Terapi Fiyatları

Terapi Fiyatları

Psikolojik terapi, çok geniş kapsamlı etkileri olan bir seans yöntemidir. Psikolojik danışmanlık hizmeti olarak da bilinir. Alanında uzman kişiler tarafından yapılan psikolojik terapi, insanların davranış durumlarındaki bozukluklarda olumlu sonuçlar verir. Günümüzde bireyler sık sık terapi desteği alarak sorunlarla baş etme yöntemi geliştirir.

Terapi fiyatları her kesimden bireye hitap edecek kadar geniş rakam aralıklarına sahiptir. Hayatın her döneminde alınan terapi desteği, insan yaşamını olumlu etkiler.

Terapi Nedir?

Konuşma terapisi olarak da adlandırılan psikolojik terapi; ruhsal, duygusal ve zihinsel sorunların çözümünde etkili bir yöntemdir. Alanında uzman meslek grupları tarafından yönetilen psikolojik terapi, beraberinde eşlik eden sorunlarla da yapılabilir. Bu terapiler sırasında; bireyler kendilerini tanımak, analiz yeteneğini geliştirmek ve yaşam kalitesini yükseltmek gibi konularda etkilidir.

Bir başkasına anlatılamayan sorunlar, işinde profesyonel kişilerle paylaşılabilir. Bu sayede başkası tarafından dinlenme ihtiyacı ve duygusal anlaşılma eksikliğini de karşılar. Kişisel sorunlarınızı diğer kişilere direkt olarak anlatma fikri, ilk önce çoğu kişi tarafından ön yargı ile yaklaşılan bir durumdur. Bireyler için zorlayıcı gelse de insan hayatını ve sağlığını derinden etkileyen konularda uzman desteği alınması önemlidir. Alanında uzman terapistler tarafından yapılan yönlendirmeler, kişinin hayatında pozitif yönde etkiler. Ayrıca, konuşma ve anlatma ihtiyacının giderilmesi, duygusal anlamda da kişiye rahatlama hissi verir.

Terapinin Faydaları Nelerdir?

 • Kişilerin yaşadıkları problemlerle başa çıkması, zorluklara karşı çözüm araması için etkilidir.
 • Bireylerin kendilerini tanımalarına engel olan, önlerini çıkan sorumların çözümünde etkilidir.
 • Bireylerin sürekli kendini sorgulaması ve içsel çatışmalar yaşaması, gelişimlerinde bozulmalar ile ortaya çıkabilir. Bu durumda da tepi ön plana çıkar.
 • Kişilerin öz güveninin artması ve sosyal gelişimlerini olumlu etkiler.
 • Hayatta travma yaratacak sorunlarda, büyük bir danışma desteği sağlar. Boşanma, ölüm veya ayrılık gibi sorunlarda önleyici yönü öne çıkar.
 • Kişilerin sosyal gelişimi ve diğer bireylerle ilişkilerini olumlu etkiler. İletişim kopukluğunun önüne geçmek ve engellemek için de tercih edilir. 

Terapi Türleri

Uzman terapistler, bireylerin duyguları ve düşüncelerinden yola çıkarak iyi bir durum değerlendirmesi yapar. Her danışanın içinde bulunduğu şartlar ve sorunların ilerleme seyri farklılık gösterir. Bu sebeple; bireylere uygulanan terapi yöntemleri de farklılık gösterir. Yapılan bilimsel araştırmalar sonucu yeni terapi yöntemleri için ortam yaratır. Uygulanacak olan terapi, uzman önerisi ve danışan iş birliği ile karar verilir. Günümüzde sıklıkla uygulanan psikolojik terapi yöntemleri şunlardır;

 • Aile terapisi: Aile içinde oluşan sorunların çözülmesi, yeni sorunların önüne geçilmesi için aile terapileri yapılabilir. Aile üyeleri arasında olan iletişim kopukluğu ve iletişim sorunları için de uygulanır. Ailenin her bireyi olabileceği gibi, terapiye sadece belirli bireyler de katılabilir. Aile terapisi fiyatları normal terapilerden farklı olabilmektedir.
 • Sanatsal Terapi: Kişilerin duygularını daha açık ve rahat şekilde ifade edebilmeleri için, sanat terapisi tercih edilebilir. Bu terapi yöntemi sayesinde, müzik ve dans gibi etkinliklerle kişi daha rahat şekilde iletişim kurabilir.
 • Davranışçı terapi: Depresyon, panik atak gibi kişinin idrak yetisini bozan durumlarda, davranışsal terapiye başvurulur. Bu terapi yöntemi, kişilerin henüz zarar görmeyen değer yargılarına etki eder. Bu sayede birey, herhangi bir kalıba sokulmadan davranış bütünlüğü içinde izlenir.
 • Kişiler Arasındaki Terapi: Depresyon gibi kişinin toplumdan soyutlandığı durumlarda, kişiler arası terapi de ön plana çıkar. Sürekli olarak iletişim problemi yaşayan bireylerde, iletişim kopukluğu da genel bozukluk tablosuna etki eder.
 • Psikodinamik Terapi: Adından da anlaşılacağı üzere, bu terapide aktif bilimsel yöntemler uygulanır. Kişilerin sorunlarının altında yatan ana sebebin belirlenmesi ve gün yüzüne çıkarılması için etkili bir terapi yöntemidir.
 • Çift Terapisi: Çiftlerin birbiri ile yaşadıkları sorunların, çözüme kavuşturulması için etkilidir. Çiftlerin ikisine birden yapılabileceği gibi, tek bir tarafa da terapi uygulanır.

Kidolog Terapi Fiyatları

Psikoloji alanında uzman ve oldukça deneyimli ekibiyle Kidolog, sizlere danışmanlık hizmeti vermekten mutluluk duyar. Bireylerin ihtiyaç duyduğu psikolojik destek için uzman görüşünden faydalanılır. Kidolog ile online terapi hizmeti alabilir, süreç boyunca uzmanlarla bir rota çizebilirsiniz. Alanında deneyimli kişilerden oluşan uzman kadro, başarılı sonuçlar alınmasına da yardımcı olur. Danışman ve uzman terapist iş birliği ile gerçekleştirilen terapi seansları, bireylerde beklentinin üstünde etkin sonuçlar verir.

 

Yayımlama Tarihi: 12 Mart 2022
Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2022
Yayımlama Tarihi:
12 Mart 2022
Güncelleme Tarihi:
15 Mart 2022

Kidolog. com; ebeveyn ve çocuk danışmanlık platformudur. Bebeğinizin ve çocuğunuzun gelişimi için birbirinden farklı uzmanlar ile tanışmak ister misiniz? Çocuğunuzun gelişiminde bir pusula olmak isteyen alanında uzman birçok danışman ile bedensel ve ruhsal zindeliği ortaya çıkarın. Doğum öncesinde ve sonrasında sizi yalnız bırakmayacak danışmanlara ulaşmak artık çok kolay.

Diğer Yazılar
Nerede Olursanız Olun
Her Zaman Sizinleyiz

Online Seans Almak ve Uzmana Ücretsiz Soru Sormak Için Kaydolun

Mobil Uygulamayı İndir Tüm Uzmanları Görüntüle