aniden bağrıma iste geliyor

Uzmanın Yanıtı

Bireyler yaşadıkları olaylara karşı gelişen duygularını dışarı yansıtmak isterler. Öfke ise bastırması en zor duygulardan olup, bu duyguyu farklı biçimlerde yansıtma eğilimleri olabilmektedir. Fakat bu yansıtmanın boyutu ve biçimi önemlidir.

icon

Aniden bağrıma iste geliyor sinirden

Uzmanın Yanıtı

Sorunuzu tam olarak anlayamadım. Probleminizi biraz daha açık ve net yazarsanız yardımcı olmaktan mutluluk duyarım.

icon

Adem Bey, cumartesi günü görüştüğümüzde bana iki adet test yollayacağınızı söylemiştiniz fakat bana herhangi bir yerden ya da buradaki dosyalar kısmında gelen bir şey yok. Bunu sormak istiyordum size

Uzmanın Yanıtı

Merhabalar, testler hazır fakat sistemin yenisi olduğum için henüz gönderemedim. En kısa sürede ileteceğim.

icon

4*****

Çok güzel bir görüsme oldu. Tesekkürler .

icon

4*****

Görüşmemiz cok güzel geçdi . Hocam kibar ve anlayışlı idi . Her sey için tesekkürler

icon

4*****

Çok güzel ve keyifli görüşme oldu. Tesekkürler.

icon

H*****

Her seansta kendimi çok rahat iyi hissettiğim biri Adem bey hiç çekinmeden herşeyi anlatabildigim güven huzur veren bir tarafı var.Bana hayatıma iyileştirici şeyler katacağına inanıyorum.kesinlikle tavsiye ediyorum.

icon

s*****

Adem bey çok bilgili ve çok çok ilgiliydi kendisine çok teşekkür ediyorum

icon

i*****

Hocam ikinci seansımız olmasına rağmen benim çok yol katetmemi sağladınız çok teşekkür ederim. Bana puanlama sorsalar en yüksek puan neyse onu yazardım.

icon

C*****

Adem Bey daha ilk seansta size neler katabileceğini net şekilde ortaya koyuyor. Yol haritasını güzel çiziyor. İrdelemesi ve yönlendirmesi sayesinde seans verimli geçiyor. Kendisine müteşekkirim. Uzun bir yol yürüyeceğim ama başarıya ulaşacağıma inanıyorum. Hiç düşünmeden tavsiye ediyorum. Allah kendisinden razı olsun.

icon

4*****

Oldukça verimli geçti ilerleyen seanslarda dahada verimli olacağını düşünüyorum:) kendisi gayet iyi bir dinleyici tavsiye ederim

icon

B*****

Adem Bey çok ilgili ve gerçekten kurduğu cümlelerle insanın öz farkındalığının artmasına fazlasıyla vesile oluyor. Gerek söylediği ve verdiği örneklerle, gerek benim yeterince anlaşıldığımı hissetmemle işinde fazlasıyla başarılı bir Psikolog :)

icon

B*****

Adem bey çok ilgili ve anlayışlı bir psikolog.

icon

B*****

Çok güzel ve anlamlı bir görüşmeydi.

icon

p*****

Teşekkür ederim. Sevgiler :)

icon

ö*****

Zor bir dönemdeyim ne diyebilirm. Teşekkür ederim...

icon

v*****

Geciktiğim halde telafi ettiğiniz ve anlayışınız için teşekkür ederm

icon

f*****

İlk seansa girerken bilgisayarı temizlemekten geç kalmıştım. Öylesine bir takıntıydı ki. Çok iyi geldiniz bana ve dolayısıyla oğluma 

icon

t*****

Doğru düzgün tekrar uyuyabileceğim bir gecenin olacağına inanmıyordum. 3. seansımızı bitirdik, hem çok huzurlu uyuyorum hem mutlu hissediyorum. Sağolun hocam

icon

B*****

İlk görüşmemi yaptım. Kendimi 10.dakikadan sonra rahatlamış hissettim. Kimseye kendimi ifade edemezken kendimi ifade edebildim. Çok kibar ve ilgili biriydi. Teşekkür ederim :)

icon

d*****

Adem Bey ile ilk seansımızı gerçekleştirdik bugün. İlk görüşme için söylenecek çok fazla şey olmaz ama dikkatli ve işine hakim olduğu izlenimi aldığımı söyleyebilirim. Güven duydum. Görüşmelerimiz ilerledikçe daha verimli yorumlar yapabilirim.

icon

D*****

Adem bey çok ilgili bir pisigologtu, çok memnun kaldım .Sorularımı benim anlayacağım net bir şekilde cevapladı .tavsiye ederim

Uzmanın Yazıları