WhatsApp

Online Görüşme Bilgilendirme Formu

Online Görüşme Bilgilendirme Formu

KİDOLOG
ONLİNE GÖRÜŞME HİZMETİ BİLGİLENDİRME FORMU

 

Sayın Kullanıcı;

“Online Görüşme Hizmeti” dahilinde Kidolog üzerinden gerçekleştireceğiniz randevunuza ilişkin olarak bu bilgilendirme formu Kidolog tarafından oluşturulmuştur.

“Online Görüşme Hizmeti”nin bir muayene süreci olarak değerlendirilebilmesi,ilaç tavsiyesi veya reçete yazılması, acil durumlar için kullanılabilmesi mümkün değildir. Acil durumlarda en yakın sağlık kurumuna müracaat etmeniz gerektiğini önemle beyan ederiz

 

Online Görüşme Hizmeti ve tarafımıza iletmiş olduğunuz sair tetkik, bilgi ve belgeler Kidolog tarafından kayıt altına alınacak olup söz konusu kayıt daha sonra gerekli durumlarda Sağlık Kurumu veya uzman/danışman ile paylaşılacaktır.

 

Bu önemli hatırlatmalar sonrasında aşağıda maddeler halinde belirteceğimiz hususlara dikkatinizi çekeriz.

  1. Doktor/hekim/uzman/danışman tarafından online görüşmenin uygun görülmesi durumunda dahi randevunuzu randevu tarih ve saatinden 24 saat öncesine kadar iptal edebilmeniz mümkündür. Bu durumda eğer ödenmiş ise ücret tarafınıza iade edilecektir. Bu saatten sonra göndereceğiniz iptal talepleri kidolog tarafından değerlendirilerek randevunuz iptal edilecek ancak online görüşme hizmeti gerçekleştirilmiş olarak kabul edilecektir.Erteleme ve iptal işlemleri için başvuru formu ile tarafımıza ulaşarak,ücret iadesi,iptal ve erteleme işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.
  1. Randevu saatiniz geldiğinde dahi online görüşmeyi iptal edebilmeniz mümkün olup bu durumda ödediğiniz bedel tarafınıza iade edilmeyecektir.
  1. “Online Görüşme Hizmeti” randevu tarih ve saatinde telefonunuza gönderilecek sms ile bilgilendirileceksiniz.Görüşmeye panelinizde bulunan konferansa başla butonuyla başlayabilirsiniz. 

 

Bu nedenle randevu tarihinde randevunuza yakın bir saatte akıllı telefonunuzun veya bilgisayarınızın mutlaka yanınızda bulunması gerekmektedir. Aksi takdirde randevu saatinde tarfınıza link gönderilmiş olmasına rağmen online görüşmenin tarafınızca başlatılmaması nedeni ile kidolog’un veya danışmanın herhangi bir yükümlülüğü söz konusu olmayacak ve tarafınıza Kidolog tarafından herhangi bir ücret iadesi gerçekleştirilmeyecektir.

 

  1. “Online Görüşme Hizmeti” 40 dakika olarak planlanmış olmakla birlikte görüşmenin süresi, uzatılması veya başlatılan online görüşme hizmeti oturumunun uygunsuz koşullar nedeniyle sona erdirilmesi mümkün olup bu konularda son karar yetkisi online görüşme yaptığınız hekim/doktora/uzman/danışmana aittir.
  2. Sizden kaynaklanmayan teknolojik nedenler ile Online Görüşme Hizmeti’nin kesintiye uğraması veya kesintisiz gerçekleşememesi durumunda doktor/hekim/danışman/uzman tarafından görüşme sonlandırılabilecektir. Bu durumda size doktor/hekim/danışman/uzman müsaitlik durumuna göre Kidolog tarafından yeni bir randevu oluşturulacaktır.
  3. Herhangi bir haklı nedeninizin ortaya çıkması durumunda “Online Görüşme Hizmeti”nin sonlandırılmasını hekim/doktor/danışman/uzman talep edebilirsiniz. Ancak belirtmiş olduğunuz sebebin haklı olup olmadığının takdiri hekim/doktor/uzman/danışmana ait olup bu konuda son karar verme yetkisi hekim/doktora/uzman/danışmana aittir. Ancak hekim/doktor/uzman/danışman tarafından bildirdiğiniz sebebin haklı kabul edilmeyerek görüşmeye devam edilmek istenmesine rağmen görüşmenin tarafınızca sonlandırılabilmesi mümkün olup bu durumda ödediğiniz ücretin tarafınıza iadesi mümkün olmamaktadır.
  4. “Online Görüşme Hizmeti”nin verimli bir şekilde geçekleştirilebilmesi için 
  • sessiz bir ortamda olmanız, 
  • internet bağlantınızın güçlü olması 
  • ve mahremiyetinizin sağlanabilmesi için hekim/doktor/danışman/uzman ile yalnız görüşmeniz

  gerekmektedir.

 

Eğer hekim/doktor/uzman/danışman ile görüşmeniz esnasında yanınızda birisi bulunacak ise bu durumdan hekim/doktor/uzman/danışmanı haberdar etmeniz yine mahremiyetinizin sağlanabilmesi için gerekmektedir. Aynı şekilde online görüşme hizmeti esnasında görüşmeyi gerçekleştirdiğiniz hekim/doktor/uzman/danışman yanında üçüncü bir kişinin (örneğin asistanı) bulunması durumunda da tarafınıza bilgi verilecektir. Bu durumu kabul etmemeniz halinde online görüşme hizmeti sonlandırılacak, uygun şartlar oluşturulduktan sonra, hekim/doktor/uzman/danışmanın müsaitlik durumuna göre randevunuz yeni bir tarih ve saatte gerçekleştirilecektir.

Kidolog’un gerçekleştirmiş olduğunuz online görüşmeni içeriğini denetleme yükümlülüğü bulunmamaktadır.

 

Esasen “Kullanıcı Sözleşmesi”nde de mevcut olan ve yukarıda kısaca belirtmiş olduğumuz hususlara uygun olarak kidolog web sitesi ve uygulamasını kullanmanızı rica ederiz. 

Saygılarımızla;